homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92-82


#1540 2013-09-10 14:05:28

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Draga mea daca am putea gandi la 20 de ani ca acum multe greseli nu am face dar daca nu am fi facut acele greseli in trecut crezi ca azi am fi gandit astfel???? In formatia care este azi nu era acum 10-15 ani si poate mai bine ca sincera sa fiu cu toata dezinformatia de atunci oricum nu am fost ca generatia de azi...fete la 15-16 ani care sa se laude cu baietii avuti,droguri si bataia de joc fata de ele,lipsa de stima....regret enorm si eu ceea ce am facut in trecut dar mi-a fost invatatura de minte,lucru care acum la fetele de azi nu are asa multa importanta....din pacate corpul reactioneaza divers la 20 de ani fata de 30....e mai "proaspat" dar asa nu inseamna ca nu se poate. puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 



#1541 2013-09-10 14:16:29

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Daaaa, asa e!! Azi un avort e asa, apa de ploaie.. un alt exemplu: am o colega, are aproape 40 de ani si tot inconstienta este, face cate un avort la cateva luni sad cu toata informatia pe care o are..de ce? Pentru ca asa a fost educata sad pe vremuri bu era atata informatie si mai simplu era sa avortezi, chiar daca era ilegal..altfel nu se explica..si are o fata adolescenta..oare ea ce invata de la mama ei? sad
Cred ca tine si de educatie, dar si de auto-educatie..cum spui si tu, odata patit ai posibilitatea sa alegi si sa eviti ..


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1542 2013-09-10 14:51:11

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

De asta iti spun sa nu te mai invinovatesti.....macar ai invatat din greseala facuta,ca si mine de altfel....trebuie sa gresim ca sa invatam si sincera sa fiu gresesc cei ce repeta greselile nu cei care incearca sa se indrepte,nu e usor dar trecutul e trecut si trebuie sa traim si sa speram la un prezent si viitor mai fericit...si asa va fi.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1543 2013-09-10 16:15:33

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

wink puss kris, ce m-as face fara tine?! Tare bine e sa putem vorbi despre lucrurile astea...parca povara devine mai usor de dus smile
Si eu sper ca totul va fi bine wink abia astept sa venim aici cu marea veste wink stiu ca va fi curand, altfel nu se poate wink


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1544 2013-09-10 17:08:33

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Iulia imi pare bine din  hjarta  daca reusesc sa te ridic macar putin din groapa asta a invinovatirii fara rost De asta si te vreau pozitiva si relaxata,sa mergem inainte,sa depasim obstacolele si sa reusim in marea noastra cautare a fericirii implinite. hjarta  hjarta  hjarta  si de azi inainte nu vreau sa te mai aud plangand ci  lol  mult si va fi bine. kram


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1545 2013-09-10 18:00:17

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

puss puss da, o sa reusim si intre timp ne putem bucura de 'munca' asta grea -sex neprotejat rotfl tu cand o sa ai voie, eu cand il prind pe al meu pe acasa, ca e tot prins cu munca


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1546 2013-09-10 19:02:39

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

rotfl2  rotfl2  rotfl2  Eu duc o lupta grea in privinta protejarii cu sotul meu box ,nu folosesc ac pentru ca nu imi priesc,ma ingraj asa ca e el care trebuie sa folosesca prezervativ dar are momente cand nu vrea sa il foloseasca,chiar acum 2 zile a mers pana la capat fara dumbom  dar asta e...noi ar trebui sa mai asteptam o luna si stau putin pe ganduri,daca sa astept sau nu....nu stiu ce sa fac ca el are o problema mica la vitejii lui si cum vineri trebuie sa plecam in ro profit sa ia si un tratament pentru asa ceva asa ca totusi as mai astepta luna asta poate vor fi si mai viteji lol  dar pe partea cealalta as fi vrut sa profit de vacanta...sunt putin confuza nu stiu cum sa fac,ma mai gandesc cum ca sarcina a fost oprita la 6 saptamani,uterul nu a crescut cine stie cat ca sa ii trebuiasca mult sa se refaca si cum si cm a fost ok cred ca as putea incerca si mai devreme,nu stiu...oricum acum ca ma duc acasa vreau sa merg si acolo sa aflu o a doua parere si dupa voi vedea daca mai astept pana in octombrie....


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1547 2013-09-10 20:11:05

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Sa dea naiba in el de telefoooon grater( iar am pierdut ce am scris...rezumat smile daca tot vii acasa si vrei o a doua parere, poti incerca sa faci o programare online pentru ca atunci cand vii sa mergi repejor la dr si poate profitati asa de vacanta wink

Cat despre prez si barbati, noi am patit-o atunci cand am inlocuit ac cu prez...de fapt mult al meu iub a patit-o zdravan big_smile cred ca dezvoltase un mare stres cand venea vorba sa ne iubim cu prez, ca saracu nu mai avea cu ce rotfl rad eu acum, dar la acel moment o imbulinasem rotfl


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1548 2013-09-10 20:41:56

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

rotfl  lol  skitarg Nici al meu nu suporta prezervativul doar din cauza ca inhiba senzatia si daca stai sa te gandesti asa e..pune tu o manusa si fa ceva ce faceai fara...dar asta e trebuie sa fie,dar pentru scurt timp.Sincera sa fiu nu cunosc nici un doc bun in orasul sotului meu,dar nici la mine ca au trecut ceva ani de cand am plecat...cand am sa ajung acasa am sa ma interesez si poate voi reusi repede daca nu voi incerca cu relatii daca nu voi astepta. E scurt timpul si sa trecem pe la fiecare,sa ne rezolvam anumite treburi,sa vedem de niste controale...uffff.ma ia durerea de cap deja butter
Si eu vad ca am probleme cu netul,imi incarca f.greu pagina diablo

Ultima oara a fost editat de kristinika (2013-09-10 20:43:28)


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1549 2013-09-10 20:55:21

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Kristinika si Iulia wave puss puss


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1550 2013-09-10 21:11:10

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

puss elena! Tare frumoasa-i semnatura ta ;wink creste mare mazarichea wink

Daaaa, prezervativ=moartea 'pasiunii' rotfl
Kris, ma gandeam ca ai posibilitatea sa rogi o ruda sa te ajute cu o programare, dar inteleg ca e vorba de un oras micut, fara prea multe variante..totusi, ma gandesc ca un dr normal ar putea sa isi dea seama daca 'zona' e in regula pentru noi incercari smile


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1551 2013-09-10 23:18:51

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Elena  puss  multi.
Iulia cand am fost la control saptamana trecuta mi-a spus ca nu vede nimic in neregula dar sa mai asteptam totusi pana in octombrie chiar daca prima data mi-a spus sa astept 2-3 luni,dar citind pe net am vazut ca sunt fete care au ramas chiar si in luna urmatoare si a fost bine deci de ce ma mai preocup eu atat???? bang  Oricum ma duc la un ginecolog obisnuit nu la cineva anume ca nu am timp de asteptat,sunt doar curioasa de o a doua parere plus ca vreau sa fac o lama ca am ani de cand nu am mai facut,nu ca am ceva,doar de curiozitate.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1552 2013-09-12 10:18:47

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna dimineata fetele,va invit la o  mornincoffee  ca sa avem o dimineata mai minunata. puss  la toate.
Neata Iulia draga puss .


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1553 2013-09-12 11:52:39

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

neata, kris! puss cam tarziu, dar vin si eu la o cafelutza wink


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1554 2013-09-12 11:56:20

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Niciodata nu e prea tarziu  kram ....eu am inceput sa numar orele pana cand plecam   happydance ...asa mi-e dor de casa,parca nu am chef sa fac nimic si cand ma gandesc cate mai am de facut   nustiu .


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1555 2013-09-12 12:49:55

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

super, kris!! o sa te incarci cu energie pozitiva acasa wink si poate va si prieste vacanta wink bebeii sunt mai dispusi sa apara cand e liniste si pace big_smile


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1556 2013-09-12 13:00:10

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Asa este Iulia numai ca nu prea vom avea cine stie ce liniste si pace ca avem o groaza de treburi de facut apoi intre mine si sotul sunt 130 km si cum eu nu vreau sa fiu acasa si sa stau o perioada intr-o parte si alta in cealalta cred ca vom fi mai mult pe drumuri,nu pot sti ca sunt in Ro dar imi voi vedea mama dupa o saptamana....dar din 3 saptamani cat vom sta acolo cu siguranta macar vreo 2,3 zile vom pleca numai noi undeva sa ne facem de cap. rotfl2


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1557 2013-09-12 15:26:52

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

aaa, sotul e roman? pai pe drum va opriti undeva si poc! lol


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1558 2013-09-12 15:38:26

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

anca90 a scris:

doamne, ronny, cat ma bucur!!! felicitari din suflet, sa va fie d-zeu alaturi toata sarcina si sa nasti un bebelus frumos si sanatos, la termen!

anca90 a scris:

cat m-as bucura sa se fi intamplat o minune la tine, in vacanta asta! tin pumnii stransi!

asadar, ti-a priit concediul la CD chicot. ma bucur nespus pt tine si ma rog sa ai o sarcina usoara si sanatoasa! astept cu nerabdare rezultatul la beta; imi aduci aminte cum eram eu la sfarsitul lui ianuarie, cand nu-mi venea sa cred ca s-a intamplat minunea.
inca o data, felicitari! te imbratisez cu drag kram

kristinika, iulia puss va pup si va astept si pe voi cu vesti bune cat mai curand! par

Anca, te pup, multumesc mult! Chiar mi-a purtat noroc CD, nu degeaba am schimbat eu hotelul!! lol


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.