homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22-54


#1008 2013-03-11 11:00:33

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Janis, da ala e. Am fost ieri dar mare lucru nu am gasit. Un tricou, un costumas, incvaltamintea era mizerabila

Ada am vazut papusele si aici la un magazin. Eu te-as ajuta dar nu stiu cum ti-as putea trimite acolo. Prin posta? Curier?

Poke, sa treaca timpul repede
Si eu ma duc 2 zile, maine si poimaine

Janis noi am iesit prin ploaie putin

Andreea ti-am lasat un coment la poza aia pe fb

Ultima oara a fost editat de cmin (2013-03-11 11:05:37)


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 



#1009 2013-03-11 11:14:08

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

'neata!

sanatate la puiutii bolnaviori!
si noi tot cu nas infundat si nopti oribile. Doamne ajuta sa nu se complice.

poke... sad sper sa-ti treaca cat mai usor ziua! sa vezi diseara cum va fi reintalnirea  hjarta

Offline

 

#1010 2013-03-11 11:34:50

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

fetelor, asa sunteti de dragute!deja l-am sunat si mi-a spus prin telefon cum face cioara cra-cra...
primul lucru invatat fara mine sad
ce important e psihicul...cand eram cu elall day, plecam o zi si nu ma lovea dorul...dar acum cand stiu ca voi pleca zilnic, imi e dorde dinainte sa fi plecat de acasa.
ma consolez la gandul ca el e happy, are cu cine se juca la greu...


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1011 2013-03-11 11:36:51

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

va salut si eu mamici puss

yannick e pe antibiotic si are scaune diareice rau de tot, adica de ieri nu am spalat si deja aproape nu mai am cu ce-l imbraca, iese din pampers asa explozive si lichide sunt sad
eu n-am inceput diversificarea si nici n-am de gand curand...are 5 luni si aproape jumate, strica daca ii dau mar copt, zeama de orez fiert sau ce se mai da? morcov?
ajutati-ma cu un sfat.

in alta ordine de idei, e tot cu muci, il tin cu forta sa-l aspir, plange sad mi-e mila de el dar se sufoca cu mucii, n-are aer. bine ca nu s-a complicat.

alta problema ce avem e ca a facut un eritem fesier, numai intre fese,
cu basicute sad l-am tot dat cu sudocrem dar e pe zi ce trece mai rau, o fi de la medicamente, de la diaree? ca n-a mai avut. asta cum s-o mai tratez?

sanatate bolnaviorilor, si putere mamicilor ce merg la lucru!


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1012 2013-03-11 11:43:56

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Deno eritermul e de la diaree. Nu ii da nimic altceva decat lapte, pentru ca si asta tot diversificare ar fi, si nu ii introduci ceva nou decat cand el este sanatos. E posibil sa faci mai rau. Diareea e de la antibiotic.
Lasa-l fara pampers atat cat poti, sa stea la aer
Ai mai plecat?

Ultima oara a fost editat de cmin (2013-03-11 11:46:44)


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1013 2013-03-11 11:46:49

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

deno, spala cu ceai de galbaenele si da-l cu crema de galbenele,lasa -l la aer ,eventual dc crezi ca face cc pune-i un scutec ca sa nu faca peste tot
suna doctora ,noua la 6 sapt ne-au dat mucilagiu de orez 24h si fara lapte in timpul asta,si am mai patit-o o data cu ea acasa ,tot ,mucilagiu i-am dat si lapte abia spre seara si noaptea,dar ziua cum ii dadeam lapte cu se strica si facea cc o intorceam inapoi


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1014 2013-03-11 11:47:50

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

cmin, multumesc mult de raspuns. am inteles acum. dar diareea asta nu-o face rau, nu-l poate afecta in vreun fel? de supt suge normal, nu mai mult sau mai des ca inainte.

e a 6-a zi de antibiotic si el tot face febra sad o sa innebunesc curand..

cmin da, am plecat, sunt si in tara straina, aici nu-ti da nici ser in farmacie fara prescriptie.
daca va fi, merg la urgente, dar el e vioi, nu e deloc schimbat fata de inainte. doar ca are vreo 3-4 scaune dimineata dupa antibiotic, in urmatoarele 30 de min, si seara la fel, in rest peste zi, nu.

ginuta, ar fi greu pt mine sa fac asta, pt ca sunt plecata din tara, pompa nu am la mine, manual n-as putea sa ma mulg incat sa nu dau intr-o mastita, eu si acum am lapte prea mult sad
si nu cred ca as reusi sa-l hranesc doar cu mucilagiu asa, pt ca el urla dupa lapte si mai e si terorizat de la siropuri, nu deschide gura la nimic, il tin eu de obraji si tot reusesc sa-i dau 5 ml de sirop intr-o jumatate de ora, il scuipa, face balonase cu el si pur si simplu nu deschide gurita.

Ultima oara a fost editat de denorah00 (2013-03-11 11:54:36)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1015 2013-03-11 11:50:30

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

deno,din experienta ,antibioticul este prea slab sau doza prea mica pt ce are el
suna doctora sau du-te la spital cu el,se poate sa se fi stricat si de la atata antitermic


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1016 2013-03-11 11:50:50

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

deno, sanatate la pui mic!
noua ertiemul ne trece cu violet de gentiana. am facut doar de 2 ori, cand au iesit niste dinti si nici o crema nu a ajutat. sau ulei de masline...


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1017 2013-03-11 11:54:28

honney_bunny
Full member
Inregistrat: 2012-03-13
Mesaje: 884

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Neata, mamici  wave  Noi suntem mai "balosi"ca niciodata, numai cu mana in gurita, pana acum n-avem nici un dintoc... s-or pregati sa iasa? nustiu
Offf, ce de pui bolnaviori ! Sanatate multa!
Deno, noi am ameliorat problema cu eritemul fesier (de fapt la pliurile inghinale avea rosu), dupa o diaree post-rotarix, cu Bioderma change intensiv (dupa ce incercasem cu bepanthen, crema de galbenele, Klorane, sudocrem... mai multe zile). Kata mi-a zis de el  buga Exista si varianta "preventiv", dar ceea ce iti trebuie acum e "intensiv".

Ultima oara a fost editat de honney_bunny (2013-03-11 11:58:30)


rugaciune hjarta     Mamica de pufulet mic si scump
God, grant me the serenity to accept the things I cannot change,/ courage to change the things I can,/ and wisdom to know the difference.

Offline

 

#1018 2013-03-11 11:57:25

ioanagab85
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-07-19
Mesaje: 847

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Deno sănătate, spală-l des , ia bephanten că o să-i treacă f repede , la.noi nu a funcţionat galbenele şi nici sudocrem


Maria Alexandra  13.05.2012.
1 an şi 5 luni

Offline

 

#1019 2013-03-11 11:59:13

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

ginuta, pai dupa urocultura i-a dat antibioticul la care e germenul sensibil. iar doza, e doza maxima admisa la varsta lui. nu stiu ce altceva ar putea sa-i mai dea.

ma indoiesc ca orice crema ar putea sa-l mai ajute la cum arata...ca o arsura asa, cu basici, o da in carne vie, acum i-am pus crema cu cortizon, deja mi-e frica sa nu faca ceva mai rau.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1020 2013-03-11 12:01:57

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

pai dc face febra dp 6 zile de antibiotic,nu este bun,asa am patit la Damian cu rosu in gat,abia dp ce l-am schimbat nu a mai facut febra si si-a revenit

deno spala-l si lasa-l la aer ,dc ti se pare ca are rana da-l cu rivanol sau betadina,asa a patit fata de la antibiotic ,era urina acida si a facut-o praf


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1021 2013-03-11 12:02:18

honney_bunny
Full member
Inregistrat: 2012-03-13
Mesaje: 884

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Deno, ma gandesc ca hidrocortizonul subtiaza pielea, acolo deja e subtiata, sa nu faca mai rau  nustiu ... sper sa nu gandesc prost.

Ultima oara a fost editat de honney_bunny (2013-03-11 12:20:56)


rugaciune hjarta     Mamica de pufulet mic si scump
God, grant me the serenity to accept the things I cannot change,/ courage to change the things I can,/ and wisdom to know the difference.

Offline

 

#1022 2013-03-11 12:03:06

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

deno, si eu zic la fel ca cmin, nu incepe diversificarea pe fond de boala. altceva era daca deja o incepusei.
daca este de la antibiotic sau siropele de febra, o sa treaca dupa ce nu-i mai dai. ar ajuta un probiotic care oricum se da impreuna cu antibioticul si se preferabil se continua o saptamana dupa.
de la diaree (e mai acida) este eritemul. la noi a functionat foarte bine bepanthen. spalat bine dupa scaun, uscat extrem de bine apoi un strat generos de bephanten.
imi pare rau ca nu functioneaza antibioticul. este sumetrolimul, singura varianta ok?  cesafac

honney, s-or pregati dintisorii smile dar poate s-o tina si luni de zile balutele pana ies.

Offline

 

#1023 2013-03-11 12:20:45

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Deno sad
Si R e foarte diarat cand ia antibiotic.....din pacate nu se va opri decat cand vei opri tratamentul...
Nu-i da altceva acum..sanul il va hidrata ca are nevoie sad


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1024 2013-03-11 12:31:13

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

deno de ce nu te duci la spital,stiu ca ai mai fost dar parerea mea este sa te mai duci ,febra de atatea zile nu este ok,plus ca poate face convulsii
eu nu stiu cum de ai stat atatea zile asa acasa,
stiu ca multe dintre voi nu sunteti de acord cu antibioticul,nici eu nu sunt,dar viata ia de multe ori intorsuri neasteptate,eu m-am dus cu Clara la 6 sapt,facea febra 38.2 nu crestea mai mult,am impachetat-o nici nu i-am dat panadol sau altceva ca nu stiam doza,m-am dus cu ea la spital,acolo dp consult sumetrolim si eferalgam pediatric,pana seara febra nu a cedat,m-am intors cu ea la spital,m-am internat cu ea (asta dp ce mi-au zis ca este suspecta de meningita,nu stiau de la ce face febra )au bagat-o direct pe antibiotic pe vena,eferalgam la 6 h,dc nu ii dadeau eferalgam la 6 h febra revenea,la 2 zile a venit rezultatul:infectie urinara,au mai bagat inca un antibiotic ,tot pe vena,abia in a patra zi nu a mai facut febra
la Damian ,avea rosu in gat ii dadea ospamox,cel mai slab antibiotic,doza pt varsta lui,3 zile facea zi-noapte febra,cum l-am trecut pe augmentin ,febra a cedat
gemeni care stau langa mine,au avut n problema,pana intr-o zi cand au facut febra si au ajuns la convulsii,dintr-un banal rosu in gat,au urmat multe complicatii

de aia deno iti zic sa te duci la spital,cu febra nu te joci,mai ales dc nu o poti scadea


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1025 2013-03-11 12:36:21

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Buna ziua mamici!

Am intrat cu o intrebare...
Sunt suspecta de membrane fisurate si de 2 zile am o secretia apoasa, dar nu indeajuns de multa cantitativ incat sa curga/picure in afara. Am inteles ca exista un fel de "test" pentru a afla daca e lichid amniotic sau secretie, si ca voi stiti care e. Mentionez ca de cateva zile folosesc ovule utrogestan intravaginal.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1026 2013-03-11 12:37:46

honney_bunny
Full member
Inregistrat: 2012-03-13
Mesaje: 884

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Ginutza, deno e in alta tara momentan, dar sunt de acord cu tine, nu e de stat cu febra atatea zile. rugaciune Daca poti mergi acolo cu puiul la dr., daca nu, cand te intorci; eu as merge intr-un oras mare, la un spital/centru medical de incredere. Iti tinem pumnii sa fie bine puiul!


rugaciune hjarta     Mamica de pufulet mic si scump
God, grant me the serenity to accept the things I cannot change,/ courage to change the things I can,/ and wisdom to know the difference.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.