homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16-97


#1825 2012-04-04 12:11:32

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Sara Ilinca hjarta Eu cunosc o tipa pe care o cheama Ilinca...hjarta

X_ynna puss

Mamici, mi se rup unghiile in carne. sad cam pe la mijlocul unghiei. E cumplit. Mai des mi se intampla la degetele mari si la cele aratatoare. sad Acum iar imi sunt rupte si doooor. sad


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 



#1826 2012-04-04 12:37:03

Lallica
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-08-12
Mesaje: 1433

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Da, chiar asa Aly, ce-o fi fost in capul meu sa nu-i dau fetei vin pana la varsta asta. Ma revansez, ies acum si cumpar vin special pt Ilinca, sa-i pun si-n biberon diseara. Lucky, doar nu fac schimbul brusc, micsorez cantitatea de lapte si o maresc pe cea de vin  rotfl2

Kata, l-as parasi pe popa asta, dar zau ca biserica e chiar in fata blocului. Duminica ma trezesc cu slujba, ma rog, inainte de a avea fata, ca acu setrezeste inaintea babeleor care vin primele la biserica ( cu taxiul apropo ).

Nici eu nu sunt de acrod sa-i dea cineva fetei sa manance ceva fara sa ma intrebe...si asa ca sunt intrebata de absolut oricine despre orice, chiar si de ai mei si de tati pt fiecare bucatica de paine, pufulete, sticks si alte chestii de care ar fi trebuit sa se obisnuiasca ca-i dau.

Cu ce ziceti ca se da la biserica, de catre babe, zau daca m-am prins. Eu de obicei am instinctul de a refuza ce mi se ofere, de la un covrig, la ajutorul cu carutul ( nu stiu de ce), asa ca nu m-am prins ca macar ar fi trebuit sa le iau, chiar daca nu-i dadeam ei. Or fi zis ca-s cu nasul pe sus... nustiu

Plec afara, vb cand ma intorc

Alina, frumos numele si imi pare rau pt cazatura


Viata noastra, iubirea noastra, motivul nostru de a trai -Ilinca Maria - 30.03.2011
https://picasaweb.google.com/1021621878 … 7235112530

Offline

 

#1827 2012-04-04 12:58:49

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

pup mamicile si piticii puss

lucky baga-le in ulei cald de masline


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1828 2012-04-04 13:02:13

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Neata, mamici!  wave

Va pup pe toate! Sa imi fie cu iertare dar nu am citit nimic...  buga

offtopic
X_ynna, Hellstorm, care sunteti pe faza, am si eu o nelamurire oarecum medicala, am fost ieri la scos fire si sonda cook si am intrebat ce restrictii alimentare ar trebui sa am ca sa previn cumva formarea de noi calculi renali si mi-au zis ca nu ar trebui sa am nici o restrictie... nustiu Mi se pare putin ciudat pt ca am un amic care lucreaza la un azil de batrani si mai stie cate ceva si mi-a zis ca nu sare, nu zahar, nu sucuri acidulate, etc. Voi ce stiti de chestia asta cu regimul alimentar?
Multumesc anticipat! buga Sorry de offtopic! buga

Ultima oara a fost editat de Papucica (2012-04-04 13:03:15)

Offline

 

#1829 2012-04-04 13:22:20

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Va pupacesc.Am citit printre randuri pentru ca am profitat cat a fost Maria la cresa si am spalat geamuri, perdele etc. cand o culc vreau sa termin curatenia in bucatarie si maine camera ei.

Pass multa sanatate lui Sebicu puss  kram

Alina imi pare rau de cazatura, eu am avut in sarcina 2 caderi la activ. Frumoase nume hjarta

Legat de impartasanie Maria nu o mai ia, sa vedem duminica daca vrea daca nu nu o fortez. Daca impartaseste preotul care a botezat-o el mai insista, ceilalti mi-au spus sa o las in pace si o perioada sa nu o mai duc pentru ca ei nu pot forta.

Ultima oara a fost editat de Andreed (2012-04-04 13:23:05)


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1830 2012-04-04 13:26:13

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Si eu as zice papu fara sare,fara sucuri acidulate si MULTE lichide...l-am programat pe bebelacus la vaccin...mergem marti sad face 2 luni bebe....


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1831 2012-04-04 13:44:32

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

lucky puss
Papu, la tine n-a fost problema alimentatiei. La tine s-au format acei calculi din cauza stazei. Cu alte cuvinte ureterul tau era ingustat si urina se elimina mai greu, iar calculii au avut timp sa se formeze. Din punctul meu de vedere nu e necesar un regim alimentar. As spune doar ca mereu trebuie sa ai grija la ce mananci, pentru tine in general. Ai mai mare grija la ce apa consumi si consuma cat mai multe lichide(asta daca ar fi o indicatie strict pentru rinichi). Nu are rost sa te chinui cu regimuri, nu vad rostul.

Merg sa imi iau ceva de mancare si niste fructe sa mananc si eu pe ziua de azi. Imi pare rau mamici de offtopic. Sper sa nu va suparati. Pupici la mamici si bebei! puss


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#1832 2012-04-04 13:50:13

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Hello!
Abia acum intru s ava salut, am fost d ela ora 8 la activitate de ecologizare...Munca, nu gluma. Sper ca sunteti bine!


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1833 2012-04-04 13:53:23

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

X_ynna, multumesc din suflet pt raspuns! par
Acum beau cam 3 litri de apa pe zi, mai beau si ceai, dar mai mult seara, imi place sa beau un ceai cald si apoi sa ma bag la nani...

Janis puss, tin cont sa mananc fara sare, fara prea multe dulciuri, sucurile acidulate nu imi mai plac, parca si-au schimbat gustul, au gust de medicament...
Ai baiat mare, deja are 2 luni, acus face anisorul...hjarta

Ultima oara a fost editat de Papucica (2012-04-04 13:53:58)

Offline

 

#1834 2012-04-04 13:56:04

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Papu, ce faci?Ma bucur ca esti pe forum...
Lali, nu te-am certat, dar acum trebuie s ate cert. Pai s s a nu daii vin fetei?Macar cate un pahar pe zi.. storstark .Si, in spirit de  solidaritate, de maine imbat fata chicot . Poate asa doarme si uita de tzitzi noaptea...Acum, pe bune, ce idei mai au si unii... disperat

Ultima oara a fost editat de razu (2012-04-04 13:56:38)


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1835 2012-04-04 13:57:35

Papucica
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-06-30
Mesaje: 5558

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Razupuss, stau acus ca Iulia doarme, apoi nu prea pot sa stau... Ma simt bine, ma cam tine operatia, parca am un carlig prins de piele...

Offline

 

#1836 2012-04-04 14:00:24

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Papu  puss  kram


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1837 2012-04-04 14:00:40

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

hello!

biata Naty  cesafac sper sa se refaca repede!

kata, cu bananele ce probleme sunt?

Alina, imi pare rau de  cazatura sad

Offline

 

#1838 2012-04-04 14:01:09

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

acus anisorul? lol
off mie mi se pare ca a trecut timpul greeeu, parca de un secol suntem impreuna smile


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1839 2012-04-04 14:20:45

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

al meu fecior nu vrea sa doarma este plin de energie si plange cand vreau sa-l culc, deci ramanem nedormiti azi sad
ma apuc sa bag si eu un aspirator dc tot nu doarme
cat despre ingrijit curtea, uffff, noi am platit un nene sa faca curat ca era jale, noi nu apucam niciodata sa terminam si ne epuizeaza, sapt asta tre sa punem ceapa si semintele cumparate, deci cine are chef de plantat si dat la sapa este bine venit rotfl
va pup


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1840 2012-04-04 14:25:31

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

al meu a atipit in scoica..si am zis ca nu-l mai pun acolo in casa!! sad dar vroiam la baie si l-am pus in ea ca sa stea in fatza toaletei si eu sa il legan rotfl si acolo a si atipit..el care nu doarme ziua....

tocmai de asta nici mie nu-mi place la casa, cum a zis si pass..e de munca si eu abia strang dupa mine in 86 mp...dapa-i sa am ditamai curtea sad


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1841 2012-04-04 14:32:14

razu
Hero member
Inregistrat: 2008-12-11
Mesaje: 4166

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

Papu, ma bucur mult ca esti bine. Cu timpul nu vei mai simti operatia la fel. Bine ca ai scapat de problema. Si eu cred ca trebuie sa fii atenta la alimentatie, nu neaparat sa fii restrictiva, radicala, dar....mai bine previi. Pupam pe Iulia cea cumintica!

Alina, imi pare rau de cazatura. Prenumele alese sunt frumoase, o colega de-a mea a nascut acum doua luni si a pus fetei numele Ilinca Sofia. Sara cunosc o italianca tare draguta. Cate nume frumoase sunt!


11.05.2011 - Mami si tati sunt fericiti! Minunea noastra de fetita ne umple viata!

Offline

 

#1842 2012-04-04 14:33:45

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

back

lalli, si biserica de care zic io tot asa e, in curta blocului.... da' n-are a face, daca nu mi-e drag.. nu mi-e sad

lucky puss poi... haideti big_smile dam si cazare big_smile

ginutza, probabil voi aveti gradina mare... STIU ca e greu, ai mei au o amarata de curte (habar n-am sa apreciez cat are, e mica, oricum, un petec acolo) si tot abia ii fac fatza (nu se baga nimeni in afara de mine la ea, de cand am plecat de acasa si pana anul asta a fost paragina). iar anul asta fac just for fun (si, la modul cel ami serios, pt nastere si pt faptul ca putina munca fizca in legatura cu pamantul nu poate face decat bine unei sarcini)... in mod normal ce fac zilnic de vreo luna as fi teminat in 2 zile, dar acum fac cate putin, in doua cu cris... e mai mult joaca smile
DACA as avea o casa, mi-ar placea max 4 camere (din care una musai mansarda cu lemn, fara pat, doar cu o saltea imensa sub fereastra drool ) si o gradina nu mica, nu mare, din care as cultiva efectiv doar o bucata mica, in rest as pune copaci si iarba si as lasa sa creasca "padure" pt copii... si as avea neaparat si jivine hjarta no gata ca-mi fac pofta rotfl )
ca tot veni vb, acum cris e in faza super faina in care e interesat de orice "adult job" (nu, fara prostii lol desi si aici imi vine una-n cap, da' ma abtin s-o pov rotfl ). asa ca, in sfarstit, pot face treaba cu el, implicandu-l, fara sa se frustreze. nu e vb doar de gradina. ieri, de ex, am schimbat plasa de tantari de pe una din cele 4 rame (= dat pionezele jos, aruncat plasa veche - cris -, pus plasa noua, batut pioneze cu patentul - cris, dupa ce dadeam io primul ciocan... si-a tras el un patent mic in frunte, da' era atat de fericit si de mandru hjarta cand am pus plasa aia in geam, nu se mai satura sa-si admire "opera" lol )

ynna lol daca tii neaparat... o heidi dark big_smile ne-ar face fericiti pe maandoi, promit ca-ti dam si tie lol puss numa sa sara intalneala odat' smile

nu mai stiu ce am citit... am citit mult, oricum.

razu ;kiss: la voi tzatza nu e pb, e alinarea sad puss

LE: azi am vazut 8 catei miiici alaptati. cris se uta cu ochii cat cepele rotfl

Ultima oara a fost editat de katami (2012-04-04 14:34:46)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1843 2012-04-04 14:36:32

n_loredana2008
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 2953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 16

mamici puss

Noi am cam dat chiulul pe aici ieri tongue, dar am fost la tuns si epilat apoi m-am vopsit, cat am mai stat si pe afara....

Adinagrig astazi dupa 4 ajung in parc la moghioros, punem de intalneala?

carra pareeee rau de natiuca mititica.

Da Flow n-a mai intrat??

Pass ce sperietura puss

De 17 minutele am implinit 11 lunite hjarta

Ultima oara a fost editat de n_loredana2008 (2012-04-04 14:37:41)


Iannis-04.05.2011
Dominic- dpn 31.12.2017
Daca vreodata ma vei intreba ce am simtit in momentul in care ai venit pe lume, nu am sa iti pot spune, pentru ca sentimentul e unic si nu se poate descrie in cuvinte! Pentru ca tu, copilul meu, esti cel mai mare dintre toti si toate!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.