homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-37


#685 2014-03-20 13:17:52

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

o sa sun si acolo Pisi, dar ieri, doctorul lor mi-a spus ca sunt mai scumpe la ei si sa merg altundeva unde-i mai "ieftinut", si in iarna candva am sunat sa intreb cat costa un pachet mai mare si era 1250 lei.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 



#686 2014-03-20 14:00:52

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Nu mai radeti la faza cu testele de sarcina, ca mie si acum imi vine sa merg sa cumpar unu sa mi-l fac rotfl2 Ma abtin cu greu cand ajung la farmacie.
Am vazut azi stire, ca se vand pe net teste de sarcina pozitive cu 50 de lei bucata rotfl2


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#687 2014-03-20 14:01:08

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Mulțumesc pentru primire fetelor! Pot sa imi schimb numele? Asta ca sa va fie mai usor sa ne reperati pe mine si pe viitoarea mamica Alexandra...

Pupici!


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#688 2014-03-20 14:03:20

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

si mie imi vine sa-mi mai fac un test , dar ma abtin ca daca afla sotul zice ca n-am ce pe arunca banii:))


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#689 2014-03-20 14:30:40

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rotfl2))) Rozi, esti simpatica. rotfl2)
Blue, cum sa se vanda teste pozitive? E pe bune sau e un banc?rotfl2
Pisi, am inteles. Eu nu stiu ce sa fac. Adevarul e ca sunt si scumpe. Am niste varice. De asta imi e putin teama. Desi dr mi-a zis ca nu are legatura trombiofilia cu varocele. Oricum, am uitat, cred sa te felicit ptr cele 8+. Vei fii mamica!!!! puss


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

 Publicitate


loading...

#690 2014-03-20 14:33:41

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Alexandra8 poti sa-ti pui si tu o poza si atunci mai usor. eu recunosc lumea dupa poze in general


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#691 2014-03-20 14:46:51

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Moon pe tine sigur te da de gol burtica lol
whaat?se vand teste pozitive?Pai imi descid afacere pentru ca nu-i nevoie sa fiu gravida. e suficient sa bag un test de sarcina in pepsi sau cola si ies doua liniute  rotfl2  rotfl2  rotfl2 Fete puteti incerca//chiar si cu un test deja folosit ..apare cea de-a doua liniuta rotfl


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#692 2014-03-20 14:49:36

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rozi ce tare, eu cred ca mai am pe  acasa1 test  folosit si diseara daca il gasesc  incerc:))))) , dar care e explicatia?


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#693 2014-03-20 15:02:20

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Alexandra nu stiu..dar eu am facut si a iesit lol


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#694 2014-03-20 15:19:17

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fetele. puss
Rozi puss  apropo de tabelul de ieri...sotul a spus ca ma tine in bere nu in vin ca e mai ieftin
Alexa puss  zilele astea am ajuns si eu la concluzia ca poate era acomodarea de vina,pana azi cand iar a luat-o pe ulei asa ca asta e...ea are nevoie de mine ca altfel ar muri de foame pana ar gasi pe alta si eu de banii ei asa ca o tratez cum e mai bine pentru mine si merg inainte cat se poate ....indiferenta cat de multa....
Iulia puss  eu in momentul asta ma feresc de sexinpat in perioada asta,mai bine asa pentru moment,asta nu inseamna ca daca ar fi sa fie nu as tremura iar de bucurie....dar mai bine nu decat sa fie pentru scurt timp testul pozitiv
Just, Ionela, Eleny puss
Dreams,Pisi, Blue bun venit pe lanoi in vizita.  puss
Sper ca nu am uitat pe nimeni

Ultima oara a fost editat de kristinika (2014-03-20 15:20:21)


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#695 2014-03-20 16:27:44

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

kris, imi pare rau ca i-au revenit toanele ; cred k e mai bn sa n-o iei in seama, faci doar ce ai facut cat esti acolo si in rest indiferenta totala smile


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#696 2014-03-20 17:51:12

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Fetelor, ma transform intr-un balonas- azi am baut 3 cani de ceai de menta si 2 de musetel, trebuie sa se apropie si cm... plec de la birou si le spun colegilor sa imi dea un sut, ca sigur aterizez acasa rotfl
nu e de gluma cu testele pozitive- si eu am 2 acasa de datile trecute...cred ca ar fi cazul sa le arunc, ce ziceti? ca nu imi fac bine daca le mai am in casa.... dar sunt singurele care demonstreaza povestea noastra, impreuna cu analizele si ecografiile sad
Pup fetele dragi!

Offline

 

#697 2014-03-20 18:25:51

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

ce faceti fetelor? eu am pus o fripturica cu cartofi la cuptor si astept...tare greu se face mancarea la cuptor electric. Mi e i foame de nu vad bine, doi covrigi am mancat azi, n am avut timp nici sa suflu. si mi e somn...
Astept sa ajunga al meu, sa mancam si sa ne uitam la La s fierbinti. apoi la somn cu mine.
Am vazut si eu ieri treaba cu testele pozitive. sa fii nebuna sa iti treaca orin cap sa faci o astfel de gluma. parerea mea... E cam cu doua taisuri. poate sa se bucure, sau poate sa reactioneze f urat de sa ti vina sa fugi de langa el.
Kris, nu baga in seama nebuniile doamnei. vezi ti de treaba, iti iei banutii si pa.
Rozi, mai trimite niste optimism in moldova rotfl2
iulia, daca iti fac bine testele poti sa le pastrezi. daca nu, arunca le. ai sa ai altele smile nu trebuie sa demonstrezi povestea voastra nimanui.
va pup

Offline

 

#698 2014-03-20 20:45:08

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

ce fac fetele ?Eu am rascolit Gogalul de concursuri pentru copii , le-am cautat sa fie fara bani smile)si acum sunt multumita maine le zic ce sa faca smile
Ionela ce faci cum te simti?te-ai ouat?nu te-ai ouat?
Alexandra 88 ai mai facut vreun testuletz de ovulatie?cum a iesit?
Kris..da-i mama un somnifer si gata lol
Iulia si eu am pastrat testul  de la  sarcina trecuta , eu nu-l arunc:)
In plus mi-a ramas in dormitor perdeaua micutei pe care nu o dau jos nici in ruptul capului lol
Pup fete, eu ma uit la neveste dipserate si apoi dr house smile
Eleny unde esti?Azi ai absenta lol
Fete trebuie sa ne gasim linistea interioara asta este cel mai important..ma uitam la preot saracul ..hai Roxana sa saruti sf moaste ale nu stiu carui sfant...hai sa faci rugaciunea nu stiu care...uite aici ..uite asa..se zbate pentru mine dar degeaba daca eu nu sunt convinsa ca minunea va aparea :)Asta e....convingerea ca lucruri bune se pot intampla desi aparent vedem un mare kkt in fata noastra ...daca nu avem convingerea ca si din kktul ala poate sa para ceva..nu rezolvam nimic.Eu sunt sigura ca voi avea un copil...ii simt prezenta , parca ma priveste de undeva de sus...dar daca eu nu las lucrurile sa seintample...degeaba..e ca si cum cineva bate la usa mea eu deschis usa si ii zic..hei pleaca de aici ca nu esti  cel pe care il astept ..nu esti vasilica esti Ionica...pentru ca eu nu mai vad cum trebuie...sunt prea inversunata si incuiata la minte...atunci pierd sansa ....deci am convinegerea ca totul va fi bine si stau linistita
hai ca v-am facut capul franjuri..va cer iertare ..Ionela ....ai primit o gura de optimism? par  par  par  par


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#699 2014-03-20 21:52:08

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Fetele eu ma gab la somnica ca tare mi e somn.....
Noapte buna,pe maine Pup la toate


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#700 2014-03-20 21:58:21

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Noapte buna Kris, vise placute si puricii sa te sarute lol


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#701 2014-03-21 08:06:41

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

neata feteleeee! rozi da am mai facut unul pe la 13.00 cam asa si a iesit din nou pozitiv big_smile si aseara eu si sotul meu drag ne-am intalnit din nou la "o vorba "  patfierbinte Acum vin cu o intrebare la voi. Am avut ieri o discutie in contradictoriu cu o colega, care la randul ei incearca sa ramana insarcinata, si imi spunea ca ei ii curge sperma atunci cand partenerul se retrage si ca ii e frica ca asta ar putea fi problema pentru care nu ramane. Eu citisem pe undeva ca e normal sa se intample asta, e nevoie doar de un inotator ca sa iasa un bebe si ca nu trebuie sa se sperie . I-am recomandat forumul pentru mai multe lamuriri. Voi ce ziceti? Am dreptate?

Zi buna la toate!!!


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#702 2014-03-21 08:11:49

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

neata fetelor!!
rozi, am luat o fura de optimism, multumesc puss. nu am facut nici un out inca. daca ma crezi nici nu stiu in ce zi sunt, nu vreau sa calculez, dar abia luni voi fi in ziua 14 rotfl2. nu scad nimic ca sa nu aflu ziua, sa raman in ceata rotfl2)
azi e ziua mamei mele si a zis ca vrea un nepotel sau o nepotica...nah, ce sa mai spui, toata lumea asteapta si bebele asta e un incapatanat lol
alexandra, pai normal ca se scurge, ce urca trebuie sa si coboare big_smile. e suficient un inotator sa ajunga unde trebuie

Offline

 

#703 2014-03-21 08:14:53

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Neata, fete

Rozi, aseara am fost la cumparaturi si n-am mai intrat.

Kris, lasa nebuna in pace. Toti care lucram mai inghitim  toanele patronilor, ale sefilor, dar eu ma gandesc ca la serv stau 8 ore, pe urma ma duc acasa. Nu sunt legata de firma aia pe veci.

Alexandra e normal ca sperma sa curga, doar e un lichid. In general, in cazul in care exista probleme in a ramane gravida, se zice ca e bine sa stai cu picioarele in sus vreo jum de ora.

O zi buna fete!


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.