homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92-49


#913 2013-07-24 11:50:36

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

buna

nu-i poti fura cuiva fericirea de a-si anunta primul test pozitiv din viata ei  sad

Alunica  par  kram

Scarletica  kram

Ultima oara a fost editat de mikado (2013-07-24 11:51:31)


.

Offline

 



#914 2013-07-24 11:57:58

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Mika puss puss de acord cu tine sad eu as fi facut urat daca mi-ar fi pus cineva graficul aici, mi se pare o incalcare a intimitatii mele sad


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#915 2013-07-24 12:00:05

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

BUna ziua!
Da, am avut ieri test pozitiv, nu vroiam sa anunt inca, nu m-as simti in largul meu sa fiu felicitata, inca astept rezultatul la beta.
Nu credeam ca cineva se uita la graficul meu, in general am uitat ca-l am la semnatura.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#916 2013-07-24 12:05:19

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

signof10 urat... m-am bucurat sa vad un astfel de grafic si am vrut sa o felicit pe cea care a reusit. nu ma gandeam ca exista gravida pe lumea asta care sa nu se bucure cand e felicitata.
nu am furat nimic nimanui. nu am dat nume, posesoarea graficului putea sa ramana anonima si sa taca in continuare daca asta isi dorea.
sarcina usoara, alluna! crezi sau nu, chiar ma bucur cand o aspiranta devine mamica.

scarlett, exagerezi. graficul il are la semnatura. daca ea nu-l facea public, eu nu-l aveam. plus ca nu am dat niciun nume, putea fi orice grafic de pe ff.
uite cum ati facut dintr-o veste frumoasa un circ urat sad.

elena rugaciune kram

Ultima oara a fost editat de anca90 (2013-07-24 12:10:20)

Offline

 

#917 2013-07-24 12:10:32

Alluna
Full member
De la: Braila, Romania
Inregistrat: 2012-08-04
Mesaje: 449

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Da Anca, tu mereu te bucuri pt altii...te-ai gandit ca poate nu am anuntat nimic pentru ca vreau sa fiu sigura ca e totul ok??
da, urat...urat din partea ta sa te bagi asa cu bocancii, mereu te-a interesat de toata lumea, sa stii tu tot, numai altii sa nu te intrebe de tine ca viata ta personala e viata ta personala. din moment ce ai afisat graficul meu, desi nu vad ce treaba ai avea tu si de ce ai vrea tu musai sa stii, sa afli...a trebuit sa spun pana nu incepea lumea sa faca ghici ghicitoarea mea pe aici. puteai ft bine sa astepti sa anunt, daca as fi anuntat.
te simti mai bine sa stii ca-i al meu?
daca te bucurai intradevar puteai sa o feliciti "pe cea a carui test e pozitiv" si fara sa imi afisezi graficul, as fi inteles, te asigur.
eu zic sa-ti vezi de treaba ta.

Elena, ignora te rog mesajul de mai sus.... sa va dea Dumnezeu sanatate! atat iti doresc.

Ultima oara a fost editat de Alluna (2013-07-24 12:12:20)


Nu-ti fie frica de ziua de maine, Dumnezeu este deja acolo!
Inger in ceruri!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#918 2013-07-24 12:17:43

danutza2783
Full member
De la: Suceava
Inregistrat: 2010-04-19
Mesaje: 518

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Elena sper din suflet sa ai o sarcina usoara si la termen.Un sfat, cu toate ca nu am dreptul: gaseste, te rog din suflet, un medic bun si un hematolog bun, pentru linistea ta in primul rand. Doamne ajuta sa fie bine de data asta!  puss

Anca eu cred ca daca cineva vrea sa anunte ca e gravida o face fara bunavointa ta. Alluna avea graficul la semnatura si cine vroia se uita la semnatura ei nu trebuia sa pui tu special graficul. Nu cred ca ti-ar fi convenit nici tie sa vina cineva, un necunoascut practic, si sa anunte in locul tau  neutral A fost un gest urat de ati baga nasul fix unde nu-ti fierbe oala si ar trebui sa-ti fie rusine si sa-ti ceri scuze.  neutral

Alluna sarcina usoara si la termen si un bebe sanatos si cuminte.  puss  puss

Offline

 

#919 2013-07-24 12:18:15

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Anca eu asa vad situatia, dar nu cred ca sunt exagerata! Iti spun o singura chestie, daca una dintre fete recunostea graficul si ar fi spus al cui e? Atunci s-ar fi aflat chiar daca "posesoarea" ar fi dorit sa ramana in continuare anonima.

Eu iti spun ca in cazul meu nu as dori ca altcineva sa anunte ca sunt insarcinata, fie si indirect....Uite ca si in cazul Elenei....ea nu era inca pregatita pt felicitari...Poate ca noi, uneori, ne bucuram prea mult pt o persoana si nu ne mai gandim la ceea ce simte individa in cauza...sunt anumite temeri inevitabile pe care le simte fiecare....


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#920 2013-07-24 12:19:02

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Alluna, si voua multa sanatate.

In rest, la dr a fost bine, doar ca mi-a zis ca e de-ajuns aspenterul pentru mutatiile mele ca am numai heterozigote...si ca la examenul bebelusului/placentei nu s-a gasit nimic care sa invinovateasca trombofilia...eu cum vreau sa suflu si-n iaurt vroiam clexane. I-am trimis mail dnei U, vreau sa fu sigura ca e de-ajuns aspenter.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#921 2013-07-24 12:20:45

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Elena imi cer scuze!!! puss

Mai fetelor, Anca n-a facut-o cu rautate! Persoana cu testul pozitiv putea sa nu spuna ca e al ei, ca n-a venit nimeni sa zica uitati testul pozitiv al lui X.
Din contra eu am facut asta cu Elena si imi cer mii de scuze!!@

Elena, inca o data, scuza-ma!

Offline

 

#922 2013-07-24 12:23:52

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Exact, eu am fost deconspirata, dar graficul fiind public, nu am de ce sa ma supar pe cineva. A fost greseala mea ca l-am lasat acolo.
De asta e pus acolo, sa se uite lumea.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#923 2013-07-24 12:23:52

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

bună fete!
n am mai scris de o sută de ani pe forum din diverse motive, dar acum chiar simt nevoia să scriu...chit că va fi și ultima oară:
Anca...ești jigodie de om! n ai pic de caracter ?n tine! ce să zic ai vrut să feliciți...mă lași cu comenatriile astea de victimă ne?nțeleasă!
tu faci parte din oamenii cărora li se aplică foarte bine proverbul ?a tăia răul de la rădăcină?!

elena felicitări și doamne ajută!


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#924 2013-07-24 12:25:05

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

La ce taraboi se face-aici sa mai vreau sa intru? forgetit


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#925 2013-07-24 12:28:17

danutza2783
Full member
De la: Suceava
Inregistrat: 2010-04-19
Mesaje: 518

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Elena Doamne ajuta! Tu esti un membru activ si cand Rona te-a felicitat m-am uitat si eu ca altfel nu o faceam. Imi cer scuze daca am fost inoportuna oricum va doresc tot binele din lume.  puss
Alluna in schimb nu prea mai scrie, nu e activa.

Offline

 

#926 2013-07-24 12:30:51

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

elena, sper sa te indrume bine dr uscatescu si sa fie totul bine. doamne ajuta!

happy lasa, n-ai cu cine. asa m-am gandit si eu, ca e interesant cum felicitarile de ieri (nu ale tale, ci ale celor care au sarit acum cu gura) la adresa elenei, care de altfel isi stersese intentionat graficul din semnatura, nu au fost considerate de prost augur, "furt", un gest "urat", violarea intimitatii, etc, pe cand felicitarea mea la adresa unui grafic anonim e vazuta ca un gest urat...
a fost o atmosfera tare frumoasa aici cand disparusera cele puse pe harta, "vechea gasca". eu ma retrag, le las pe ele sa se desfasoare.

Offline

 

#927 2013-07-24 12:35:14

AmaliaRaluca1985
Hero member
Inregistrat: 2011-06-28
Mesaje: 2634

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

anca dacă tot te retragi, dă mi voie să ți urez tradiționalul ?da-ți-as un pumn ?n gură? ...poate așa ?ți ?nghiți felicitările pline de ipocrizie.


un pui de om a facut sa pluteasca de fericire o mama si un tata. Bine ai venit in viata noastra, fetita draga!
Si-ai sa cresti mare, si-ai sa inveti despre luna, despre prieteni si despre viata. O, de-ai ramane asa mica si fericita, gangurind catre mine cu ochi mari si calzi...

Ana, Îngeraș drag!

Offline

 

#928 2013-07-24 12:35:16

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Elena, Doamne ajuta sa fiti bine! rugaciune

Alluna puss Doamne ajuta si la tine! rugaciune


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#929 2013-07-24 12:39:49

danutza2783
Full member
De la: Suceava
Inregistrat: 2010-04-19
Mesaje: 518

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Sigur, sigur, e foarte usor sa incerci sa arunci pisica in curtea vecinului ca sa te scoti pe tine. Oricum de la tine nu ne putem astepta decat la gesturi de genul asta. A, asta e un forum public, "vechea gasca" poate scrie oricand. Daca nu-ti place de vechea gasca de ce le verifici graficele? Oricum din partea mea iti transmit sa ma pupi frumos......pe frunte, barfitoarea lui peste  neutral

Offline

 

#930 2013-07-24 12:41:58

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

elena, felicitari si doamne ajuta sa fie bine de data asta. rugaciune  ia legatura cu uscatescu, la 3 mutatii nu e deajuns doar aspenter ..si eu am 3 mutatii si mi-a zis clar ca tb clexane

Alunica, doamne ajuta sa fie totul bine pana la capat  par

restul e rasu'-plansu' ... fetelor ZEN...nu merita sa bagati in seama comentariile veninoase scrise pe aici  forgetit

LE : Rave, te pup fata draga  kram

Ultima oara a fost editat de mikado (2013-07-24 12:43:45)


.

Offline

 

#931 2013-07-24 12:51:26

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Mika puss  par ce mai faci?

Amalia par


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.