homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-33


#609 2014-03-18 13:12:24

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rozi, si cum faci sa nu te mai stresezi si sa nu te mai gandesti la asta? eu inevitabil socotesc zilele in care ma aflu si incepe stresul rotfl

Offline

 



#610 2014-03-18 13:16:53

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, eu nu m-am gandit niciodata sa cumpar hainute de copil. Cred ca si daca as fi gravida, tot n-as avea curaj sa cumpar inainte a-l naste sa vad ca e bine.

Ceea ce as vrea sa fac dar inca n-am reusit, e sa dau de pomana niste hainute de copil, unui copil sarman sau orfan, dar nu prea stiu asemenea cazuri si n-as vrea sa dau unuia care sa n-aiba nevoie.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#611 2014-03-18 13:19:44

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Pup fetele!
Ce mai faceti voi?
Rozi smile imi place de tine si modul in care gandesti. Incet se vor aseza frumos lucrurile pt tine puss


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#612 2014-03-18 13:32:06

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rozi , cat de pozitiva esti, imi place mult atitudinea ta si as fi vrut sa sa fiu si eu macar pe jumatate ca tine puss  doar ca eu in momentele grele intru imediat in depresie si cu greu ma ridic.


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#613 2014-03-18 13:36:38

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny o sa cumpar pana la moarte si nu ma las lol pentru ca voi avea copilul meu..fur unu de la scoala si tot o sa am:))Am fost azi cu ei la spovedit cu doua clase si cand am ajuns la scoala i-am intrebat ..mai sunteti toti sau v-a rapit prin piata cineva..ma trezesc ca o sa cumpar carne din piata si mananc  pe vreunul din voi lol
Eleny mergi la o biserica si intreaba preotul...mergi la o maternitate si daca stai in curte ai sa vezi cine are nevoie :)Dar cu preotul la biserica vei gasi sigur:)
Ionela asa faceam si eu. si o sa mai fac...eu sper ca nu., dar duminica eram cu sotul meu si vorbeam cu copilul(care va veni) si i-am zis:stiu ca ma auzi...vrei sa vii bine nuuuuu...treaba ta, eu nu ma mai agit...ma vrei bine bine nuu...o sa adopt mai intai si gata ! lol Nu am luat-o razna , dar nu stiu cum...simt prezenta copilului in preajma mea ..am stat si m-am gandit daca eu sunt preocupata atata cu stress si griji normal ca fuge in lumanari...asta in cazul meu...am fost la atatia medici mi-au zis ca functionez....deci...imi vad de treaba mea smile
Moon, vor sa se aseze de bine...nu vor asta este....cu siguranta in preajma menstrei o sa ma supar si o sa sufar , dar ...pana atunci si atunci nu vreau sa ma mai gandesc smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#614 2014-03-18 13:42:46

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi smile e cursul normal al sentimentelor. Va fi bine oricum, optimismul tau e molipsitor.


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#615 2014-03-18 13:50:03

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Alexandra eu sunt impacata cu mine...cat am avut bani si forta am facut cat am putut...poate altii ar fi spus ca mai trebuia facut..asa este ...dar eu atat am putut..asa ca sunt impacata cu mine ....poate nu o sa mai nasc copilul meu din burta mea..dar eu copil voi avea...cum..nu stiu dar il voi avea..ca si infiat tot copilul meu este...nu zic ca nu depinde si gena...ba da...dar si educatia si familia in care creste are un mare aport...asa ca  nu ma mai stresez...eu asa vreau smile
Moon , stii , tu stii cat am suferit..stii ca eram cu testul pozitiv in mana si plangeam pentru toata durerea acumulata pana in acel punct....ce va mai fi vom mai vedea, eu una...stau linistita..nu de alta dar daca o tin in depresie asa...e posibil sa fac un atac cerebral si sa nu mai am cooil smile iar asta nu vreau smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#616 2014-03-18 13:57:50

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eu am visat aseara o fetita...dar nu era a mea si m-am trezit tare dezamagita. Uneori parca as vrea sa-mi trimita cineva un semn, ceva, sa-mi dea putina incredere.

Eu nu ma stresez chiar luna de luna. Sunt constienta ca la mine e chestie de timp desi tocmai asta nu prea mai am, timp. In plus, am inceput din ce in ce mai mult sa cred ca de va fi sa fie, va fi, de nu, pot sa ma dau eu peste cap cat vreau, ca e in zadar. Asta nu inseamna ca trebuie sa stau fara sa fac nimic, dar cu toate eforturile mele, tot Dumnezeu stabileste ce va fi.

Eu nu m-am gandit la varianta adoptiei. M-a stors destul de energie incercarea de a avea un copil, nu cred ca as mai face fata la alta. In definitiv, fie ce-o fi, cu Dumnezeu inainte.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#617 2014-03-18 14:13:08

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

cat te invidiez rozi pentru optimismul tau molipsitor.si eu ma uit cu jind cand trec pe langa hainute de fetita in magazine dar nu as indrazni niciodata sa cumpar desi un preot binecuvantat la care am fost noi in ianuarie ne a zis ca o sa avem o fetita.:love


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#618 2014-03-18 14:25:24

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Caty daca preotul a zis asa va fi ai sa vezi:)Repet poate ne vedem la o plimbare in parc , ma uitam la preotul la care merg eu imi da iconite peste iconite, m-a ajutat sa trimit pomelnice la Muntele Athos, se zbate pentru mine in fiecare zi, dar daca eu nu ma potolesc cu depresia si nu am convingerea ca va fi bine...niciun ajutor si nicio rugaciune nu e de folos.Asa ca iau o pauza de la ganduri...sper sa fie definitiva lol


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#619 2014-03-18 14:30:26

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

da rozi poate ne vedem.eu azi ies la alergat in parc cu toate ca eu sunt mai sedentara asa dar in ultimii 2 ani m am ingrasat foarte mult de la 65 am ajuns la 82:butter:


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#620 2014-03-18 14:36:43

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Aoleu Roziii!!!! TU o sa fii bine, esti prea energica si hotarata pt a se mai atinge ceva rau de tine.
App, cum ti-ai aranjat parul astazi? rotfl2


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#621 2014-03-18 14:47:02

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rozi, imi place de tine!!!!!
si eu, azi, cred ca voi avea copilul meu. repet, azi. probabil e soare afara si frumos. maine nu stiu ce va fi.

Offline

 

#622 2014-03-18 14:48:30

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi hjarta  , te imbratisez puternic si sa stii ca ma gandesc la tine mereu smile

Va pup fete pe toate  par


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#623 2014-03-18 15:55:31

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Te pup mami Cris , pup burtica ta frumosa smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#624 2014-03-18 16:04:36

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Dragele mele, va imbratisez cu drag! kram
Azi am fost inregimentata departe de birou cu treaba la munca si abia acum am intrat sa va citesc.
Rozi, tine-o tot asa cu optimismul, face bine in toate situatiile!
Alexandra, cum esti, draga mea? ce face BB?
Kris, Caty, Eleny, Ionela, sa luam aminte de la Rozi- asa trebuie si noi sa fim!
Vineri seara ma intalnesc cu dna Uscatescu- o voi ruga sa imi dea un 'pomelnic' de analize- sa stiu cum imi dramuiesc banii de acum inainte, mai ales ca vin si Pastile si apoi am 1 luna jumatate de tras la munca sad dar vreau sa mi le dea pe toate sa le fac....sa incerc sa nu imi scape nici mie nici sotului nimic  punish
Prietena mea a pierdut ieri sarcina spontan grater Am plans din nou si m-am suparat ca li s-a intampat si lor asa o drama. ma entuziasmasem tare mult pentru ei, eram ca un copil sad incerc sa fiu alaturi de ea, dar stiu ca in momentele astea durerea trebuie lasata sa se desfasoare.

Va pup apasat!

Offline

 

#625 2014-03-18 16:51:52

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

iulia, sunt bine, doar ca tot n-au aparut greturile si asta ma cam sperie, daca nu e bine? sad in rest , la fel, ma doare din cand in cand putin burta si ma dor si sanii.
imi pare rau pt prietena ta, sa-i dea Dumnezeu putere sa mearga inainte.
foarte bine ca te pregatesti din timp pt analize, macar stii ce ai de facut.
te pup puss


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#626 2014-03-18 17:15:52

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

iulia sad
alexandra, bebe e bine s fara greturi smile
va pup, plec acasa, va mai citesc pe seara puss

Offline

 

#627 2014-03-18 17:19:04

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Alex, ai o sarcina micuta, nu te ingrijora de greturi- mie mi-au aparut pe la 5-6 sapt, sigur dupa spat 4 smile Si oricum, nu ti le doresti, sunt 'gretoase' si enervante smile
Pup fetele!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.