homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-9


#153 2013-11-18 21:54:37

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

La mine dezamagirea a fost si mai mare cand imi tot ieseau pozitive testele si de urina si de sange, iar sarcina era oprita din evolutie si au aparut sangerari sad de aceea, daca sarcina nu poate fi sustina macar cateva zile, prefer sa nu stiu sad


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 



#154 2013-11-18 22:06:09

Zburlici
Full member
Inregistrat: 2008-12-01
Mesaje: 290

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

pisiraluk si crezi ca e mai bine sa merg acum la ginecolog? Nu mi s-a intamplat sa nu imi vina menstruatia, doar ca imi vine
asa aiurea, cand vrea ea.....
Spune-mi te rog ce ecografie trebuie sa imi fac ca sa vad daca am chisturi? Cea transvaginala?
Iuliabebe kram , da mi-e teama sa nu am chisturi sau sa am trompe infundate asa cum am mai auzit ...
uff, imi pare rau sa aud prin cate ai trecut sad

Ultima oara a fost editat de Zburlici (2013-11-18 22:07:46)

Offline

 

#155 2013-11-18 22:15:11

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Zburlici, transvaginala este concludenta, dar nu iti face atatea ganduri inainte de a merge la dr smile mai sunt si dereglari care nu sunt datorate neaparat unor astfel de probleme...insa, daca tot ai intarzieri asa mari, nu mai sta, mergi la dr!

Acum eu sunt intr-o dilema, de ieri au inceput iar sa ma doara sanii sad m-au lasat 1 zi-doua...oare astea sa fie dureri de dinainte de CM ? Nu mai inteleg nimic, cum sa ma doara sanii 2 sapt? sad


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#156 2013-11-18 22:57:48

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

zburlici eu nu pot decat sa povestesc prin ce am trecut eu,aqm u decizi dak mergi l control.si eu  tot felul de ganduri si vroiam sa vad c se intampla cu mine.eco transvaginal.oriqm pt mine a fost horror pt k in ciuda tuturor speram sa fie bebe si knd mi-a zis c e de fapt m-a demoralizat.
iulia nu stian k ai ramas o data.imi pare rau.si p mine ma dor sanii dar nu mai inteleg nik,am mai avut si mici intepaturi,inca nu sunt uscata ca inainte d menstra ca asa am inteles k e mersul...asa k rabdare

Offline

 

#157 2013-11-19 09:14:04

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

neatza, fetele!! puss

pisi, a trecut, sper doar sa nu mai trebuiasca sa mai trec iar prin asa ceva... asa de usor mi-am ridicat sperantele ca in cateva zile s-a ales praful sad sper ca asta sa fi fost doar o lectie de la viata, ca nu trebuie sa cred ca toate sunt de-a gata si ca nu chiar totul mi se cuvine

eu ma bag la trebushoare, va pup


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#158 2013-11-19 09:23:12

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

iuliabebe a scris:

La mine dezamagirea a fost si mai mare cand imi tot ieseau pozitive testele si de urina si de sange, iar sarcina era oprita din evolutie si au aparut sangerari sad de aceea, daca sarcina nu poate fi sustina macar cateva zile, prefer sa nu stiu sad

Neata.
Iulia, de cate ori ti s-a intamplat sa ai avort menstrual?

Legat de durerile de sani, m-am uitat la mine la grafic ca nu mai tineam minte si la coloana 11 pe grafic e "tender breasts" in zilele DPO: 6, 8, 9, 14, 16, si de la 18 m-au durut continuu pana in trim II.
Deci nu e o regula sa doara zilnic.
DAr nu prea inteleg ce zici tu, ca te-au apucat de ieri, sau ca te dor de  2 saptamani?

Overall, desi daca te uiti la mine in grafic, am notat absolut orice simptom, inclusiv metallic taste intr-o singura zi in 13DPO, cand deja aveam sarcina confirmata, pot sa zic ca semana mai mult cu menstra: adica crampe, balonata la greu, prost dispusa. La mine chestia cu sanii era noua, nu ma dureau sanii inainte de menstra, de-asta simteam ca totusi e ceva ciudat cu mine, dar abia dupa ce mi-a iesit testul, poate si pt ca l-am facut f devreme.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#159 2013-11-19 09:39:48

Zburlici
Full member
Inregistrat: 2008-12-01
Mesaje: 290

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetelor,

Iuliabebe si mie luna trecuta tot vreo 2 saptamani m-au durut sanii, mi-au crescut ...nu stiu de la ce, ca de venit menstruatia mi-a venit chiar daca mai tarziu.
Azi nu mi-am mai facut test de sarcina ,ca mi-am facut ieri. Luna trecuta am fost obsedata de ele.
Pisiraluk, multumesc, mi-am facut azi programare la ginecolog pentru ecografie. Sa dea Dumnezeu sa fie bine!
Imi fac atatea ganduri......
Va pup, fetelor puss

Offline

 

#160 2013-11-19 09:58:45

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

ano puss, m-au durut incepand cu perioada in care zic eu ca am ovulat, adica incepand cu 6 nov, ziua 1 dpo dupa calcule, si m-a tinut cam pana in 16 nov... nu m-au mai durut cam 2 zile 16 si 17 nov, iar de ieri ma dor iar...

pana acum, de cand am renuntat la AC, au revenit durerile de sani (le aveam si ianinte de AC)...  dar apareau inainte de cm cu cateva zile, nu ma tinea atat .... in plus, imi apar cam aceleasi 2 cosuri in barba inainte de fiecare CM... acum nu sunt big_smile

avortul menstrual doar o data, in luna iulie anul acesta sad si de atunci nimic...

zburlici, succes la dr smile sa vii cu vesti bune!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#161 2013-11-19 09:58:57

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

fb zburlici,sper ca e totul ok si sa fie doar o dereglare hormonala.profita d ocazie si poate t lamureste desi multi gineco sunt foarte zgarciti in informatii

Offline

 

#162 2013-11-19 10:22:52

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

neata
plec acum dar ne citim mai tarziu

Offline

 

#163 2013-11-19 10:33:23

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata dragele mele  mornincoffee
Pe aici e un vant de zici ca ia totul pe sus si e si frig  cold
Va pup si va doresc sa aveti o zi buna. puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#164 2013-11-19 11:58:42

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna, fetelor! puss Nu mai e dimineata, dar eu tot la cafea sunt! Tot trag de ea...rotfl

Am citit si eu p'aici, si chiar ma gandeam daca durerea asta de sani e ok....Dupa episodul cu ovulatia puternica, daca va mai aduceti aminte de mine, acum 1 saptamana plangeam ca e prima data cand iau calmante la ov si cand ovulez cu dreptul...., acum de 2 zile am dureri de sani ca inainte de sangerare....desi mai dureaza 1 sapamana pana sa apara. Sa fie un semn big_smile ?!?!


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#165 2013-11-19 12:58:39

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Lyinda puss pentru asta ma rog si eu, sa fie un semn!!!! Ca niciodata, luna asta simt ca mi se umple pieptul cand spun ca ma rog!! eu numai cu dreptul ovulez big_smile, ba chiar ultima oara cand am fost la eco eram in preajma ovulatiei si dna dr chiar a spus ca dreptul se pregateste de out big_smile


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#166 2013-11-19 13:06:54

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Off dragele mele va doresc din inima sa fie un semn,acea durere de sani...asta ar cam fi un semn initial si e destul de deosebit de cel de dinaintea cm,in intensitate,cel putin la mine asa fusese si incepuse cu cel putin o saptamana inainte de cm,astfel eu deja banuiam ca era ceva...asa ca  goodluck ...sa dea DOMNUL sa veniti cu vesti bune cat mai curand. puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#167 2013-11-19 13:08:21

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

ce fac fetele?
iulia, sa iti ajute dumnezeu sa fie cu noroc!!!!!!!!!!!!!
la fel si celorlalte fete le doresc puss
eu am baut aseara ceai, si mi-am facut si dim o cana, chiar e bunut. diseara beau iar. radea al meu d emine ca is perseverenta cu ceaiul asta lol. off, asa sper sa vina un bebelus si la noi  rugaciune  rugaciune. astept sa treaca ovulatia si dupa o sa postim o saptaman sa ne impartasim, poate ne ajuta dumnezeu sa fie bine.
ma intorc la treaba, va pup si va citesc din umbra

Offline

 

#168 2013-11-19 13:25:45

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

kris puss eu nu vreau sa imi fac prea mari sperante, ca nah, nu prea am profitat de zilele fertile luna asta sad, dar de ce nu?! macar acolo putin sa sper si eu

ionela, asa sa fie! si daca nu, ma alatur tie luna viitoare wink este ultima in care ne mai permitem luxul, daca as ramane luna viitoare, ar insemna sa nasc cu ajutorul lui Dumnezeu, in septembrie... in oct avem nunta si nu prea as vrea sa fiu in 9 luni atunci big_smile

deci, daca nu-i luna asta si nici luna viitoare, facem pauza vreo 3 luni sad


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#169 2013-11-19 13:30:42

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

off sanii astia...sincer nu imi aduc aminte daca luna trecuta ma dureau,insa aqm ma dor p laterale asa si nici sutien nu am mai purtat ca stau foarte frumos asa,sunt plini.astazi e ziua measi ar fi fost cel mai frumos cadou ever...sper din suflet ca bebe sa fie!

Offline

 

#170 2013-11-19 13:33:03

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

iulia, cu siguranta vine bebe de mos craciun. eu iar is increzatoare, si sper sa fie bine.
oricum fac si teste de ovulatie luna asta, poate imi scapa mie ceva si nu-mi dau seama  huh
si cu ceai de cretisoara a lui anorien, sigur vine bebe smile  rugaciune

Ultima oara a fost editat de ionela (2013-11-19 13:37:30)

Offline

 

#171 2013-11-19 13:47:39

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Iulia mai tii minte ca in trecut iti spusesem sa stai linistita si sa va faceti treaba cand puteti,nu neaparat in zilele fertile???? Cine stie,poate neavand neaparat grija asta este acum ok chicot  SA DEA DOMNUL,iti tin pumnii...la fel si la elelalte fete.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.