homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70-57


#1065 2012-04-10 20:55:24

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

da...m-a salutat


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 



#1066 2012-04-10 20:57:37

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

acum se joacă pe silent mode ? rotfl2 așa-i trebuie!


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1067 2012-04-10 20:58:28

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

da...pe silent mode joaca.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1068 2012-04-10 21:08:22

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

elena da-i un capac si ia-l de la calculator,uitati-va la un film ceva...

Ultima oara a fost editat de alesandra (2012-04-10 21:09:03)


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#1069 2012-04-10 21:09:48

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Ale rodnar tare si al tau cu tv -ul lol

Mayya puss ce dor imi e de tine , sa ai spor in tot ce ti-ai propus sa faci zilele astea

Green spor la orezarit


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1070 2012-04-10 21:10:41

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

ramo puss

ales puss

elena,nasol...nu invata nimic asa.

si noi mancaram,dus facui.ma bag la tv.noapte buna puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1071 2012-04-10 21:15:27

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

angel kram
soni noapte buna puss


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#1072 2012-04-10 21:25:04

bucklucica
Hero member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 4683

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Eu nu am avut timp sa recuperez azi, iertati-ma ca nici acum nu am si la ritmul in care scrieti nici maine nu cred ca pot smile..aveti diaree degetoasa rotfl2 Eu azi am fost plecata cu mama la Koifland si am facut ultimele cumparaturi, apoi la 5 la dr si am stat la rand pana la 7..disperat E totul ok, placenta cica e cu tendinta de praevia, dar nu ma agit ca va fi bine si voi naste natural smile Bebe are 643 grame..cred ca e bine pentru 23-24 saptamani..Mi-a pove asistenta ca au avut un caz zilele trecute de bebe descoperit la morfofetala cu probleme la ochisori si a trebuit fata sa faca avort grater Si i s-ar fi tras de la o viroza puternica..Doamne fereste!E greu sa ramanem gravide, dar e greu si sa pastram sarcina, atatea prostii sunt acum de te sperii..sad
Sonia, noapte buna si odihnitoare! puss


Eric 3 ani si 7 luni
Nicholas, fratior de Eric, posesor de 3 dinti...

Offline

 

#1073 2012-04-10 21:27:49

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Sonia, noapte bună!


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1074 2012-04-10 21:31:29

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Ales puss nu am deocamdata dispozitia necesara sa ne uitam la film...sau sa interactionez cu el in orice fel
Sonia puss somn usor
Buck puss sa nu fie probleme


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1075 2012-04-10 21:39:16

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Buna fetele,

am citit si eu din urma, asa ca incep sa raspund smile

green, almi, any, blue veve, mada, angelus,  puss va mutumesc mult pt incurajari fetelor, sper ca n-am uitat sa mentionez pe nimeni

dirida a scris:

ieeeeeei....da-mi voie sa-ti zic: "ti-am spus eu" big_smile Felicitari draga mea. Iti doresc ca asta sa fie cel mai mic motiv pentru bucuria ta, iti doresc din suflet sa iti reuseasca acest FIV, si ca aceasta ultima solutie(care teoretic ar tb sa te intristeze) sa fie cel mai mare motiv de bucurie. Iti tin pumnii! Sa ne tii la curent

da, asa este, poti sa-mi spui asta smile  iti multumesc din suflet, si iti promit ca o sa afli ce se intampla cu mine puss 

dirida a scris:

cris, ai descris perfect ce simt si am simtit si eu. Eu as mai adauga si "mila"...pe care n-o suport. De cand am hotarat cu adoptia, nu ne-am mai ascuns situatia, am spus multor persoane ca vom adopta, de acum mi se pare un subiect care nu tb vorbit pe la spate, mai ales ca noi vrem ca sa spunem copilului cat se poate de repede si nu vrem ca acest cuvant sa fie in casa noastra un cuvant "tabu". De aceea, nu suport sa se uite cineva la mine cu mila sau sa ii fie frica sa vb ceva cu mine despre acest subiect. Ma deranjeza sa povestesc persoanelor care nu stiu despre situatia mea prin ce cate a trebuit sa trecem ca sa ajungem la stadiul asta pentru ca uneori nu-mi face bine sa-mi aduc aminte.
Inainte ma demoralizam cand aflam de cineva cunoscut ca va avea un copil, acum sincer, poate pe moment la primul impact imi aduc aminte de situatia noastra, dar imi trece mult mai repede, si chiar nu ma mai simt asa rau, imi dau seama ca trebuie sa mergem inainte, ca va veni si momentul cand vom avea si noi copilasul nostru acasa si vom putea iesi cu acei priteni si colegi care au copii si o sa pot si eu sa particip la discutiile despre cresterea si educarea copiilor.
Simt ca asteptarea mea nu va mai fi asa lunga...vreau sa fiu optimista si sa cred ca in maxim un an voi avea copilasul dorit acasa.

draga mea, ma bucur mult ca esti optimista si iti doresc din suflet sa fiti parinti cat mai curand posibil. Asa este, nici eu nu suport mila, doar nu suntem cu nimic mai prejos din cauza asta...as zice ca din contra..si mai ales voi, care v-ati hotarat sa adoptati, sunteti cu mult peste majoritatea oamenilor, pt ca numai niste oameni cu adevarat deosebiti si cu un suflet minunat au atata dragoste de oferit si pot face asta.

bucklucica a scris:

Diri, ce frumos ai scris si se simte din cuvintele tale emotia si bucuria adevarata pentru Cris..kram Ma bucur ca v-am cunoscut, chiar si asa, virtual, sunteti niste fete deosebite..hjarta

buck intr-adevar si eu am simtit ...si cand ai mentionat si tu asta, mi-au dat lacrimile...

dirida a scris:

buck, multumesc, sa stii ca intr-adevar ma bucur pt cris8 si m-as bucura si mai tare daca macar ei i-ar reusi FIV-ul. Cris a intrat pe forum cred ca la putin timp dupa mine si deja avea 2 ani de incercari in spate...stiu toata povestea ei, stiu despre operatia pe inima...e normal sa ma bucur pentru ea!
Si m-as bucura enorm pentru toate, dar mai ales pentru cele care stiu ca se chinuie de foarte mult timp si vor reusi intr-un final.

diri stiu ca desi nu ne cunoastem personal, desi ai si tu problemele tale, ai trecut printr-un fiv nereusit, tu chiar te bucuri si speri pt mine...esti o fata extraordinara, si vei fi o mamica minunata, iar copilul ce va intra in familia voastra va fi cel mai norocos din lumea asta. kram

sonia puss nu trebuie sa pui raul in fata, chiar daca nu exista mutatiile, nu ne garanteaza nimeni ca odata prinsa sarcina, se va dezvolta fara probleme...sunt multe femei care pierd sarcini si nu au probleme nici cu coagularea nici cu trombofilia...trebuie sa le luam pe rand, si sa le rezolvam pe toate, noi facem ce putem si in final ...cum vrea Dumnezeu. Eu zic ca macar e bine ca le-ai descoperit la timp, intr-adevar uite cat de important este sa ne facem toate analizele... Curaj, o scoatem noi la capat. puss

va pup pe toate puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1076 2012-04-10 21:42:27

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

crisulici te-am prins , te pupicesc si iti tin pumnii rugaciune puss

buck puss ma ucu ca e bine totul

eu am o ciorbica pe foc, o termin si fug in pat ca sunt franta, somnic pufos tuturor


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#1077 2012-04-10 21:44:40

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

cris puss kram


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1078 2012-04-10 21:46:02

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Soni,sweety noapte buna puss
Buck,ales,cris,hell si care a a mai intrat puss

Eu ma uit la Masterchef smile ma bucur de ultima saptanana de lenevit seara diablo


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#1079 2012-04-10 21:52:45

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

angelus lol da, m-ai prins acum
saru mana pt incurajari puss

storm puss puss

rramo puss si eu ma uit la mesterchef smile

Ultima oara a fost editat de cris8 (2012-04-10 22:33:19)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1080 2012-04-10 21:56:25

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Angeluș, somnic pufos...


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1081 2012-04-10 22:00:56

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Cris puss
Angel puss somn usor


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1082 2012-04-10 22:07:47

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Elena,puss  am citit de problemele tale...off, imi pare tare rau...trebuie sa gasesti cumva o cale de comunicare cu el, dar fara cearta....la nervi cu totii spunem multe, ne ambitionam aiurea...eu sper sa va regasiti, ca sa nu faceti ceva ce ati regreta amandoi mai tarziu kram


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1083 2012-04-10 22:09:19

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 70

Cris, multumesc


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.