homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-38


#704 2013-12-03 12:15:41

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Lynda asa e viata.Dar sa stii ca parerea mea este ca acel cineva ce reuseste sa aiba un lucru mult dorit dupa multe incercari se bucura mai mult de acel lucru decat cel ce reuseste imediat si nu o spun cu rautate.Stai linistita si bucura-te impreuna cu ea de inimioara ei si ai sa vezi ca roata se va intoarce si se va bucura si ea pentru tine.
Iulici pofta buna puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 



#705 2013-12-03 12:15:51

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Multumesc, Iulia! puss Insa parca mi s-a rupt ceva in suflet! Intru in depresie... Cat imi doresc si eu un sufletel micutz!!! De ce nu vine?!?!


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#706 2013-12-03 12:32:14

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

iulia, sper sa baltesc cu folos rotfl2

Offline

 

#707 2013-12-03 12:37:38

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Kris puss fu delicios

Ionela puss asa sa fie lol

Lyinda subscriu la ce a scris kris smile stiu atat de bine ce simti, 8 luni am tinut-o asa, dar crede-ma ca toata asteptare si tot ce simti acum vor avea drept rezultat puiul mult dorit! Pastreaza asta in minte smile timpul le rezolva pe toate


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#708 2013-12-03 12:58:21

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Kris, asa e sad insa nu ma suport timpul asta care trece si nu se intampla nimic. Macar sa ma agat de ceva. De luni intregi astept, astept....am impresia ca luna asta va fi II....si apoi se naruie totul. Stiu ca ma voi bucura cand va fi sa fie, insa sunt din ce in ce mai lipsita de speranta ca va fi ceva natural. Poate ca la anul ar fi bine sa apelam la o clinica specializata, pentru ca incep sa nu mai am speranta. Fetele din jurul meu cum isi propun sa ramana insarcinate, o si fac... eu imi propun si nimic. Calulez, monitorizez....renunt si tot nimic.


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

 Publicitate


loading...

#709 2013-12-03 13:08:50

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ba ai sa vezi ce naturala va fi bucuria. Lyinda, nu te descuraja si daca nu se intampla anul asta, puteti merge la o clinica, macar stiti o treaba..hai ca o sa fie bine, ai sa vezi! puss puss


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#710 2013-12-03 13:13:40

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Lynda te inteleg foarte bine in gandurile ce ai si stiu ca asteptarea nu este deloc usoara dar din pacate nu putem face nimic in plus,din contra poate daca incercam sa spunem sau sa facem altceva poate suntem luate si drept nebune dar asta este...in ziua de azi nu mai este ca pe timpul parintilor nostri,timpuri in care o femeie nu stia cum sa faca sa nu aibe un  bebe ...acum roata s-a intors si facem tot posibilul sa il avem,cu eforturi fizice si psihice dar cu rabdarea treci marea.
Stiu ca este foarte usor sa cazi in partea cealalta,a disperarii a demoralizarii dar nu lasa asta sa isi faca loc in inima ta...cu tot greul fa-ti curaj si te ridica si mergi inainte.Oricum partea cu clinica specializata nu o exclude,nu e ceva de speriat,din contra acolo poti gasi persoane ca te vor ajuta sa fie bine. puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#711 2013-12-03 13:20:39

svetlana
New member
De la: Amsterdam
Inregistrat: 2013-11-25
Mesaje: 52

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

jesus! Kris, tu tre sa faci psihologie, subscriu sub fiecare cuvant al tau si chiar insist sa gandim pozitiv si sa ne ocupam gandul cu treaba decat sa ne mancam de vii puss puss puss


Exista un singur copil frumos in lume , iar el apartine fiecarei mame.

http://www.fertilityfriend.com/home/4a3b17

Offline

 

#712 2013-12-03 14:05:21

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Svetlana puss  din pacate sau spre norocul meu,ca nici nu stiu cum sa o iau,am trecut prin multe pana acum si pentru a avea ceva in viata a trebuit sa lupt mult si din toate cele am incercat sa invat cate ceva si daca pot ajuta,macar psihic pe cineva o fac cu cea mai mare placere,mai ales ca in acest subiect deja am invatat pe pielea mea ca trebuie avuta rabdare,incredere,nervi de otel si cel mai mult sa avem vointa sa ne ridicam dupa orice lovitura a destinului...si eu de multe ori vin si ma plang pe aici si gasesc un sfat bun care sa ma ajute sa merg mai departe.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#713 2013-12-03 14:10:38

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Fetelor va rog din suflet nu mai disperati.Nu tine de noi,oricat de mult ne-am dori.totul tine de Dumnezeu,El stie cand este momentul sa devenim mamici.Voi va faceti mult rau singure,va stresati prea mult.
Prima mea sarcina a fost extrauterina,a fost prima data in viata mea cand am ramas insarcinata,nu va spun cat de mult il doream! Va spun sincer ca au fost cateva luni in care plangeam non stop,nimeni si nimic nu ma putea consola.Culmea a fost ca sora mea a nascut in acel an o fetita,pe 29 oct a nascut ea si p 6 noiembrie ma internam eu sa ma tratez pt extrauterina,nu am apucasem sa-mi vad nepotica.Va spun ca 2 luni nu am fost in stare sa ma duc sa o vad,nu puteam,oriunde vedeam un copil ma apuca plansul. E foarte greu stiu , va doriti mult un bebic dar nu va ajuta cu nimic sa disperati.Rugati-va mult si lasa-ti sa vina de la sine.Toate vom fi mamici,la toate ne vine randul!!!! Eu abia dupa 3 ani am ramas din nou!
Multa bafta,rabdare si incredere va doresc!
Sa fiti iubite!


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#714 2013-12-03 14:53:17

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

off, oana, cate incercari... sad
pe mine incepe sa ma doara burta si spatele, si luna trecuta am patit la fel si mi-a venit cu 4 zile mai devreme.

Offline

 

#715 2013-12-03 16:38:24

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Offf...asa e fetelor. Aveti dreptate, nu trebuie sa disperam. Oana, imi pare rau sa iti aud povestea. o sa trec si peste depresia asta. Ca de fiecare data. Insa, mi-e frica sa ajungem la ideea ca doar la o clinica putem primi ajutor. Iubitul meu nu accepta faptul ca nu s-ar putea natural. sad


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#716 2013-12-03 16:49:05

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Lyinda, dar a merge la o clinica nu inseamna neaparat sa aflati ca nu se poate natural, puteti afla care este problema, daca este una, daca este la tine sau la el si care este rezolvarea smile pup!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#717 2013-12-03 17:01:46

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

pisi, eu luam parca 2-3/zi. Nu luam 6.
Fa si tu pauza, vezi cum e luna asta si de luna viitoare, mai vezi.
Cand afli ca esti gravi, le intrerupi.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#718 2013-12-03 17:58:14

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Stiu Iulia, insa nu stiu cum il pot face sa inteleaga acest lucru. Mai ales ca analizele facute de el au fost bune.


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#719 2013-12-03 18:02:48

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ma doare burtica...

Offline

 

#720 2013-12-03 18:35:22

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Lyinda puss asa sunt barbatii, mai grei de cap smile dar la un moment dat o sa inteleaga, trebuie sa inteleaga..dar nu te gandi ca ajungeti acolo

Ionela puss


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#721 2013-12-03 19:43:59

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna fetelor! par

Nu am mai intrat de ceva zile dar am citit toate mesajele de pana acum.

Lyinda, mult curaj si speranta ca totul va fi bine:* Asa e, tu stii ce e in sufletul tau iar noi nu putem decat sa te intelegem si sa iti dam un sfat sa treci mai usor peste greutati. Fii tare, caci viata ne incearca de foarte multe ori iar noi trebuie sa fim puternice. Tocmai eu m-am gasit sa iti vb despre asta, pt ca si eu trec printr-o situatie foarte grea. Azi, impreuna cu colegii de munca am fost sa vizitam sotia unui alt coleg, doar ce a nascut ieri. Pot spune ca mi-a fost extraordinar de greu sa merg acolo.. Ma uitam la copilas si ma gandeam: Doamne, al nostru cand va veni? De ce trebuie sa fie greu pt unii si usor pt altii? Nu mi-o luati in nume de rau, ma bucur enorm pt ei dar cand ma gandesc ca la mine nu vrea sa se intample, mi se frange inima. sunt dezamagita de mine, de corpul meu care nu vrea sa-si faca treaba si de multe ori cand ma gandesc la asta plang de fiecare data. Sotul ma sustine, spune ca va fi bine si ca trebuie sa avem credinta ca Dumnezeu ne va ajuta atunci cand va crede el ca e timpul nostru. Dar eu sufar pt ca vreau ca acel timp sa fie acum nu peste cine stie cate luni..sad

Oana, imi pare rau sa aud prin ce ai trecut...  par
Ionela, sa ne dai vesti bune:*
Iulia, nu te gandi la  ce e mai rau, bebita e acolo, creste... puss
Ano, iti multumesc pt sfaturi si sustinere. Voi continua sa-mi iau temperatura si sa incercam pt bebita, nu ne oprim luna asta decat atunci cand voi avea urmatoarea menstruatie. Graficul nu arata deloc bine dar cine stie:-??
Inca am o urma de speranta, fie ea cat de mica sad par

Svetlana, Kris, va pup pe toate dragele mele:*puss Daca am uitat pe cineva sa nu fie cu suparare, mintea imi e in alta parte, obosita de la munca si trista pt altele. grater

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2013-12-03 19:47:39)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#722 2013-12-03 20:06:17

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Lynda barbatul e barbat,concepe mai greu faptul ca o problema se poate rezolva si cu ajutorul altcuiva dar nu din rautate sau indiferenta ci din simtul lui de barbat...poti incepe prin ai spune ca ai nevoie de el langa tine,acolo pentru a vedea daca este o problema sau nu si daca este unde este ca sa stiti ce aveti de facut...sa stii ca la o clinica esti mult mai bine urmarita decat la un control de rutina si in plus pot fi de ajutor si psihic avand mai multa grija...asta nu inseamna ca veti ajunge neaparat acolo puss
Oana  puss
Gabi puss  cu siguranta toate noi care ne este mai greu sa avem un bebe  trecem prin situatia ta de multe ori si nu este ceva de condamnat...Sper ca pentru toate noi ziua de maine va veni cat mai repede si toate aceste griji vor fi foarte departe.
O serara placuta fetelor.Va  puss  pe toate.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.