homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92-33


#609 2013-07-07 20:53:17

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

sigur trebuie sa cunoasca! eu cel putin asa cred. estr de un mare profesionalism. e sefa de sectie la hemato si presendintele pe iasi a asociatiei romane de hemofilie..m-as mira sa dea din umeri..


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 



#610 2013-07-07 21:51:30

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Elenus, da, aia e analiza...stiu ca e ff  scumpa... sad

Cred ca dr U se asteapta sa mergi la ea..


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#611 2013-07-07 22:35:32

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Mary, multumesc inca odata, o sa incerc sa dau de ea.

CRis, daca e aia ...nici o sansa sa facem cariotipul neutral salariul meu pleaca pe chirie si ramanem doar cu salariul sotului...de unde sa mai pui deoparte peste 32  de milioane... e neomenesc.
AM citit despre carioip dar e limbajul prea complicat..am inteles ca e ceva legat de cromozomi. Doctorul ginecolog a zis ca, cariotipul determina daca eu si sotul am avea un fel de cromozomi inruditi...
Tu ai inteles ce inseamna cariotipul? Si daca apare ca sunt probleme se mai poate face ceva?

Da, dr U se asteapta sa merg la ea, i-am explicat ca este posibil ca abia peste cateva luni sa imi iau concediu si sa ajung la ea, i-am spus adevarul, ca nu pot ajunge acum. Si totusi nu as astepta atatea luni... Mai ales cu bb, acum s-ar putea sa am mai multe sanse sa raman insarcinata si mi-e frica pe de alta parte sa nu cumva sa ma grabesc si sa se intample cava rau.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#612 2013-07-08 09:28:00

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Neaat fete cucuiete.


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

#613 2013-07-08 09:40:10

allle
Full member
De la: sibiu
Inregistrat: 2006-08-25
Mesaje: 969

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

neata dragutelor puss
elena pff ce scumpa e analiza aia  cesafac  chiar e inuman  supa  sper sa dai peste un medic care sa te ajute cat mai repede si eficient
geta neata tu cum te simti?
pup fetele puss


bebeAmira Ioana rugaciune Doamne ajuta-ne sa crestem mari

Offline

 

 Publicitate


loading...

#614 2013-07-08 09:48:57

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Allle, mi-e o greata de mor. Am o saptamana de cand imi e greata non-stop. Asa obositor ce e sad Tu?


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

#615 2013-07-08 09:53:07

allle
Full member
De la: sibiu
Inregistrat: 2006-08-25
Mesaje: 969

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

eu sunt ok din punct de vedere fizic, nu prea am simptome de nici un fel, f putina greata dimineata dar in rest nimic, nici sani tensionati nici varsaturi big_smile nu ca mi le-as dori neaparat dar acum ar fi perfecte niste semne pt psihicul meu big_smile eu stau acasa pana miercuri in patuc cumintica abia astept sa vina vineri sa merg la doc.  disperat


bebeAmira Ioana rugaciune Doamne ajuta-ne sa crestem mari

Offline

 

#616 2013-07-08 09:57:36

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Neata fetelor,
Ce faceti? Cum a fost weekendul?

Geta, iti trimit o imbratisare si un pupic la bebic kram
Allle, tu cum esti? Ce face samburelul tau?

Eu aseara am dormit f prost, sleep deprived e putin spus big_smile M-am culcat la 1.20 si m-am trezit la 3, la 5 la 7 si apoi la 8 sad M-a trezit ba iubi, ba pisica. E maica-mea cu frate-miu la noi si i-am cazat pe ei in dormitor ca e mai confortabil si noi dormim pe teritoriul pisicii, adica in living smile) In rest, m-am simtit balonata rau si am avut si crampe ieri si evident ca deja ma gandeam ca sunt crampe de implantare. Cu greu ma stapanesc sa nu imi imaginez ca am in mine un samburel care creste, dar nu vreau sa ma entuziasmez prea rau, ca sa evit dezamagirea cand declar ziua 1, asa ca imi alung gandurile astea rapid.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#617 2013-07-08 10:04:44

allle
Full member
De la: sibiu
Inregistrat: 2006-08-25
Mesaje: 969

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

ano neata puss sunt binisor fizic, psihicul zboara prin toate partile sad
cat mai ai pana iti faci test?


bebeAmira Ioana rugaciune Doamne ajuta-ne sa crestem mari

Offline

 

#618 2013-07-08 10:09:42

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Neata Ano, pupici si tie. Uf, e greu sa nu iti faci sperante, stiu.
Allle, stai cumintica, acusi ca te duci la doctor sa il vezi pe bebe.


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

#619 2013-07-08 10:56:21

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Neata

Allle, multumesc!  Simptomele nu sunt obligatorii. Eu am avut niste greturi a caror intensitate nu o pot descrie in cuvinte, 2 saptamani fara nici un minut intrerupere (fix de cand am implinit 6 saptamani pana la fix 8 sapt), abia apoi au inceput sa se rareasca. Prefer sa fiu stresata decat sa amstarea aia de rau, simteam ca nu mai po efectiv.

Anorien, eu am o presimtire ca vine in curand si la tine bebicul, se goleste casuta aspirantelor. smile

Ultima oara a fost editat de elena.plahatca (2013-07-08 10:57:25)


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#620 2013-07-08 11:31:17

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Allle sunt abia in Z21, 6DPO, deci mai am pana la test.
Elena, Doamne-ajuta!


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#621 2013-07-08 12:25:40

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Neata fete,

Elenus, puss imi pare rau, nu stiu sa iti dau mai multe informatii despre analiza privind cariotipul genetic... stiu doar ca era pe lista de investigatii de infertilitate pe care am primit-o de la dna dr cu care am facut FIV, insa mi-a zis ca pe asta sa nu o fac, ca se recomanda doar in caz de pierderi repetate de sarcini . E cea mai scumpa analiza...cred ca era f bine daca puteati sa o faceti, dar daca nu se poate asta e...sper sa reusesti sa gasesti un medic care macar sa iti dea mai multe informatii despre ea, cu ce te-ar ajuta exact..

pup fetele puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#622 2013-07-08 17:14:56

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Cris, cred ca intelesesem eu gresit , 1610 lei la synevo sa fi fost pe cuplu, nu pe persoana. Pentru ca in alt laborator e 650 de lei, si aici presupun ca e pretul de persoana. Asa e altceva. Tot o groaza de bani dar nici chiar cat calculasem eu.
Mi-am facut pe maine programare la medicul de familie ca sa ii duc toate analizele xeroxate...ma certat la telefon ca nu am fost la ea de la 17 saptamani, nu i-am mai dat detalii. Si sa iau trimitere la hematologie.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#623 2013-07-08 17:25:47

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

E bine ca totusi nu e chiar atat de scump, Elenus. Tot e scump, dar cat de cat mai ok.


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

#624 2013-07-08 18:07:35

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Hello, dragelor! Am intrat sa va pup si eu pe ziua de azi. puss

Elena, am citit pe un forum ca in Iasi,  dr. Ivona Lupascu se ocupa de burtici cu trombofilie. Poate mergi la ea sa te sfatuiasca. goodluck


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#625 2013-07-08 19:14:04

clauclau
New member
Inregistrat: 2013-06-15
Mesaje: 50

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

buna fetele,
va citesc de ceva vreme si va felicit si va doresc multa sanatate si sarcini usoare celor ce ati trecut de la aspirante la statutul de gravidute, iar celorlalte spor la treaba si Doamne ajuta.
si eu sunt una dintre aspirante si sper sa nu am prea mult acest statut ... eu am avut UM pe 23.06 si incepand cu a 9 a zi tot prestam adica in 30, 2,3,6,8 si as vrea sa va intreb daca incep sa mi iau temperatura de maine dimineata o sa mi dau seama daca am ovulat ... nu mi am urmarit TB pana azidimeineata nu stiu ce mi a venit si aveam 36,7 la ora 6 (luata imediat cum am deschis ochii fara sa ma dau jos intrucat term il am in noptiera).
alle am vazut ca esti din sb la fel si eu .., la ce dr mergi?
pupici la toate si sa fie bine smile

Offline

 

#626 2013-07-08 20:03:51

allle
Full member
De la: sibiu
Inregistrat: 2006-08-25
Mesaje: 969

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

clau puss bine ai venit si sa ai multa bafta sa nu stai prea mult pe aici. eu am mers la Muresan pana acum iar de cand cu bebe as vrea sa ma duc la Ispasoiu pt ca el e si la Polisano si daca da Dumnezeu sa fie bine cu sarcina as vrea sa nasc acolo


bebeAmira Ioana rugaciune Doamne ajuta-ne sa crestem mari

Offline

 

#627 2013-07-08 20:41:58

clauclau
New member
Inregistrat: 2013-06-15
Mesaje: 50

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

allle a scris:

clau puss bine ai venit si sa ai multa bafta sa nu stai prea mult pe aici. eu am mers la Muresan pana acum iar de cand cu bebe as vrea sa ma duc la Ispasoiu pt ca el e si la Polisano si daca da Dumnezeu sa fie bine cu sarcina as vrea sa nasc acolo

va fi bine ai sa vezi gandeste pozitiv ... eu am fost la boncut pt controale analize pap eco am verde pt sarcina ... sa dea Dzeu sa fie bine

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.