homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-39


#723 2014-03-21 14:55:46

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rozi par primim, primim pupicii de tot felul lol uneori ma oftic ca nu am cum sa ajung eu sa pup burtica mea rotfl2 si sunt geloasa pe iub, asa de draga imi este
stiu sigur ca si minunile voastre sunt pe punctul de a aparea si abia astept sa va felicit una cate una


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 



#724 2014-03-21 15:03:06

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Iulia pupa si tu burta sotului lol


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#725 2014-03-21 15:06:40

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rotfl2 uite la asta nu m-am gandit si o are cam ca a mea de mare lol ii propun sa facem schimb de experienta


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#726 2014-03-21 15:09:40

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

De iubit ne iubim ..speram sa iasa si ceva din iubirea asta a noastră. ..mai devreme m-a sunat sotul sa imi spuna ca diseara intarzie ca ramane cu baietii la bere si i-am zis no no no...acasa ca avem treaba rotfl2


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#727 2014-03-21 15:22:34

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Iulia  rotfl2
Alex88 sa treaca acasa , le zcie la baieti ca are curs de calarie lol


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#728 2014-03-21 15:41:41

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Da da...curs intensiv chiar rotfl2...chiar mi-a zis ca e curios daca ne ajuta Doamne Doamne sa avem un gandacel mic după o sa mai vreau lectii intensive rotfl2...saracu' l-am disperat


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#729 2014-03-21 15:50:18

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

iuliaxn analizele de ziua 3 le am trecut adica lh,fsh au iesit bine inclusiv raportul intrte fsh si lh a iesit cum trebuie sa fie in jur de 1.bine adevarul e ca am ceva timp de cand nu le am mai facut ar trebui refacute dar in princiu la astea era ok.eu nu am de ce sa fac analize in ziua a 14 si a 21 pentru ca nu ovulez de obicei in ziua a 14 ci in a 17 a 18 chiar a 19 zi.tocmai de aceea vreau sa fac progesteronul in ziua a 25 pentru ca atunci e ziua 7 dpo la minesi atunci se face progesteronul.rozi deocamdata sotul meu mai are spormotrend dar cand le va termina ii fac si lui comanda de power potent cum zici tu.eu intre timp am auzit de cabinetul helpis din galati as vrea sa ma duc acolo la monitorizare foliculara.multumesc fetelor va pup kram


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#730 2014-03-21 16:57:28

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Salut fetele!
Ionela, la multi ani, mamei tale! Sa fie sanatoasa si sa se bucure cat mai repede de un nepotel sau o nepotica wink
Eleny, hai sa-ti mai dau si eu un "sfat" legat de manastiri, nu se stie niciodata incotro te indruma pasii. Eu am fost la Prislop si tare bine mi-a facut. Eu nu am fost niciodata o persoana credincioasa si mai ales, cand au inceput problemele, uram sa trec si pe langa o biserica. Mi-a spus o prietena despre acesta manastire intr-o zi, ca cei care merg acolo si se roaga la mormantul Parintelui Arsenie, pleaca linistiti si cu sufletul impacat si le merge bine in viata, inclusiv ea, care tot avea probleme in familie si la serviciu, a ajuns acolo si imi povestea entuziasmata, ca de cand a fost, parca totul i se aranjeaza in viata si e bine si uite asa, intr-o zi in care efectiv eram in pragul disperarii i-am spus alui meu, ca daca mai stau 2 minute in casa, o iau razna. Asa in 10 minute, am fost in masina, dupa ce am cules singurul trandafir care mai crescuse in curte, ca doar era toamna big_smile un boboc, care statea sa infloreasca de un rosu aprins, absolut superb, pe care l-am dus acolo la manastire, la mormant, dupa cum e obiceiul acolo, pt ca se zice ca Parintelui Arsenie Boca ii placeau mult florile. Am zis in mintea mea atunci, ca acel trandafir este pt copilul meu(fetita mea, ca tot timpul m-am gandit ca o sa am fetita) si cu el intr-o sticla cu apa, pusa in usa masinii, am facut un drum de 3 ore pana acolo. In fine, ca sa scurtez povestea, m-am rugat la mormant, cu lacrimi in ochi si dupa ce m-am intors de acolo, absolut tot ce fusese imposibil in 3 ani, a devenit posibil si absolut toate obstacolele care continuau sa mi se puna in fata, efectiv dispareau, fara nici un motiv. In doua luni am ramas gravida, chiar daca nu natural, dar cu ajutorul unor oameni care nu stiu prin ce minune au vrut sa faca treaba asta DOAR pt mine si care au ramas masca in momentul in care au vazut testul pozitiv dupa prima incercare, in situatia in care sansele noastre erau aproape nule. Adica, nimeni altcineva, cu rezultatele care le aveam la acel moment, nu ne-ar fi facut o inseminare, pt ca era in van si totusi, uite ca s-a intamplat, iar eu cred extraordinar de tare ca acea vizita care am facut-o la Prislop, nu i-a facut decat bine. Abia astept sa mi se nasca fetita, sa merg din nou acolo, sa multumesc pt sufletul pe care Dzeu mi l-a daruit.

Iulia si eu ma gandesc, ca o faza luteala scurta, inseamna un deficit de progesteron. E bine sa faci analiza in 7 DPO. Despre Potent power, pot sa-ti spun si eu, ca si Rozi, ca este f bun. Sotul meu avea probleme cu spermograma si mai lua selezin ACE, coenzima Q10, arginina, carnitina si vitamina C 1000, insa problema la el, a fost o infectie, care distrugea tot. Ce l-a ajutat cel mai tare, cu toate ca f multe persoane zic, ca mai mult face rau, a fost Branca Ursului, a avut efecte imediate si destul de spectaculoase. Eu nu pot sa am decat cuvinte de lauda, am luat si eu si mi-a facut extrem de bine, ca si lui de altfel.


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#731 2014-03-21 19:04:15

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

blue moon multumesc pentru sfaturi si daca poti sa mi spui unde ai facut tu inseminarea si daca stii cate milioane de spermatozoizi viabili trebuie pentru o inseminare.si sotul meu a avut o infectie dar problema la el cred ca nu se datora infectiei ca a doua ori cand a repetat spermograma dupa 4 luni si tratament cu antibiotic spermograma era la fel tot teratospermie cu 6% forme normale.multumesc anticipat.si noi ne dorim foarte mult sa ajungem la mormantul Sfantului Arsenie Boca sper sa reusim lucrul acesta e mai greu cu transportul la noi.


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#732 2014-03-21 20:13:41

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Caty, scuze, acum am vazut ca te-am botezat big_smile
Mie inseminarea, mi-a facut-o dr meu ginecolog. Nu am fost la vreun centru renumit sau specializat pe asa ceva, bine, nu a fost prima data cand a facut asa ceva, dar trecusera destul de multi vreo 10 ani, de cand nu mai facuse si refuza sa faca, pt ca nu credea in reusita inseminarii. Din ce stiu eu, in urma prepararii spermei, trebuie sa fie aprox 8 mil de spermatozoizi, ca sa existe sanse. Aici depinde f mult de cel care prepara.
Morfologia e afectata in general de infectie si isi revine mai greu, dar, daca la voi a disparut infectia, e de bine. Al meu a luat carnitina si vit C pt morfologie si inca ceva, dar nu mai tin minte, o sa-l intreb si iti spun, s-a simtit diferenta, dar, nah, la noi ne tragea rau infectia care nu trecea si antibioticele, care la randul lor faceau rau si in final, daca mi s-a oferit sansa de a face o inseminare, nu am refuzat-o si cred ca am facut mai bine asa.
Cu multa placere smile Oricand ai nevoie de vreun sfat, care ti-l pot oferi, o fac cu cea mai mare placere.


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#733 2014-03-21 20:18:53

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

multumesc blue moon pentru sfaturi oricum pastele e aproape nu?smile)si la voi era morfologia afectata sau doar nr?par


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#734 2014-03-21 20:27:39

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

smile caty
La noi era afectata mobilitatea ff rau, morfologia era buna, iar nr la limita. La noi, cu 3 luni inainte de inseminare scazuse nr la 11 mil/ml si avusese volum de 1,1 ml si o mobilitate progresiva de 7-8% deci imagineaza-ti. Nu pot sa explic nici acum de ce s-a intamplat asa, dar nah, uite ca se poate lol iar in ziua inseminarii, nu mai stiu ce si cat a fost, ne-a spus doar ca inainte de preparare, nr total de spermatozoizi viabili (adica ce au ei nevoie, cu mobilitate progresiva tip A) a fost de 1 mil.

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2014-03-21 20:29:49)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#735 2014-03-21 21:04:30

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

ooo blue cat de norocosi ati fost!micuta petra alessia chiar ca a vrut cu tot dinadinsul sa va cunoaca!smile cu ce tip de microbi facuse sotul tau acea infectie atat de devastatoare?scuza ma ca te intreb asa multe dar tu nu ai faciut inseminarea la noi in tara nu?parca locuiesti in alta tara nu?


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#736 2014-03-21 21:18:45

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

stafilococ aureu, dar de care a scapat repede, enterococ si enterobacter tot apareau continuu.
Meritul pt preparare il are geneticianul, ca nici acum nu-mi dau seama cum mama naibii a reusit sa urce de la 1 mil nr de sperm, pana la aproape de 10 mil, eu tot rad ca a impins prea tare ginecologul, preparatul ala si l-a palit pe unul din ei cu capul in ovul rotfl2 ca printre altele, nici stimularea nu a avut efect pe mine. M-am dus cu un ovul doar si nici nu mi-a facut injectie sa-l sparga, a asteptat pana aproape de spargerea naturala.
rotfl2) se poate spune si asa ca , Craiova e in alta tara rotfl Din pacate, in Ro stau si aici am si facut inseminarea. Nu stiu cat de mult a vrut copilul sa ne cunoasca, dar eu eram capabila sa strang pe cineva de gat, daca nu ramaneam, vioalam pe vreunu pe drum, daca nu imi reusea rotfl

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2014-03-21 21:21:41)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#737 2014-03-21 21:41:44

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

blue :chicot:cum adica a reusit sa urce de la  1 mil la 10 mil?tare faza cu palitul cu capul in ovul!:lol:te tot pisez cu intebarile ca in viitor as dori si eu daca nu raman natural pana atunci sa fac o inseminare.da si sotul meu tot enterococ a avut si colonii de e coli i au trecut dar la spermograma tot au iesit leucocite...par


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#738 2014-03-21 21:53:52

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Pai, ii mai revigoreaza cu niste substante, le mareste f mult mobilitatea in functie de cum concentreaza substantele alea, aici chiar nu ma pricep. Dar oricum, nu se face altfel inseminarea, doar cu sperm. care sunt..
Caty, pai daca apar leucocite, nu a trecut infectia.


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#739 2014-03-21 22:04:36

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

da am inteles acum:pucko:.citisem ceva despre asta dar chiar nu mi inchipuiam ca inseminarea e un proces complex asa.asa am zis si noi ca nu a trecut dar spermocultura era curata si ca atare nu i a trimis antibiograma.acum asteptam mai sa i a concediu si sa plece la buc sa faca iar investigatii ca astia de la munca nu vor sa l invoiasca mad.nu stiu de ce aveam impresia ca locuiesti in alta tara.... wink


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#740 2014-03-21 22:24:46

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

caty, poate imi cobesti de bine lol Ia vezi, cum iti faci un gand cu mine prin Paris  roll  visslar


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#741 2014-03-21 22:28:53

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

blue poate si in paris si in londra unde vrei tu lol o faci pe petra alessia cetatean francez sau englez! smile


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.