homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-35


#647 2014-03-19 13:32:19

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Gata fete, misiune indeplinita pe ziua de azi smile
Sper sa trag un pui de somn..nu stiu de ce in ultima perioada am dormit si somnul mi-e fost cele mai bun prieten
Eleny mi-am facut coamanda de niste carti frumoasa pe libris,ro si astept sa vina coletul
Te pup
Kris, serviciu usor
Moon , te pup smile
Oanaa mai am vreu 12 zile de oua...Doamneee parca ieri incepeam lol
Cris8 pup mogaldeata:)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 



#648 2014-03-19 13:33:47

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

De care carti, tot de copii?


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#649 2014-03-19 13:35:35

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

cris, multumesc, mi-au spus si fetele ca nu e obligatoriu sa am greturi, dar na , ma gandesc si eu asa , ca tare mi-e teama sa nu fie in regula .
Incerc sa ma gandesc ca e bine si oricum nu mai e mult pana sambata cand sper sa-mi dea dl doctor o veste bunaaaa:)
Cred ca pana nu ii aud inimioara, pana nu stiu ca e fixat bine, tot ma mai incearca niste ganduri...

va pup:*


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#650 2014-03-19 13:42:20

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny dinalea cu gandire pozitiva smile
Alexandra o sa fie bine smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#651 2014-03-19 13:59:12

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rozi, o sa fie puss, stiu eu ca tu ai mereu dreptate smile


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

 Publicitate


loading...

#652 2014-03-19 14:13:53

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny, bine, uite eu sunt la serviciu si abia astept sa fug acasa la buburuza mea care e bine, sanatoasa, multumim de intrebare puss


Rozi, si mogaldeata te pupaceste smile

Alexandra, e normal sa ai temeri, ohoooo cate am avut si eu...smile mie mi-a disparut subit durerea de sani in saptamana 5 de sarcina, asta fiind pana atunci singurul simptom, si am plans o zi intreaga ca am pierdut sarcina, cand bebe era bine merci smile


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#653 2014-03-19 14:18:16

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, sa stii ca eu am fost fff somnoroasa la fiecare sarcina- sper sa fie cu noroc somnolenta ta!
Alexandra, spera ca totul va fi bine, nu te mai gandi la rau! nu trebuie sa iti fie greata neaparat! noi ne rugam pentru tine!
Bluemoon, Cris, si noi de-abia asteptam sa trecem in tabara de mamici fericite; rabdare, speranta si putere sa avem, iar Dumnezeu sa ne ocroteasca pe toate!
Vom reusi, dragele mele, trebuie sa reusim!

Offline

 

#654 2014-03-19 14:29:14

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Iulia, asa e, o sa reusim! Dumnezeu ne ajuta daca avem credinta si speranta, nu uita pe nimeni din cei ce se roaga si au nevoie de ajutor. Acum vine primavara, e soare, frumos si cald, mergem in concediu, o sa fie o vara plina de reusite!


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#655 2014-03-19 20:23:03

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

fetele i-am lasat sotului noile instructiuni de "caznicie" lol
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/58055_poza_haioasa.jpg
Am lesinat de ras cand am vazut...cu o modificare ..la partea aia cu ...nu ai nimic pe sub halat ...o includ la categoria ..vrei sa mori si nu stii cum lol
Noapte buna smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#656 2014-03-19 20:34:48

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi lol


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#657 2014-03-19 21:27:42

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rozi ar trebui inramat si pus intr un loc vizibil cum zice acolo lol


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#658 2014-03-19 21:40:50

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna seara fetele....eu am ajuns de o ora acasa,am facut 11 ore azi si sunt franta...macar vad ca e putin mai bine sau poate sunt eu care am inteles felul in care sa ma comport cu ea....cat mai mult ignor si indiferenta.
Rozi ti-am furat idea si am trimis si sotului regulile lol  acum astept reactia.... chicot
Pup toate fetele
Uitasem sa intreb si eu ceva....azi sunt in ziua 19 dupa cm si de ieri am observat mucus egg dar azi a fost mult mai mult,deci sa fie ovulatie asa tarzie? Nu mi s-a intamplat niciodata sa fie asa tarziu...era maxim in ziua 15-16...dar de la ultimul avort mi s-a dat peste cap cm,adica s-a cam lungit  supa

Ultima oara a fost editat de kristinika (2014-03-19 21:50:02)


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#659 2014-03-19 21:59:16

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

kristinika a scris:

Buna seara fetele....eu am ajuns de o ora acasa,am facut 11 ore azi si sunt franta...macar vad ca e putin mai bine sau poate sunt eu care am inteles felul in care sa ma comport cu ea....cat mai mult ignor si indiferenta.
Rozi ti-am furat idea si am trimis si sotului regulile lol  acum astept reactia.... chicot
Pup toate fetele
Uitasem sa intreb si eu ceva....azi sunt in ziua 19 dupa cm si de ieri am observat mucus egg dar azi a fost mult mai mult,deci sa fie ovulatie asa tarzie? Nu mi s-a intamplat niciodata sa fie asa tarziu...era maxim in ziua 15-16...dar de la ultimul avort mi s-a dat peste cap cm,adica s-a cam lungit  supa

kris,posibil sa fie ovulatie ,fa un test de ovulatie.
nu fi trista,toate se vor rezolva par
eu scriu de pe telefon...nu stiu ce fac aici
noapte buna fete dragi


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#660 2014-03-19 22:09:30

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

buna fetelor. vin cu o dilema:
am fost astazi la hematolog ca numai acolo nu ma cautasem...si am expus problemele avute anul trecut si mi-a recomandat (si aici impresia mea este ca mai mult m-a trimis la analize sa nu zic ca nu mi-a dat nimic...) sa merg sa fac urmatoarele analize: factor V Leiden, mutatie protrombinica, polimorfisme MTHFR, PAI-1 = 575 lei
anticorpi anti-fosfolipidici = 150 lei
oare nu exista un pachet mai mic care sa sugereze daca e cazul de atatea analize care costa un sac de bani? la intrebarea asta mi-a raspuns ca daca la astea imi ies rezultate bune, restul de mutatii nu conteaza ca nu fac probleme in sarcina.
nici nu stiu cum sa fac. e cam greu sa scot atatia bani, pe de alta parte n-as suporta sa mai trec odata prin ce am trecut...apoi ma gandesc ca trombofiliile nu dau malformatii, ele produc altceva.
off, e greu cand trebuie sa intinzi banii...


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#661 2014-03-19 22:10:12

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Nu am teste de ovulatie...ma gandeam si eu mai mult de curiozitate,apoi DD stie ce sa faca.
Noapte buna Rozi puss
Just chiar ca e o dilema cu toate ca sunt sigura ca nu te lasa inima sa stai in incerteta asta si vei face analizele necesare,dar eu am ramas uimita,muta cu gura cascata la preturile ce sunt in Romania....mama da cum se face sa fie asa mari? E de speriat,de impuscat toti hotii care au facut doar sa puna pret fara a se gandi daca este posibila plata... Sa te ajute DD sa fie bine... puss

Ultima oara a fost editat de kristinika (2014-03-19 22:23:34)


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#662 2014-03-20 00:56:16

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Just, ce ti-a dat acolo, e "pachetul" de baza pt trombofilii. Si eu tot asta am facut. Mai mult de atat, un hematolog, nu prea avea ce face, adica, daca nu stie daca si ce probleme ai, nu are cu ce lucra. Nu poate pune un diagnostic pe ceea ce i-ai povestit.
Si, da, mutatiile in sine, nu dau mutatii, insa prin dereglarile aduse organismului, mai ales in timpul sarcinii, pot da complicatii ale sarcinii, atat la mama cat si la fat si de aici, defecte ale organelor fatului sau chiar moartea acestuia.
Stiu ca e greu, dar poti preintampina problemele asa. Incearca sa vezi la Sante, eu acolo am facut analiza asta si m-a costat in jur de 500 RON si iti spun sa nu fii dezamagita, ca oricare alt dr, acelasi lucru ti l-ar fi spus.

Rozi rotfl2 bun tabelul. De inramat lol

Kristi, asta-i romanica (mi-e sila s-o scriu cu "r" mare). Noi i-am ales sau nah..majoritatea a decis sa fim condusi de hoti, prefacuti si in continuare la fel. Ei se zbat mai tare sa isi dea unul altuia in cap si sa ajunga mai repde in fata la furat, nu sa conduca tara, deci..no coment..bravo tie ca ai decis sa nu mai stai aici si noi ne gandim bine sa o intindem, sa nu ne crestem copilul in "cocalarismul" actual..


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#663 2014-03-20 07:52:48

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

neata fete,o zi insorita on inima si ganduri
kris eu am facut profilul simplu  de trombofilie,la sante .nu te msi gandi la bani....ii dai ....decat sa mai patim vreo pierdere...
moon pup
o cafeluta fete,cu multa crema


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#664 2014-03-20 08:25:58

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata fetele dragi. puss
Mersi de  mornincoffee  Rozi puss . Da dai banii daca ai daca nu....oricum pentru salariul mediu din Ro este mult...
Moon sa stii ca acum mai peste tot este greu....da acum 10-15 ani iti convenea sa pleci ca iti asigurai un viitor acum mai mult supravietuiesti,asta in afara de cele cateva tari care inca sunt putin stabile dar e mai greu de ajuns....noi avem ceva timp de cand ne tot gandim sa ne intoarcem....dar cine stie....si hoti sunt peste tot,de aia nu scapam niciunde.. puss
O zi buna fetelor.Va pup.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#665 2014-03-20 08:32:24

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

neata fete dragi!
just, is tare scumpe analizele, dar pot da informatii valoroase.
kris, multumim de cafeluta smile
rozi, ce faci? tot optimista? smile
eu-s la munca, n-am chef de nimic, si treaba garla, dar mai e o zi si vine week-end-ul.
o colega de clasa din liceu e graviduta hjarta, asa m-am bucurat, simt ca vine si randul meu smile ca sa nu mai zic ca una are deja un baietel de vreo 2 anisori, i-am vazut pe strada, din mers, dupa 9 ani. offff, ma omoara asteptarea asta, imi vine sa ma tot duccccc

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.