homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92-77


#1445 2013-08-26 11:12:49

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

iulia, ce frumos trebuie sa fi fost la intalnire! hjarta deci ati facut acum in locul celei de 10 ani. noi nu am fost o clasa unita in liceu, cu colegii din generala m-am distrat mult mai bine. si in facultate, dar in grup restrans.
eu sunt bine, multumesc puss

kristinika puss azi sunt bine. mai am zile cand ma doare cate ceva, dar in mare mi-e bine. depinde de bebe cand va vrea sa ne intalnim, mai avem cel mult o luna smile.

Offline

 



#1446 2013-08-26 11:18:03

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Waw ce a mai trecut timpul...mai ai putin....sper sa stai cat mai bine pana atunci ca sa prinzi puteri multe.....eu acum sunt pe net cautand diaperata opririle autobuzului cu care ar trebui sa ma duc la spital sa retrag analizele si nu reusesc sa gasesc nimic  dumbom  si afara mai e si innourat,cred ca nu mai e mult pana ploua... box  box  box  Oricum azi trebuie sa o rezolv asa ca ne vom auzi mai tarziu cu rezultatul... pupicei la toate si tineti-mi pumnii sa fie bine.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1447 2013-08-26 11:23:39

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

bafta cu analizele si cu drumul la clinica! goodluck te asteptam cu vesti bune.

Offline

 

#1448 2013-08-26 11:44:34

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Si la bucurești este nor si răcoare...ah, ce bine smile nu m-ar deranja sa am o vacanta cu ploi, tocmai bine,  stam in paturica wink
Da, anca, a fost tare frumos smile nu ma asteptam pentru ca avand in vedere ca 14 ani nu ne-am cautat, nici noi nu prea am ținut legatura..dar trăiască Facebook-ul..asa mi-am găsit si colegii din generala, insa am ratat ?nt?lnirea cu ei sad
Ma bucur ca sunteți ok si tu si bebe si ultima luna sa fie una liniștita smile daca mai e liniște ?nainte de marele eveniment smile

Kris, tin pumnii, sa vii cu vesti bune!  puss


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1449 2013-08-26 14:34:21

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna dragele mele...in sfarsit am reusit rotfl2  sa ajung la spital sa retrag analizele...acolo era o doctorita care dadea rezultatele si am profitat sa intreb parerea ei si a spus ca in general sunt bune ca nu au descoperit nimic important dar am sa incerc sa va dau traducerea textului care un pic ma ingrijoreaza...abia astept luni sa merg la gine sa vad ce imi spune....
Rezultatul testului : Caducifoliate necrotico - hemoragica cu inflamatie granulocitara de ?nalt grad şi cu focare de abces, vilozitati coriale cu stroma fibroasa şi membranele ovulare fără inflamatie Materialul trimis la testat cantarind 6 gr.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1450 2013-08-26 15:13:35

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

kristinika, eu nu ma pricep... bine ca ai reusit sa ajungi si sper sa te lamureasca doctorul sapt viitoare.

Offline

 

#1451 2013-08-26 15:19:05

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Si mie imi pare bine ca am reusit sa il retrag...acum insa curiozitatea e mare...ufff de ce folosesc ei toti termenii astia ca tu sa nu intelegi nimic....acum mai am o saptamana de asteptat...ufffff

Ultima oara a fost editat de kristinika (2013-08-26 15:20:17)


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1452 2013-08-26 16:22:45

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Of sad nici eu nu ?nțeleg nimic din ce scriu doctorii astia,  de expl pe rezumatul de la Papnic scrie fel si fel, iar dr spune ca e bine..deci nu  iti face griji, va fi bine. ..hai ca mai e puțin smile


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1453 2013-08-26 17:27:41

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Citind si recitind rezultatul am inteles ca in prima parte se refera la materialul primit si aspectul acestuia iar in a doua parte la examenul efectuat...deci arata inspaimantator dar nu au gasit nimic in neregula dumbom  rotfl2  rotfl ...ce sa mai zic m-am obisnuit si eu cu rezultate ciudate dar cu raspunsuri ca totul e bine asa ca spun si eu este bine... Am sa incerc sa ma documentez putin pe net chiar daca sunt sigura ca nu voi gasi ceva care sa ma lamureasca...  Ufff trebuia sa ma fac doc astfel reuseam sa inteleg si eu ceva... dumbom


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1454 2013-08-26 18:17:16

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

kristinika, din pacate nu cred ca poti afla cauza de la care s-a oprit o sarcina asa mica. analiza asta doar descrie sacul gestational, dar descrierea asta nu cred ca da prea multe indicii. sunt curioasa daca medicul va descoperi ceva. ma surprinde ca nu scrie nimic de embrion, daca a apucat sau nu sa se formeze.
inflamatia cred ca provine de la faptul ca a fost eliminata tarziu, probabil la multe saptamani dupa oprirea din evolutie.
imi pare rau ca s-a intamplat asa, insa nu cred ca trebuie sa cauti o cauza la tine, nu cred ca e cazul. o sarcina din 5 sfarseste asa sad, mai ales in primul trimestru. cred ca ar fi mai bine pt tine sa te concentrezi pe viitor, sa-ti spui mereu ca data viitoare va fi bine. doamne ajuta!

Offline

 

#1455 2013-08-26 19:09:23

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Multumesc mult Anca de suportul oferit puss si la fel si celorlalte fete...Spre noroc meu am reusit sa trec de acel urat moment si ma rog la DD sa nu se mai repete.In ziua respectiva a incercat mult sa observe embrionul dar nu au reusit mi s-a spus chiar ca s-ar putea sa nu se fi format deci sa fi fost vorba despre ou clar vazuse doar sarcina situata in uter(spre norocul meu)corespunzatoare la 6 saptamani in loc de aproape 12...acum nu stiu sigur ca atunci aveam hemoragie puternica,poate nu se vedea sau poate chiar nu exista iar in noapte respectiva cand am stat in spital am observat ca pe langa cheaguri am eliminat ceva gri cam cat o jumatate de nuca...cine stie ce putea fi....si daca ar fi vorba de ou clar am citit pe net ca e greu sa se intample de 2 ori,deci poate sunt norocoasa si data viitoare ma voi bucura mai mult si mai cu motiv....Acum sunt curioasa de acest doc..sper sa fie unul bun,cu inima si vointa de a-si face munca..oricum sunt prima asa ca nu va fi deja satul de ziua avuta rotfl2


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1456 2013-08-27 09:41:01

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

wave neata viitoare burtici
sa ne cafelim nitel

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/57790_caf.png

Krisinika  kram bafta cu analizele  goodluck
Rona multumesc !!  Deja se apropie de sfarsite concediul nostru   sad
Nu va mirati de nastere naturala la un copil de 4,5 kg... prietena mea a nascut natural tot de 4,5 si a fost totul bine. Insa travaliul a fost mult mai scurt, a durat totul 5 ore.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1457 2013-08-27 10:12:48

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Neata Madle.  puss  multumesc! Concediu placut in continuare.
O mornincoffee  si o zi buna.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1458 2013-08-27 15:37:35

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Neața,  fetelor.  Cum mai sunteți? Va citesc mereu din umbra și sper ca atunci c?nd intru sa aflu o veste buna.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1459 2013-08-27 16:14:49

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna Ano,totul bine pe aici,da tu)) ce mai faci??? Aaaa s eu va mai citesc din umbra cate o data si profit sa iti urez casa de piatra cu multa fericire. puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1460 2013-08-27 18:25:58

eellaa
New member
Inregistrat: 2008-06-09
Mesaje: 6

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

buna fetelor am nevoie si eu de parerile voastre va rog, am aflat de 2 saptamani sa sunt insarcinata gravida si inainte de a merge la medic am facut o analiza de sange beta HCG al carei razultat ma sperie putin1. HCG TOTAL -Ser 1709 mUI/ml  ultima menstruatie a fost pe 18 iulie ce spuneti este acest rezulatat unul bun.multumesc

Offline

 

#1461 2013-08-27 19:13:12

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna ziua Eellaa si bun venit printre noi storstark ....de ce esti speriata???? Acolo ar trebui sa ai si valorile de referinta si ca (,) concluzie ar trebui sa iti spuna la cate saptamani de sarcina ar trebui sa fie corelat rezultatul. Cu siguranta e pozitiv si felicitari majoreta  si o sarcina cat mai usoara si la termen. Eu la 6s aveam 1084,deci e bine dar din cate stiu se repeta la 48 ore pentru a vedea evolutia.  goodluck  in continuare. puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1462 2013-08-27 20:18:50

eellaa
New member
Inregistrat: 2008-06-09
Mesaje: 6

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

multumesc mult pentru raspuns m-am linistit

Offline

 

#1463 2013-08-28 09:44:29

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

buna dimineata!

eellaa, de cate zile era ciclul tau? ai idee cand ai ovulat? cand ai facut analiza? beta hcg trebuie repetata la 48 ore pt a putea interpreta valorile si a deduce ceva despre sarcina. sarcina usoara si sanatoasa!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.