homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92-80


#1502 2013-09-06 20:08:49

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna Maria si bine ai venit printre noi si sa te ajute DD rugaciune  sa ai cat mai curand un  bebe
In ceea ce priveste candida din pacate nu pot sa te ajut bang  ca nu am avut aceasta problema dar sper sa fie vreo fata care sa iti dea sfaturi. In ceea ce priveste testele de ovulatie pot sa iti spun doar ca eu am incercat odata de la clearblue (bune da scumpe) din ziua 13 in ziua 19 si 6 au fost negative si ultimul eroare(cu toate ca in acea perioada aveam dureri de ovare si mucus divers) asa ca nu am mai avut incredere si am mers pe instinct..ceea ce pot spune e ca eu nu as mai arunca bani pe ele ca mi-am pierdut increderea odata ce atunci am crezut ca am probleme si dupa ceva luni a fost minunea...poate e diversa ziua ovulatiei...mai este si faptul ca o femeie nu ovuleaza chiar in fiecare luna,mai bine faci anumite analize care iti arata acest lucru,oricum sper sa mai fie si alte fete cu pareri care sa te poata ajuta.
puss  si asteptare pentru  bebe  cat mai scurta.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 



#1503 2013-09-06 20:21:08

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna seara!

MAria, succes sa ramai graviduta cat mai repede! Candida poate crea un spatiu nu foarte prietenos cu spermatozoizii dar poti ramane insarcinata si cu candida, clar. Eu ma lupt cu ea de 5 ani, o tratez si maxim intr-o luna reapare, o trateaza si sotul, degeaba.
Daca nu s-a pozitivat nici un test de ovulatie probabil nu ai ovulat in acea perioada. Ai ciclu regulat?

Va pup pe toate!


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1504 2013-09-06 21:05:07

mariamatei85
New member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2007-05-14
Mesaje: 30

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Da, am ciclul regular...la 28 de zile...o sa mai incerc si luna aceasta cu testele de ovulatie....trebuie sa reusesc.
Iti multumesc mult pentru raspuns...m-am mai linistit, nu stiam ca poti sa te lupti asa mult timp cu candida.

pupici

Offline

 

#1505 2013-09-06 21:05:22

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Rup pingelele, kris lol eu una sunt cam satula de nunti smile avem cate 2-3 pe an, plus botezuri, ne ruineaza financiar vorbind..dar da distractia e pe masura wink cat timp sunt lautari, nu stau jos wink deci o sa joc o sarba/hora si pt tine

Experienta mea cu testele de ovulatie a fost una buna..am folosit 3 luni la rand, incepute in data corespunzatoare duratei ciclului si terminate dupa ce se pozitivau..in a 3-a luna chiar am ramas insarcinata sad si am stiut exact cand s-a intamplat..ce am observat este ca in pragul ovulatiei liniuta de test apare dar nu se intensifica, iar atunci cand este la fel de intensa, sau mai intensa decat cea de control, e clar ca ovulatia se produce..cand am ramas, am prestat si in ziua ovulatiei si la 2 zile..niciodata nu a fost vreun test neclar..

Succes Maria! Sfatul meu: lasa testele, aduc mult stres si nu se merita...daca este controlabila candida, nu va ramane decat sa va iubiti mult si sa va relaxati! wink


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1506 2013-09-07 11:39:50

mariamatei85
New member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2007-05-14
Mesaje: 30

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna,

Multumesc pentru sfaturi... ai drepatate iulia cred ca o sa renunt la teste de ovulatie, dezamagirea ca nu apar dele 2 liniute este mare.

pupici

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1507 2013-09-08 12:50:30

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Hello, ma inscriu si eu pe lista de aspirante big_smile
Deocamdata fara prea mult stress, fara teste de ovulatie si prea multe calcule, incercam sa lasam totul sa vina de la sine...si speram sa vina cat de repede! big_smile


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#1508 2013-09-08 14:55:21

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna ziua!

Pink, succes! Bine ca incepi fara teste si stres, sa vina bebicul cat mai repede goodluck


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1509 2013-09-08 15:08:17

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Mersi!
Doamne ajuta!
Succes si voua, tuturor!


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#1510 2013-09-08 16:56:56

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Salutare fetelor! Si succes noilor aspirante wink sa dea Dzeu sa venin aici toate cu vesti bune wink
Weekendul meu e unul nebun..credeam ca partea cea mai grea era sa raspund la intrebari despre cand vine barza, dar mai greu e cu rudele, prin alianta, care sunt groaznic de enervante sad abia astept sa treaca ziua de azi!!!!! Sunt un sac de nervi grater


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1511 2013-09-09 11:10:24

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna fetelor! Va pup, sa aveti o saptamana frumoasa si plina de liniute duble!! puss

Sunt dovada vie ca minuni exista, in ciuda tuturor prezicerilor medicilor. Doar Dumnezeu hotaraste. Eu sambata am avut primul test pozitiv din viata mea, si beta 40.1! E o minune, minunea mea, pentru care ii multumesc lui Dumnezeu si sper sa ma vegheze in continuare! Eu sunt unul din cazurile carora medicii i-au spus ca sanse extrem de mici, doar FIV poate sa reuseasca, iar eu am reusit natural, dupa doi ani de asteptare. Sper ca beta de astazi sa fie minim 80! smile Va pup pe toate si va doresc sa traiti aceasta minune cat mai repede! puss


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#1512 2013-09-09 11:35:54

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna dimineata fetelor.
Waw Ronny ce veste minunata,sa te ajute DUMNEZEU sa fie bine pana la capat,o sarcina usoara si frumoasa si multumim de veste asta asa de buna...de frumos inceput de saptamana. Felicitari si numai bine. Bafta multa pe azi,sa fie beta cat mai mare posibil. puss
Pink bine ai venit printre noi si sa te ajute DD sa ai testul pozitiv cat mai repede. Sa stii ca e mult mai usor fara atatea calcule si stres,faci bine ca ramai linistita puss
IULIAaaaaa cum a fost weekend-ul asta??? astept vesti.....cum te-ai distrat,cum a fost....lasa neamurile ca de gura lor nu scapi niciodata,nu are rost sa te framanti de asta puss
Maria tu ce mai faci???? puss
O zi buna fetelor si un inceput de saptamana minunat.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1513 2013-09-09 11:45:06

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Bună fetelor.

Am intrat după mult mult timp să văd ce faceți, nu mai știu nimic de voi pentru că am luat o lungă, lungă pauză care ?ncă continuă. Vă pup pe toate și urez mult succes tutror aspirantelor.
Celor ?noi? ?n lupta asta le doresc să fie c?t mai scurtă și să nu cunoască părțile ur?te și le sfătuiesc să nu se streseze, să nu ?nceapă din prima lună cu teste, grafice și alte ?magnete la stres?.
Celor ?vechi? le urez multă, multă putere și vreau să știți că, deși nu mai am puterea să-mi petrec ,și așa puținul, timp liber pe forum, sunt mereu cu g?ndul la voi.

Mă bucur mult că am ales să trec azi pe la voi, pentru că deși e o zi f ur?tă, la mine plouă mocănit și e ?ntunecat, o zi de-aia de numărat banii pe care nu-i avem rotfl, mie mi s-a ?nseninat. Așa că:

Felicit[ri, Ronny pentru mult aaşteptata sarcină şi pentru perseverenţa, ?ncrederea şi speranţa care nu te+au părăsit nici o clipă ?n drumul către pruncul tău. Mă bucur din suflet că ai reuşit şi ?ţi urez o sarcină lipsită de orice tip de stres, de care să te bucuri la maxim. Abia aștept să-ți văd minunea!

Vă pup pe toate, mă apuc de curățenie că mi-a trecut instant lenea cu așa veste bună. Pupicii sunt la autoservire, că mi-ar fi imposibil să vă nominalizez pe toate, mă simt cam habarnistă după at?ta pauză big_smile

puss puss puss puss: *: puss puss puss puss puss pusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspuss:pusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspusspuss

ps: ?mi cer scuze pentru lipsa de susținere de care am dat dovadă și pentru lașitatea de a nu anunța măcar că iau o pauză. Nu mă justific, dar probabil am fost un pic egoistă și am dezamăgit c?teva fete care aveau nevoie de mine ?n tot acest timp


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1514 2013-09-09 11:48:42

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Multumesc mult fetelor! puss Inca nu imi vine sa cred, nu aveam niciun simptom, nu ma asteptam... Am facut test pentru ca vroiam sa intrerup arefamul smile


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#1515 2013-09-09 11:50:30

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

wave
Rony, felicitari,  sarcina usoara si la termen!!  puss


.

Offline

 

#1516 2013-09-09 11:51:08

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Ronny, nici mie nu-mi vine să cred, dapoi ție rotfl Repeți astăzi beta?


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#1517 2013-09-09 11:56:43

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Mika, multumesc mult! puss

Loth, am recoltat dimineata beta, astept raspunsul pe la ora 17... Doamne ajuta! smile


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#1518 2013-09-09 12:11:59

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Hello, dragelor!

Ronny, puss felicitari si Doamne ajuta sa fie o sarcina usoara si pana la termen !

Va pup pe toate.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#1519 2013-09-09 12:13:53

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Multumesc Rave! smile puss


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#1520 2013-09-09 14:01:02

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

buna
ronny felicitari, sarcina usoara si la termen


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.