homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92-46


#856 2013-07-22 18:08:55

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Kris, asa am avut si eu o experiență cu scurgerea care a urmat s?ngerării. ...un amestec ciudat si abundent..acum si-a revenit la normal..posibil sa fie o faza a reglarii organismului...


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 



#857 2013-07-22 18:15:57

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Si eu m-am gandit ca poate e normal,ceva ce ajuta uterul sa se curete...acum sper sa imi vina normal cm si apoi iar la treaba


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#858 2013-07-22 18:18:44

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Scuze  nustiu Sunt pe un wireless ciudat care mi-a dublat mesajul. .

Asa si eu..abia aștept sa ne apucam iar de treaba smile vreau sa las necazul asta deoparte și sa ma impac cu gandul ca a fost o selecție a naturii...

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2013-07-22 18:21:46)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#859 2013-07-22 19:44:48

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Hello, dragelor! par

Iulia si Kristinika, imi pare rau pentru pierderile suferite si va doresc sa fie bine data viitoare! rugaciune

Rona, par ma bucur ca ti-a placut in Grecia. Sunteti mai bine? par

Mika par  hjarta

Alle, ce ciudat aparatul ala!  big_smile

Va pup pe toate.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#860 2013-07-22 20:14:00

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Sa dea Domnul Raveca puss
Iulia cat te-a tinut acea scurgere??? La mine dupa avort am avut chiuretaj pentru ca nu s-a eliminat in totalitate si uterul a fost maricel ca eram in 11s+5z,si trebuie sa astept 2-3 luni...tare mult ca daca ar fi dupa mine nu as astepta nici macar o zi... rotfl2


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#861 2013-07-22 20:18:32

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Kristinik, ti-a recomandat medicul ceva analize pt a descoperi cauza pierderii?


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#862 2013-07-22 20:33:47

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Mi s-a luat ,,material" pentru test istologic si peste o luna am rezultatul iar in septambrie voi merge la ginecolog sa vada despre ce e vorba...sper sa fie totul bine...


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#863 2013-07-22 20:36:09

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Bafta sa fie bine! goodluck


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#864 2013-07-22 20:47:47

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Multumesc mult,sa dea Domnul puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#865 2013-07-22 22:11:22

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Raveca, multumesc pt g?ndurile bune smile eu abia acum imi dau seama cat de mult imi doresc sa fie bine...spunea cineva aici ca uneori,  cu cat ne stresam/agitam mai tare pentru ceva, cu atat vrem sa dovedim ca meritam acel ceva...smile sau ceva asemănător.. la momentul s?ngerării si c?teva zile dupa, razlet mai trecea cate un gand "oare ?mi doresc cu adevărat?  Oare nu e mai bine ca s-a ?nt?mplat așa? "...acum m-am convins,  imi doresc cu adevărat smile si daca Dzeu a ales asa, poate ca a vrut sa fiu sigura si ?ncrezătoare ca totul va fi bine!  Trebuie!

Kris, la mine a tinut cam vreo 5 zile ...era abundenta, vascoasa, alba...in prima faza, cu ceva amestec de maro sad...aveam ?ntr-una impresia ca sunt uda ...acum e exact cum e la ovulatie. ..deci ?și revine la normal. .numai ca la mine nu a fost dupa chiuretaj,  ci dupa acea s?ngerare/menstra...chiuretaj ul nu a fost necesar, din fericire. ..dna dr zicea ca daca nu erau analizele de sange care sa confirme sarcina,  s-ar  fi pronunțat ca si dr de familie-dereglare hormonala, nu sarcina...

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2013-07-22 22:15:18)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#866 2013-07-22 22:39:33

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna seara

sunt asa dezamagita, suparata...
Azi am fost la hematolog. Si am stat peste 8 ore la rand, fara exagerari!  Si intr-un final am intrat in cabinet si dr. mi-a zis ca nu imi poate face o consultatie obiectiva pentru ca nu intelege ce scrie pe analiza placentei, si aceasta e foarte importanta. Parca se intelege "depunderi de fibrinoid, microcalcificari"... nici eu nu inteleg complet ce scrie.
Si mi-a zis sa merg la maternitate sa rog sa imi rescrie lizibil si sa vin IARRR disperat Cand am auzit am innebunit.  bang

Asta e :
si a scris cu pixul pe pagina lor, mie mi-au dat indigo!!
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/39204_dsc_0376.jpg


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#867 2013-07-22 23:30:30

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Eu nu pot sa inteleg de ce s-a descoperit computerul si imprimanta pc  daca ei tot de mana trebuie sa scrie si daca le dai sa citeasca ceva ce au scris nici ei nu mai reusesc sa citeasca.. box ...cum pot fi atat de....nu stiu cum sa le spun ca nici indiferenta nu e asta...e dorinta de a ramane tot la epoca de piatra..... dumbom
Imi pare rau Elena,sper sa gasesti pe cineva mai de treaba si poate reusesti sa ti le faca ori mai citet,sau mai bine la  pc


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#868 2013-07-22 23:44:25

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Multumesc Kristinika... iti dai seama cum m-am simtit cand dupa 8 ore si ceva de asteptat la rand sa nu pot fi consultata din cauza la asa ceva.. Am pierdut ziua, am ajuns extenuata acasa.

Maine am programare la ginecolog, sper sa fim pe aceeasi lungime de unda. Dar...am o secretie foarte abundenta cremoasa si am intepaturi in ovare toata ziua si acum am dureri ca si cum ar trebui sa imi vin menstra din minut in minut...si am burtica umflata de parca as fi gravida in 5 luni. Si sunt in ziua 23 abia cesafac  Daca imi mai vine si ciclul si nu pot fi consultata nici maine cred ca o iau razna, nu se poate atata ghinion.  Am asteptat programarile astea atata timp..

Ultima oara a fost editat de elena.plahatca (2013-07-22 23:44:56)


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#869 2013-07-22 23:58:17

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Elena stai linistita...nu o lua ca un semn negativ,imi dau seama ca nu e usor sa trebuiasca sa astepti si chiar cand vine ziua de control sa nu o poti face,dar poate nu iti vine acum si vei reusi goodluck
Poate esti la ovulatie daca ai si acea scurgere cremoasa si ziua 23....iti zic asta pentru ca in luna cand am ramas insarcinata cam in perioada de ovulatie eu am avut o durere crunta de ovare,cum nu prea am avut,sau aveam la menstra...ai sa vezi ca va fi bine maine puss
Bafta multa pe maine


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#870 2013-07-23 00:20:30

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Elena, la  Sf ?nțeleg : cordon ombilical fără modificări histopatologice semnificative.
La restul ?ncerc m?ine sa vad dacă descifrez,  acum sunt pe telefon.

Ultima oara a fost editat de anorien (2013-07-23 00:29:55)


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#871 2013-07-23 06:17:50

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Doamne,  elena, ce oameni fara suflet sad intr-o era a "vitezei"  si a bunului simț,  in care ne aflam, dupa atatea ore de așteptare pe la uși si mai ales, dupa atatea cate ai indurat! sad


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#872 2013-07-23 08:03:01

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Fetelor, am fost sa-mi fac analizele date de dna dr...de s?nge si surpriza si scretie...nu m-am gandit ca se recolteaza si pt secreție..nu stiu de ce mi-am imaginat asta, ca doar nu imi facea radiografie dentara lol

e si dupa ce ca sunt speriata, dna care a recoltat s-a minunat de cat e de urata secretia mea grater ce ma suprinde e ca dna dr nu a comentat nimic despre secretie..nici ca e frumoasa,  nici urata...acum sunt si mai speriata...am ?ntrebat in ce sens urata si care ar fi cauza si mi s-a spus ca poate e o raceala netratata sau ceva luat de la toaleta. ..


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#873 2013-07-23 08:26:06

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Iulia,  dar tu cum ai descrie secreția ta? Culoare,  textura,  miros?  Te ustura,  te măn?ncă?

La mine s-a schimbat secreția după testul pozitiv,  e mai multa - eu eram mai uscata de felul meu - e mai cremoasa,  nu miroase,  nu e sfaramicioasa,  culoare alba ?nspre transparent.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#874 2013-07-23 09:37:35

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

este si a fost intotdeauna fara miros... culoarea acum este un alb curat, pana acum cateva zile a fost mai galbuie.... cat priveste textura, este mai elastica acum... ieri am observat-o ca este ca la ovulatie...gen albus de ou

nu ma ustura, nu ma mananca... de fapt nu am avut vreodata astfel de simptome, tocmai d'aia m-a mirat remarca la recoltare...ce am remarcat dupa avort, a fost faptul ca era mai abundenta si a fost vreo 5 zile mai urata la culoare... dar de la sfarsitul saptamanii trecute mi s-a parut ca si-a revenit la normal...

acum ma gandesc la o candida, dar oare nu trebuia sa ma manance, sa ma usture... sa miroasa?

am tot citit si cam asta gasesc:

Factori care pot schimba consistenta si aspectul secretiilor

    ciclul menstrual;
    stresul emotional;
    sarcina;
    produsele OTC (medicamente foarte cautate, care nu necesita prescriptie - analgezice/calmante, medicamente pentru dureri de stomac, arsuri gastrice) sau medicamentele hormonale;
    excitarea sexuala;
    alaptarea;
    ovulatia;
    regimul alimentar.


Alti factori care pot influenta negativ pH-ul vaginului si pot cauza infectii sunt: gelurile pentru igiena intima, sapunul, antibioticele, sarcina, diabetul sau existenta unei alte infectii.

cred ca mai bine astept rezultatul analizelor... degeaba ma tot framant aiurea.... deci la stres emotional si sarcina ma incardrez, poate si la ovulatie dupa cum arata secretia...

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2013-07-23 09:45:06)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.