homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-40


#742 2013-12-04 10:49:03

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Iulia puss sarcină ușoară

Ionela puss știi că simtromele de onștrii și cele de sarcină sunt la fel, nu? So, do not wait the red monster. Maybe u need to wait langer that 1 year wink


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 



#743 2013-12-04 10:50:01

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata, fete!

svetlana a scris:

Rona, perfect! nu ma voi supara si cred ca nici una din fete nu se va supara daca ne va aduce cate 1-2 sau chiar 3 odata big_smile
puss puss puss puss puss puss puss puss

lasand toate glumele deoparte, imaginati-va asa o situatie, toate aspirantele (adica noi toate) ramanem insarcinate din ovulatia din decembrie, ar fi o minune smile ah, ce tare ar fi puss
PS. Mosule, asta vrem smile

Svetlana, asta se poate intampla doar daca ne lasa Mosul gravide pe toate! rotfl2  rotfl2  rotfl

Loth, bine ai revenit! De data asta sa stai putin aici, sa te muti repede la burticoase!
Iulia, o sa fie bine bebelutzul! Sa ai o sarcina usoara!
Ionela, poate ai durerile astea de la implantare....
Lynda, fata scumpa... Ohhh, cat te inteleg...Nici sotul meu nu concepea ca vom avea ajutorul medicilor ca sa avem copii. De IA sau FIV mi-a zis de la inceput ca el nu vrea nici in ruptul capului asa ceva. Si uita-ne cu o IA nereusita la activ si cu un FIV programat... Cred ca ei au nevoie de timp sa inteleaga ca este pur si simplu o boala infertilitatea asta, Care se poate trata cu ajutor. Eu nici nu stiu cand au trecut 2 ani. Cred ca la inceput mi-a fost mai greu...pana cand creierul meu s-a obisnuit cu testele negative... cesafac 
Da, cred ca ti-e greu sa-ti stapanesti emotiile vis a vis de prietena ta. Bucuria ei inseamna esecul tau- e mesajul care ajunge la tine. Asa pare, dar nu e chiar asa. straduieste-te sa alungi gandurile care iti aduc suferinta. Suntem ceea ce gandim! Gandul are o putere incredibila. El nu e static. Devine actiune.
Iar tu nu vrei copiii altora. Tu vrei copiii tai. Si chiar te vei bucura mult mai mult de ei. Este asa cum spune Kris. Si vei aprecia fiecare clipa cu acel copil- cum i se intampla lui Cris8.

Ano par
Hai va pup pe toate!Zambiti! Viata e frumoasa! kram


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#744 2013-12-04 10:55:28

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rona puss 2 luni stau sigur pe-aici că ?s la muncă și n-am cum să răm?n prin net rotfl2 Dupaia mai vedem, dar știu că nu merge așa repede, important e că am l?ngă mine pe cineva dispus să facă tot ce de făcut... de la ?nceput. C?nd i-a zis medicul de spermogramă c?nd mă ?ntorc vroia să o facă imediat, p?nă să vin eu, a zis că el face și măcar eliminăm problea lui...deși e clar că eu am probleme. Pentru mine faptul că el luptă cu mine face mult...


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#745 2013-12-04 11:55:03

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata dragele mele. mornincoffee
In sfarsit am reusit si eu sa ajung pe la voi ca iubitul meu sot box  de aseara tot a facut cate ceva pe la  pc  si azi dimineata nu mai reuseam sa gasesc nimic bang
Ano ce frumos avatar ai hjarta  puss
Eu subscriu la tot ce a fost scris pana acum...cu totul ca am 1an jumatate de cand vreau un  bebe  mic si 2 sarcini pierdute raman optimista...asa cum ati spus anul 2014 va fi cu II pentru toate noi si aceste griji vor fi sfaturi pentru cine va fi in postura noastra chiar daca as vrea sa nu mai treaca nimeni prin asta.
Va pup pe toate si va spun ca dorinta e mai puternica decat suferinta.
O zi buna.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#746 2013-12-04 12:01:28

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Offf, Rona, cata dreptate ai si tu si fetele! Asa e, ne vom iubi copiii enorm, doar ca nu mai vreau sa astept inca 2 sau poate 3 ani sau poate mai multi. Simt ca nu am de unde. Am aproape 30, pana la 35 vreau si eu 2 copii....ce fac daca pana atunci nu pot macar unul sa am? Ma dispera numai gandul asta! Imi doream ca pana in 30 ani sa am primul copil, din pacate, nu a fost sa fie asa.....Rona, deja dupa 8 luni, incep sa ma gandesc la varianta de IA, macar 1 data daca as fi vazut cele doua liniute, poate as fi fost mai optimista, insa cred ca ceva totusi nu e in regula undeva....


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

 Publicitate


loading...

#747 2013-12-04 12:08:50

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Lynda eu mai am aproape 2 luni pana fac 33 de ani si eu ca si tine as fi vrut primul copil in jur de 30 dar nu e si sincer acum prefer sa fie nu mai conteaza prea mult ca acum sau la anul.Si am mai auzit nu stiu unde ca o femeie in jurul varstei de 30 de ani incepe sa aibe foarte mult dorinta de a avea un copil si chiar asa este,ma uit si la mine...poate e faptul ca stim ca al nostru corp incepe sa imbatraneasca chicot
Oricum am mai spus si o mai spun...stresul conteaza foarte mult...mai bine incercam sa ne relaxam si sa lasam corpurile noastre sa isi faca datoria.
Lynda nu te mai invinovati si stai linistita si ai sa vezi ca si pentru tine anul 2014 va fi cu mult noroc.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#748 2013-12-04 13:18:32

svetlana
New member
De la: Amsterdam
Inregistrat: 2013-11-25
Mesaje: 52

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

fetelor, cochetelor puss buna ziua puss
am si eu o dilema, am de 2 zile temperatura scazuta - 36.2 - 36.3, dupa ideea mea ar trebui sa ovulez, dar testele de ovulatie imi arata negativ si FF imi spune ""Probably Fertile"", oare ce sa cred? va rog tare tare sa ma lamuriti.


Exista un singur copil frumos in lume , iar el apartine fiecarei mame.

http://www.fertilityfriend.com/home/4a3b17

Offline

 

#749 2013-12-04 13:37:16

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

bune fetelor puss
svetlana in c zi esti? d c nu iti pui l semnatura link dp FF? eu sunt in z 13,teste de ovulatie negativw,deci mai am d asteptat.si eu am avut temp doar intre 36.2-36.4.e prima luna knd iau temp si chiar sunt curioasa daca o sa creasca.

Offline

 

#750 2013-12-04 13:45:10

svetlana
New member
De la: Amsterdam
Inregistrat: 2013-11-25
Mesaje: 52

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

am pus, doar ca nu stiu daca am facut bine...
sunt in ziua 12 si nu se intampla nimic grater


Exista un singur copil frumos in lume , iar el apartine fiecarei mame.

http://www.fertilityfriend.com/home/4a3b17

Offline

 

#751 2013-12-04 13:48:53

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

nu e bine.vezi k e un topic cu temp bazala sii ff si este scris p prima pagina cum sa o atasezi corect.dar de cate zile e ciclul tau? ca s-ar putea sa ovulezi mai tz,ai rabdare

Offline

 

#752 2013-12-04 14:01:44

svetlana
New member
De la: Amsterdam
Inregistrat: 2013-11-25
Mesaje: 52

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

huuuu, ce greu a fost...
ciclul meu e de 28-29 zile, nu mai am rabdare...vreau sa ovulez odata si sa se planteze minunea acolo big_smile
atatea am citit si atatea-s in capul meu ca nici nu mai stiu nimic...
merci pisi de ajutor puss


Exista un singur copil frumos in lume , iar el apartine fiecarei mame.

http://www.fertilityfriend.com/home/4a3b17

Offline

 

#753 2013-12-04 14:10:52

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

teiubesc nc puss
offg toate vrem asta insa trebuie sa avem rabdare si se va intampla in luna in care trebuie,numai k noi nu stin ink care este acea luna. continua sa faci teste si in urmat zile si vei sti care este ziua si t va ajuta si graficul dp ff

poate ff iti zice ca esti fertila pt k ai mucus watery

Ultima oara a fost editat de pisiraluk (2013-12-04 14:12:20)

Offline

 

#754 2013-12-04 14:26:29

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

loth, stiu ca se confunda simptomele, dar parca sa ma doara burta din ziua 19, sau 5 dpo...in conditiile in care prima luna dupa pastile mi-a venit la 28, a doua luna la 24, acum iar cred ca vine mai repede. e posibil sa doara implantarea si alte chestii ;legate de bebe?
as vrea eu sa nu mai vina, macar 9 luni, daca nu vreo 2 ani big_smile
merg din cinci in cinci minute la baie pentru ca ma simt foarteeeeeeeeeeeeee umeda si tot zic, gata mi-a venit, cand colo e doar secretia foarte abundenta( nu stiu daca e de bine sau nu)
am trecut azi pe la farmacie, mi-am luat doua cutii de vitamax, as putea lua de azi sau sa astept sa vad daca vine menstruatia?

Ultima oara a fost editat de ionela (2013-12-04 14:47:21)

Offline

 

#755 2013-12-04 14:27:30

svetlana
New member
De la: Amsterdam
Inregistrat: 2013-11-25
Mesaje: 52

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

posibil, oricum secretia egg inca nu a venit,deci o sa merg la magaz sa-mi mai iau teste, ce m-am saturat de ele, cred ca imi luam deja un telefon nou...big_smile


Exista un singur copil frumos in lume , iar el apartine fiecarei mame.

http://www.fertilityfriend.com/home/4a3b17

Offline

 

#756 2013-12-04 17:59:41

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ionela, poi secreția f. abundentă este tot semn de  sarcină, iar dacă ai ciclu așa scurt poate s-a implantat deja. ?n ce zi ești? Ești sigură 100% de ovulație?

Ultima oara a fost editat de Lothraine (2013-12-04 18:06:58)


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#757 2013-12-04 19:09:05

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Sunt ziua 19. Cred eu ca am ovulat in ziua 13 sau 14, dupa simotome, dureri de burta, secretia abundenta. 100% sigura nu sunt ca nu am facut teste.
Luna trecuta mi a venit menstruatia pe 16, si sexinpat am facut un zilele 9, 11, 14, 16.

Offline

 

#758 2013-12-04 19:11:32

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ione puss speranță este goodluck

Eu mă pun să mă ?mbrac că plec vagaboandă că moșu e-n spital și am liber...vă pup pe toate puss puss puss puss somn ușor.

Ultima oara a fost editat de Lothraine (2013-12-04 19:15:13)


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#759 2013-12-04 20:09:05

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Speranta este, sper sa fie si ajutor de la Dumnezeu

Offline

 

#760 2013-12-05 09:23:50

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetelor kram
Va salut pe toate si va invit la o  mornincoffee . La munca e asa plictisitor ca abia astept sa ajung acasa dar nici macar nu a trecut jum de zi. Inca nu am apucat sa va citesc pe toate dar mesajul Ronei a fost unul plin e speranta si optimism. Dragele mele, credeti ca mai am sanse sa ovulez luna asta? De 2 zile ma doare spatele cumplit si acum incepe si burta. Ma tem ca imi va veni fara sa ovulez.

Va pup pe toate pana diseara puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.