homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-134


#2528 2014-02-07 21:26:57

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna fetele,

Cristinica, puss  e foarte bine, e perfect ca cel putin un embrion e de calitatea A. Ai toate sansele! Off...mi-au dat lacrimile cand am citit ca iti era frica sa si mergi, mi-am amintit ca asa am fost si eu..imi era frica sa fac vreo miscare brusca, sau sa merg mai repede, parca aveam un ou si trebuia sa am grija sa nu se sparga... dar sa stii ca dr mea mi-a zis ca nu are nicio treaba, poti sa mergi si sa tusesti linistita. smile
De acum...cu Dumnezeu inainte. Incearca sa astepti rezultatul increzatoare si optimista, stai departe de orice sursa de stres, eu as zice sa stai departe si de internet pana la rezultat..
Noi suntem oricum aici si peste 2 saptamani, cand vei intra sa ne dai cea mai minunata veste! smile iar daca pana atunci ai vreo intrebare, imi poti scrie pe mail. te pup, viitoare mamica!


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 



#2529 2014-02-07 21:42:34

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Imi cer scuze daca m-am bagat aiurea,am vrut doar sa ajut...pe mine Duphastonul m-a ajutat enorm de mult,nu zic ca va reusi la toata lumea dar eu nu am avut nici un simptom naspa de la el.A fost singura metoda care a reusit la mine.
Va spun sincer ca in ultima luna mi se luase de atata branca ursului inghitita,de n ori am zis ca renunt dar ceva ma indemna sa merg pina la capat.Nu va dati batute! Minunile exista si vor veni la fiecare in parte! Conteaza mult si atitudinea,optimismul si linistea interioara!
Daca vreti,nu mai scriu aici! nu va suparati p mine dar si eu am fost ca voi,deci nu vb aiurea!


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#2530 2014-02-07 22:01:09

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Oana ai inteles total gresit sau poate nu m-am exprimat eu bine, eu scriam de zor la un mesaj si cand i-am dat  postare am vazut ca erai tu si kristinica cu mesaje noi si am crezut initial ca eu am postat gresit, ca am postat la burtici in loc de aspirante:)
daca te uiti cu atentie eu ti-am multumit pentru sfaturi smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2531 2014-02-07 22:17:48

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Scuze Rozi...ai dreptate..hormonii imi joaca feste rau,vad ca iar am devenit foarte sensibila  grater scuze inca o data!!!! bang


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#2532 2014-02-07 22:20:55

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Oana multumim d sfaturi puss
Dar in cele 3 luni d tratament nu ai avut voie sa ramai insarcinata sau asa a fost sa fie ca sa ramai dupa cele tri luni? Nu stiu daca ai citit ca si mie mi-a dat tot trei luni sa fac tratament...numai ca branca ursului toata luna cate 50 de picaturi d 2 ori p zi...o sa il mai intreb sapt asta knd merg sa imi citeasca rezultatul la pap. Apropo u ti-ai facut inainte analizele hormonale ca imi e frica sa nu stric cv fara sa stiu care e treaba cu mine?
Pupicei l toate pusspusspuss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2533 2014-02-07 22:27:10

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Scuzati intarzierea dar am vorbit si eu dupa o luna jumate cu mama pe skype ca abia asteptam sa o vad.
Dupa o lunga lupta cu raceala am reusit sa o inving dupa o cura lunga cu antibiotice dar acum slava domnului stau super bine,in rest ce sa spun,din ajunul craciunului si pana acum vreo 2-3 saptamani tot am avut ceva discutii urate cu sotul,care dadeau mai mult spre rau dar acum vad ca mergem spre bine,ce sa spun,am ajuns sa cred ca intradevar in al 7 lea an de relatie chiar exista criza relatiei...poate pana acum credeam ca e poveste dar cum s-au intamplat multe de cateva luni incoace si fiind la al 7 an am zis ca na.....o fi si ceva adevar,mai avem cateva luni si tecem si de anul asta...important e ca acum e mult mai bine,dar adevarul e ca si eu intrasem putin in depresie,aveam zile cand ma trezeam plangand si o tineam asa pana seara cand venea sotul de la munca si el obosit ajungeam sa spun ca e indiferent fata de mine si multe altele...poate daca aveam net mai aveam cu cine vorbi si treceam altfel,dar asta e,oricum acum e mai bine si incerc sa imi schimb total stilul de viata.In afara faptului ca am reusit sa gasesc de munca cam 2 ore pe saptamana,am grija de o fetita de 5 ani,am inceput o dieta si putin sport pentru a slabi putin,ca m-am cam ingrasat in ultimele luni de stat degeaba si am inceput iar a vorbi despre faptul de a vrea un bebe,care speram sa fie anul asta,dar nu pana ne stabilim noi ca familie,in sensul de a avea iar un anumit castig lunar si liniste intre noi.
Sper ca nu v-am plictisit cu povestea mea.
Va pup si va urez o seara placuta,ma duc in pat langa sotior,daca nu spune ca l-am parasit,acum ca avem iar net forgetit  puss  la toate.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#2534 2014-02-07 22:28:53

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Oana si eu sunt zmucita si cateodata nu termin ideea , de parca cel care ma citeste intra in gandurile mele:)) Stai linistita:)
Pisi  nu stiu ce sa zic..daca asa ti-a dat drul asa faci..
Mie dra mi-a dat mladitele astea de zmeur toata luna, dar am citit ca si astea si branca ar trebui luate pana la ovulatie daca vrei sa ai ovulatie, ca sa ai cm regulat le iei toata luna, pentru chisturi se iau din ziua 16 pana vine , pana mea daca citesti pe net sunt mii si mii de variante...eu mladitele le-am luat incontinuu, dar luna asta vreau sa le iau pana la ovulatie si apoi le intrerup pana vine smile
fete va pup si ierati-ma daca am fost mai deprimata...e greu ce sa mai...sunt ca o bomba cu ceas...ticai...lol va pup


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2535 2014-02-07 22:38:09

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Pisi,in toate cele trei luni am prestat la greu,nu am tinut cont de ovulatie sau alte chestii,dar am prestat nu gluma.Asa a fost sa fie exact cum am terminat tratamentul sa se intample.Dr. imi promisese ca din luna a doua o sa reusim dar...smile
Sotul nu a facut spermograma niciodata,iar eu nu am facut decat cateva analize de baza,secretie,culturi col  si o sg eco in care a vazut ca am ovulat. eu am luat branca ursului trei luni,dimineata si seara iar seara il mai pacaleam si p sot sa ia o lingura...Multa bafta!!!! Ai incredere in tratament si ia-l pina la capat.o sa isi faca efectul!


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#2536 2014-02-07 22:49:19

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi super povestea....grea,chinuitaoare,cu multe invataminte dar cu final fericit.
Somn usor puss
Multu oana puss sarcina usoara in continuare

Ultima oara a fost editat de pisiraluk (2014-02-07 22:50:35)

Offline

 

#2537 2014-02-07 23:02:53

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Pisi ma bucur ca ai avut rabdare sa o citesti, cred ca a meritat , mie una mi-a mai ridicat moralul smile
oana, sarcina usoara smile
Kristinica  dupa atata chin si la voi e normal sa fie si cate o criza in casnicie ...e greu , greu sa-l intelegi pe cel de langa tine, sa te pui in pielea lui,el sa se puna in pielea ta...off.Dar pana la urma dupa atatea pierderi si trauma si suferinta, sotul e tot ce ne-a mai ramas si eu stiu de la mine ...incerc sa fiu protectoare , sa nu ma vada ca sufar, tin in mine si apoi explodez aparent fara motiv..si gresesc ca nu impart cu el tot ce am eu pe suflet ,  mare greseala.
Noapte buna fete smile
Pisi te rog scoate din grafic temperatura aia de 36,8 din primele zile, e singura pe care ai luat-o la o ora diferita.M-am uitat pe greficul tau. cred ca ieri sau azi ovulezi :)Ai mai facut alte teste?sau ma insel?

Ultima oara a fost editat de rozi2012 (2014-02-07 23:05:33)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2538 2014-02-08 10:12:53

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata.rozi am scoso dar oriqm imi trasese ff ovulatia punctat.eu cred ca joi seara am ovulat,ff imi arata ca miercuri seara....oriqm nu stiu,mari sperante nu prea imi fac...astept sa incep tratamentul si sa fie cu noroc
Va pup.o zi de sambata frumoasa

Offline

 

#2539 2014-02-08 10:28:30

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Da pisi , arata mai a grafic acum smile Ideea era ca daca temperatura de azi era crescuta , putea sa-ti traseze pe ziua de ieri.Oricum, nu te descuraja si fa sesc si zielele astea, ca ai vazut la mine ..mi-a trasat pe ziua 20 si apoi pe ziua 29, deci el traseaza in functie de temperatura smile
O sambata frumoasa fete


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2540 2014-02-08 10:36:34

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Offf rozi as face,dar nu am cu cine...ultimul a fost joi seara iar urmatorul luni seara....de asta zic ca nu am mari sperante

Offline

 

#2541 2014-02-08 11:16:51

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Va pupacesc fetelor! Va multumesc pt urarile de bine si va astept cat mai curand in partea cealalta!!!! Capul sus,va fi bine!!!


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#2542 2014-02-08 11:30:04

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Oana noi iti multumim ca esti alaturi de noi si ne sustii si ne dai sfaturi
Eu am schimbat dr sapt trecuta,pt ca nu prea ma baga in seama,imi dadea sa fac analize peste analize iar cand am mers l monitorizare nu mi-a zis aproape nik de foliculi...ci mi-a dat sa imi mai fac alte analize si am plecat f suparata.si peste 2 zile am fost la un doctor care mi-a explicat tot c inseamna si mi-a dat tratament ba chiar si naturiste si m-a intrebat cand am plecat dak mai am intrebari si m-a busit rasul si i-am zis k nu am plecat mai lamurita vreodata de la un consult.
O sa am incredere un el si o aa iau tratamentul si sa dea domnul sa apara minunea mult visata ....am vazut ca tu ai luat branca ursului din z10 in z25 parca...mie mi-a dat toata luna...dar o sa mai merg si sapt asta si il mai intreb o data cum sa le iau
Naturistele mi-a zis ca poate sa le ia si sotul si cred ca o sa le ia ca n dorim l fel d mult amandoi

Offline

 

#2543 2014-02-08 13:04:46

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ce mult ati vorbit de ieri pana azi....
Kris, bine ai revenit si sa stii ca discutii sunt in toate familiile smile
Rozi, pisi, va pup, puss
Eu azi is ziua 29, nu stiu cat dpo si ma mananca degetele de un test....valeu, doar ca is convinsa ca nu am ovulat in ziua 14 si atunci ar fi prea devreme.
Am musafiri pana luni dim asa ca absentez un pic zilele astea
Week end placut sa aveti

Offline

 

#2544 2014-02-08 22:11:28

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna seara fetelor puss  kram

Mi.e dor de voi, mereu va citesc sa vad ce mai faceti puss
Pisi, ai ovulat, sa ne incanti cu 2 liniute peste putin kram
Ionela, valabil si pt tine, sa nu vina menstra puss
Rozi, te.ai hotarat daca mergi la monitorizare? Teste de ovulatie cand vei incepe sa faci? Am sa.ti dau si eu unele puss  sa dea domnul sa fie asta luna fericita  kram
Kristinica, mai sunt si discutii in familie dar sunt sigura da vor trece si ca nu e nimic grav puss
Svetlana, pe unde esti? M.am uitat pe graficul tau si luna asta ti.a marcat ff ovulatia. Peste putin te testezi, sa fie cu noroc goodluck
Daca am uitat pe cineva, pup de 2 ori puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#2545 2014-02-08 22:31:18

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna Lil  chicot    chicot te pup pe burtica smile
Eu ce sa fac ma joc un joc pe clac, sven se numeste si ma uit la un serial pe euforia pastreaza speranta ..aaa si mai trag cu ochil pe aici ..ar tebui sa ma numesc napoleon lol
Cred ca luni ma duc la dr , o sa-l sun luni ca ieri m-am tot tinut sa-l sun si am uitat.
Oricum vreau sa nu ma mai gandesc asa intens la copil ca oricum pot sa stau eu in c.r si-n cap ca daca nu vrea nu vrea.Deci adio...sa faca bors ...eu fac ce mai pot face si cand o vrea sa pofteasca  sa pofteasca...lol
Noapte buna fete, ma bag la un joc ...ca sa va zic ce joc e..e o oaie !! lol


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2546 2014-02-09 09:11:04

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata,

Eu am abandonat lupta, pentru ca efectiv am cedat nervos. De doua zile plang intr-una si nu pot sa-mi revin. Si asta pentru ca desi iau de cateva luni tratament pentru reglarea CM (de fapt, mie nu-mi vine deloc), si desi doct a zis ca nu se poate sa nu-mi vina, nici gand sa-mi vina. Asa ca am hotarat sa ma opresc din lupta asta. Nu mai pot merge in continuare atata timp cat nu exista nici cel mai mic semn ca e ceva mai bine, sa pot spera si eu.

Am decis sa ma despart de sotul meu. O familia fara un copil nu are niciun haz. E un stres cumplit pe capul meu, toata lumea ma intreaba cand fac un copil. Daca spun ca am probleme, toata lumea ma compatimeste: ' vai...saraca...' E f greu sa ai cand restul conditiilor sunt indeplinite, si cu toate astea nu poti face nimic. Daca sunt singura, e mai bine, nici nu m-as gandi la copil. Ce copil sa vrei cand n-ai cu cine sa-l faci.

In plus, el nu are nicio preoblema, asa ca trecand peste supararea de acum, peste ceva timp o sa-mi multumeasca. Nu-i corect sa stea cu mine, de ce sa fie el nefericit din cauza mea. Sunt prea orgolioasa sa accept o asemenea situatie. Imi accept handicapul, ca n-am ce face, dar vreau sa plang in tacere.

O sa mai intru pe aici sa ma bucur de vestile voastre bune - sper sa va reuseasca la toate.

Va doresc la toate copii frumosi si sanatosi!


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.