homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Probleme in relatie-5


#77 2013-07-15 15:48:26

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

Am o nelamurire si as vrea sa raspunda in primul rand baietii (si fetele)..
Ce ati prefera intre iesirea cu cel mai bun prieten sau cu iubita? Sa zicem ca pe prieten il vedeti aproape zilnic si mergeti cam peste tot impreuna, petreceti timp impreuna, chiar si seara la 12 , dar pe iubita o vedeti rar si putin. Ipotetic vorbind...

Offline

 



#78 2013-07-15 15:59:01

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Probleme in relatie

Eu cred ca e prost pusa problema de la inceput smile daca il pui sa aleaga intre tine si prieteni, sau ai impresia ca ar trebui s-o faca

Offline

 

#79 2013-07-15 16:02:55

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: Probleme in relatie

Pinky, lucrurile astea se simt si oamenii actioneaza conform sentimentelor. Depinde de fiecare om ce isi doreste sau ce simte...sunt baieti care prefera compania prietenilor, sunt baieti care prefera compania iubitei...iar ce simte iubitul tau e altceva...nu poti generaliza.

Offline

 

#80 2013-07-15 16:10:21

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

Heimdall, nu-l pun sa aleaga, doar ca am o nedumerire. Inainte alegea sa fie cu mine, decat cu prietenul lui. Dupa impacarea din urma despartirii, parca il prefera pe el. Si cand vreau eu sa ne intalnim nu poate, ca e cu el. Ceva s-a rupt si nu stiu ce sad

Ultima oara a fost editat de pinkyheels (2013-07-15 16:11:46)

Offline

 

#81 2013-07-15 16:12:12

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: Probleme in relatie

Pai pentru ca asa se rupe ceva la fiecare cearta...din pacate. Oricum o atitudine gresita din partea ta il va indeparta mai tare. Chiar daca v-ati impacat problemele voastre sunt tot acolo, nu au disparut peste noapte si ar fi bine sa incercati sa le rezolvati...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2013-07-15 16:24:53

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

As fi vrut ca totul sa fie mai simplu... grater

Offline

 

#83 2013-07-15 19:21:53

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: Probleme in relatie

iar iti faci probleme ? smile

Offline

 

#84 2013-07-15 19:48:44

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

Acidulas, cum sa nu-mi fac probleme, cand vad ditamai prapastia intre noi? grater sunt sigura ca nu ma mai iubeste ca inainte (nu vreau sa par disperata, dar imi fac griji si cred ca e normal, pentru ca vreau sa indrept lucrurile si sa ne fie bine).

Offline

 

#85 2013-07-15 19:52:56

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: Probleme in relatie

pai parca v`ati impacat si era bine , nu ?!

Offline

 

#86 2013-07-15 20:01:50

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

ne-am impacat, dar problemele noastre sunt tot acolo... el nu da semne sa faca ceva si eu n-am cum, din moment ce nici nu ne vedem. la telefon vorbim doar seara cand ne culcam (ne spunem noapte buna), in rest numai prin mesaje si ne facem amandoi ca ploua, ca altceva ce sa ne zicem... am vorbit cu el (tot prin mesaj) ca ar trebui sa facem ceva sa ne rezolvam problemele, el "da,da" si atat. Nu-i mai zic nimic, faca ce-o vrea. Imi vine sa-i zic ca, daca n-are de gand sa faca ceva, sa ne despartim iar si gata, dar il iubesc prea mult si acum nu ma mai despart de el. Vedem cum evolueaza si daca chiar nu merge nicicum, mai bine cadem de comun acord sa facem ceva sau sa o luam pe drumuri separate grater

Offline

 

#87 2013-07-15 20:14:14

your.dream
Insomniac member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 5368
Site

Re: Probleme in relatie

pinky, de ce nu-i spui ce te deranjează? Spune-i că vrei să petreacă mai mult timp cu tine, dar fără să-i reproșezi că ?și petrece mult prea mult timp cu prietenii... Nu sta ?n relația asta doar pt că ?l iubești tu pe el... Relația ?nseamnă 2!

edit: comunicarea eficientă se face față-n față, nu prin sms sau la telefon...

Ultima oara a fost editat de your.dream (2013-07-15 20:15:10)


Iubesc si sunt iubita

Offline

 

#88 2013-07-15 20:48:05

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Probleme in relatie

pinkyheels a scris:

Am o nelamurire si as vrea sa raspunda in primul rand baietii (si fetele)..
Ce ati prefera intre iesirea cu cel mai bun prieten sau cu iubita? Sa zicem ca pe prieten il vedeti aproape zilnic si mergeti cam peste tot impreuna, petreceti timp impreuna, chiar si seara la 12 , dar pe iubita o vedeti rar si putin. Ipotetic vorbind...

mai sincer.. daca pe iubita mea as vedea-o f rar, i-as spune acelui prieten frumos ca nu pot iesi cu el, si as iesi cu iubita, eu asa gandesc. ca, cu el am tot timpul sa ies, cu iubita mai rar. as putea chiar sa nu ma vad cu cel mai bun prieten, spunand ca am treaba sau al alte planuri in "urmatoarele" zile.
cam asa as face eu, adica mi-as intretine putin si relatia (fiind una in care ne-am vedea rar)

si nu cred ca "problema e pusa gresit", din contra. si eu m-am intrebat uneori asta, in relatiile trecute

Ultima oara a fost editat de sub (2013-07-15 21:13:47)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#89 2013-07-15 21:13:55

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

dream, niciodata nu i-am reprosat nimic cand iesea cu prietenii lui, dimpotriva, mereu l-am incurajat sa mearga ca n-am motiv de suparare, mai ales ca eu nu eram in oras. si chiar daca eram, doar nu-s absurda sa nu-l las sa se vada cu ei, dar acum de cand ne-am impacat, ma credeti ca nu ne-am vazut deloc? doar azi 5 minute, nu exagerez, era pe fuga, dar s-a oprit totusi putin, am vorbit 2-3 minute, m-a sarutat si ceau calu'...
Mie imi lipseste foarte mult apropierea dintre noi. stiu ca ne-am despartit si asta ne-a indepartat, dar as vrea sa facem ceva in privinta asta. El doar zice ca si-ar dori sa ne fie bine, dar nu face nimic...
Nu stau cu el doar pentru ca il iubesc eu, ci pentru ca si el ma iubeste pe mine, el asa mi-a zis, dar daca nu ne rezolvam problemele, nu vad alta optiune sad
Subsum, stiu ce zici, la noi intr-adevar e mai complicat, dar nu-si da silinta... grater

Offline

 

#90 2013-07-15 21:27:03

dragongirl
Full member
Inregistrat: 2013-05-27
Mesaje: 915

Re: Probleme in relatie

fiecare despartire  va va indeparta putin cate putin unul de celalalt ,mie nu mi se pare in regula ce face el ,mi se pare un tip rece (acum) cum adica nu v-ati vazut de cand v-ati impacat ?mi se pare complet lipsit de logica  ,formati un cuplu sau sunteti 2 prieteni ?
Nu vreau sa te influentez in nici un fel ,departe gandul ,daca eu as pati asa ceva ,clar ca ar fi un semnal de alarma pentru mine,nu m-as mai agita pentru aceasta relatie,sa nu mi-o iei in nume de rau ,dar cred ca esti singura care intretine focul in aceasta relatie draga mea, ar trebui sa va intalniti si sa vorbiti despre probleme voastre nu sa discutati prin sms .va doresc multa intelegere  puss


este inutil sa alergi dupa perfectiune, ea nu exista

Offline

 

#91 2013-07-15 21:37:06

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Probleme in relatie

pinky, eu din cate vad nici nu are de gand sa-si dea silinta. ati trecut printr-o despartire iar el, dupa spusele tale, nu a revenit cu picioarele pe pamant. si nu cred ca se poate vorbi de rutina sau monotonie in relatia voastra pentru ca, in primul rand, nu aveti o caruta de ani impreuna si nici nu stati impreuna, ceea ce, prin gandirea mea ar trebui sa creeze o dorinta si mai mare de a va vedea. la tine se vede ca tanjesti dupa el si dupa atentia, prezenta lui dar din pacate, din cate relatezi, la el este exact contrariul. din punctul meu de vedere nu poti spune unei persoane ca o iubesti si in acelasi timp nu doresti sa o vezi invocand fel si fel de motive. mai povesteai ca daca tu nu il suni, nici el nu o face. pai ce-ar vrea el sa gandesti despre lucrurile astea? ai toate motivele sa ai ganduri si ganduri dar intr-un final tu vei decide singura ceea ce este mai bine pt tine. indiferent de cate sfaturi o sa primesti pe forum.
pentru mine e evident. pentru ca fostul se comporta in genul iar cand m-am convins ca nu mai am ce face si pana la urma nu pot obliga omul sa se comporte altfel de cat natural. am devenit eu cea indiferenta, cea rece si nepasatoare. si, cum era de asteptat nici acestor lucruri nu a dat atentie. asa ca, mi-am lins ranile singura, am plans mult dupa o relatie de 5 ani, dar mi-am facut curaj si am pus punct(cand m-am simtit pregatita din toate punctele de vedere). observam si eu ca din obisnuinta si de teama durerii nu s-a incheiat mai devreme. si ca sa nu-ti mai spun ca dupa ce am pus punct, ca printr-un miracol si-a dat seama ca ma iubeste foarte mult si ca acum vede ce pierde etc etc etc. mi-a promis ca merge si ma cere de sotie de la ai mei numai sa ma intorc la el. what? roll am zis pas, pentru ca oarecum stiam ca va redeveni ceea ce a fost. si dupa cum bine se spune, cand rupi ceva si vrei sa legi inapoi, inevitabil va ramane un nod smile


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#92 2013-07-15 22:28:20

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

dragongirl, eu vreau sa fac sa mearga si vreau sa-mi dau toata silinta, macar sa stiu ca am facut tot ce am putut pentru noi...
mary, stiu ca acuma eu fac eforturile sa ne mearga bine, incerc, dar mi-e ciuda ca el tot ce zice e "nu stiu ce sa fac sa fie bine..." ; ar vrea si el sa faca ceva, dar nu stie ce. De iubit ma iubeste, eu asta cred, cat de mult nu stiu, dar in ultimul timp nici nu-i mai simt iubirea. Stiu ca si eu am gresit cand ne-am despartit, nu zic ca n-am partea mea de vina, dar macar incerc sa indrept lucrurile  si imi dau silinta. Chiar tanjesc dupa el si dupa prezenta, dragostea si atentia lui. Mi-a fost foarte greu cand ne-am despartit si tot eu am fost cea care a reusit sa facem cumva sa ne impacam, dar el imi zicea ca incearca sa se impace cu gandul ca nu mai exista relatia asta (asta era inainte sa ne impacam).
Cat de mult as vrea sa ne fie bine! Sa fie totul bine... eu inca sper si incerc sa fac asta, sa ne intelegem, sa ne apropiem si sa nu mai simtim raceala dntre noi. Inca nu sunt gata sa renunt, nu vreau sa renunt asa usor, nu de data asta. Nu pot sad
Macar sa stiu ca am facut ceva si ca am incercat sa fac sa fie bine si daca sufar eu acum... dar nu ma las. Il iubesc prea mult si nu sunt dispusa sa renunt la el asa usor si la povestea pe care am scris-o impreuna timp de 2 ani grater
le: mary, cum ai reusit dupa 5 ani? cesafac si cum ai supravietuit dupa? eu in cateva zile am slabit destul de mult, cat am fost despartita de al meu, efectiv nu mai puteam, simteam ca am un gol in stomac, un nod in gat, simteam ca ma sufoc, ca nu mai am putere in mine. de doua ori era sa lesin. Stiam ca efectiv nu sunt eu cesafac nu stiu ce s-a intamplat cu mine in zilele alea.
Chiar iti admir curajul, dar iti spun sincer ca nu stiu cum as trece peste, daca s-ar pune problema.....

Ultima oara a fost editat de pinkyheels (2013-07-15 22:33:07)

Offline

 

#93 2013-07-15 22:37:11

dragongirl
Full member
Inregistrat: 2013-05-27
Mesaje: 915

Re: Probleme in relatie

off iubita mica  supa ,cat sufera o femeie ...


este inutil sa alergi dupa perfectiune, ea nu exista

Offline

 

#94 2013-07-15 22:50:40

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: Probleme in relatie

Si ei sufera smile doar ca nu sunt "invatati" sa arate asta..ei se consuma in ei in timp ce noi ne exprimam sentimentele, incercam sa vorbim cu noi, vorbim cu prietene & co. Al meu mereu imi spune: eu sunt barbat, nu pot sa ma plang toata ziua...eu trebuie sa fiu puternic pentru noi. Dar e drept, toate astea au o limita si oricat se abtin tot "cedeaza" si ei  la un moment dat dar asta dupa ce au tinut ffff mult timp in ei lol E clar ca intr-o relatie in care nu exista comunicare certurile izbucnesc din orice si cand nici femeia nu le gestioneaza cum trebuie...e clar. Spun asta din proprie experienta angel si asta nu ca ii indeparteaza doar ca se retrag ca nu mai stiu ce si cum sa faca ca sa iasa bine...pentru ca e de prisos ( se gandesc ei in mintea lor).

Ultima oara a fost editat de _Summer_ (2013-07-15 22:51:51)

Offline

 

#95 2013-07-15 23:04:46

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

da, cred ca femeile se exteriorizeaza mai usor in astfel de situatii... barbatii nu isi pot lasa orgoliul la o parte, de asta nu arata suferinta, chiar daca sufera. Bine zici, Summer smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.