homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92-81


#1521 2013-09-09 14:19:05

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Multumesc Sweety! puss


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 



#1522 2013-09-09 15:00:26

Alluna
Full member
De la: Braila, Romania
Inregistrat: 2012-08-04
Mesaje: 449

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Ronny, felicitari!!! sa fie bine pana la capat, sa ai sarcina usoara si un bebe sanatos!


Nu-ti fie frica de ziua de maine, Dumnezeu este deja acolo!
Inger in ceruri!

Offline

 

#1523 2013-09-09 15:05:54

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Multumesc Alluna! Sarcina usoara si tie! Ce bine ca esti deja in 11 saptamani!! smile Te pup!


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#1524 2013-09-09 15:13:32

Alluna
Full member
De la: Braila, Romania
Inregistrat: 2012-08-04
Mesaje: 449

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Trece timpul ca nebunul Ronny smile


Nu-ti fie frica de ziua de maine, Dumnezeu este deja acolo!
Inger in ceruri!

Offline

 

#1525 2013-09-09 15:15:33

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Sa treaca Alluna, ca multe griji si stres acum la inceput! smile Stii daca ai baietel sau fetita?


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1526 2013-09-09 15:27:20

Alluna
Full member
De la: Braila, Romania
Inregistrat: 2012-08-04
Mesaje: 449

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

nu Ronny, nici nu stiu cand o sa aflu... probabil peste vreo luna zic...


Nu-ti fie frica de ziua de maine, Dumnezeu este deja acolo!
Inger in ceruri!

Offline

 

#1527 2013-09-09 15:34:23

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Ce dragut, acum am vazut! Anul trecut pe 13 august m-am inscris pe forum, si ciclul norocos a fost anul asta, prima zi pe 13 august! lol


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#1528 2013-09-09 17:19:30

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

doamne, ronny, cat ma bucur!!! felicitari din suflet, sa va fie d-zeu alaturi toata sarcina si sa nasti un bebelus frumos si sanatos, la termen!

anca90 a scris:

cat m-as bucura sa se fi intamplat o minune la tine, in vacanta asta! tin pumnii stransi!

asadar, ti-a priit concediul la CD chicot. ma bucur nespus pt tine si ma rog sa ai o sarcina usoara si sanatoasa! astept cu nerabdare rezultatul la beta; imi aduci aminte cum eram eu la sfarsitul lui ianuarie, cand nu-mi venea sa cred ca s-a intamplat minunea.
inca o data, felicitari! te imbratisez cu drag kram

kristinika, iulia puss va pup si va astept si pe voi cu vesti bune cat mai curand! par

Offline

 

#1529 2013-09-09 17:23:38

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Sa dea DOMNUL Anca sa venim si noi cu vesti bune cat mai repede. puss  tu ce mai faci cum mai e bebe?


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1530 2013-09-09 19:34:30

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

puss puss salutare feteleeee! Hop si eu wink a fost prima zi de munca si nah
Bravo, Ronny!!! puss frumos, frumos, frumos de tot sa intri pe forum si sa vezi vesti bune!! Parca prind si eu curaj wink
Anca puss sper sa fie asa
Kris, ce sa zic, am avut un weekend nebun, nebun...la petrecerea cu colegii am scapat frumos si se pare ca mi-a placut atmosfera pt ca am plecat pe la 8 seara si abia pe la 11 ajungeam la nunta smile

Nunta, din pacate, a fost cea mai putin reusita nunta din cate am fost...poate ca din cauza ca nu cunosteam pe nimeni, dar nu mi-a placut nici muzica, abia daca am iesit la o sarba sad , nici mancarea- foarte ieftina...nu sunt carcotasa de obicei, dar mi s-a parut ca i-a interesat sa aiba multi nuntasi, cred ca erau 200 si mai bine, decat ce le pune pe masa si cum ii distreaza...

Eee si dupa nunta, la petrecere cu rudele care intr-un final au ajuns sa imi planifice mie nunta rotfl2 n-o fac eu, dar pe ei ii preocupa toate alea rotfl

Si azi iar, sf Marii intarziate la birou rotfl iar prajituri, iar papa bun..si uite asa fac fundu mare big_smile cred ca am luat vreo 3kg in concediul asta sad dar de maine am grija
N-a fost concediul tot cat au fost ultimele zile


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1531 2013-09-09 20:14:21

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Iulia lasa ca dai tu jos kg-ele. Tare de tot acest weekend,cate o data mai trebuie asa ceva,sa te faca sa uiti de celelalte lucruri,mai ales tie care ai avut o saptamana mai grea emotional...iar in privinta nuntii asa e cu neamurile,nu le poti multumi nici daca vrei,tu zi ca ei si fa ca tine cand va fi. puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1532 2013-09-09 20:52:35

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Asa e, e nevoie de asa ceva kris, pentru mine weekendul si tot concediul de fapt, au fost mai mult decat ma asteptam..nu stiu cum sa explic, pana sa intru in concediu nu ma gandeam la altceva decat la ciclu, menstra, analize, bebe, lipsa bebe, 'de ce nu?', 'de ce altii da?'...acum s-au schimbat multe, nu ma mai obsedeaza gadndurile astea, m-am resetat ca sa zic asa..si tare ma bucur ca s-a intamplat asa, simt ca am scapat de o povara smile


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1533 2013-09-09 21:17:06

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Iulia sper sa ramai asa,sa nu te mai stresezi prea tare ca vei vedea tu daca nu va veni in curand cu siguranta...imi pare bine ca esti mai relaxata.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1534 2013-09-09 22:06:10

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Si chiar daca nu e curand, invat sa ma impac cu gandul ca asta nu pot controla..chiar si cu o mie si-una de ganduri, tot va fi cand va fi, daca va fi smile
Sper si eu sa ma tina minunea wink
Tu kris? Cum mai esti?


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1535 2013-09-09 23:03:18

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Eu Iulia sunt bine,multumesc lui DD ca rana s-a dus,a mai ramas doar cicatricea,acum numar zilele pentru a incerca iar dar trec cam greu in rest nu ma dau batuta...vreau sa gandesc pozitiv si sa las cat de cat trecutul la spate sa sper intr-un viitor bun.
Iulia ai sa vezi ca va fi bine si pentru tine in curand mai ales ca te-ai mai linistit....cum mi-au spus si mie multi doctori dupa acea urata zi...e greu dar priveste partea buna a lucrurilor...ai reusit sa ramai insarcinata si asta inseamna mult....nu credeam si chiar imi venea sa le raspund urat ca acum nu mai e dar acum fiind mai lucida stau si ma gandesc ca poate asa e...e un pas urias. puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1536 2013-09-10 08:46:00

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Neata puss kris ma bucur sa te 'citesc' asa optimista.., pe mine nu ma prea incalzeste gandul asta, ca indiferent ce s-a intamplat e bine ca macar am ramas insarcinata, sunt prea analitica pentru asta, din pacate sad ..si asta nu e frustare, e ceea ce simt
am incercat sa ma multumesc cu gandul asta, dar nu mi-a iesit big_smile ..stiu ca daca as mai trece inca o data prin asa ceva, la fel as gandi..si sti de ce? Pentru ca eu am trecut printr-un avort dorit de mine, iar atunci natura nu a ales pentru mine sad cred ca se bat cap in cap intamplarile astea si imi este greu sa le separ

O zi minunata tuturor! puss

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2013-09-10 08:48:04)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1537 2013-09-10 10:04:03

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Neata fete,

Ronny, felicitari si aici!! puss  Ma bucur nespus pt tine, Doamne ajuta in continuare! Parca ziceai la burtici ca nu stii la ce medic sa te duci...de ce nu mergi tot la dr Bolintineanu (tin bine minte ca mergeai la dansa?!) Sa stii ca e f buna pe monitorizarea sarcinii, face si ecografiile de morfologie fetala, e super profi, e atenta la cele mai mici detalii, eu la dansa am facut toate ecografiile de sarcina, pana si greutatea de la nastere mi-a aproximat-o destul de corect...mie mi-a placut mult de ea, daca voi mai reusi vreodata sa raman insarcinata, chiar si natural de as ramane, tot echipa Predoi-Bolintineanu o voi alege, nu am avut absolut nimic de reprosat..

Iulia, Kris,bafta fetelor si nu va pierdeti speranta, eu sunt sigura ca veti reusi!!! puss


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1538 2013-09-10 10:23:51

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Pana acum am luptat mult sa am ceea ce imi doresc si se pare ca si acum trebuie sa lupt si voi lupta si poate de asta am invatat sa incerc sa fiu cat mai optimista pentru ca vreau si nu vreau sa aud ca nu se poate,nu ma las invinsa...iar in privinta avortului Iulia am avut si eu unul cu multi ani in urma,in jur de 12 ani,eram inca copil,nu realizam ce se intampla si chiar daca nu am vrut tot l-am facut,imi pare rau dar nu cred ca dupa atata timp trebuie sa ma mai invinovatesc...am o cunostinta care acum ceva ani a facut la avorturi ca nu pot sa le numar si totusi cand a avut o situatie materiala mai buna a pastrat sarcina si acum are o fetita superba....nu lasa sa te doboare viata ci lupta cu ea ca sa castigi. puss
O zi buna fetelor.
Cris neata  puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1539 2013-09-10 13:29:18

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

eu una nu o sa contenesc sa ma invinovatesc pentru ce s-a intamplat atunci, dar stiu ca a fost alegerea cea mai buna pentru mine, pentru toata lumea, la acel moment.. si eu pot spune ca nu am vrut sa fac avort, dar am fost nevoita, insa nu ma ajuta prea mult... mai mult ma invinovatesc mai mult pentru superficialitatea cu care am tratat toata treaba asta -inceperea vietii sexuale... am fost o ignoranta, ce sa mai... m-as bate singura daca as putea sa dau timpul inapoi big_smile
cu timpul insa m-am educat, am deschis ochii...ce mi-as fi dorit era ca natura sa selecteze atunci, nu acum...dar asta e.. incerc sa gandesc ca daca era sa platesc pentru ce am facut atunci, avortul de acum a fost cea mai buna lectie: niciodata sa nu mai cred ca mi se cuvine orice, ca toate merita efort si ca nu putem controla tot...
puss


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.