homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intarcarea-25


#457 2014-05-27 15:53:47

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: intarcarea

"A, inca mai alaptezi? Pana cand?" (Natalia avea 5 luni) "Eu asa ma bucur ca nu mai alaptez! Pot sa plec si eu la munte, la Revelion si s-o las cu mama." (Bebe in cauza, 8 luni).
Da, ma consider mai mama decat ea. nustiu


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 



#458 2014-05-27 15:59:30

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: intarcarea

Eu zic ca e cazul sa ne uitam la noi in ograda mai mult si sa ii lasam pe altii sa faca cum cred ca e mai bine. Eu am plecat la 7 luni ale leui R doar cu sotul la mare, am iesit si in club,i-am dat si lapte de vaca la 3 luni si nu cred nici o clipa ca am gresit.nici n-am injurat pe nimeni in gand si cred din tot sufletul ca sunt o mama buna.iar copilul meu imi dovedeste asta zilnic


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#459 2014-05-27 16:08:56

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: intarcarea

Poke, n-a zis nimeni ca nu esti o mama buna.

Si nici nu era vorba despre asta, tu ai indreptat discutia in directia asta.

Era vorba de intarcare si de consecintele ei pe plan emotional pt. fiecare in parte.

Ultima oara a fost editat de Katey (2014-05-27 16:09:20)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#460 2014-05-27 16:16:03

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: intarcarea

Eu cred ca acest subiect va naste mereu conflicte si sunt persoane care se vor simti atacate mai mult sau mai putin direct de anumite afirmatii.
Mai cred ca (si va rog sa nu va suparati pe mine, nu o spun cu rautate) gandirea asta cu: acum nu mai alaptez, nu mai contez pentru copilul meu este (usor) bolnava. Va rog sa analizati mai profund lucrurile si sa incercati sa gasiti alte metode de alinare si relationare cu copilul (nu ma refer la sugari), normale pentru varsta acestuia; parerea mea este ca nu sanul este sau trebuie sa fie totul in viata unui copil si, de altfel, personal nici nu mi se pare ok sa-l pui la san ori de cate ori este suparat
Sunt multe de spus dar e greu sa o faci in scris cand totul se poate interpreta
Dar, ca sa inchei, eu nu ma cred mai mama decat nimeni, indiferent de cum a ales sa-si creasca copilul, eu ma cred si sunt singura mama pentru copilul meu si asta este cel mai important


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#461 2014-05-27 16:28:15

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: intarcarea

Pai poke.. Daca ai inceput discutia inseamna ca si tu te-ai uitat in alte ograzi. E dreptul fiecaruia sa considere ce vrea despre alte mame, si dreptul fiecaruia sa isi creasca copilul cum doreste. Si la fel sa simta ce are de simtit pentru copilul ei.
Doar pentru ca tu ai facut asa si te simti bine, nu inseamna ca alte mame care au facut altfel ar trebui sa se simta prost.
Fiecare cu slabiciunile sale, fetele si-au asumat dependenta fata de copii si faptul ca e gresita si lucreaza la asta.
E bine de tine ca poti fi atat de detasata, iti dau un ex: de o ora ma chinuiam sa il culc pe y. La un moment dat m-am intors cu spatele catre el si i-am spus ca eu ma culc, sa se culce si el. Intr-un final s-a pus in spatele meu si il simteam cum sta stingher asa si stiam ca daca ma intorc pe el il apuca joaca iar si ma mai chinui o ora. Dar n-am rezistat sa il stiu asa "al nimanui" stand in spatele meu.
M-am intors si a inceput sa zburde prin pat si sa ma dragaleasca, ma mangaia cu manuta pe fata, ma pupa cu bale. Bineinteles ca a mai durat o ora pana l-a luat somnul iar.
Eu recunosc, sunt sclava lu si joc cum canta. E slabiciunea mea, ce sa fac. Si nici nu lucrez sa schimb asta, ca nuu ma deranjeaza cu nimic, si nu va fi un anormal mai incolo.
Dar nu simt ce simt fetele in alte sensuri, de ex, fiecare cu piticii lui..

Asa e bubu, eu n-as putea sa fiu mama mai buna decat sunt mamele propri ale fiecarui copil, din simplus fapt ca nu este al meu. Si asa mama cum are, e mult mai buna pentru el decat as putea sa fiu eu.

Ultima oara a fost editat de denorah00 (2014-05-27 16:30:39)


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#462 2014-05-27 16:29:52

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: intarcarea

Nu eu am lansat ideea ca daca alaptezi esti mai mama:-) si nici nu m-am simtit vizata in vreun fel, dar nu e normal sa spui despre cineva,oricine ar fi el,ca nu e la fel de bun ca tine,doar pt ca tu nu ai fi facut in veci cutare lucru


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#463 2014-05-27 16:35:16

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: intarcarea

Poke, e strict parerea mea. Eu imi vad de ograda mea si nu incerc sa conving pe nimeni de nimic. Daca pot sa ajut pe cineva cu un sfat o fac, vorbeam de intarcare si de sentimente.
Nu trebuie sa te justifici in fata nimanui si nici nu m-am referit la tine. M-am referit la ce vad in jurul meu. Si asa cum tie ti se pare aiurea cum gandesc sau am procedat eu si altele ca mine si mie mi se pare aiurea cum gandesc/procedeaza alte persoane.
Totusi nu pot sa nu observ ca ai o anumita sensibilitate la subiectul asta si tind sa cred ca iti pare rau de unele chestii, chiar tu ai zis ca ti-ar fi placut sa alaptezi mai mult. Nu am zis niciodata ca nu ai fi o mama buna.

Bubu, da e o gandire usor bolnava, de asta incercam sa scapam de ea. E o dependenta, data de obisnuita, de sentimente profunde, poate prea profunde...


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#464 2014-05-27 16:43:00

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: intarcarea

time applause

timean86 a scris:

E o dependenta, data de obisnuita, de sentimente profunde, poate prea profunde...

hjarta la fel simt si eu
mai multe nu ma lasa juniorul sa scriu, poate revin altadata smile

Ultima oara a fost editat de anca90 (2014-05-27 16:44:10)

Offline

 

#465 2014-05-27 17:19:38

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: intarcarea

Nici la topicul asta nu ne lasati?
Ca si timi..vorbeam de sentimentele noastre post alaptare..de hormoni..de etc
Nu e cazul sa sara nimeni nustiu


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#466 2014-05-27 18:50:58

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: intarcarea

eu vorbeam mai mult pentru mamicile ce vin din urma...


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#467 2014-05-27 21:46:47

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: intarcarea

Eu incep sa uit..el nu lol
Imi cere zilnic..si noaptea sapa cu mainile prin pat dupa ele..i-a cerut si lu soacramea..si bonei lol nu mai stie de unde sa primeasca niste titica rotfl2
Dar renunta rpd daca i-am zis ca am buba..zice imediat sa ii dau lapte ca pe lapte nu il doare..
Avem 8 zile smile


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#468 2014-05-27 22:06:36

adrriana
Full member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 603

Re: intarcarea

fiimea a inceput sa se dea jos din pat intre 3/5 noaptea si sa vina in patul nostru ,o ajut sa urce cu noi in pat si apoi cere titi ,ajutooor......... incepe si noaptea ! pai unde ajung eu asa ?

mi-e drag de ea s-o iau cu noi ,cat a fost bebe nu ne puteam odihni nici unul cu ea in pat si acum o simt asa calduta langa mine ,mor de dragul ei ,abia acum inteleg ce ziceati voi de cosleeping ;dar daca se insoteste cu revenitul la titi ,n-o sa mearga afacerea noastra !

pe 20 iunie am niste anestezii importante la dinti si mi-a zis medicul sa evit sa-i mai dau ,cred caaaaaa am gasit pretextul !

Offline

 

#469 2014-05-27 22:58:50

manu2007
Sr. member
Inregistrat: 2007-12-18
Mesaje: 1619

Re: intarcarea

JanisJoplin a scris:

Eu incep sa uit..el nu lol
Imi cere zilnic..si noaptea sapa cu mainile prin pat dupa ele..i-a cerut si lu soacramea..si bonei lol nu mai stie de unde sa primeasca niste titica rotfl2
Dar renunta rpd daca i-am zis ca am buba..zice imediat sa ii dau lapte ca pe lapte nu il doare..
Avem 8 zile smile

Janisrotfl  rotfl2  rotfl  rotfl am ras cu pofta de R al tau ... e baiat descurcaret, nu o sa moara de foame.  lol .
Incet, incet o sa uite si el si atunci iti va fi si tie mult mai usor! Oricum, e un pas inainte si ma bucur pt voi ca sunteti mai relaxati.

Adriana, uneori un motiv serios face decizia mai usora big_smile . Nu stiu ce sa-ti zic cu dormitul, pt ca eu dorm cu nasul in obrazul fetitei, iar cand a dormit cu soacra-mea o cautam prin pat  smile


"Viata nu inseamna sa astepti ca furtunile sa treaca, ci sa inveti sa dansezi in ploaie"
mamica de buburuza din 19.10.2012 hjarta
gravida hjarta hjarta 21+ rugaciune

Offline

 

#470 2014-05-27 23:34:02

als
Sr. member
Inregistrat: 2011-04-26
Mesaje: 1077

Re: intarcarea

Nici E nu a uitat. Imi mai cere seara sau noaptea dar intelege cand ii spun ca nu mai e. Azi noapte a fost singura noapte din viata ei cand s-a trezit doar o singura data. Cu toate astea eu parca sunt mai obosita decat in noptile cu n. treziri....Una peste alta, bebrlusa mea creste si trece la alta etapa din viata ei si asa trebuie sa fac si eu. Nu regret ca a imtarcat-o acum, era un moment inevitabil si consider ca l-am facut la momentul potrivit.


mami de fetita mare, Erica-Maria
si surioara mica Ema-Gabriela

Offline

 

#471 2014-05-28 00:37:17

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: intarcarea

Ahh si R nu mai sugea demult la suparari/lovituri...in rest plangea, il plimbam..ii faceam orice altceva
Ramasese suptul pt somn si pt leneveala..cand veneam de la munca hop la tzitzi cateva minute..era monentul de reconectare sa zic asa...
Si acum cere cum intra in casa..de-asta bea atata amar de lapte...cum intru eu sau cum intram amandoi de afara..de-asta si mananca mai putin...lapte d-asta bea mai mult..nu stiu..
Si ca als da, ma simt mult mai obosita...iar si-a mutat tarziu ora de somn..iar se trezeste mult..plange noaptea..cere in sufragerie...nu stim cum sa il impacam cateodata.. era f usor si placut la tzitzi...

Ce credeti..o fi ok ca incepe sa ceara la alte femei? Mie mi se pare fff ciudat sad sper sa fie doar o faza. Cere f frumos asa...si mie imi cere linistit..ca un scolarel..nu nervos ca inainte lol "sug putina titica si gata mami..."

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2014-05-28 00:39:27)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#472 2014-05-28 07:35:10

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: intarcarea

Natalia la culcare se urca pe mine si pune capul pe san si zice "Mamiii, tzitzi nani", adica face nani pe tzitzi.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#473 2014-05-28 08:34:44

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: intarcarea

Janis rotfl

Al meu cere titi de ta taica-so rotfl2 II ridica bluza, se uita la ea si rade.
LA mine incearca sa bage manuta.

Ada, e aiurea... nu stiu ce sa zic, poate te simte fata, simte ce ai de gand. Si mie mi s-a parut ca sugea mai mult cu cat incercam eu sa raresc.


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#474 2014-05-28 10:42:44

angel_sweety
Platinum member
Inregistrat: 2008-08-08
Mesaje: 22808

Re: intarcarea

cu cat sunt mai mari cu atat uita mai greu bang a mea a plans azi-noapte, nu am reusit sa o calmez decat aprinzand lumina si ne-am uitat la tv impreuna, de obicei o calma sotul dar e plecat pana vineri
sunt ciudate rau trezirile astea, incepe un plans isteric din somn, de ma si sperie, nu cere nimic, nu vrea nimic, nici nu ma lasa sa o ating, doar plange necontrolat grater


un falfait de ingeras a devenit glasul unei minuni , 23 decembrie ora 22si 44 min
Cand viata-ti da o suta de motive ca sa plangi, arata-i ca ai 1000 de motive ca sa zambesti
http://www.fertilityfriend.com/home/322f77

Offline

 

#475 2014-05-28 10:59:14

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: intarcarea

Angelus te imbratisez kram


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.