homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-38


#704 2014-03-21 08:16:51

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata fetele  puss .
Azi e vineri asa ca mai sunt cateva ore pana la weekend  happydance
V-am pregatit  mornincoffee  la toate. O zi buna


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 



#705 2014-03-21 08:22:18

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

La Multi Ani pentru mama ta, Ionela!!!! Multa sanatate si sa isi primeasca cadoul cat mai curand big_smile . Asta i-am explicat si eu....atunci cand partenerul ejaculeaza el face asta cu o viteza destul de mare pentru a impinge "micutii" spre ovul (undeva la 20km/h? am zis bine?) deci e suficient pentru a ramane insarcinata.... nu am stiut sa-i spun in termeni medicali si explicatii stiintifice dar ea era foarte speriata ca daca curge toata si nu ajunge nimic acolo unde trebuie. Pfffff nu am avut cu cine si chestia asta m-a intrigat si am zis sa va intreb si pe voi big_smile

ma duc sa ma machiez putin sa arat a fiinta umana big_smile si decolez spre servici! pupici

Ultima oara a fost editat de alexandra8810 (2014-03-21 08:23:29)


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#706 2014-03-21 08:27:35

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

alexandra, eu de regula nu stau nici in pat dupa sexinpat. maxim 10 minute si apoi ma ridic. si la mine mai curge cand se retrage sotul. nu vad nici o problema in asta. si as sta mai mult lungita dupa daca nu as da in candidoza sau infectie urinara.

Offline

 

#707 2014-03-21 08:34:46

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

da da ionela si eu duc lupte cu infectiile urinare..cand zic...hait ca nu am mai facut infectie poc ma trazneste una....eu stau cam 15-20 minute si curge si la mine dar am mereu servetele intime la indemana

hai va puuup...daca o mai lalaiesc mult cu voi intarzii la muncile campului big_smile paaaaa


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#708 2014-03-21 08:46:15

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

eu nu ma sterg cu servetele, nici nu le apropii, fac una doua candidoza. ma duc la baie si ma spal cu apa chioara. si mai dupa vreo ora, doua cu sapun. nu stiu de ce is asa sensibila. si daca nu ma umezesc cum trebuie...apare candidozaaa grater

Offline

 

 Publicitate


loading...

#709 2014-03-21 08:48:49

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Neata fete dragi.Kris faci o cafea fenomenala..pica la tanc de fiecare data
eu azi am de la zece , a am furat copiii de la alte ore ca sa-i duc pe toti la spovedit si acum au romana , matematica lol dragii de ei tocmai vineri..dar   revin la normal
Ionela bravo..ne detasam si actionam fara stres smile
Eleny pupici
Alexandra 88 vreau teestt si sunt sigura ca ieri a fost pozitiv  happydance
Pup fete, ne citim mai tarziu smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#710 2014-03-21 09:15:41

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Neata fetelor:)
ionele , la multi ani pt mama ta si sa primeasca repejor cadoul dorit.

Va pup pe toateeeee puss

Ultima oara a fost editat de AcAlexandra (2014-03-21 09:21:27)


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#711 2014-03-21 09:45:51

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ionela, sa-ti traiasca mama , sa fie sanatoasa!

Eu azi beau cafeaua acasa, nu ma duc la serv. Vreau sa plec prin Moldova, vreau sa ajung la man Giurgeni, e maslu diseara la zece. Mi-a zis o prietena ca stie pe cineva care a avut ajutor dupa ce a fost la aceasta man. Vreau sa ma duc si la Sf Parascheva, la Iasi, spre rusinea mea nu am fost niciodata. Ma bucur de vremea asta frumoasa si de faptul ca o sa am un weekend de relaxare si plimbareala.

Cred ca daca visez  si-mi doresc ceva pe pamantul asta, e sa am un copil pe care sa-l ducem in cele mai frumoase locuri, atat cat o sa putem.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#712 2014-03-21 10:39:50

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny, cand ai timp, sa mergi si la Manastirea Ghighiu (e aproape de Ploiesti) sa te rogi la Icoana Maicii Domnului, e o icoana facatoare de minuni care a plans, se duc multe femei care nu pot deveni mame sa se roage acolo. Am fost si eu cu sotul meu, ne-am rugat amandoi la Icoana in genunchi, am plans amandoi acolo ca 2 copii...de aceea atunci cand am reusit i-am pus fetitei mele si numele Maria. Iar acum vreau sa merg din nou cu fetita mea, sa ii multumesc Maicii Domnului pt minunea pe care mi-a dat-o. Eu am simtit ca desi am reusit cu fiv, tot o minune a fost, fetita mea a fost conceputa exact in ziua de Rusalii.


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#713 2014-03-21 11:03:22

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi mai fac si azi un test sa vedem care e situația. ..sper sa iasa cu ochisori luna asta, daca nu asta e...mergem mai departe....
Cris am fost si eu luna trecuta la ghighiu și m-am rugat pt un bebe...e foarte frumos acolo....


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#714 2014-03-21 14:11:09

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Cris, am trecut de mai multe ori pe la Ghighiu, e in drumul meu spre casa, eu sunt din Prahova. Si eu continui sa cred ca doar o minune poate face sa reusesc sa am copilul meu. Merg si la doct, dar fara o minune, fara ceva care sa ma ajute ca tratam sa aiba efect, nu cred ca reusesc. Am auzit de cazuri in care pana si doct s-au minunat cum de a fost posibil sa ramana gravide femei cu div probl care pareau de nerezolvat. De aceasta minune am eu nevoie, care sa faca imposibilul posibil.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#715 2014-03-21 14:15:35

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

hei fetele par intru rar sa scriu, dar va citesc mereu! sper ca primavara sa continue cu testulete pozitive goodluck

si eu am simtit nevoia sa merg in dimineata asta la Sf Anton, a fost locul in care am plans rugandu-ma pentru mica minune din viata mea smile si desi s-a intamplat dupa cateva luni de la momentul in care am incetat sa merg - am fost cele 9 marti, stiu sigur ca m-a ajutat mult faptul ca m-am rugat acolo.. poate ca la momentul ala vroiam sa se intample a doua zi, dar nu a fost asa.. de asemenea la Sf Spiridon Vechi am stat multe dupa-amiezi pe bancutele din curtea bisericii smile si la Sf Nectarie unde si azi merg frecvent


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#716 2014-03-21 14:16:55

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

buna fetelor as avea o rugaminte daca puteti sa ma ajutati si pe mine cu un sfat.as dori sa fac dozarea progesteronului in ziua 7 dpo,avand in vedere ca am avut teste pozitive in ziua a 17 si a 18 in consecinta cred ca am ovulat in ziua a 19 .tin sa precizez ca cm in general e de 28 de zile in majoritatea timpului.oare cand ar trebui sa ma duc la analize in ziua a 25 sau a 26?ma gandesc ca in a 26 sa nu fie scazut progesteronul tinand cont ca ar mai fi doar 3 zile pana la menstruatie?va multumesc.


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#717 2014-03-21 14:31:34

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Caty la 7 dpo e foarte bine, tu stii cel mai bine cand ai ovulat
In rest ce mai faci?Esti bine?
Inceraca sa-i dai sotlui potent power face minuni, crede-ma cat de cat mai imbunatateste spermograma si pana in mai e numai bine
Te duci la bariera vizavi de catedrala e o farmacie naturista si faci comanda si te suna cand vine...oricum unt rapizi la comenzi smile
Numai bine si ma bucur ca te zbati pentru bebelul tau teiubesc
Alex88 astept teeesttt
Iulia multumim:)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#718 2014-03-21 14:38:49

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Roz la ce test te referi? Azi am mai facut unul de ovulatie si a iesit din nou pozitiv. Lamuriti-ma puțin. ..de ex daca ieri si azi au ieșit pozitive si maine iese negativ ce inseamna? Ca am ovulat ieri sau azi?


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#719 2014-03-21 14:39:46

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna, fete dragi!
Caty, de ce nu vorbesti cu endocrinologul tau? de ce ai nevoie de dozari hormonale? in faza foliculara ai facut(z 3/5)? in faza luteala ar trebui sa fie ridicat, cel putin imediat dupa ovulatie. de ce vrei sa il faci la 3 z inainte de urmatoarea menstra? nu ar fi mai bine sa iti faci analizele dupa inceperea menstre- z 3/5 , apoi 14 apoi 21?daca ovulezi in z19 nu e neaparat un deficit major de faza luteala. sa vedem rezultatul la ovulatie si la o sapt dupa aceea. pup  puss
Iulia, ce bine ca ai avut timp si de tine ... eu, una, lucrez de la 9 la 18...ajung la 7 seara la mine in cartier smile de obicei la ora aceea la Biserica nu mai e nimeni - numai daca nu e sarbatoare si slujba. si atunci imi e greu sa ma abat de la drum, caci imi e rusine sa intru in biserica cu burtica ghioraind de foame rotfl
Eleny, Alex 88 sa ne rugam pentru noi si pentru restul fetelor si mamicilor smile
Kristinika.... pe unde iti umbla piciorusele?
Va pup!

Ultima oara a fost editat de IuliaXn (2014-03-21 14:40:51)

Offline

 

#720 2014-03-21 14:42:59

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Mulțumesc Iulia


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#721 2014-03-21 14:48:22

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Iulia smile si eu lucrez la fel, uneori scap si mai tarziu, dar la sf Anton, martea e deschisa biserica pana seara fff tarziu, chiar si la 9 seara am fost, asta pentru ca e extrem de multa lume cu acatiste si se citesc atunci pe loc.. sunt vreo 4-5 preoti si toti stau pana la ultima persoana smile
avantajul meu este ca lucrez in centru si toate bisericile de care zic, inclusiv Manastirea Radu Voda sunt in zona
la Sf Spiridon Vechi, cred ca miercurea si vinerea, slujba incepe la 6 seara, ceva de genul
nici eu nu am stat la intreaga slujba pentru ca la fel, imi este foame la ora aia big_smile dar pentru o lumanare am intrat destul de des

oricum dupa mine, nu e neaparat obligatoriu sa fii prezent in biserica ca sa te poti ruga smile o poti face oriunde, atata timp cat exista credinta, mai putin conteaza locul

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2014-03-21 14:50:41)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#722 2014-03-21 14:51:33

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Alex88 e posibil sa ovulezi azi sau maine, de-aia te-am sfatuit sa faci secs o zi da una ba ...dar e foarte bine, important este sa va iubiti mult  al9leacer
Ionela ma tin de dimineata sa-ti spun La mult ani maicutei tale, sa fie sanatoasa si puternica si sa se bucure de nepotei si nepotele smile
Iuliaxn pupici apasati smile
Iulia lu bebe lol pup burtica ...asa cu bale o pup de drag ce mi-a smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.