homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21-33


#609 2012-04-19 15:01:47

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

hello, Hristos a inviat, acum m-am adunat si eu pe acasa.. n-am citit nik in urma, doar de madlena puss de care tare ma buycur. in rest... cine imi face un rezumat ?big_smile

si ceva fain rau pt brasovence, va invidiez: "De acum puteti naste la maternitatea Eva MedLife din Brasov ca si acasa, avand certitudinea asistentei medicale non stop, daca este nevoie. Si subliniez acest DACA, ptr ca in rest, nu o sa va streseze nimeni, decat poate sotul sau Doula:)))) Yupppieeee! Este cea mai buna veste de cand nasterea a devenit pentru majoritatea mamicilor din Romania un moment de care abia asteptau sa treaca....adica din totdeauna din pacate..... Acum puteti sa va bucurati de o nastere in tihna, cu blandete, in ritmul propriului vostru corp si cel al copilului vostru. Pentru asta va garantez eu si restul echipei de 25 de oameni dedicati acestui proiect maret si imbucurator, medici, moase si personal medical redutabil si experimentat. Si nimic nu va va mai desparti de bebelusul vostru drag, chiar din primele clipe de viata, cand veti putea sa-l dragaliti, sa-l alaptati si sa-l iubiti asa cum isi doreste un BBmic. Sunt foarte fericita de nasterea acestui proiect si parteneriat !!!! Sa creasca mare si iubit!"

Ultima oara a fost editat de katami (2012-04-19 15:04:15)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 



#610 2012-04-19 15:11:04

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

v-am lasat balta ca a venit sotul si a stat cateva ore cu mine.
pot sa ma laud ca am mancat azi 4 CHIFLE MICI CU SUNCA !!! sunt foarte bucuroasa. am ales nume pentru bebe, i-am povestit de voi, in fiecare zi ma intreaba cine-a mai nascut rotfl2


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#611 2012-04-19 15:20:05

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Deno ce nume i-ati ales ?

Kata wave


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#612 2012-04-19 15:35:34

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

time puss Malik se va numi putoiul nostru hjarta

muco puss multumesc!!! chiar mi-au cazut bine happydance

Ultima oara a fost editat de denorah00 (2012-04-19 15:39:06)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#613 2012-04-19 15:35:45

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

time puss
kata puss
deno sa-ti fie de bine dance
LE: acuma am vazut ca ai postat si numele hjarta place


LEE: ma pregatesc sa plec, va pup wave

Ultima oara a fost editat de mucoasa (2012-04-19 15:56:35)


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

 Publicitate


loading...

#614 2012-04-19 16:29:21

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Wow Deno... asta da nume. Suna asa de exotic. Imi place si mie smile Nu l-am mai auzit puss

Any puss si goodluck goodluck


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#615 2012-04-19 16:40:04

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

mananc a 5-a chifla rotfl2 ma umfla rasul.

time, multumesc! am stat putin in dubii pt ca numele de familie ne este Bereski si are "k" si el dar pana la urma parca merg impreuna Bereski Malik   nustiu


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#616 2012-04-19 16:49:53

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Da, se potriveste.
Sa-ti fie de bine chiflele si sa nu le dai la boboci lol


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#617 2012-04-19 17:13:06

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Time    par
Katami draga de tine  par  multumesc mult !!!!
Si ce veste bunaaa !!!  Nu am auzit de noutatea din Brasov...
Deno   par ma bucur ca ti-a revenit optimismul. Sper sa te tina cat mai mult timp. Si.... da, fara indoiala Bereski Malik va fi un nume cu adevarat romanesc  rotfl2
P.S. sper ca nu te superi de gluma... Ne mai descretim si noi fruntile putin

Ultima oara a fost editat de Madlena06 (2012-04-19 17:16:36)


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#618 2012-04-19 17:22:26

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Madlena, doamne fereste lol cum as putea sa ma supar pe tine.

tocmai pt ca nu vreau sa fie un nume deloc romanesc big_smile ne ajuta si numele de familie care este unul polonez. legat de tot e inseamna "romanesc" nu-mi place si gata fara sa intru in polemici. maine as emigra si eu in tenerife precum cei din link-ul postat de katami.
cu tot respectul pt cei care iubesc romania si implicit numele romanesti. sunt frumoase, dar copilul meu nu le va purta tongue


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#619 2012-04-19 17:29:14

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Deno rotfl ce tare esti

Va pup, ies si eu wave


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#620 2012-04-19 17:30:16

adalliere
Full member
Inregistrat: 2011-06-24
Mesaje: 892

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

buna ziua fetele mele ! va salut pe toate si va doresc numai bine !
am trecut pe la voi un minut ca tare bine mi-a fost in compania voastra cand o asteptam de Iris !Acum ca a venit pe lume  imi ocupa mult timp ,incerc sa o ingrijesc cat pot eu de bine ,
ea continua sa creasca , are un pic peste 5 kg si la 5 saptamani ii dau  hainute de 3 luni smile ,in rest e cuminte :mananca- doarme si umple la scutece smile

mi se pare ca timpul trece prea repede !

eu am fost ieri la medic care m-a gasit cam obosita (dar nu era nici un secret ),am slabit tot ce am luat in sarcina si pt asta zic  "traiasca alaptatul" de saptamana viitoare incep sedintele de recuperare ale perineului (chiar era cazul)  si apoi niste abdomene sanatoase caci cine-mi vede burtica intelege ca am nascut de curand ...cam astea sunt noutatile de la mine !

va doresc sa  deveniti mamici fericite si sa aveti bebelusi sanatosi, va zic inca o data celor care se apropie de nastere sa aveti curaj , incredere in voi si sa profitati se momentele magice prin care treceti  !

Offline

 

#621 2012-04-19 17:33:18

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Foarte bine Deno . Pai nu ai de ce sa intri in polemici, este parerea ta si mi se pare logic si normal sa fie respectata. Apoi numele copilului eu consider ca trebuie sa fie decis de ambii parinti asa ca....  smile. Insa cine stie ce nume va vor mai place, inca mai este timp si e posibil sa va placa alt nume .. tot exotic evident, daca voi asa doriti.
Apropo de nume.... noi dupa ce am descoperit ca sunt insarcinata, am discutat de nume si ne gandeam sa alegem un nume ce sa nu sune prea ciudat nici pt Romania, nici pt Italia. Un nume... sa zicem asa.. comun.  smile ce vremuri...
Ada   par sa iti aduca numai bucurii Iris !!!! Nu mai stiu daca am reusit sa te felicit pt bebelina. Ma bucur ca sunteti bine amandoua.

Ultima oara a fost editat de Madlena06 (2012-04-19 17:36:40)


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#622 2012-04-19 17:46:41

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

deno, m-am tot gandit la tine zilele trecute, ma bucur ca esti mai bine! smile si ca ati gasit nume applause io daca as fi ales un nume "exotic" de baiat, amir ar fi fost ala, l-am auzit la un client arab de la ag de turism la care lucram hjarta da' io is pt nume romanesti, cat mai romanesti, foarte romanesti (daca nu ma "tempera' al meu, as fi pus nume "calugaresti" de romanesti).


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#623 2012-04-19 17:56:07

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Madlena asa este. numele l-am ales impreuna dintr-o aplicatie de nume pt bebei ce o am eu pe tel. de cum l-am vazut amandoi am spus asta e. si e primul nume care ne-a dat gata pe amandoi. am cautat muuuuuuult pana acum discutia numelui a fost prezenta in fiecare zi in casa. si deocamdata asta este.

kata, amir este pe lista mea de favorite impreuna cu cain, leo, derek, erik.
ce tare esti cu numele romanesti lol e foarte bine! dar pt mine si sot a fost o oroare s-o auzim pe-o mama ca-si striga fetita de 2 ani in aeroport "mariuca" mariuca-n sus mariuca-n jos. nu ne-a placut deloc tongue


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#624 2012-04-19 17:58:52

korina_s
Full member
Inregistrat: 2011-12-25
Mesaje: 692

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

hello burtici,mamici si viitoare mamici!!!
va pupam si noi asa din fuga pusspusspusspusspusspusspusspusspuss


Rares Matei
22.05.2012
,, Credinta face totul posibil,dragostea face totul usor ."

Offline

 

#625 2012-04-19 18:34:19

far_away
Hero member
De la: Ardeal
Inregistrat: 2010-06-28
Mesaje: 3650

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

buna fetelor puss
dea   puss maine e ziua cea mare  rugaciune sa fie totul bine si sa te recuperezi cat mai repede dupa ceza  rugaciune
vrabi puss lasa ca tu esti puternica si treci de perioada asta cu greturile... eu am avut parte de ele doar cateva zile  tillfreds  .... felicitari pt burtica rotunjoara  applause
ieri nu am reusit sa intru sa va povestesc puss
am fost la eco, avem 2 cm hjarta , totul e ok, suntem in 9 sapt si 5 zile ....si  rugaciune  sa fie totul bine in continuare


My Ovulation Chart sjuk
hjarta mami de Andrei

Offline

 

#626 2012-04-19 19:04:03

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Fetele eu ies. Ma duc sa pregatesc cina pentru sotul meu  dance
O seara placuta va doresc !!!!!!!!!!!!   puss  par

Dea   rugaciune pentru maine. Ajunge si ziua cea mare.
Far felicitari !!!!! Cu siguranta ca fi totul bine in continuare  hjarta  sa nu ai nici un dubiu  kram


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#627 2012-04-19 19:48:23

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 21

Fetele puss imi cer scuze ca am disparut ca magarul in ceata azi dar am avut inca o zi infernala la birou ...
Mi-am mai revenit, incerc sa scap de gandurile ... gri (ca sa nu zic chiar negre) si sa imi ocup mintea cu altceva.  nustiu

Ani puss, da vreau sa-mi trimiti, merci mult!

Time puss

Deno puss imi place numele. Eu sunt de parere ca numele lui bebe trebuie sa se potriveasca cu numele de familie, iar la voi merge de minune. Plus ca e deosebit. Si noi avem nume "exotice" favorite, Leroy si Alexei, eu, si Xavier sotul (pentru fetita imi place Meredith), insa cu un nume 100% romanesc care se termina in "escu" iti dai seama cum ar fi sunat.  rotfl2

Madlena puss ma bucur asa de mult ca esti bine si optimista! smile

Ada puss imi era dor de tine. Bebelina mea cantareste mai mult decat media pentru varsta gestationala si de cate ori mananc praji ma gandesc la tine, cum iti faceai griji cand va trebui sa impingi afara un bebe mare.   rotfl

Kata puss am vazut poza cu ouale colorate de pe blog. Tare fain ti-au iesit.  hjarta  Mult, mult mai fain deacat alea vopsite cu vopsea de oua. Da' tare sunt curioasa, ai scris acolo ca ai colorat si cu vin. Cum?

Kori puss

Far puss felicitari pentru vestile bune. Tot asa sa fie pana la 40+!

Azi am primit hainute de la un bebe nascut anul trecut cam in perioada in care ar trebui sa vina Nati. Muuulte si miiici! Si-acum ma gandesc ca, chiar trebuie sa fac o lista cu ce hainute sa mai iau eu exact pentru ca deja are atatea. smile

Ultima oara a fost editat de Katey (2012-04-19 19:49:59)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.