homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36-66


#1236 2014-02-07 21:47:51

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Cris ce frumos! Super idee! La Multi Ani printesei tale! Sa creasca mare si sanatoasa!!!!
Burtici pe unde sunteti??????


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 



#1237 2014-02-07 21:58:56

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Oana multumim, mai avem cateva zile si  o serbam. smile


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1238 2014-02-07 22:23:23

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Cris, ce idee superba


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1239 2014-02-07 22:42:53

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Apropo..burticile noi nu vor si ele pe prima pagina???? sa facem lista cat mai lunga ...smile


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#1240 2014-02-07 23:21:35

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Burtici... mi-a pus capac taietura asta...am vrut sa imi schimb pansamentul si a dat iar sangele, rau de tot. M-a luat cu stare de rau, lesin, si parca se inchidea imaginea in fata ochilor. grater  Mi-a pus capac zilele astea, offf ca nanaca mai sunt.  supa N-am niciun dezinfectant in casa..doar spirt dar cu ala nu dau nici moarta.

Oana, eu as vrea pe listuta hjarta Dupa calculele mele DPN ar fi pe 15 octombrie hjarta 
App, cred ca pe mine cezariana scrie, nu cred ca pot face fata durerilor, numai gandul ca m-as putea rupe ma face deja sa-mi fie rau  dumbom

Cris, ce idee frumoasa de cadou.. Cred ca va fi foarte fericita s avada ca mami a pastrat pt ea toate acele frumoase amintiri hjarta

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2014-02-08 00:01:32)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1241 2014-02-07 23:37:42

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Emilya a scris:

neatza burtici
vai kris yikes Si noi suntem colicioase da numai putin asa, adica ne frichinim noaptea si mai are ea cate o repriza de plans ... acuma e in faza in care nu ii convine nimic, nici pe pat nici in brate, nici plimbata etc ... intr-un final sfarsesc lasand-o sa planga, efectiv n-am ce sa ii fac

Baietii sunt mai putin rezistenti la durere... dar sunt si baietei fara colici prea mari. Asa am avut eu norocul... ce sa fac... de asta m-am descurajat pentru bebe 2


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#1242 2014-02-07 23:45:35

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Cris,  ce idee minunat! O sa tți-o preiau. Și la mulți ani,  sa ?ți trăiască prințesă. ?ți zic mai devreme,  ca poate uit.

Gabi,  singura piedica  ?n calea nașterii naturale ,  la o sarcina normala,  este frica.
Documentează-te,  vei vedea ca nu aide ce sa ?ți fie teama,  d durerea se resimte altfel dacă ești nepanicata. Sunt multe de zis,  dar sunt obosita acum. Eu abia aștept sa ?l a duc pe lume,  cu truda,  durere,  poate și putina tăietură,  dar o sa fiu direct implicata și prezenta și activa. Odată ce ?nțelegi ca durerea respectiva are un scop și nu i te mai ?mpotrivești,  devine mai ușor.
Și destul timp sa citești,  vreo 9 luni 

Khris,  stai sa mai crească piciul și poate ?ți vei dori și un frățior sau surioarapt  el.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1243 2014-02-08 08:51:45

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Cris, acusica face fata ta un an!!! Doamne, ce emotii, felicitari! Si ideea este minunata, puteti face si cate un video. Acusica nasc, sper mai devreme decat mai tarziu ca nu mai pot. Aseara am tras un plans de nu mai stia saracul sot ce sa imi faca. Nu mai pot, uf!
Scarletica, ce ai facut ieri la Usca? Te pup.
Ma culc la loc lol


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

#1244 2014-02-08 09:30:31

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Neata,

Multumesc fetele.
Ideea cu scrisorile mi-a venit pt ca simt ca as avea atatea sa ii spun acum, si ea nu ma intelege deocamdata. smile Si nici nu vreau ca aceste momente minunate pe care le traim acum, sa ramana undeva in urma uitate. O sa ii povestesc in prima scrisoare (de la 1 anisor) ce am simtit cand i-am auzit inimioara batand la prima ecografie de sarcina, ce am simtit cand a venit pe lume, apoi cum a evoluat ea, cum a inceput sa mearga, care au fost primele cuvinte, gesturi, ce simteam noi cand facea ea toate astea.. Si la majorat cadoul meu va consta in 18 scrisori, plus albumul bebelusului, plus un cufarel cu alte amintiri minunate precum testul de sarcina (singurul test pozitiv din viata mea, ca doar unul am facut) buricul ei cazut, bratara de la maternitate, pozele de la ecografiile de sarcina, lucrusoarele cu care a fost imbracata la botez, si alte cateva.

Getut, te cred ca nu mai ai rabdare...e mai greu acum pe final, dar imediat trece timpul, mai e atat de putin!!!

Getut, avem filmari multe deja cu ea, inainte sa nasc ne-am cumparat camera de filmat special pt asta, si lunar ii facem cate un filmulet. Asa vedem cum gangurea, apoi cum se rostogolea, cum s-a ridicat in fundulet, cum incepe sa mearga de-a busilea si acum in picioruse. Dar prima filmare e in maternitate, inainte sa intru in sala de nasteri, cum vorbeam cu burtica mangaind-o si ii spuneam: gata mami, ne vedem imediat! smile Vreau ca mai tarziu sa ii facem un intreg film cu toate videou-rile astea.

Va pup burtici!

Ultima oara a fost editat de cris8 (2014-02-08 09:36:59)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1245 2014-02-08 09:53:41

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Ziceam sa va filmati pe voi si sa-i lasati un mesaj. Ca o scrisoare, numai ca video smile
E foarte greu acum, Cris. Mai ales ca m-am ingrasat 27 de kg si abia merg, am ajuns la 87 de kg. Ma doare intre picioare de zic ca acum ma rup in doua, nu pot sta nicicum, noaptea nu dorm, abia respir si fata misca foarte dureros. Si evident ca ma plang ca o scolarita lol


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

#1246 2014-02-08 10:51:10

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

buna dimineata wave

cris  puss imi dadura lacrimile cu fiecare cuvintel pe care-l scrisesi.o sa fie minunat s-o vezi crescand,traind,sfatuind-o,spunandu-ti mama,cerandu-ti sfatul,este totul s-o strangi in brate,s-o pupi,sa te pupe,sa imbatranesti cu un rost...sa va ajute Dumnezeu si sa fiti sanatosi si fericiti!

o zi frumoasa!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1247 2014-02-08 12:09:21

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Buna dimineata fetelor si de la mine!!

Ce mai faceti voi??

Sonia ce mai faci?Ce iti face nepotelul?De luni incepi scoala?Pupici

Getut cum te simti?Cu emotii mari asa e?La doctor mai mergi?

Cris nota 10,o idee minunata ai,si eu o filmez lunar pe pasarica asta a mea.Ce i-ai luat cadou acum pt 1 anisor?Merge deja?Bravooo.Va pupam.

Gabi ti-a mai trecut degetul?

Va pupam pe toate.


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1248 2014-02-08 12:13:04

emma_arual
Full member
De la: Austria
Inregistrat: 2007-05-06
Mesaje: 288

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Buna fetelor,

Cris, super ideile tale...La multi ani, printesei tale! Poate nu ajung sa iti scriu atunci.
Ele, multumesc  par
Iulia, incepi pana la urma cu pastilutele?
Get, mai putin... par

Eu am mai crosetat ieri rapid o caciuliuta, desi am zis ca ma opresc pana aflam ce va fi:
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/6079_img-20140207-wa0008.jpg
 
Azi, daca prind putin timp, ma gandesc la niste botosei care sa se potriveasca lol

Pupici la toate burticile par


Bine ai venit printesa noastra mica, Emma, 6 iulie 2014!

Offline

 

#1249 2014-02-08 12:19:48

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

ioana puss eu...in vacanta.pana luni.nepotelul e bine,la gradinita.

emma,ai talent applause f frumoase caciulitele!poti face in continuare,merg si la fetita si la baietel.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1250 2014-02-08 12:28:17

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Buna fetele puss

Cris hjarta ce frumos!

Emma, speachless! Ai o mana de aur! hjarta dap, azi am inceput sa iau pastilele...am luat pe la 10 una si ar trebui sa mai iau una..cred ca o sa o iau la 8 ore ...nus' ce sa zic, sper sa dea roade! Din cate am inteles, la doze asa mici care-s permise in sarcina, nu se intampla minuni gen reglare valori analize, dar as tine sub control simptome...pe care deocamadata nu le am...hm


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1251 2014-02-08 12:45:49

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

hey fetelor
puss iulia
emma tu faci cate o caciulita pe zi?asa frumoasa? ai rabdare si dexteritate..de ce nu faci sa vinzi pe acolo la tine? cred ca ai face bani frumosi..apropo de paturica aia formata din triunghiuri..pe ce e?adica ce intrebuintare? si cand mergi la urmatoarea eco?hai ca nu mai ai mult si afli si ce e(oricum ce ai facut pana acum e unisex..deci super ok)
am intrat ieri intr-un magazin si mi s-a parut asa de "penal" ca la segmentul de haine de bb erau intr-o parte roz si intr-o parte albastre..dar frate o alta culoare nu era rotfl

Offline

 

#1252 2014-02-08 12:46:14

kuky
Sr. member
Inregistrat: 2012-07-03
Mesaje: 1300

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Buna fetelor!

Cris  applause foarte emotionanta ideea ta  hjarta
Emma  tummenupp keep going , foarte frumoase caciulite
Geta  kram mai un pic....

Va  puss si va doresc un weekend minunat!!!

Offline

 

#1253 2014-02-08 12:51:00

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Hello, ce faceti?
Nici azi n am timp de nic, vin musafiri grater sa l vada pe bebe
Oaare cand ne linistim?
Eu am racit un pic..
Si ce credeti? Azi noaptea nu aveam laptic sad nu stiu de ce, erau asa mari sanii si plini, acum sunt goi..
A! Si mai am 2 kg si ajung la greutatea initiala, am enit de la spital cu -5 si restul s au dus de cand sunt acasa, am fost luat 11 pana la urma..oare sa fie ca slabesc? Sa nu am lapte? Of

Ultima oara a fost editat de Jacqui (2014-02-08 12:54:51)

Offline

 

#1254 2014-02-08 12:53:44

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

anorien a scris:

Cris,  ce idee minunat! O sa tți-o preiau. Și la mulți ani,  sa ?ți trăiască prințesă. ?ți zic mai devreme,  ca poate uit.

Gabi,  singura piedica  ?n calea nașterii naturale ,  la o sarcina normala,  este frica.
Documentează-te,  vei vedea ca nu aide ce sa ?ți fie teama,  d durerea se resimte altfel dacă ești nepanicata. Sunt multe de zis,  dar sunt obosita acum. Eu abia aștept sa ?l a duc pe lume,  cu truda,  durere,  poate și putina tăietură,  dar o sa fiu direct implicata și prezenta și activa. Odată ce ?nțelegi ca durerea respectiva are un scop și nu i te mai ?mpotrivești,  devine mai ușor.
Și destul timp sa citești,  vreo 9 luni 

Khris,  stai sa mai crească piciul și poate ?ți vei dori și un frățior sau surioarapt  el.

O fratioara... lol Desi daca ar fi sa mai fac un bebe, in adancul sufletului tot un baietel mi-as dori. Nu stiu daca am fatza de mama de fetita! lol


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.