homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92-91


#1711 2013-10-12 13:39:26

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Kris, pai tocmai, de fiecare daca cand am mers mi-au gasit o "chichita" si mi-au dat tratamente peste tratamente.

Iulia, fiecare are o casnicie diferita, daca fratele are probleme asa grave incat ar duce la divort nu inseamna ca si voi veti avea, asta depinde doar de voi. Nu te demoraliza kram


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 



#1712 2013-10-12 14:58:38

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Da, asa e, dar si problemele sunt tot diferite sad sigur depinde de fiecare cum le face fata...e tare trist sa le lasi sa te invinga sad ...la ei, desi suna cam greu de crezut, ea este problema...si nu zic asta pt ca el e frate-miu sad as fi vrut sa ii pot tine lui o morala, dar n-am cum...of sad imi pare asa rau pt el


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1713 2013-10-12 22:03:29

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Iulia puss  nu te lua niciodata dupa alte casnicii ca toate difera intre ele si in plus mai este dorinta de a sta impreuna cu o persoana sau nu......cunosc multe perechi care au spus ca inainte de a se casatori stateau f bine si dupa a avut loc o schimbare si sincera sa fiu nu inteleg acest lucru....doua persoane daca se iubesc se iubesc nu e un act care le schimba viata...poate mentalitatea ca acum va fi mai greu sa lasi persoana de langa tine.....eu am convietuit cu sotul 5 ani inainte de nunta si sincera sa fiu acum,la un an de la nunta totul e super,poate chiar mai bine....dragostea se cultiva ca o planta
Eu nu mai pot...de azi dimineata am tot avut un discomfort la stomac teribil si acum am aflat ca am si febra.....uffff...frigul asta....mai rau e ca ma dor toate oasele si pielea simt ca nu pot sa ma ating de nimic si cred ca am si tensiune ca imi expodeaza capul......si eu care am zis ca poate poate e altceva....sper sa imi treaca maine sa fiu ok pe luni.
Elena puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1714 2013-10-12 22:27:58

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Exact asa si la ei, au fost impreuna 10 ani inainte de nunta, dar nu au locuit impreuna, dar de cand sunt casatoriti si evident locuiesc impreuna, s-au stricat...noi stam impreuna de 5...nu mai avem ce descoperi...bune sau rele.,,
Altfel, avem nasi pt nunta wink

Kris, clar e gripa sad sper sa treaca rpd wink

Noapte buna!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1715 2013-10-12 22:42:56

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Iulia imi pare bine ca ati rezolvat cu nasii.... puss
Acum ma duc sa pun sotul sa imi faca o frectie ca vad ca febra tot urca.....si asta cu siguranta e frigul de zilele trecute ca am crezut ca vine iarna,asa frig a fost pe aici..
Noapte buna!


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1716 2013-10-13 13:40:20

alyna mariana
New member
Inregistrat: 2013-10-10
Mesaje: 8

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

bunaa... am si eu o intrebare din nou....am avut greturi ameteliii,,,,mi s-a facut scarba la mancare de doua ori.. iar acum pe 10 mi-a venit ciclu dar... park nu este la fel ca deobicei...mia venit pe 10 seara pe 11 mi-a curs normal..iar pe 12 cateva picaturi pana azi.... :-?:-?:-?ma gandesc acum se poate sa fi ramas insarcinata si sa-mi vina ciclu peste sarcina? am aceste ganduri deoarece acum 6 anii kand am ramas prima oara gravida 3 luni mi-a venit ciclu peste sarcina si curgea normal menstruatye normala... nici nu stiam k sunt gravida.... dn pacate atunci am facut avort (probleme personale)..in fine cert este ca de atunci nu am mai ramas gravida bn nici nu am mai avut viata sexuala mai aprinsa...in fine voi care aty fost sau sunteti gravide dupa tot ce vam povestit ce spune-ti credeti k as putea fi din nouu?hjarta:hjartahjartahjarta

Offline

 

#1717 2013-10-13 13:55:39

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna dimineata fetele puss
Buna Alyna. Stiu ca sunt cazuri in care sa ai cm peste sarcina,dar se spune ca e diferit fata de cm obisnuit...dat fiind faptul ca in trecut ai avut parte de asa ceva nu strica sa faci un test de sarcina....nu de alta dar de multe ori corpul iti poate da simptome ciudate si cea mai buna solutie este testul pentru a avea o siguranta.
Bafta si sa fie cum iti doresti tu puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1718 2013-10-13 14:20:45

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna fetelor puss puss puss

Alyna, greturile se pot datora si progesteronului care este secretat inainte de menstruatie, dar avand in vedere ca ai mai avut odata ciclu peste sarcina, cred ca cel mai simplu si la obiect raspuns ti l-ar da un test de sarcina.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1719 2013-10-13 14:22:14

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

alyna mariana, ai warn pt postare multipla!
citeste regulamentul si respecta-l!


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#1720 2013-10-13 20:33:42

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna, fetelor:)
Ce mai faceti? Eu sunt bine acum, am fost putin trista zilele trecute si n-am prea avut chef de nimic. Acum mi-am revenit cat de cat si vom merge inainte. Sper sa avem un bebe cat mai curand pt k ne este tare greu cand vedem ca toti ceilalti in jurul nostru au copii:(, iar noi...nimic:((
O seara frumoasa:)


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#1721 2013-10-15 13:53:39

annutza0
New member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 12

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna!

Luna asta am mers si eu la ecografie de monitorizare...dar din pacate nu e nici un folicul maturizat si am doar un chist de 30mm, cred ca foliculul de luna asta a crescut prea mare...asa ca nu mai am ce monitoriza. Sper doar sa scap de chist...

Offline

 

#1722 2013-10-20 12:05:38

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Buna ziua dragele mele  hjarta  hjarta  hjarta
Iulia puss  ce mai faci???? Cum mai merg pregatirile pentru nunta?
Eu azi sunt la a 34 zi de la ultimul cm si nu stiu ce sa fac daca sa fac un test sau sa mai astept...de vreo 3 zile am mici crampe abdominale dar scurte si putine...inima spune sa fac un test iar creierul sa mai astept...si luna trecuta intarziase 2-3 zile dar ma gandesc ca a fost stresul cu plecarea in Ro,drumul etc...dar luna asta???? si daca mi s-a prelungit perioada ciclului dupa avort avand in vedere ca a fost dupa 28 zile apoi 31 acum 34 dar inca nimic....offfff am crezut ca pot sta linistita dar se vede ca e usor de spus si greu de facut si colac peste pupaza sotul are cateva zile de cand ma tot intreaba....cand trebuie sa ai cm ca dupa calculele mele cam esti in intarziere.....am ramas masca....tu imi faci mie calcule????? rotfl2 si culmea am teste in dulap dar imi este frica de un raspuns negativ.....data trecuta am facut testul dupa o saptamana de la intarziere ca sa nu fiu dezamagita....
Sa aveti o duminica placuta  puss

Ultima oara a fost editat de kristinika (2013-10-20 13:02:12)


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1723 2013-10-20 13:28:41

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Nu m-am putut abtine si am facut testul....chiar daca nu a fost prima urina si nici un test f.scump (4lei) a fost pozitiv...nu e foarte clara a doua liniuta dar se vede,deci este...nu stiu ce sa zic....oricum voi repeta maxim peste 2 zile...


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1724 2013-10-20 13:31:00

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Daca nu a fost nici prima urina, clar e pozitiv. Repata-l maine dimineata cu prima urina. Sau poti face beta HCG. Felicitari din suflet!


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1725 2013-10-20 13:33:30

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Multumesc...nu am cuvinte sincer imi vine sa plang de fericire ca s-a intamplat asa repede


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1726 2013-10-21 09:55:12

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

ce bucurieeeeeeeeeeeeee, kris!!!!! puss cat ma bucur pentru tine!!!!! n-am cuvinte!!! am intrat sa vad ce mai faceti si POC! Bravo!!! sa fie bine de data asta!!! n-am cuvinte, repet!!! Doamne ajuta !

eu sunt bine, nu pot sa zic ca am inceput in forta, acum cautam biserica... aaa, pe 11 oct 2014 va fi nunta wink

kris!!!!! uau!!! bravo!!!!!!!!!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1727 2013-10-21 12:21:23

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Cu siguranta si voi mi-ati tinut pumnii,asteptand sa ma intorc din vacanta cu vesti bune...si sa vezi cum este viata asta...in ziua in care am plecat din Ro (acum 2 sapt. si ceva) m-am simtit destul de naspa si tot drumul atat sotul cat si cumnata nu au facut alteceva decat sa spuna...."nu cumva ti-a priit in vacanta si pleci cu un roman????"
Multumesc mult Iulia puss ....sa vezi ce repede va trece timpul pana atunci...sper ca ai reusit sa gasesti restaurantul asa cum iti doreai.
Sotul inca nu crede...asteapta sa fac al 2 lea test si sa aiba conferma si de la doctor rotfl2
Scuzati daca ma descarc prea mult pe aici dar voi si sotul care stie...nu vreau sa dau zvonul in tara pana nu am confirmarea sigura ca e ok totul...
Va pup si sa aveti o saptamana spendida.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1728 2013-10-21 12:22:53

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Iulia,  felicitări pentru data. Eu cred ca pana atunci vei fi și cu burtica.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1729 2013-10-21 12:28:54

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 92

Si eu sunt sigura de asta Iulia ai sa vezi tu...
Ano puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.