homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92-84


#1578 2013-09-15 10:50:56

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna dimineata dragele mele.  kram  Am ajuns acasa ieri dar nu am reusit sa ma conectez pana acum ca am stat putin cu rudele apoi ne-am odihnit ca eram franti de oboseala....Voi ce mai faceti? Va pup dulce si va doresc un weekend placut puss .


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 



#1579 2013-09-15 15:38:06

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Deci esti pe meleaguri romanesti wink bine ai venit acasa! Bucura-te de fiecare clipa wink
Eu sunt intr-un maraton de seriale pe net lol nici nu stiu cum zboara timpul
Pupici si duminica frumoasa tuturor puss


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1580 2013-09-15 18:32:31

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna Iulia puss ..uff acum sunt pe teren neutru... rotfl2 nu stiu cum sa mai fac sa ii inpac pe sotul meu si cumnata-mea (adica sora si frate) ca asa e bun vinul pe aici ca nu se mai inteleg dumbom  uffff
In rest totul bine...sunt la a 32a zi de la cm si vad ca nu da nici un semn...mai astept cateva zile si am sa fac un test daca nu...DOAMNE AJUTA sa nu mai vina rugaciune  si sa mearga totul bine chiar daca am avut interzicere pana in octombrie....DOAMNE cred ca ar fi o minune... rugaciune Aseara m-am simtit cam rau dar poate e de la oboseala de la drum,nu stiu dar as vrea sa fie de la alteva,de la un bebe mult dorit...
Iulia eu care in Italia eram cu televizorul sincera sa fiu aici nici nu ma mai intereseaza,e asa frumos si relaxant...in afara de anumite momente ca acum ca trebuie sa fac pe mediatorul...uffffffffff dar va trece..sunt doi caposi si sunt frati nu ma bag eu prea mult ca apoi voi fi invinovatita.... bang   DOAMNE asa mult as vrea sa nu treb uiasca sa ma mai intorc in Italia ci sa raman in draga mea tara.
Iulia am vazut ca tu tot esti putin jos de moral,cum mai esti acum? Sper ca mai bine si sper si SA DEA DUMNEZEU cat de repede sa ai un bebe sa fii si tu in al 9 lea cer ca o meriti kram
Draga mea Anca ce putin mai ai pana la marea intalnire puss ....


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1581 2013-09-15 20:00:24

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Lasa-i, kris smile ei se ciondanesc, ei se impaca, eu stiu big_smile cam asa sunt si eu cu frate-miu, ca soarecele si pisica, dar e ceva ce doar noi stim big_smile
Doamne ajuta, kris!!! Uf, ce frumoooos ar fi!! Doamne ajuta sa aiba ochisori!!
Eu? Sunt ok smile cad, ma ridic..tot inainte..azi cred ca am ovulat, am avut niste dureri pe care am inceput sa le cunosc si plus dd asta, am mai gasit 2 benzi dintr-un set de teste de ovulatie si nu m-a lasat sufletul sa le arunc, asa ca mi-au confirmat big_smile acum ma invart pe langa iub cu coada pe sus, doar-doar rotfl vad va nu se prinde


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1582 2013-09-16 22:11:08

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna seara. Raspund putin cu intarziere si imi cer scuze dar am tot fost pe drumuri cu una alta.
Iulia cum a mers ieri? Sper ca bine si sa facem cat mai curand amandoua testul care sa rezulte pozitiv...eu inca nu m-am indurat sa-l fac inca imi este frica,prefer sa mai astept putin. Pe al meu si sora-sa pana la urma i-am lasat sa faca ce vor ca oricum tot nu am putut face nimic si daca sunt caposi de ce sa ii fac eu sa stea bine ca doar nu sunt angel 
O serara placuta si ne mai auzim maine. pupici la toate.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1583 2013-09-17 07:37:58

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

La tine ma gandeam aseara smile deci inca nu a venit smile asa sa ramana, sa nu vina, tin pumnii! Mai stai cu testul, bucura-te ca esti acasa smile
Eu sunt ok, cred ca durerile alea au fost de la ovulatie ca nu s-au repetat...am profitat, iar luna asta ma declar multumita, am prestat si cu 2 zile inainte de ov, si in ziua ov, si la o zi de la ultimul test de ov pozitiv, asa ca, noi ne-am facut treaba big_smile daca vrea bebe sa apara, sa vina
O zi frumasa puss


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1584 2013-09-17 09:49:21

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Neata fetelor,
Iulia imi amintesc candva si eu aveam dureri asa de mari la ovualtie incat intr-o anumita luna acum cativa ani am ajuns la un ecograf pt ca ma gandeam ca am criza de rinichi. Atunci am aflat ca eram la ovulatie (pe timpul ala nu stiam de semne, mucus, etc, nu vroiam inca bebe, eram tinerica). Cert e ca imi amintesc ca mergeam chircita de durere si iradia in spate la rinichi.

Sper sa se fi prins ceva, voi v-ati facut treaba 100% kram

Kristinika, la tine sper sa fie asa cum iti doresti tu: cu bebe sanatos la sf celor 9 luni smile


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1585 2013-09-17 13:29:37

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

buna, ano! puss asa e, cand nu sunt de interes, simptomele ovulatiei nu sunt luate in seama... eu mereu dadeam vina pe "frig la picioare" sau cine stie ce curent care m-a tras... acum stiu wink omul cat traieste invata..
sper si eu sa dea roade atata munca big_smile am incercat sa prestam zilnic, dar pe iub il simt deja "stresat" cand ii spun ca "trebuie acum".. asa ca, daca nu e nici luna asta, de luna viitoare chiar nu mai "programez" nimic

tu? bebe? smile ce mai creste!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1586 2013-09-17 18:16:43

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Și al meu a fost stresat,  dar i-am dat un articol ?n care se explica cum e cu ovulația și ca ovulul trăiește doar 24 de ore și a ?nțeles ca nu e o știință f exactă și ca dacă nuprestam  da ?n fereastra aiae  posibil sa tratam ocazia.  La noia  mers,  iubi e mai degrabă științific,  dec?t emoțional.

Noi suntem bine


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1587 2013-09-17 18:56:48

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

big_smile cand ii explic, se conformeaza lol ba chiar e comic uneori, incearca sa inteleaga si tot imi spune ca mai are putin si se face dr ginecolog big_smile dar il macina faptul ca atunci cand n-am vrut s-a prins fara vreun efort sad de, asta e
Ma bucur ca e totu bine, ano, tineti-o tot asa wink

Kris? Ceva noutati? smile


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1588 2013-09-17 20:21:36

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna dragele mele puss .
In primul rand imi cer scuze ca ma fac auzita asa putin dar cand voi reveni in Italia voi fi mai activa,acum incerc sa profit si sa stau cat mai mult cu parintii si rudele.
Azi dimineata am fost vizitata si de urati  skitarg asa ca luna asta nu e nimic...nu sunt suparata doar ca daca nu ar fi venit eram mai fericita dar asta este si cu siguranta de luna asta ne apucam iar de treaba :sexinpat:mai exact saptamana viitoare ca deja am pus la punct o iesire de cateva zsile doar noi doi.
Iulia iti tin pumnii luna asta si ma rog la DD sa ai testul pozitiv rugaciune astfel luna viitoare te voi urma. puss  Ai grija de tina zilele asta,nu te stresa nu te enerva,nu te forta...incearca sa ai cat mai multa grija de tine.
Ano puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1589 2013-09-18 08:48:07

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna kris puss sunt sigura ca uratii astia nu or sa isi mai arate fata prea mult timp wink poate e mai bine asa, respectand chiar si perioada indicata de dr...iar iesirea programata e chiar ce va trebuie  wink acum bucura-te ca esti acasa
Ar fi minunat sa am noroc luna asta, dar chiar stau linistita, inca nu m-a prins nerabdarea, dar poate e din cauza ca e prea devreme sa ma gandesc la urati sau la vreun test..sper sa nu ma apuce prea curand smile


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1590 2013-09-18 10:42:16

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna Iulia puss  si mie imi pare bine ca nu a fost luna asta mai mult pentru faptul ca trebuia sa mai astept si apoi si eu vreau sa fiu cat mai linistita sa nu ma stresez prea mult. Imi pare bine ca te aud asa linistita. O zi buna


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1591 2013-09-18 10:51:53

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

la fel kris, sa ai o zi frumoasa! puss
asa e, era un motiv in plus sa te stresezi, sa iti pui fel si fel de intrebari... acum capul sus, lasa-i naibii de urati, luna asta fac si ei curatenie inainte de o noua casuta pentru bebe wink


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1592 2013-09-18 11:19:12

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

rotfl2 Cata dreptate ai Iulia....mai bine asa decat sa ma stresez mai tare...asa stau linistita in vacanta,nu ca nu am voie sa fac aia sau cealalta,de luna viitoare vom vedea.
O zi minunata si tie. puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1593 2013-09-18 15:58:15

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna fetelor!

Kris, imi pare rau de urati , de luna asta va apucati oficial? goodluck


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1594 2013-09-19 21:16:08

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

sad sunt necajita sad o prietena de-a mea din copilarie, deci o prietena buna, singura de ceva ani, doar cu aventuri de-o noapte, doua, zece..este insarcinata si cu siguranta urmeaza sa renunte la sarcina sad acum e plecata intr-o vacanta de vreo 2 luni (a renuntat la job si cu banii stransi, a plecat in lume smile ), prin mai multe tari si asa a cunoscut un tip, o mica indragosteala, o mica aventura si poc o sarcina NEdorita sad nu stiu ce ma necajeste mai tare, ironia sortii? Problema ei? Atitudinea mea? E un amestec de ganduri..of

Am uitat sa dau si buna seara! smile puss

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2013-09-19 21:18:32)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1595 2013-09-20 14:29:36

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

iulia kram mai bine incerci sa nu te gandesti, sa nu-ti mai faci sange rau. lasa ca o sa vina si la tine bebe si o sa fie un copil mult dorit si iubit puss.

Offline

 

#1596 2013-09-20 17:48:35

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

smile puss asa ar trebui sa fac, dar cum se apropie sf cm si ma gandesc ca iar e posibil sa vina uratii devin tot mai pesimista.. Cred ca e teama unui nou esec sad


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.