homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92-79


#1483 2013-09-02 18:06:06

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

am inteles, ronny. mai bine ca ati mers la sigur.
asa e, abia astept sa-l vad smile. multumesc mult, sper sa iti pot intoarce urarea cat mai curand!
ai mare dreptate cu ultima parte, insa stresul e atat de incontrolabil! e drept, o parte o cauzam noi, dar cea mai mare vine de la sine, cu dorinta si nerabdarea de a vedea un test cu doua liniute.
cat m-as bucura sa se fi intamplat o minune la tine, in vacanta asta! tin pumnii stransi!

Offline

 



#1484 2013-09-02 20:02:52

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

puss Anca, ronny, kris
Da, e inevitabil sa nu intervina stresul sad atunci cand vezi ca nu se ?nt?mpla...stiu ca poate suna ciudat, dar pe mine ma omoara g?ndul ca atunci cand ma voi ?ntoarce la munca voi fi nevoită sa ?mi vad colega de birou ?nsărcinată sad nu am nimic cu ea, Doamne fereste, deși sarcina ei ?mi influenteaza direct munca, dar ?mi este si mai greu sa ma impac cu ideea ca mie ?ncă nu mi-a venit r?ndul sad si uite asa, zi de zi, ?ntrebarea 'eu de ce nu?' e tot mai prezenta...


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1485 2013-09-02 20:24:10

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Stiu ce inseamna gandurile astea Iulia dar trebuie sa fii tu care sa incerci sa iti spui ca vei fi si tu,poate nu azi dar cu siguranta maine. Asta e viata pentru unii e mai usor pentru altii mai greu important este sa nu abandonam visul si sa nu il facem o exagerare....Si eu la inceput m-am speriat si ma intrebam de ce oare nu e pana m-am saturat sa ma invinovatesc apoi a fost..acum sunt putin ingrijorata ca cine stie data viitoare cum va fi mai ales ca langa mine in spital era una la a 2a  sarcina oprita din evolutie la 8 saptamani si m-a pus pe ganduri dar toate la timpul lor,voi incerca sa nu ma gandesc....Nu te mai stresa ca bine nu iti face,din contra si nu e bine incearca sa gandesti ca data viitoare va fi bine.
Ronny bine te-ai intors din vacanta.
Anca puss
O seara placuta fetele,ma duc la film


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1486 2013-09-02 20:53:52

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Sunt si eu constienta de toate lucrurile astea si sunt convinsa ca toate se ?nt?mpla la r?ndul lor si mai stiu ca daca sarcina colegei mele fie si ea cam oportunista (abia s-a angajat la noi de c?teva luni), s-ar fi ?nt?mplat in alta perioada, sigur trecea neobservata sad ce sa mai zic ..doar ca e greu sad si nu ma așteptam sa fie asa...cred ca din cauza asta, ca nicio clipa nu m-am g?ndit ca poate fi asa de greu
O seara buna puss


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1487 2013-09-02 21:08:50

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Sunt lucruri care dor dar usor usor se vor cicatriza,pana atunci nu poti face mare lucru puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1488 2013-09-03 13:20:40

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

fetele puss

iulia, inteleg perfect ce simti. din pacate, nu stiu cum ai putea sa tii deoparte gandurile astea, cand o vezi zilnic... poate doar imaginandu-ti ca intr-o zi vei avea si tu burtica ta.

kristinika, si tie iti inteleg temerile, am trecut prin ele. gandeste-te insa ca sunt mai multe cazuri de femei ce au dus cu bine a doua sarcina, decat cele care au avut din nou probleme. va fi bine a doua oara, doamne ajuta!

va imbratisez.

Offline

 

#1489 2013-09-03 13:53:42

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna ziua dragelor. puss
Da Anca ai mare dreptate,stiu ca nu va fi usor dar voi face tot posibilul sa ma gandesc la bine...sunt ceva temeri dar sincera sa fiu sunt linistita momentan si sper ca la momentul respectiv sa invinga entuziasmul si bucuria...incerc sa fiu cat mai pozitiva si relaxata...trecutul e trecut,privesc mai mult la prezent si cum zic eu...daca nu treci prin rau nu ai cum sa pretuiesti binele.
puss  fetele.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1490 2013-09-03 16:40:04

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

puss fetele! Azi e o zi mai 'senina' in ciuda norilor de afara! Pupici si o seara frumoasa sa aveți smile


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1491 2013-09-03 16:45:36

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Iulia imi pare bine ca esti mai "sus" O seara placuta si tie. puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1492 2013-09-03 18:05:16

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Da kris, azi e mai bine, mereu e mai bine a doua zi smile si cum spune si Anca, nu am cum sa evit gandurile negre sad pot doar sa le accept ca si parte integranta a ..așteptarii? Zicea cineva la tv ca Dzeu are planurile Lui cu vietile noastre si trebuie sa avem ?ncredere ca aceste planuri sunt mai frumoase dec?t ale noastre smile
puss

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2013-09-03 18:06:38)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1493 2013-09-03 18:50:42

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Ai sa vezi Iulia ca asa va fi...toti avem cursul nostru de urmat si DD le randuieste pe toate cum stie el mai bine dar nu uita pe nimeni. puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1494 2013-09-05 12:05:10

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna ziua dragele mele...doreste ccineva  mornincoffee ????
Iulia ce mai faci,cum te mai simti? puss  Sper ca esti mai bine .


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1495 2013-09-06 13:56:24

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna kris puss citeam pe la burtici si vad ca sunt cateva emotii inainte de marea intalnire ...uau!! Nici nu indraznesc sa ma gandesc cum e, cate sentimente... Tin pumnii fetelor si Doamne ajuta sa fie totul bine!!! puss

Eu? Ma lafai acasa, azi e ultima zi de concediu efectiv, de luni la munca sad altfel ma asteapta un we plin... Maine o petrecere cu colegii de munca- o incercare pentru mine pentru ca vin toti cu bebeii, unii mai mari, alti chiar bebei, iar eu sunt singura fara sad normal ca voi fi un fel de stigmata si toata lumea ne va intreba voi cand? De ce nu? O sa fie groaznic, dar macar am scuza sa plec devreme pentru ca urmeaza sa mergem la o nunta pe seara, alta distractie, alte intrebari, dar macar acolo muzica e tare si mai scap big_smile ... Si parca nu ar fi de ajuns, duminica sarbatorim Sf Marie in familie, unde unevitabil, intrebarile curg smile

Deci trebuie sa ma inarmez cu rabdare si sa strang din dinti sad
Tu kris? Ce mai faci?


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1496 2013-09-06 14:28:56

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Iulia,  eu am observat ca dacă răspunzi cu "lucram la asta și o sa vina c?nd o vrea Dumnezeu"  oamenii ?n general nu mai insista cu ?ntrebările.
Distracție plăcută și nu te simți ca un stigmat,  va veni și r?ndul vostru,  capul sus!


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1497 2013-09-06 15:03:53

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Ano puss am incercat varianta asta, dar tot nu e de ajuns smile sunt persoane care parca atunci cand intreaba stiu ca doare, si tot o fac, n-am sa inteleg de ce si nici nu-mi bat capul...dar pe cat posibil am sa raspund cu bucurie ca asteptam si speram sa se intample si sa fie bine smile
Tu? Vad ca bebe creste smile


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1498 2013-09-06 16:10:32

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna fetele,eu azi am fost cu sotul la plimbare...adica el cu munca eu cu plimbatul rotfl  rotfl2  rotfl2
Iulia stiu ca e enervanta intrebarea dar multi nu isi dau seama de sensul ei la momentul inoportun,ma numar si eu printre ei...am facut acest lucru cu varul meu apoi cu sora mea dar cand mi-a venit randul in a fi intrebata am inteles ce inseamna si stiu ca e mai greu raspunsul acum dupa pierdere decat inainte pentru ca vor fi multe persoane care nu vor sti ca a fost dar nu mai este... dumbom  Ano are dreptate singurul raspuns corect este "cand va vrea DUMNEZEU"
Dintre toate relele e si ceva bun...DISTRACTIE.... happydance  partydance Vezi cum e viata??? ai inceput saptamana cu suparare dar o termini prin distractie,asa ai inceput si cautarea  bebe  cu tristete dar o vei incheia cu bucurie. Ia si te simte bine,lasa gandurile negre si supararile deoparte si distreaza-te mult. puss  si un bun sfarsit de saptamana.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1499 2013-09-06 17:00:10

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Kris puss Asa o sa fac wink ce-i drept mi-e cam dor de-o nunta, sa joc pana- mi rup picioarele lol fac abstractie de restul
Un weekend frumos sa aveti! puss


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1500 2013-09-06 17:27:08

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Iulia distreaza-te si pentru mine...chiar ieri vorbeam cu sotul meu ca acum doi ani am fost la nunta surorii mele,dar de la stresul si munca de dinainte am fost foarte obosita si nu prea m-am distrat iar anul trecut am facut noi nunta dar sincera sa fiu cu toate ca am dansat toata seara(au fost multe discutii din partea anumitor participantil)numai sa nu stiu de lume si nu imi mai aduc aminte aproape nimic,ma distrez doar uitandu-ma pe dvd si asa am vrea sa mergem la o nunta...sa mancam,sa bem si sa ne distram...sa dansam toata noaptea ca doi nebuni,dar culmea nu avem nici o nunta acum cand mergem acasa supa asa ca rupe podeaua nu picioarele... rotfl2


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1501 2013-09-06 19:38:35

mariamatei85
New member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2007-05-14
Mesaje: 30

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna fetelor,

As vrea sa ma ajutati si pe mine cu ceva sfaturi. Imi doresc sa raman insarcinata dar am o mare problema cu candida. O am de mai bine de un an, fac tratamente mereu (si sotul meu) dar nu imi trece, dupa o saptamana de la tratament reapare. Am shimbat si ginecologul, si tratamentul dar degeaba. In aceste conditii pot sa raman insarcinata...nu stiu ce sa mai fac sa scap de ea. Astept sfaturile voastre.
Si mai am o dilema...am inceput sa fac si teste de ovulatie incepand din a 10 zi pana in a 16 zi nu mi-a aparut niciun test pozitiv...este posibil? Apoi din a 16 nu am mai facut.
Pupici

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.