homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92-47


#875 2013-07-23 09:50:48

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

buna dimineata!

elena, imi pare rau supa kram

iulia, nu te lua dupa asistente, astea de multe ori comenteaza aiurea. daca tie ti se pare normala, e foarte probabil sa nu ai nimic. cand primesti rezultatele? nu-ti mai face griji pana atunci.

Offline

 



#876 2013-07-23 09:51:11

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Iulia, e posibil ca inca sa ai in sange HCG? intreb si eu. Poate de-aia ai inca secretia asa?
Eggwhite eu am avut si la ovulatie si dupa testul pozitiv, numai ca mai rar.

Nu te mai stresa, vei afla ce e si daca e ceva, vei lua un tratament. eu cred ca inca se curata endometrul, sau esti inca sub influenta hormonilor din sarcina.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#877 2013-07-23 10:00:07

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

anca, asa mi s-a parut si mie... ca are doar o parere, desi tipa a fost super ok, o basarabeanca tare simpatica... totusi dna dr a vazut aceeasi zona sambata, ca nah pt papanicolau tot de acolo a recoltat.. am programare pe 6 august pentru citirea analizelor... sper sa nu fie nimic... semne nu sunt, ca doar pana acum ajungeam la dr pt problema mancarimilor sau usturimilor...

ano, beta a scazut la 3.1 la ultimul test, nu cred sa mai fie ceva...dar cine stie cum se curata zona dupa dereglarea hormonala....la transvaginala era totul ok... dar oricum eu am constatat modificarea secretiei, dar nu ca miros sau culoare, ci doar ca abundenta...


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#878 2013-07-23 10:07:20

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

rezultatele le iei mai repede sau tot pe 6 le afli?

Offline

 

#879 2013-07-23 10:14:02

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

pai am un link pe care sa il verific, dar era vorba de 10 zile lucratoare pentru rezultate, deci e cam pe acolo... dar o sa incerc sa verific inainte pe site-ul lor... poate ma ajutati cu interpretarea.. smile

LE: hai ca ma tot lovesc ganduri... dupa ecografia de sambata eu nu am insistat cu spalaturile vaginale... m-am spalat, dar nu stiu daca am reusit sa curat tot gelul acela... oare sa mai fi ramas ceva gel? vai ce aberatii! ma citesc si cred ca am prea mult timp liber la munca... gata, ma pun pe treaba! va pup

anca, am citit... imi pare rau ca experimentezi dureri de burtica sad capul sus!

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2013-07-23 10:47:21)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#880 2013-07-23 11:03:03

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna dimineata. mornincoffee
Elena  goodluck  la ginecolog si asteptam sa ne spui cum a fost puss
Anca,Raveca,Ano buna dimineata!! puss
Anca dar nu ai un doctor la care sa mergi sa vezi putin de aceste dureri???ca inca 2 luni sunt lungi si vei ajunge in ziua nasterii deja extenuata si nedormita de la dureri...sper sa descoperi de la ce pleaca asa poti numai sa te bucuri in continuare de sarcina.
Iulia,lasa ca e bine ca iti faci mai multe analize si nu ai de ce sa te sperii pentru ca nu ai rezultatele,ai sa vezi ca va fi bine...si daca e sa gaseasca ceva,vei avea ocazia sa tratezi...Referitor la acea scurgere un doctor cunoaste mai bine decat o asistenta si poate intradevar e corpul care se curata altfel cum se poate explica si la mine???? puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#881 2013-07-23 11:46:11

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Neata, va multumesc

Ieri toata seara am avut dureri de parca imediat ma buseau uratii. Azi m-am trezit fara nici o durere hmm

Iulia, succes la rezultate.. poate inca te cureti cumva nustiu

Ultima oara a fost editat de elena.plahatca (2013-07-23 11:52:11)


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#882 2013-07-23 11:52:40

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Neata Elena....si daca ieri ai avut ovulatia????? goodluck
La ce ora mergi la ginecolog? goodluck  si asteptam vesti puss
Eu inca sunt la mornincoffee  si incerc sa ma informez de pe net referitor la avot si consecinte,includ aceasta scurgere..... spranceana  offff cate griji mai are o femeie....


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#883 2013-07-23 12:03:56

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Kristinika, nu cred..luna asta cred ca am ovulat mai devreme. In ziua 10, 11,12 am avut secretie fertila si in z 14 am avut intepaturi in ovare...si dupa asta, temperaturi post-ovulatorii. La cate grafice am avut, nu e nevoie sa imi iau temperatura zilnic, daca am luat-o odata stiu daca am ovulat sau nu. Ce e de la 36.2 in sus e dupa ovulatie.... mai exista exceptii, dar rar, cum ar fi daca ma febra sau sau temp. de implantare smile
Multumesc, la 6 merg

Aseara am visat ca afara era bombardament, si eu asa, prin bombardament am mers la farmacie si mi-am cumparat test. Si l-am facut intr-o baie a cuiva si era pozitiv dumbom

Ultima oara a fost editat de elena.plahatca (2013-07-23 12:14:21)


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#884 2013-07-23 12:13:42

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Important este ca nu ti-a venit cm sa poti merge linistita la control. puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#885 2013-07-23 12:16:16

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Kristinika, macar atata, sper sa nu vina pana diseara. chicot
Eu in sarcina am avut polipi pe col si la cateva sapt dupa nastere tot mi-a zis ca am nu stiu ce minune pe col si de asta as vrea sa ma vada sa-mi explice si mie. Eventual sa imi ia un PAP, ca nu mi-a luat demult.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#886 2013-07-23 12:35:08

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Iti tin pumnii pentru azi ca sa fie bine...si mie ar trebui sa imi apara programarea pentru pap test ca am cam 2 ani de la ultimul control...ai un ginecolog bun,cu care poti vorbi,sfatui???


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#887 2013-07-23 12:43:27

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Kristinika, merg la dr. asta prima data... imi caut un dr care sa imi monitorizeze urmatoarea sarcina, m-am tot interesat si am ales-o pe ea, sper sa imi placa.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#888 2013-07-23 12:45:53

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

goodluck  multa si sa dea DOMNUL sa fie una cunoscatoare si mai ales interesata de meseria ei
Si apropo de vis....cine stie...poate il vei face curand si ti se va adeveri visul.... goodluck

Ultima oara a fost editat de kristinika (2013-07-23 12:47:09)


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#889 2013-07-23 13:33:13

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

iulia puss. nu trebuie sa-ti faci griji pt gelul folosit la ecografie, e doar un lubrifiant. nu trebuie sa te speli inauntru dupa ecografie. vezi ca daca insisti cu spalaturile, iti dereglezi singura flora si dai in infectii hmm.

kristinika puss nu, nu cunosc la ce medic sa merg. de la maternitate n-au stiut sa ma lamureasca. daca se repeta, merg la urgente.

elena, bafta la doctor, sa fii in regula cu totul! frumos visul (mai putin bombardamentele chicot), sa ai un test pozitiv real cat mai curand! goodluck

Ultima oara a fost editat de anca90 (2013-07-23 13:34:41)

Offline

 

#890 2013-07-23 13:44:54

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Multumesc, sa dea Domnul fetelor rugaciune


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#891 2013-07-23 14:02:59

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

tocmai, anca... nu sunt deloc adepta spalaturilor vaginale si multa vreme, in tinerete smile cand mai invatam si eu una alta despre corpul meu, am avut impresia ca fac o greseala, asta vazand la prietenele mele ca era la ordinea zilei treaba asta... mai mult, aveam o prietena care baga la sapun acolo de ma speria smile... evident tot ea era singura din gasca cu probleme pe care le trata cu tot felul de medicamente... eu mi-am inceput tarziu viata sexuala, la 21 de ani si am avut timp sa studiez rotfl2 nu prea sunt nici fan tampoane interne... ce sa mai, orice sa nu perturbe bunul mers al lucrurilor smile... dar la lubrifiantul ala mi-a ramas gandul ca fiind singura varianta intre sambata si marti big_smile

nu va mai zic... citesc ca nebuna de azi-dimineata si am ajus la HIV/SIDA.... o sa ajung la balamuc!

bafta elena smile pupici tuturor!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#892 2013-07-23 19:03:56

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna seara dragelor! par

Elena goodluck sa vii cu vesti bune!

Iulia, poate ai facut o candida, insa cel mai bine iti va raspunde rezultatul secretiei.

Va pup pe toate.

Eu sunt cam lesinata de la caldura asta...parca ma doare tot corpul.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#893 2013-07-23 20:57:06

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna, fetele! Ce tareee!!! Elena, vad ca ai test pozitiv! happydance  happydance  happydance
Felicitari, iubita! Va fi bine de data asta, ai sa vezi!

Va pup pe toate!


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.