homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92-90


#1692 2013-10-08 20:02:09

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Ionela, nu stiu cat influenteaza berea, daca te gandesti ca rezerva spermatozoizilor se reface cam la 72 de ore. Deci si diseara puteti avea cativa mititei beti rotfl

Glumesc. Dar oricum, o bere chiar nu influenteaza materialul genetic.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 



#1693 2013-10-09 08:53:44

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

wave neata viitoare burtici

Elena da am facut HSG luna asta, s-a intamplat in perioada fertila aproape de ovulatie, deci clar nu am incercat, pentru ca nu aveam voie sa am contact. Oricum mi-au zis ca luna asta nu am voie sa raman.
A fost bine, pe loc dr mi-a zis ca e totul ok si ambele trompe sunt permeabile. Inca nu am cartela cu rezultatul.
Multumesc de urare  par

Ionela ce idei are si al tau  lol  ce serios e in vederea conceptiei. Multa bafta  goodluck

Alexandra o saptamana ???   yikes   Si tu ai rabdare sa stai o saptamana fara menstra ca sa faci test???
Daca te tin nervii  smile 
Ma bucur ca e ok cu progesteronul.


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1694 2013-10-09 09:17:43

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Neata,
Madlena, deci a iesit ok HSG. Bravo. Imi cer scuze ca nu mai tin minte, dar voi aveati ceva probleme cunoscute? (nu mai stiu nici de cat timp incercati).

Alexandra: dar ai rabdare, nu gluma tongue Bafta sa iti intarzie o saptamana si la sfarsitul ei sa vina doua liniute!


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1695 2013-10-09 14:07:59

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Fetelor, nu stiu daca voi avea rabdare o saptamana...cred ca sambata imi fac un test.
nu ma grabesc pt k stiu ca eu am mai avut intarzieri si nu a fost sarcina, au fost niste dereglari hormonale pt k am ovare polichistice..

o zi usoara, fetelor!
Va pup!


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#1696 2013-10-09 17:20:43

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Anorien analizele sotului meu au iesit toate bune, la mine la fel, desi mi-au iesit niste mutatii dr a zis ca jumatate din populatie le are si nu am motive de ingrijorare, oricum luam cardiaspirin pt ele si complexul de vitamine B.
Iar mutatiile respective nu dau probleme de implantare, ci doar de mentinere a unei sarcini, insa in cazul unui test pozitiv voi fi sustinuta medicamentos de catre institutul unde sunt inscrisa, adica ma vor ajuta sa fie ok.
Cu alte cuvinte nu s-a depistat de ce nu raman insarcinata  smile  asta este si motivul pt care am facut histerosalpingografie, pentru ca dr nu stiu ce sa mai faca, nu descopera nimic.
Incercam de 2 ani si jumatate si am 2 sarcini pierdute.
Asta e in mare descrierea mea  smile


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1697 2013-10-09 18:30:54

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Madlena,  ?mi pare rău pentru sarcinile pierdute. Au fost pierdute ?nainte sa afli de mutații?


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1698 2013-10-09 18:54:45

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna ziua.

MAdle, ma bucur ca sunt ok trompele, sper sa reusesti sa ramai graviduta in curand. Se considera ca in primele 3 luni dupa HSG fertilitatea e mai mare. Mult-mult succes!


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1699 2013-10-09 19:18:53

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Madlena06, si mie mi-a pomenit doctorul de histerosalpingografie, insa doar daca nu reusim sa avem o sarcina in 6 luni , dupa clomifen.
Eu am facut drilling ovarian laparoscopic  in 2009, la Euroclinic,  iar tromple erau permeabile (cel putin asa scrie pe biletul de externare ). Imediat dupa drilling noi nu am incercat sa avem un bebe, iar acum doctorul spune ca informatiile din 2009 referitoare la trompe nu mai sunt relevante si ca e posibil sa fie nevoie sa facem histerosalpingografie, dar dupa ce incercam 6 luni cu stimularea ovulatiei.
Cum ti-a fost dupa histerosalpingografie? Ai avut dureri? Ai fost internata? Cat dureaza toata treaba? Cat te-a costat? Ai facut la particular sau la stat?
Sunt cam multe intrebari , stiu...dar sunt f curioasa.
Ms mult:)
Iti doresc o sarcina cat mai curand ...un bebe sanatos si frumos.

Ultima oara a fost editat de AcAlexandra (2013-10-09 19:25:58)


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#1700 2013-10-09 22:26:34

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Anorien da... inainte...

Elena da, asa mi-au spus si mie ca primele 3 luni sunt sanse mai mari decat in mod normal. Speram si noi sa ne ajute Dumnezeu   rugaciune  insa nu vreau sa fac o fixatie din asta, incerc sa raman cat mai relaxata.
Multumesc   par

Alexandra eu iti raspund la intrebari dar sa stii ca eu nu locuiesc in Romania. Asta iti spun din start si poate difera intr-o oarecare masura anumite detalii.
Am facut la stat, la spitalul unde eu sunt inscrisa pentru investigatii. Nu se interneaza, nu se face anestezie, dureaza 15 de min. Dureri normal ca exista insa sunt suportabile, ca niste crampe de menstra, iar cele de dupa la fel.
Nu e ceva de speriat   smile
Multumesc de urari, fel iti doresc si tie !!


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#1701 2013-10-10 09:12:37

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Madlena06,  am inteles. Iti multumesc mult.
La mine aseara au aparut niste pete maronii grater , deci cred k azi apare menstra grater
O zi usoara:)


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#1702 2013-10-11 21:27:22

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna fetelor,
Din pacate la mine a aparut menstruatia si luna asta:(
Acum ne rugam la Dumnezeu pt luna viitoare:(


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#1703 2013-10-11 23:13:06

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Alexandra nu te descuraja! Stiu cat e de greu sa simti dezamagire atunci cand bebe nu vrea sa vina sad dar va veni! Cand va vrea Dzeu, va veni! Unii zic ca e suficient sa fii relaxata...tind sa-i cred wink


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1704 2013-10-11 23:19:03

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna seara fetele mele dragi. puss
Alexandra bafta multa pentru luna viitoare
Iulia ce mai faci? puss  Cum o mai duci?
Mamaaaa ce frig e pe aici.....nu imi arde sa ies din pat.... cold
O seara placuta.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1705 2013-10-11 23:22:19

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna seara si de la mine smile
E frig taree, dar in pat e bine.
Alexandra, capul sus ca va fi bine smile
Va pup pe toate, noapte buna

Offline

 

#1706 2013-10-12 10:32:19

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

puss pupici fetele! Sa veti un week/end cu soare! sad aici vad ca nu vrea sa iasa sad

Kris, sunt bine...putin agitata cu gasirea localului pt nunta, azi vedem 2 care ne-au placut si tre sa decidem...altfel, binisor smile acum gandindu-ma cate cheltuieli vor fi cu nunta, nu indraznesc sa ma gandesc la bebe...dar daca el vrea sa vina, il asteptam cu aceeasi dragoste...doar ca acum avem si altceva la ce ne gandi smile
Tu, kris? Luna asta cum stai?


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1707 2013-10-12 10:44:44

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna dimineata Iulia puss ...ce frumos este cand te gandesti la organizarea propriei nunti...parca imi aduc aminte cum am fost eu acum un an....numai ca fiind in afara am avut un timp foarte scurt ca sa pun la punct toate detaliile....iti doresc sa reusesti sa faci totul asa cum iti doresti tu ca va fi o experienta de neuitat,un lucru de care ai parte doar o data in viata....
Noi luni avem programarea la acea clinica specializata pe fertilitate si crede-ma sunt putin agitata...una e sa mergi la un doc gine normal si alta e la o clinica...am niste emotii de pe acum ca nu pot descrie....si mai e si sotul care are control odata cu mine...rau nu va fi dar sunt curioasa si nerabdatoare si putin panicata dar va trece si asta...sper ca ne va da unda verde la bebe si ca nu va incepe iar cu analize,controale si altele...deci am mii de ganduri....culmea e ca nu stiu nici cand ar trebui sa imi vina cm exact ca luna trecuta si-a facut putin de cap,sper doar sa nu fie luni....offf cat de bleguta sunt....incep sa aiurez....
Si pe aici e super frig...spun ca ninge la maxim 1000m si afara nu stiu daca sunt 10?  cold


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1708 2013-10-12 13:16:47

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna ziua fetelor!

Kristinika, succes la doctor,   poate totusi nu incepeti iar cu tona de analize si tratamente.. stiu cat de enervante sunt.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1709 2013-10-12 13:23:58

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Elena puss ...poate delirez eu nestiind cam despre ce ar fi vorba dar cam ma astept,stiind cam cum merg treburile cu doctorii....oricum ceva analize am facute,sper sa imi fie de folos acum....


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1710 2013-10-12 13:33:18

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Iti tin pumnii stransi, kris! smile va fi bine, ai sa vezi! Este mult mai bine sa stii daca e ceva in neregula, ceea ce sper sa nu fie, decat sa iti faci mii si mii de ganduri... Cel putin sti ce ai de facut mai departe

Nunta...hmmm...azi dim am vb cu frate-miu care se pare ca are ceva probleme in casnicie si imi vorbea de un posibil divort sad iar intrebarea lui a fost: esti sigura? sad asa m-a intors pe dos...si unde mai pui ca azi mergem sa vedem un local si mai vin la noi si cei carora vrem sa le propunem sa ne fie nasi sad


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.