homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-3


#39 2014-03-01 10:32:57

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Va doresc la toate o primavara superba !!! kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 



#40 2014-03-01 10:39:54

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Neata fetelor
Va doresc o primavara frumoasa si fie ca toate visele sa devina realitate!
Va pup

Offline

 

#41 2014-03-01 10:48:24

mihaD
Full member
De la: de pe tarlaua mea
Inregistrat: 2012-04-12
Mesaje: 691

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Fetele, frumoasele  wave  puss

O primavara frumoasa, insorita si cu multe vesti bune,va doresc! par

Offline

 

#42 2014-03-01 11:07:14

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

buna dimineata fete puss va doresc o primavara cu vesti minunate  puss  bebe


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#43 2014-03-01 11:57:19

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fetelor,
Imi pare rau ca n-am mai intrat , dar n-am mai avut puterea sa va mai scriu:(
Am primit numai vesti proaste in ultimul timp si mi-a fost foarte greu sa ma adun.
Pe 18 februarie am mers la doctor pt monitorizare si am descoperit ca in urma stimularii cu clomifen mi-a aparut un chist de 5 mm.
Dl Doctor mi-a spus ca trebuie sa luam o pauza pana se dispare chistul si ca trebuie sa-l urmarim sa nu creasca in dimensiune.
Am mers peste o sapatama  din nou la el si chistul se micsorase, insa mi-a zis ca nu stie ce sa mai zica, ca nu intelege de ce in cele 4 luni in care am ovulat nu am ramas insarcinata si ca deja il depaseste situatia si mi-a recomandat un alt doctor pt FIV. Ca e prea complicat pt ca am ovare polichistice si o trompa obturata complet, desi dupa histerosalpinografie in ianuarie imi spuse ce se poate si cu o trompa si ca vom merge inainte asa. Nu mai inteleg nimic.
Am ramas socata, pur si simplu nu-mi venea sa cred ca doar dupa 4 luni trebuie sa fac  FIV.
I-am spus ca nu-mi permit din punct de vedere financiar FIV si de ce nu putem incerca din nou cu stimularea dupa ce dispare chistul. Dupa ce m-am rugat pe acolo si i-am explicat unele lucruri, a fost de acord sa mai incercam , dar nu parea prea sigur, cred k mai mult a zis de gura mea.
Acum trebuie sa ma duc marti sa vedem cum mai e chistul si sa vad ce-mi mai zice, poate s-a razgandit iar si ma trimite la FIV:(
Pur si simplu nu stiu ce sa mai fac, sunt dezorientata sad
Am sunat pt programare la doctorul pe care mi l-a recomandat si consultatia este 210 ron , iar eco 310 lei, mi-am facut totusi o programare pe 20 martie sa vad ce -mi zice, dar mai mult de atat nu-mi permit; nu-mi permit 4 eco pe luna, mi se pare prea mult:(
Acum simt o mare tristete si nu mai am chef de nimic, parca nici nu-mi vine sa ma mai duc la el marti.
Scuze ca am scris asa mult...
o zi buna:(


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2014-03-01 12:22:56

mihaD
Full member
De la: de pe tarlaua mea
Inregistrat: 2012-04-12
Mesaje: 691

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Alexandra  kram

Imi pare rau ca esti dezamagita insa nu cred ca e cazul sa te opresti. Sunt atat de multe cazuri de burtici cu o singura trompa sau un singur ovar, cu ovare polichistice sau mai rau cu endometrioza incat tu, dupa numai 4 luni de incercari, nu ar trebui sa disperi.

In ceea ce priveste doctorii si onorariile lor nesimtite, consider ca in Ro toata chestia asta cu Fiv este doar o afacere banoasa fara niciun aport de sentimente si reusite ( sunt insa si putine exceptii).

Ia-ti un timp de relaxare si detasare, lasa lucrurile sa curga de la sine si ai sa vezi ca va veni timpul in care ai sa gasesti puterea de a continua.

Cristinush&bebelinii  puss  teiubesc

Elenita&baietelul  puss

Moon&burtica  puss

fetele,va pup,wk insorit sa aveti  puss

Offline

 

#45 2014-03-01 13:08:13

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Alexa imi pare rau pentru situatia in care esti,dar capul sus,viata e o lupta si vom lupta pana vom avea ceea ce ne dorim asa mult puss
Dupa doar 4 luni de incercari mi se pare cam precoce verdictul,mai incearca si alte pareri.
Am intrat sa spun ca la mine au navalit rusii,deci nu e cu ochi.Acum plec la cumparaturi si dupa amiaza merg sa iau pisicul de la una care a spus ca are vreo 20
Ne vedem diseara.
Pupici la toate si o zi minunata


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#46 2014-03-01 13:19:54

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

miha , cris multe pt incurajari.
Am omis eu sa mentionez ca sunt de fapt 6 luni, dar in doua n-am ovulat; si asa tot mi se pare prea devreme pt FIV.


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#47 2014-03-01 16:27:20

mihaD
Full member
De la: de pe tarlaua mea
Inregistrat: 2012-04-12
Mesaje: 691

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kristin  puss imi pare rau de rusi. Sa va lumineze ziua si viata sufletelul blanos pe care il luati azi. smile

Alexa  puss

Offline

 

#48 2014-03-01 18:14:33

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

alexandra imi pare rau....sunt alaturi de tine cu sufletul si te voi pomeni in rugaciunile mele,atunci cand am puterea sa ma rog.din pacate si eu sunt destul de cazuta.
miha te pup
kris astept poze cu mata
eu sunt racita cobza....azi am zacut in pat....
va pup fete ,va imbratisez si sper sa ne fie bine anul acesta
mie nu mi.a venit,simptome nu am ,dar si sperantele sunt zero.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#49 2014-03-01 19:10:41

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, de ce sperante zero?

Offline

 

#50 2014-03-01 19:43:47

mihaD
Full member
De la: de pe tarlaua mea
Inregistrat: 2012-04-12
Mesaje: 691

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi,iubita  puss imi pare tare rau ca o zi asa frumoasa te-a chinuit  supa
Pup sa treaca starea de rau,repede,repede  puss

Ionela  puss

Offline

 

#51 2014-03-01 20:27:46

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Off fetele am scris asa mult si s-a sters tot cand sa termin bang
Rozi imi pare rau ca esti bolnavioara,ai luat ceva?miere,lamaie? Insanatosire grabnica.
Noi abia am ajuns acasa,a fost o zi superba azi,am primit si martisorul meu...o pisica mica,toata neagra cu doi ochisori mici galben verzui,dar din cauza ca e speriata si nu cunoaste locul s-a ascuns sub pat si nu iese de acolo nici sa pape nici sa bea apa si pentru moment nu vreau sa o stresez mai mult,dar asa  as vrea sa vina sa o vad mai bine...am apucat doar sa vad cat e de firava si imediat s-a ascuns.
Zilele astea voi pune si poze,imediat ce se calmeaza si o pot vedea.
Va pup si va doresc o seara placuta


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#52 2014-03-01 21:17:38

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

pentru ca am spotting....deci s.a mai dus o luna
kris si a mea era speriata.arata.i locul de pipi...ladita si mancarica.se va duce singura sa pape.bag.o cu labele in ladita sa simta nisipul.se va obisnui.abia astept sa o vad.si a mea e neagra cu suvite portocalii...o amestecatura:))
ionela,miha multumesc .va pup
asta e...eu am facut ce mi.a stat in puteri....daca dumnezeu nu vrea....asta e...nu vreau sa vorbesc porcos de 1martie.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#53 2014-03-01 23:00:31

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Fete dragi, o primavara minunata sa aveti! Sa va bucurati  de primavara care vine. Si poate o sa fie cu vesti bune pentru toate. Atat de mult mi-as dori sa vad pe aici numai postari cu vestea cea mare!

Alexandra, iti intelegem dezamagirea, toate trecem prin asta. Eu am inceput sa nu mai stiu ce sa raspund cand ma intreaba cineva ce problema am. Ca am atatea...de nu mai stiu nici eu - si nici doct - de la ce mi se trage de fapt.

Rozi, nu vreau sa te vad asa. Tu erai cea cu incurajarile, cu spiritul viu.

Eu inca oscilez, daca e s-o iau la modul constient, ar cam tb sa inteleg ca asta e si ca nu am ce face decat sa incerc sa traiesc cat mai bine asa cum sunt acum, adica fara copii. Dar am si eu mom mele de nebunie, cand ma visez cu copii, cand ma gandesc ca nu se poate sau fiu tocmai eu pedepsita chiar asa rau.

Acum cateva zile am vorbit cu o prietena, adepta - zice ea  - a gandirii pozitive in orice situatie, desi eu nu prea cred ca se poate, dar nu pot patrunde in mintea ei sa stiu ce si cum gandeste. Imi tot spune ca eu nu reusesc din cauza modului meu de a gandi, ca nu gandesc tot timpul pozitiv. Acum...si cu chestia asta...e relativ. Daca, Doamne fereste, n-ai o mana, pai n-o sa-ti creasca in veci mana ca gandesti tu pozitiv, ca aplici tehnici de vizulalizare, bla, bla, bla. Aproape ca m-am certat cu ea. Eu vin plangand de la doct care-mi spune ca n-are ce sa-mi faca, si ea zice ca totul se rezolva daca ai o atitudine pozitiva.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#54 2014-03-02 02:46:51

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny, mie dr mi a zis ca def infertilitatii e stresul si negativismul.

Offline

 

#55 2014-03-02 10:44:49

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Fete dragi,  kram  va doresc ca primvara asta sa aduca un stol maaaare de berze, sa va alegeti fiecare care 1-2 bebeloi!  bebic  bebic  bebic  bebic  bebic
  : Sa luati decizii inspirate si sa nu va pierdeti speranta. Niciodata! hug:


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#56 2014-03-02 10:53:38

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata fetele dragi.
Va pup puss si va las mornincoffee ,asa sa avem o duminica frumoasa.
Rozi draga puss eu nu iti stiu povestea de cand esti aici si nici nu vreau sa te fac sa iti amintesti momente ce dor kram dar curaj ca va fi si pentru tine surpriza placuta in curand.
Offf,pisu meu mic e asa speriata,nu a mancat nimic,nici nu a baut apa nici la cutia cu nisip nu a fost....si se vede ca e suparata,in plus cred ca e si putin racita ca ii curge nasucul si azi dimineata a stranutat de cateva ori,azi ma duc sa ii iau o jucarie ceva,dar nu stiu ce ar putea sa o faca sa se relaxeze,sa se joace....la alintat sta,o mai gasesc pe scaun si o alint si ii place enorm,se vede cum da nasucul si capul la alintat da e asa slabuta,numai piele si os....
Scuzati offtopic
Eleny puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#57 2014-03-02 11:04:39

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

kristinica se va acomoda ,ai sa vezi.din ce imi spui o sa fie foarte iubitoare.
povestea e scurta .m.am chinuit trei ani sa fac un bebe.anul trecut am ramas insarcinata si la 18saptamani am pierdut copilul .diagnostic sarcina molara.au trecut opt luni ,dar sansele sunt mici,amh.ul meu e mic,mai am doar un ovar si asteptareae grea.
de.asta ma mai supar ....uneori.....dar, ce sa fac?am facut tot ce mi.a stat in putere.
astept poza cu mitu.i.ai gasit nume?  par
rona multumesc


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.