homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-26


#476 2014-03-13 15:19:39

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna ziua fetelor puss
Iulia da am fost la munca azi si slava DOMNULUI a fost divers...am zis eu ca are dubla personalitate si cu siguranta asa este...nu m-a mai facut azi cu capul,bine nici nu i-am dat ocazia,de fiecare data cand venea la mine sa zica ceva ii spuneam "da doamna" si plecam in treaba mea si vedeam cum nu ii cadea bine si pleca ingandurata....daca merge asa e super...macar imi vad de treaba si la sfarsitul saptamanii vin banii....ufff sunt bucuroasa ca intorcand foaia si fiind mai indiferenta fata de ea a fost bine....oricum la urma a avut de comentat ca nu i-a placut nu mai stiu ce da i-am spus ca va fi mai bine data viitoare....
Ne auzim mai tarziu ca trebuie sa fug ca am programare pentru pap test
Va pup pe toate.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 



#477 2014-03-13 15:45:41

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

fetele, de mult nu am mai intrat sa va salut, dar o fac acum! par

krisu', ma bucur ca ti-ai gasit ceva de lucru, cu rabdare poate merge treaba! am si eu o prietena in it care la fel a tras pe langa batranii de acolo pana si-a gasit de lucru intr-o fabrica de confectii si lucreaza de ceva ani buni acolo. eu iti tin pumnii! puss

fetele par o sa fie bine pentru toate, sunt sigura de asta! toate momentele astea mai grele ne ajuta sa fim tari pe mai departe. stiu ca e mult mai greu decat pare pentru ca si eu am asteptat aproape de 1 an, poate e mult, poate e putin, nu stiu! dar la fel de greu mi-a fost si mie cand vedeam/auzeam de gravidutze si mi se parea nedrept, dar poate toate au avut un scop, acela de a nu-mi pierde speranta smile

o perioada am mers la Sf Anton, cele 12 marti, m-am rugat si la Sf Spiridon, apoi la Sf Nectarie si nu intelegeam de ce nu se intampla si pentru mine, oare greseam cu ceva? dar s-a intamplat cand probabil a trebuit sa se intample... cred cumva ca momentul m-a ales pe mine, nu am ales eu momentu. asa va fi si pentru voi! va doresc din suflet!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#478 2014-03-13 15:55:28

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kris, e bine ca te-ai mai relaxat putin, cred ca la asta ar trebui sa ne gandim toate, atat cat se poate, sa fim cat mai relaxate, sa mai lasam grijile deoparte.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#479 2014-03-13 16:14:51

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Iulia, ma bucur ca te 'vedem' printre noi. E greu, intr-adevar, dar incercam si noi sa speram in continuare.

Si eu am fost la multe biserici si de multe ori. Au fost momente in care m-am gandit dema gandesc eu ce oare nu se intampla minunea, dar poate ca ori e sa nu se intample, ori sa se intample cand va fi sa fie.

Chiar daca am avut si inca mai am momente de razvratire, am ajuns la concluzia ca tot credinta  ne scoate la suprafata in astfel de momente. Altfel, ne afundam de tot in deznadejde.

Au fost momente cand, in mom in care imi planificam ceva pentru viitor, ma gandeam: 'dar daca o sa fiu gravida atunci..'. Acum nu ma mai gandesc, fie ce-o fi.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#480 2014-03-13 16:39:23

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

asa si trebuie, eleny par sa ne continuam viata si sa ne bucuram de ceea ce deja avem! ca nu ne multumeste mereu, e alta poveste, dar sigur vine si momentul fiecareia dintre noi, asa cum a venit la mine si la toate fetele de aici, unele deja cu bebeii in brate, altele pe punctul de a naste si altele cu pozici ale burticilor.

toate am plecat de la dorinta de a avea un bebe, ca s-a intamplat mai devreme sau mai tarziu, sau ca inca nu s-a intamplat, nu a depins neaparat de fiecare in parte, poate de soarta, poate de noroc, dar credinta trebuie sa ramana neclintita! smile si in momentele de razvratire, eu sunt sigura ca tot credinta ne este alaturi, pentru ca numai asa iesim la lumina iar si iar


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#481 2014-03-13 17:35:56

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

BUna fete, va pup apasat:)
Kris, foarte bine..ignore total:) si merge treaba..poate daca o bagi prea mult in seama devine si mai paranoica:))
Nico, fiecare are soarta lui si face ce vrea cu ea... mergem inainte:)
Eleny nici eu nu ma mai gandesc...stau linistita....sper sa raman asa ca e tarreee bineeeeeeee:)
Pupici


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#482 2014-03-13 18:06:03

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi asa este ,la concluzia asta am ajuns si eu,mai bine nu ii dau motive sa vorbim,chiar si la discutiile deschise de ea o las sa vorbeasca si plec sa-mi fac treaba astfel sta singura cu ideile ei.
Eu ma pun sa pregatesc de papa.Ne auzim mai tarziu. Pup pe toate.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#483 2014-03-13 18:15:37

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Fetelor as dormi non stop..ce sa fac?Din ce dorm, tot as mai dormi....beau cafea pe la 5 si tot degeaba ca la 9 sunt franta  lol
Ma apuc de curat.Pupici
Kris vreau bunatati  lol


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#484 2014-03-13 19:51:40

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi am facut spanac cu branza topita si oua ochiuri,nu am avut chef de facut ceva greu ca acum vreau sa ma pun sa fac niste dovlecei cu legume pe maine.....Pai daca nu e astenia de primavara atunci poate e altceva cu somnul asta  gravida


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#485 2014-03-13 20:29:00

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, oare sa fie ceva mic, mic, mic de tot care sa te oboseasca atat de tare?!! Ce bine ar fi, asta ar insemna ca forumul asta chiar ne poarta noroc si rand pe rand il tot golim.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#486 2014-03-13 20:52:20

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rusine mie da nu mai fac nici un dovlecei umpluti ca nu ma am chef lol  asa ca m-am pus in pat langa sotior si ne uitam la nebunii de la las fierbinti,asta bineinteles dupa juma de ora de joaca cu Gipsy,iubita mica....
Rozi asteptam vesti goodluck


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#487 2014-03-13 21:06:09

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eheee nu are cum fete ca nici nu am ovulat lol
Eu as manca dovlecei prajiti cu usturoi pana m-ar lua salvarea si cu putin otet
Gata curatenia...e un pic mai bine...cu zice zocrella...am luat grosul lol
Dar daca ar fi sa iau totul la manaaa....ar fi jaleee
Si sambata sunt singurica sotul pleaca la bacau la un curs deci dezmaaattt:))
Kris miti a mea s-a lovit la labuta din fata si schiopateaza , cand am vazut sange prin casa am crezut ca a fatat:)) cautam prin pat disperata lol
Abia astept sa faca pui mici sa-i tin la gat ...cam in patru saptamani cred ca e gata smile
Noapte buna fete dragi si o zi frumoasa maine..va pup si va imbratisez:)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#488 2014-03-13 21:40:13

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi sa nu fete puii pe afara daca iese in fiecare zi,ca tin minte de la pisica ce am la mama mea ca inainte de a fata era mai mult afara sau ascunsa....ce super cu pisoiasi mici...
Ieri am facut dovlegei,felii pe gratar apoi i-am condimentat cu ulei de masline,usturoi,otet,sare si patrunjel si sunt buni de mori....mai greu e cu coptul la gratar ca dureaza dar merita drool
Noapte buna. Pupici fetele


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#489 2014-03-13 22:02:58

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kris pisica mamei a fatat acum pe 28 februarie doi pui si sunt dragalasi foc:)
Uite o pozica
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/58055_10009296_650758441646593_1548613500_n.jpg
Cea cu martisor e fetita si celalalt e baietel smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#490 2014-03-13 22:19:16

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ce pititei sunt,dragii de ei...


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#491 2014-03-14 08:19:19

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata fetele,azi avem in menu  mornincoffee  apa si ceai...fiecare serveste ce pofteste. puss
O zi buna tuturor  puss  puss  puss  pe toate.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#492 2014-03-14 08:48:18

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kris neata. Eu servesc ceiut:* multumesc.
Va pup fetelor


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#493 2014-03-14 10:19:26

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

"neata fetelor! Si eu am baut cafeaua de dimineata (beau zatul refiert de la cafeau sotului meu- ca sa fie mai decaf rotfl Acum beau un ceai de menta- incerc sa ma repun pe picioare cu digestia mea deficitara.
Alexandra, ce faci, cum esti? ce ne mai spui despre tine?
Pup fetele, maine e weekend!!!

Offline

 

#494 2014-03-14 10:29:47

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata! Azi e o zi frumoasa, e soare, incepe sa fie caldul, haideti sa ne bucuram de tot ceea ce e frumos! Sa ne umplem sufletele de bucurie si poate asa atragem in viata noastra tot ce e mai bun si mai frumos (si mai ales, ceea ce lipseste cel mai mult.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.