homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-24


#438 2014-03-12 13:55:53

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Fetelor, eu nici de serv nu mai am chef. Stau mai toata ziua pe net cautand tot felul de remedii. Plus ca sunt f obosita, n-am dormit prea bine azi noapte.

Ma tot gandesc daca pe langa trat dat de doct sa mai iau si produse naturiste, sa nu-mi faca mai mult rau decat bine.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 



#439 2014-03-12 14:25:31

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny, ai grija cu naturistele, si acelea e bine sa-ti fie recomandate. hai mergi la dr care ti-a fost recomandat de fete, nu mai lua nimic si vezi ce iti spune si d-na. las-o mai moale un pic. kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#440 2014-03-12 14:38:50

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny, si eu sunt la fel la serviciu...imi dau seama ca sunt total absenta- nici nu aud ce spun colegii- si uneori ii bufneste rasul de mine, ca sunt o ametita, aud selectiv rotfl  Seara ajung acasa si nu stiu cum sa ma trantesc in pat sa adorm... nici nu stiu cum trece noaptea grater dimineata e groaza, la fel si orele dupa-amiezei.
Nu stiu cu plantele- ce te mai bate gandul sa iei? dar ce tratament ti-a dac doct?

Offline

 

#441 2014-03-12 14:40:49

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fete, va pup
Eleny trebuie sa gasim un homeopat bun, nu dau de tanti aia care a mers cu nepotica ei la homepatul de care ti-am povestit .Dar cand o gasesc iti zic:)
Just te pup
kristinica, miti cere bunatati e o santajista smile
Ionela pupici:)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#442 2014-03-12 14:44:24

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Mi-a dat pentru o luna wobenzym, carpicon, ginko biloba si laptisor de matca - ultimele - 10 zile. Incerc o luna si cu astea, ca nu-i asa mult. pe urma mai vad ce fac.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

 Publicitate


loading...

#443 2014-03-12 14:57:50

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny, e destul de naturist si tratamentul tau- ce vrei sa mai iei? haide, fa-l pe asta sa vedem rezultate smile
Pupa fata fetele!

Offline

 

#444 2014-03-12 14:59:26

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Da, e cam naturist. Nu o sa mai iau nimic, incerc cu asta acum,  incepusem sa beau ceai de cretisoara si am mai luat vit E si aspirina, dar din astea mai am cateva zile, am luat o luna.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#445 2014-03-12 15:02:31

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

vitamina e si cretisoara, inteleg, dar aspirina? pt ce- care e explicatia? nustiu
ti-a dat Aspenter pt coagulare?

Ultima oara a fost editat de IuliaXn (2014-03-12 15:04:13)

Offline

 

#446 2014-03-12 15:04:10

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny trei luni trebuie cu naturistele astea, asa ca timpul oricum trece...nu te lasa de ele smile
Eu luna asta iau o pauza ca mi s-a acrit de teste si temperaturi, stau linistita, fara medici si altele...nu mai simt nevoia sa fac nimic smile =gen medici, ecografii si temperaturi:)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#447 2014-03-12 15:08:12

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Aspirina stimuleaza circulatia sanguina.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#448 2014-03-12 15:17:08

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny, stiu si eu ca stimuleqaza circulatia, dar la tine toata circulatia trebuie sa se concentreze in uter (cred ca e o exprimare barbara, iarta-ma). Cum stii tu ca e mai bine pt tine , draga mea!

Rozi, asa a facut si Alexa si uite ca are II pe test. Doamne-ajuta!

Si eu m-as lasa de cautari pe la doct., dar eu cu ce ma mai ocup daca nici la medici nu mai merg?! Sunt varza! As vrea sa ma reintorc la casuta mea- inainte aveam asa grija sa fie ordine, curatenie, frumos- acum zic mersi daca aspir si 'mopuiesc'... de mancaruri bune nu mai zic, in fiecare seara ii gateam sotului - acum imi e groaza daca trebuie sa ma pun in fata aragazului grater
Nu mai sunt eu, asta e clara!

Offline

 

#449 2014-03-12 15:25:06

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Iulia, am citit si eu ca in combinatie cu vit E e buna pentru stimularea CM si cresterea endometrului. Clar ca mie mi-ar tb ceva pt stimularea circulatiei in uter, dar cum sa gasesc ceva care sa se concentreze doar pe uter...ca nu exista, cred.

Si eu as vrea sa fac pauza de la toate, insa cred ca eu nu-mi pot permite asa ceva. Natural, ar fi chiar o minune sa se intample. Mie nu mi se dau sanse prea mari nici cu trat.

Si eu sunt cam apatica in leg cu tot ce e in jurul meu, dar incerc sa ma tin cat de cat pe linia de plutire.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#450 2014-03-12 15:28:13

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Iulia puterea este in tine de a-ti reveni, din pacate la capitolul asta nu ne poate ajuta nimeni...si eu am zile bune ..zile mai putin bune...spre exemplu ieri am tinut in brate un bebelus de doua luni..era atat de mititica si infasata si statea cumintica in bratele mamei....doamneee ce minunatie..imi venea sa o mananc toata....azi insa m-am intalnit cu o fata care a nascut in dec cand trebuia sa nasc si eu ..era cu bebe in carucior....crede-ma ca nu am putut sa ma uit...am facut cativa pasi si am inceput sa plang...pentru ca si eu azi trebuia sa ma intalnesc in parc cu ea si eu cu carut si bebe...nu cu bratele goale ...dar trebuie sa merg inainte...
Casa e vraiste..pentru ca sunt obosita psihic si nu ma pot organiza sa o iau dintr-un capat...dar uite ca va mai citesc pe voi si incet incet ma apuc de treaba..tocmai pentru ca voi stiti...ce inseamna si vorbim pe limba noastra ...a celor care au copil in cer sau deloc...si e crunt...dar cu sau fara suferinta noastra ,pierderile, asteptarile, viata merge inainte...si daca nu ne ridicam asa cum putem..taras grapis...viata trece pe langa noi...asta-i faza..asa ca uite azi te tin eu in spate , maine poatee ma tii tu...si asa usor usor trebuie sa ne revenim...pupici fete
teiubesc
Rave..nu te-am uitat:)
Caty te pup...poate ma vezi si stii ca ma gandesc la tine...poate facem o plimbare in parc smile

Ultima oara a fost editat de rozi2012 (2014-03-12 15:29:01)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#451 2014-03-12 15:31:13

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fetele,am ajuns acasa...prima zi de munca = un dezastru total =o baba nu nebuna,cu dubla personalitate....acum rade si vorbeste cu tine,acum se ia de tine ca de ce stai de vorba...si sotul s-a ingrozit cand i-am povestit... dumbom
Rozi  puss
Va scriu mai tarziu ca acum nici ideile nu imi vin la cat sunt de bulversata... puss  la toate


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#452 2014-03-12 15:37:13

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, ne ridicam noi cumva si iesim invingatoare. Daca nu gandim asa, e si mai greu. Inteleg ca tie iti e si mai greu, dar gandeste-te ca poate Dumnezeu iti va da cel mai minunat copil din lume, ca rasplata pentru tot.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#453 2014-03-12 15:45:41

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rozi , sunt alaturi de tine si stiu sigur ca Dumnezeu n-a uitat de tine si in curand vei tine un brate copilasul tau. stiu cat e de greu si te inteleg, dar ne gasesti aici pt orice ai nevoie puss


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#454 2014-03-12 15:51:01

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Multumesc fete
Kristinica ..lol valeuuu
Alexandra multumesc smile
Eleny ...cat exista deget limba lol
Pai  asta incerc si eu..sa ma ridic...pana la urma drac mort...rare cazuri:))
kris...o cafea n-ai uite te-astept la gard lol
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/58055_1798061_484192998353797_177649720_n.jpg

Ultima oara a fost editat de rozi2012 (2014-03-12 15:53:28)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#455 2014-03-12 15:59:53

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Am mai scris dar se pare ca nu s-a postat sad

Eleny, nu renunta la tratament, char daca nu mergi ceva vreme la medic, ia si schema asta smile

Rozi, cum le spui tu pe sufletul meu sad si finuta mea pe care o iubesc si o ador, e graviduta, aproape 5 luni, iti dai seama ce e in sufletul meu (eu acum trebuia sa am 6 cu prima sarcina grater nici de a doua nu am avut parte  sad iti dai seama, cand naste, la botez,,,vai mie,trebuie sa produc o sarcina repede ca ma ia capul  bang si pana in iunie nu pup sarcina de la sot- a zis ca de data asta facem cum zice el...poate scapa vreun  spermatozoid vitaminizat si surpriza rotfl
prietena mea are fetita de aproape 2 ani- o superbitate. dar pe mine ma arde pe dinauntru- eu de ce nu?! le iubesc pe toate femeile gravide, toti bebelusii...am numai ganduri bune pentru toti... dar vreau si eu, la fel ca voi!!!!
Kristinika  puss sper sa rezisti !

Ultima oara a fost editat de IuliaXn (2014-03-12 16:01:32)

Offline

 

#456 2014-03-12 16:10:28

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

iulia puss stiu ce simti, asta am simtit si eu, iar tocmai acum realizez ca totul era din cauza stresului. ma rog pt voi toate sa vina barza cat mai repejor si sa nu mai fie atata suferinta puss


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.