homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92-76


#1426 2013-08-23 14:29:33

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

buna fetelor!

iulia puss, multumesc mult!

kristinika puss

Offline

 



#1427 2013-08-23 14:44:34

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Anca,Elena,Iulia,Madle puss
Luni fac tot posibilul si ma duc sa imi retrag analizele ca sunt si eu foarte curioasa de rexzultat.
O zi buna sa aveti.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1428 2013-08-23 14:49:12

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

nu poti sa suni sa ti le trimita pe mail?

Offline

 

#1429 2013-08-23 14:55:46

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

puss pupici fetele!! eu tocmai mi-am setat mesajul de absenta pe mail-ul de birou punk deci sunt oficial in vacanta!!! storstark mmmm, se simte iz de leneveala smoke2
azi merg la endocrinolog... tare curioasa sunt daca am ceva.. sper sa nu... si mai ales, sa nu trebuiasca sa dau vreo caruta de bani pe analize

chiar asa, kris, nu ti le pot trimite pe mail?


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1430 2013-08-23 15:02:48

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Am sunat azi si mi-au spus ca mi le pot trimite doar prin posta daca vreau dar dureaza mult si nu vreau sa risc sa nu imi ajunga pana merg la controlul ginecologic asa ca luni daca sotul nu reuseste sa ajunga devreme acasa sa mearga cu mine am sa ma duc eu cu autobuzul si cu gpsul in mana....si tot le retrag.
Iulia bafta la endo,ai sa vezi ca va fi bine,asteptam vesti... puss
Anca  puss
Oricum luni voi avea rezultatele in mana,ma impart in 4 si tot o fac.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1431 2013-08-23 15:22:37

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

ce bine, iulia! majoreta sa ai o vacanta frumoasa, sa simti ca te relaxezi si sa te distrezi bine!
bafta la endocrinolog! sa ne spui ce ti-a zis. tu ai facut vreo analiza hormonala sau acum te duci pt prima data?

kris, bafta luni cu analizele! sa primesti numai vesti bune! goodluck

Offline

 

#1432 2013-08-23 15:30:00

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Multumesc si  puss  la toate.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1433 2013-08-23 18:26:24

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Uau! Am trăit cel mai scurt control la medic din viața mea lol

deci, ca ?ntotdeauna ?nainte de concediu apar toate la munca. .si după ce alerg ca sa ajung la timp la dr, totul durează 5 minute!

E prima oara cand merg la endocrinolog dupa analizele de "imunologie" facute la rec medicului ginecolog. .si n-am știut la ce sa ma aștept. .e si ma ?ntreabă ce ma supara, ii spun ca nimic doar ca analizele de s?nge au ieșit putin marite la FT4..

ma intreaba dacă am vreun simptom gen palpitații,  insomnii, transpiratii, piele nu știu cum..si cum nu am niciuna din aceastea imi spune sa repet analiza prin septembrie,  ca poate e doar o problema temporara...m-a palpat ff puțin la gat si a zis ca pare un pic marita dar sa monitorizam..
Deci nu-mi răm?ne decat sa repet analiza și sa vad evoluția. .dar ce am ?nțeles e ca mai rau e sa fie TSH ul peste /sub limite, ca acesta reglează FT4-ul..

Asa ca o sa ma bucur de concediu, profitam sa vedem ce mai e cu noi doi și cu Dzeu ?nainte!  puss

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2013-08-23 18:28:52)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1434 2013-08-23 19:45:11

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Cu siguranta e totul cat de cat in regula Iulia altfel ti-ar fi dat sa faci analize mai exacte,mai profunde si cine stie poate a fost de la sarcina anumiti hormoni mai ridicati care cu timpul isi revin la normal... Pleaca linistita in vacanta si ai sa vezi ca atunci cand vei reface analizele vor fi bune.Iti repet daca era ceva in neregula trebuia sa mergi mai profund sa vezi de unde pleaca,de la ce hormon asa ca se poate sa fie bine. pupici si o vacanta placuta cu distractie multa.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1435 2013-08-23 20:01:52

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Asa e kris, mi-a spus ca abia dupa ce repet analiza vom vedea daca e cazul sa imi faca ecografie. .si in plus,  la recoltarea probei de sange eram extrem de stresata, agitata si imi faceam o mie de griji..a zis ca e posibil ca toate astea sa fi influentat..
Per total eu sunt mulțumita ca nu am vreo infecție vaginala sau mai stiu eu ce nebunii smile

puss asa o sa fac..e loc de liniște si relaxare


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1436 2013-08-23 20:26:33

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Iti spun toate astea pentru ca anul trecut si eu am fost la un endocrinolog si cum de ani de zile incerc sa descopar o glanda ce am la gat mi s-a dat de facut o groaza de analize si poate conteaza si starea ta in acel moment...
Oricum inca o data vacanta placuta si sper sa vii cu vesti placute de acolo... puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1437 2013-08-23 22:56:30

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna, fetele! kram  Am revenit si eu din a doua vacanta, care s-a concretizat cu un bebeloi: sora mea a nascut un urias de 4,5 kg.smile
Ancakram  Mai e putin si nasti si tu... chicot
Kristinika, multa bafta cu analizele!
Madle, sa te distrezi minunat cu ai tai!
Iulia, concediu placut. Poate o sa fei si productiv. forgetit  forgetit
  FT4 mare si TSH in limite arata suspiciunea de hipertiroidism subclinic. Tu trebuie sa faci alte teste, nu neaparat sa repeti analiza. Nu are nicio legatura faptul ca erai tu emotionata in dimineata aia... In primul rand, va trebui sa te testezi pt Basedow Graves.
Iar medicul tau ar fi trebuit sa-ti faca  ecografie, in niciun caz nu-si poate da seama doar dupa palpare... Sa cauti un medic endocrinolog bun, multi sunt tare slab pregatiti si mai mult rau iti pot face.Cu hormonii nu e de joaca. Mai ales daca vrei bebe. Oricum, sa nu te strezi, ca nu e grav. kram
Pup fetele toate! kram


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#1438 2013-08-24 10:47:13

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Sa va trăiască,  rona! puss asa da vacanta!! Sper ca si a mea sa fie productiva smile
Mulțumesc pentru sfat! Si eu m-am gandit ca 5 minute nu sunt de ajuns pentru a investiga o problema de acest gen. .dar vreau sa am un concediu liniștit, iar dupa aceea o sa insis

Sa aveți un week-end frumos puss al meu e cel puțin interesant-are loc reuniunea de 14 ani dupa terminarea liceului big_smile aham, tare!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1439 2013-08-24 15:32:28

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

wave

Rona, felicitari pentru nepotel! Nu l-a nascut natural, nu cesafac ?


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1440 2013-08-24 20:54:26

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Merci, Elena! kram  Ba da, l-a nascut natural....dupa un travaliu care a durat 2 zile. Medici incompetenti. Eu n-am crezut ca va fi atat de mare copilul, sora mea e inalta, are 1,78, dar a ramas slabutza si in sarcina, nici burtica nu era prea mare... Pe mine m-a traumatizat putin evenimentul. disperat L-am vazut imedit cum l-a nascut, era violet gri, ca s-a nascut si cu cordonul in jurul gatului. spranceana  spranceana  spranceana Era tare uratzel. Acum e frumusel foc. chicot


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#1441 2013-08-26 09:29:49

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Neata fetele!  puss
Am o dilema...maine am programare la coafor pentru pregatiri de vacanța big_smile si pe langa tuns ma tot batr g?ndul sa ma vopsesc..acum sunt mare parte naturala, am niște resturi de reflexii/suvite făcute la ?nceputul anului...acum vreau o schimbare radicala,  vreau sa ma vopsesc roscata...oare afectează o eventuala sarcina?  sad recunosc, m-am grăbit sa ?ntreb aici,  nu m-am documentat deloc ?nainte. .dar voi ce știți,  are vreo legătură?


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1442 2013-08-26 09:59:16

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

buna, fetelor!

iulia, imi pare rau ca a fost asa scurta consultatia la endocrinologie si ca nu te-a lamurit cu nimic sad...
ati facut intalnire la 14 ani? cat de des va intalniti?
poti sa te vopsesti linistita in perioada asta, pana nu ai test pozitiv. sa te faci frumoasa si sa ai o vacanta de vis! goodluck

rona, wow, felicitari pt nepotel!!! majoreta sa va traiasca si sa va aduca numai bucurii!
e bine sora ta? ma gandesc ca a fost destul de grea nasterea... si travaliul de 2 zile sad.
la cate sapt a nascut? parca era doar cu 2 inaintea mea cesafac.
nu s-a vazut la ecograf ca e bebe asa mare? a avut rupturi nasoale din cauza asta? cesafac
a facut epidurala? unde a nascut? alapteaza acum?
pff, te-am bombardat cu intrebari rodnar

o saptamana frumoasa va doresc!

Ultima oara a fost editat de anca90 (2013-08-26 10:00:30)

Offline

 

#1443 2013-08-26 10:08:04

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna, anca puss multumesc pentru raspuns, cred ca o sa fac o schimbare de look wink ajuta la psihic
Cu fetele din liceu a fost prima ?nt?lnire dupa 14 ani..a fost uau! Viața parcă nu ne-a schimbat pra mult..a fost de parcă nu ne vazusem de o săptăm?nă smile am ras exact ca pe vremuri cand singura grija erau notele, tezele .. chiulul lol ... ce sa mai, ne leagă patru ani frumosi smile a fost si dirigintele care are vreo 80 de ani si inca se tine bine smile

Si fiind la varsta asta, mare parte din discuțiile despre prezent au fost copiii smile unele aveau deja, altele nu isi doreau inca, sau nu ?și doreau sotii si mai eram cele care incercam ..una dintre colege e in faza de monitorizare, alta era ?nsărcinata dupa 2 sarcini pierdute....a fost uau!
Tu cum esti? Bebe? smile

Saptamana liniștita sa aveti! puss

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2013-08-26 10:11:39)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1444 2013-08-26 10:20:29

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna dimineata fetele
Iulia,Anca,Rona puss  si o  mornincoffee
Scuze ca nu am fost prezenta weekend-ul asta...
Iulia puss  ia si te vopseste linistita,doar in sarcina se spune ca poate afecta fatul dar nu stiu ce sa iti zic pentru ca,cunosc persoane care au facut acest lucru,chiar daca eu personal nu l-as face in sarcina Ia si fac o schimbare...ajuta mult ata sufletul cat si psihicul,face bine. puss Imi pare bineca te-ai simtit bine la reuniune,ce super sa te intalnesti cu colegii dupa atatia ani...waw...
Anca puss  tu cum mai esti,bine????cat mai ai pana la intalnire???
Rona puss  bine te-ai intors pe la noi si felicitari pentru nepotel, sa-ti traiasca si sa fie sanatos si norocos.
Va urez o zi buna.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.