homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92-45


#837 2013-07-21 18:49:19

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

sad


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 



#838 2013-07-21 20:57:00

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Fetelor, nu stiu cum sa traduce, dar e o vorba in engleza, ceva de genul "accept and embrace your sadness. It wont last".
Capul sus, Elenus, nu gandi ca va dura din nou 2 ani. Esti aproape de a descoperi problema, ti-ai facut mutatiile, vei merge la dr si ei te vor ajuta sa ramai graviduta mai repede si sa duci sarcina la bun sfarsit.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#839 2013-07-21 21:32:43

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna seara, fete!
Anorien, woow par  par  par  Esti graviduta! Ce veste buna! Sarcina usoara si bebe la termen! applause

Cris, Anca, Rave, Madlena, Mika, Sonia kram  kram  kram
Am vazut ca sunt si fete noi, multa multa bafta! Sa va mutati repede la burtici! Noi de-abia ne-am intors din concediu. A fost de vis.. Pacat ca s-a dus supa


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#840 2013-07-21 21:43:11

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

rona: multumesc mult de tot! Sper sa fie asa!
Bine ati revenit! Unde v-ati petrecut concediul?


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#841 2013-07-21 21:46:56

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna Ano,ce mai faci? ce mai face burtica? puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#842 2013-07-21 22:08:12

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Ano, in Grecia. A fost pt prima oara, nu i-am dat sanse prea mari acestei tari initia si n-am fost niciodata atrasa sa petrecem o vacanta la greci. dumbom  Preferam Italia, Portugalia, Spania. Am nedreptatit o tara superba...
Va pup, eu ma bag la somn! wave

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2013-07-21 22:36:32)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#843 2013-07-21 22:47:31

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Ano, depinde, uneori dureaza incredibil de mult ... sadnessul asta

Rona wave


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#844 2013-07-21 23:26:35

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Elena,  tot timpul vă răm?ne ceva ?n suflet acolo,  o tristețe pe care nimeni nu o va putea umple . 
Era copilașul vostru și v-a fost luat prea devreme de l?ngă voi.

Va veni soarele și ?n curtea voastră,  nu va uita Dumnezeu kram

Somn ușor fetelor.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#845 2013-07-22 10:49:49

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

buna  wave

rona :-* ma bucur ca ai avut un concediu fain  wink  nu ai cum sa nu iubesti Grecia  tummenupp


.

Offline

 

#846 2013-07-22 11:17:50

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

wave salutare si o saptamana reusita sa aveti!

offtopic  cu riscul asta, vin si eu cu o ... problema? de fapt mai mult ma macina un gand...

de-a lungul vietii nu prea am dat pe la doctor, de niciun fel, nevand probleme de natura medicala...  singura interventie mai serioasa sa o numesc asa, a fost operatia de apendicita cam pe la 20 de ani... si atunci, spre rusinea mea, mama s-a ocupat de doctori... la modul ca a avut grija "sa se aiba grija" de mine... a mai fost chiuretajul pe care l-am trait parca intr-o lume paralela... si stiu doar ca atunci am bagat plicuri in buzunarele doctorului si a anestezistei sau ce era...

asa...ce vreau sa va intreb... voi cum procedati sau cum se procedeaza?... ca si exemplu, la controlul de sambata am platit doar eco (o caruta de bani 200 ron + papanicolau 10 ron), insa dnei dr nu i-am mai dat nimic, la plic, ca sa zic asa... am fost cu trimitere de la medicul de familie...

acum ma gandeam ca dupa ce fac analizele tot la clinica unde practica dansa, destul de costisitoare si alea, presupun ca urmatoarea programare va fi pentru citirea analizelor si o eventuala recomandare de tratament, daca e cazul... oare e deplasat sa ii duc un cadou, niste flori ceva... sau trebuie sa ii pregatesc un plic... si daca da, cam cat sa contina plicul? vai de mine, sunt anti-talent la asa ceva sad si sper ca din exerienta voastra sa ma sfatuiti cum este mai "elegant".... si sa nu dati cu pietre smile chiar nu stiu cum e mai bine... sper ca pentru o eventuala sarcina, sa apelez la dansa pentru monitorizare...


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#847 2013-07-22 11:31:02

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

buna, fetelor. va imbratisez pe toate! kram

rona, ma bucur mult pt tine par

iulia, la clinica particulara, unde platesti fiecare consultatie si investigatie, nu trebuie sa-i dai nimic doctoritei. pai unde ajungi asa? hmm
cel mult un buchet de flori daca stii ca ar aprecia gestul.

o saptamana frumoasa sa aveti!

Ultima oara a fost editat de anca90 (2013-07-22 11:32:06)

Offline

 

#848 2013-07-22 11:37:30

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

of, da, chiar asa sad unde as ajunge.. la sapa de lemn... sa inteleg ca viitoarea vizita pentru citirea analizelor se numeste tot consultatie? nu cred ca mai face vreo investigatie atunci pe loc... poate sa me reprogrameze la o alta data...

tin minte ca ultima oara cand am fost la dansa a fost o remarca referitoare la camerele de supraveghere... deci mi-e teama sa nu interpreteze gresit orice gest al meu... sincera sa fiu, la cat sunt de speriata si la cum ma comport pe "capra", sunt o rusine pentru varsta mea... de aceea as vrea sa ii multumesc intr-un fel ca ma suporta... desi asta ii e meseria...
cred totusi ca am sa ii cumpar un buchet de flori... pentru inceput... nu vreau sa par prea... disperata


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#849 2013-07-22 11:45:03

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

iulia, fii fara grija ca nu esti singura speriata, suporta ea paciente mult mai dificile. nu trebuie sa te simti datoare sa ii dai ceva. daca te intelegi bine cu ea si o apreciezi ca perosana, poti sa ii arati recunostinta printr-un buchet de flori sau alt lucru marunt care stii ca i-ar face o bucurie.
pt citirea analizelor se plateste de regula mai putin, cam jumatate din consultatie. depinde de clinica, unele cer tarif intreg, de consultatie sad, altele nu percep nimic.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2013-07-22 11:45:23)

Offline

 

#850 2013-07-22 11:59:39

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Iulia, la clinica privata nu dai absolut nimic, ca doar platesti consultatia...eu de cand ma stiu merg la privat, am si nascut la privat, dar clar niciodata nu am dat nimic in plus, si sunt sigura ca dna dr nici nu ar fi luat...asta e si ideea cu privatul, platesti cu bon fiscal, nu mai dai spaga.
Un buchet de flori se poate duce dar eu nici pe ala nu l-am dus...desi aveam o relatie ff buna cu doctorita mea si sincer l-ar fi meritat...dar totusi nu am vazut rostul, ea imi presta un serviciu pt care eu oricum plateam.


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#851 2013-07-22 12:33:04

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

multumesc fetelor! m-am linistit smile un buchet de flori cred ca nu supara pe nimeni...
ai zice ca dupa cate contributii platim lunar la stat, macar la prima sarcina sa fie analizele gratuite... dar nah...


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#852 2013-07-22 17:07:40

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Iulia eu nu stiu sa iti dau nici un sfat ca pe aici nu se practica asa ceva sau cel putin nu am dat nimic ,iar in Romania slava Domnului nu am avut probleme,sa stiu cum se face.Cu acest avort am fost pentru prima data internata intr-un spital...dar cum spui si tu un buchet de flori e ceva simbolic si placut puss
Eu azi am 3 zile de la avort si vad ca sangerare  nu mai am decat putina pe hartie,dar este insotita de un lichid,nici nu stiu cum sa ii spun...ca o scurgere apoasa cate o data sau putin gelatinoasa....dar incolora sau cu mici scurgeri de sange...oare sunt normale??? spranceana
In timpul sarcinii sanii mi s-au marit si rotunjit...oare se vor diminua?????nu prea as vrea dar sunt curioasa,poate raman asa!!! spranceana
Va intreb pe voi daca stiti sa imi dati un raspuns,pentru ca la ginicolog merg abia in septembrie ca mi-a spus sa vin dupa vacanta sa vedem ce si cum....
Aaa si inca ceva...de vineri de cand am venit acasa dorm ore si ore.... cascat ...simt in continuu ca nu m-am odihnit in deajuns....cica din cauza sangelui pierdut,cu fier,vitamine si toate cele...mai rau decat cand eram gravida
Si am uitat un lucru..in 11 saptamani m-am ingrasat 3,5kg si azi dimineata deja aveam 3kg in minus fata de joi....poate voi mai da cateva jos,astfel pentru urmatoarea sarcina voi fi mai micuta..... rotfl2
puss  la toate si sa aveti o saptamana minunata.

Ultima oara a fost editat de kristinika (2013-07-22 17:18:23)


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#853 2013-07-22 17:38:18

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

kristinika, de secretie nu stiu, dar nu pare suspecta. sanii au sanse mari sa isi revina la forma si marimea de dinainte de sarcina, nu cred ca raman asa. odihneste-te, organismul e slabit! felicitari pt kg date jos! applause

Offline

 

#854 2013-07-22 17:41:24

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Sper sa decurga totul bine si sa ne spuna in septambrie ca suntem pregatiti,nu sa trebuiasca sa asteptam prea mult,ca oricum nu vreau sa ma opresc si cu ajutorul lui Dumnezeu sa fie bine la urmatorul test.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#855 2013-07-22 17:50:46

allle
Full member
De la: sibiu
Inregistrat: 2006-08-25
Mesaje: 969

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

buna fetelor puss
ronny big_smile am facut marea descoperire care defapt e o mare prostie. m-am dus astazi la minunata scanare pentru imunitate si m-au pus cu degetul la un aparat care arata ca am imunitatea putin scazuta. defapt tot interesul lor era sa isi promoveze niste produse naturiste din america. bineintates ca dupa scanare mi-a fost recomandat un suc de nu stiu ce fruct care nu se oxideaza si care ar face foarte bine in sarcina si nu numai pentru cresterea imunitatii (pentru mine ar fi nevoie de 2 sticle pe luna si pretul uneia era 260 de lei big_smile ). deci in concluzie a fost o mare tampenie big_smile

va pup pe toate puss si va urez un inceput de saptamana minunat  par


bebeAmira Ioana rugaciune Doamne ajuta-ne sa crestem mari

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.