homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21-32


#590 2012-04-19 11:24:41

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Madlena puss ma bucur mult de vestile bune
sa sti ca sportul ajuta mult si corpul si psihicul , daca te simti in stare e perfect

multumim de aprecieri par


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 



#591 2012-04-19 11:40:15

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

neata fetele! va pup pe toate si multumim de incurajari si eu si piticul hjarta

madlena multumesc de incurajare si "incurajare". sotul tau mi-a spus de acea femeie cu varsaturi la 7 luni dar nu vreau sa ma gandesc deloc ca voi trece prin asa ceva.

sunt optimista ca se va termina pana la 20 de saptamani.

hell, ma uimesti ca sti cat am dupa um, ca nici eu nu mai tineam socoteala. ma iau dupa ecograf ca sa nu fiu dezamagita mereu ca e mai mic.
multumesc de avalansa de puss ii primesti inapoi dublu puss puss te pup!

Ultima oara a fost editat de denorah00 (2012-04-19 11:43:50)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#592 2012-04-19 11:55:06

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Deno binenteles ca nu trebuie sa vomiti toata perioada !!! Ma bucur ca esti optimista pe la 20 de saptamani. Stiu ca nimeni nu iti poate garanta asta, ca asa va fi, insa e foarte bine ca speri !!!
Eu in spital traiam cu speranta ca nu imi vor scoate uterul si uite ca s-a intamplat minunea !!! Trebuie sa avem speranta, nu am putea trai fara ea. Iar in legatura cu tipa respectiva, iti ziceam de ea ca ce m-a uimit e ca s-a obisnuit cu starea ei, e mereu cu zambetul pe buze si uimitor de optimista. Poate optimismul asta a facut-o sa mearga mai departe si sa accepte situatia.
Angel ce limbuta e acoloooooo   rotfl2  simpatica foc !!!!!!!!!!


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#593 2012-04-19 12:08:33

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

mi-a picat netul
madlena puss ma bucur ca esti mai bine
angelus mersi mult mult de tot, am vazut hjarta  hjarta  hjarta superb avatar ai tummenupp
tatiana mersi puss o sa trimit mai tarziu ca acuma nu am timp.burtiera inca nu mi-am luat, nu stiu de care sa iau sa-mi fie buna ca mi se pare ca sunt uriasa acuma rotfl
tu iti iei?
ales puss
deno puss
time cred ca a fugit in lume chicot

Ultima oara a fost editat de mucoasa (2012-04-19 12:09:45)


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#594 2012-04-19 12:13:39

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Any   par


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#595 2012-04-19 12:25:52

loly_lulu
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-03-06
Mesaje: 64

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Buna fetelor ! n-am mai intrat de ceva timp,si nu stiu care sunt noutatile cu voi,dar ma bucur ca s-a reintors Madlena,si se pare ca este destul de optimista  smile puss   ce faci scumpa,ce s-a intamplat pana la urma? ultima data cand am intrat scria sotul tau ca ti-au dat niste pastile sa-ti provoace avortul,de atunci nu mai stiu nimic...
Cat despre mine,a mai trecut o saptamana,avem 15 acum....sunt bine,doar ca nu prea ma odihnesc noaptea,ma tot foiesc si ma si trezesc des sa fac pipi     wow maine ma duc si eu cu sor mea(PASS),la doctorul cu care vom naste... :-D


32+ rugaciune  hjarta   gravida

Offline

 

#596 2012-04-19 12:37:22

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Hello fetele puss

Am avut o zi disperat disperat disperat


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#597 2012-04-19 12:40:31

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

timea si fluturasul puss


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#598 2012-04-19 12:49:53

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Ale, Any ieri am plecat mai repede de la servici si azi a trebuit sa lucrez cat pentru 3 zile disperat

Angelus puss ma alinta hjarta hjarta hjarta e minunat. Sotul tau a ajuns acasa ?

Any, succes azi la eco si sa vii cu vesti super goodluck goodluck

Katey felicitari cu intarziere pentru ieri kram

Deno, imi pare rau ca tot nu esti bine, dar felicitari pentru baietel smile

Loly kram

Cam atat am retinut. Va pupacesc puss


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#599 2012-04-19 12:52:16

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

loly puss bafta la dr
time si fluturas puss  puss mersi, iar pt sot applause cum te-ai tuns? big_smile


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#600 2012-04-19 12:54:12

vrabiutza
Sr. member
Inregistrat: 2010-07-20
Mesaje: 1387

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Hello, fetele  happy  happy  happy  happy
Am revenit si eu si mi-a luat o ora sa citesc tot, k nici nu mai stiu tot ce am citit  dumbom
Eu am fost plecata la tar, iar ieri, cand am revenit, m-am dus direct in pat. Ma simt asa ametita, obosita, balonata , desi nu prea am mancat mare lucru. Nu am mai vomitat, dar am asa  acklad  ...o stare de greata si imi taie pofta de mancare.
Dar  nu ma deranjeaza, chiar imi place...k insemna k bebe e bine. Ieri am cascat in continuu  cascat si mi-e somn si acum, desi am dormit pana la 10  chicot . Nu stiu ce ma fac de luni cand incep scoala, k dorm din picioare  chicot
Onu, multumim pt listute  puss  le-am copiat in calc, dar nu ai scris acolo cate valize si cate dulapuri trebuie sa luam pt noi  chicot
Vai, chiar ne trebuie atatea lucruri  disperat  eu nu cred k voi lua atatea lucruri. Finutza mea a avut lucruri pt ea si pt bebe intr-o geanta medie si a fost ok. Acuma vom vedea ce si cum va fi necesar. Cat despre acele tampoane pt spital, se gasesc si la noi ca avea finutza mea si mi se parea f ok. dance
Ieri i-am luat lui bebe un body galben, cu o girafa pe el.  hjarta k mi-a fost drag de el si...l-am luat  hjarta
Madlena, ma bucur din suflet k esti bine. Eu zic asa: ia exemplul mei si stai pe aici k sa te molipsesti  goodluck . Cat despre asteptat, dc dr zice k e ok, eu zic k dc organismul nu e pregatatit sa primeasca  o sarcina noua, nu o va primi. Eu, prima data am ramas gravi a doua luna dupa nunta, dar....dupa ce am pierdut mi-a zis k sa fac pauza 3 luni. Pai am ramas dupa un an si cu trat. Dupa a doua iar pierduta, iar pauza 3 luni si am ramas dupa 1 an si 2 luni, fara trat. Nu zic sa astepti atat, zic doar k organismul va primi sarcina cand va fi pregatit  goodluck  sa fie pregatit cat mai repede  rugaciune
Deno, ma bucur mult pt baietelul din burtica  puss
Imi pare rau k tot asa te simti, dar capul sus si mergi inainte. Nu toate fetele st la fel, cum nu sunt toate sarcinile la fel. Dc D-zeu ti-a ajutat pana acum, ai incredere k nu te va parasi  rugaciune
Doar nu o sa renunti la jumatatea drumului.
offtopic Imi placea un banc cand eram mica: doi detinuti se hotarasc sa evadeze, dar aveau de sarit 100 de garduri. Sar mai bine de 50 de garduri, iar unul zice: mai, hai sa ne intoarcem k eu nu mai pot  rotfl2  rotfl2  rotfl2
Am sa va dao o veste, dc va mai amintiti, v-am zis de o fata de aici de la noi care a facut FIV deodata cu Diri si nu i-a reusit si a incercat iar desi avea sotul mobilitate 2%. Are gemeni  hjarta
Eu va pup pe toate si ma retrag, k iar plecam pe la tara si nu stiu cand ne intoarcem deseara  puss  puss  puss  Sa aveti o zi frumoasa wave


rugaciune Doamne, ai grijă de ingerașii nostri și dă-ne nouă forță să mergem mai departe...
" Dumnezeu permite cu adevărat să se întâmple lucruri rele, dar numai pentru a scoate din acestea un bine și mai mare."

Offline

 

#601 2012-04-19 12:57:48

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

buna Vrabi kram

Any, nimic special, doar varfurile.


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#602 2012-04-19 12:58:09

alintush1828
Full member
Inregistrat: 2011-02-15
Mesaje: 483

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Any, voi astepta mailul, sa postezi aici cind imi trimiti, ca data trecuta cind am primit ceva de la tine s-a dus in spam. EU imi voi lua burtiera de asta care vine comuna si pina la nastere si dupa nastere, un fel de briu care in spate e mai lat si in fata e mai ingust si dupa ce nasti il intorci invers, si in fata deja e mai lat si in spate mai ingust - cu functionalitate dubla. Eu sunt maruntica si slabuta si medicul mi-a recomandat chiar sa iau pentru ultima luna de sarcina ca s ama pot simti mobila. Posibil azi s ail iau, dca ceva seara iti trimit o poza.
Da de uriasa - pe mine m-a apucat un bocet intr-o duminica ca imi alegeam in ce s amerg la niste exercitii de gimnastica entru gravide, si cind am dat ca toate hainutele mele de vara imi stau lipite strimt de corp m-a apucat isteria smile dar m- alinistit sotul. Nu se vede atit la corp sau la fata ca m-am ingrasat, cit la picioare sad ei da, sa fie fetita sanatoasa, ca mami slabeste dupa nastere. Asa ca si eu sunt uriasa, poate mai uriasa ca tine big_smile ca eu deja am vreo 13 kg puse pe mine de la inceput smile
Voi astepta emailul cu info cu nerabdare.
Tu la ce ora mergi la eco?

Ultima oara a fost editat de alintush1828 (2012-04-19 13:00:44)


Grafic Temperaturi FertilityFriend

Din 16.06.2012 - mamica de Loredana hjarta

Offline

 

#603 2012-04-19 13:10:10

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

vrabi te pup puss
time puss tot e ceva
tatiana am programare la 4 jumate
o sa scriu aici cand trimit ca sa verifici si spamul daca intra acolo
interesanta burtiera, toate sunt asa? daca cumperi trimite-mi o poza sa vad cum arata
cat despre kg, am luat avant si eu acuma chicot
time tu nu vrei sa-ti trimit doc alea?am scris chiar la inceput azi dimneata cred, le-am primit de la onutza


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#604 2012-04-19 13:16:17

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Time puss si al meu a aparut, am fost atunci de i-am luat de imbracat si el mi-a luat un gratar pentru afara , stia ca vreau pana imi construieste el
eu ieri l-am montat iar aseara cand l-a vazut montat s-a pus si mi-a facut carne lol era frant de oboseala dar a zis ca nu degeaba m-am chinuit eu sa il montez, asa ca il inauguram


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#605 2012-04-19 13:24:36

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Loly   par important e ca acum sunt bine  rodnar Ca sa opreasca sarcina din evolutie mi-au facut 2 injectii cu metotrexat (e un medicament foarte puternic pentru organism). Asta este si motivul fricii mele de a ramane insarcinata. Stiu ca are diferite reactii adverse pentru copil si nu numai. Eu si acum am zile cu crampe foarte dureroase de la diaree.
Apoi dupa 2 saptamani si jumate de la tratament, datorita faptului ca embrionul nu se elimina am fost chiuretata. Operatia a decurs mult peste asteptari si au reusit sa imi salveze uterul. A fost o mare reusita.
Luni, saptamana aceasta cand am mers la consultatie la medicul meu ginecolog, mi-a zis sa ma consider o persoana norocoasa caci sansele mele erau foarte mici si majoritatea cazurilor asemanatoare cu al meu se termina cu scoaterea uterului la operatie. Pentru asta nu voi putea niciodata sa ii multumesc indeajuns lui Dumnezeu  rugaciune
Felicitari pt 15 saptamani !!!!!!!!  Indata-indata se vede burtica  smile
Vrabiuta  pai de-asta si stau pe-aci poate intr-o zi ma voi molipsi dar sa fie si cu noroc  smile  Sper sa fie ca la tine, a treia oara sa fie pana la termen si cu un bebelus sanatos in brate.
Deci sa vedem daca am inteles eu bine, tu dupa fiecare sarcina pierduta 3 luni nu ai avut voie, apoi dupa ce ati incercat bebele a aparut cu aproximatie la 1 an. Mie sincer imi este frica sa raman. Nu ma simt pregatita nici psihic inca... poate pentru ca intre sarcini am avut doar o singura menstra (la prima sarcina am ramas in decembrie si a doua in februarie). Iar dr mi-a zis ca dupa parerea lui eu sunt foarte fertila. Deci cu siguranta ne vom proteja o perioada de timp... cat anume nu stiu.... Asa voi sti sigur si ca se va elimina din corp si toata toxicitatea tratamentelor.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#606 2012-04-19 13:48:13

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Any, trimite-mi te rog. Nu am fost pe faza smile

Angel, ce fain sa va bucurati de ce v-ati cumparat. kram

Madlena sper sa fie bine data viitoare kram


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#607 2012-04-19 14:11:15

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

angelus sa folositi sanatosi cantarul
time o sa-ti trimit si tie, daca nu reusesc azi, trimit maine
acuma ma grabesc sa termin tot pana la 4 sa pot pleca
katey iti trimit si tie


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#608 2012-04-19 14:51:11

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Any, cand ai tu timp. Te pup dulce puss


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.