homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-40


#742 2014-03-21 22:37:17

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rotfl


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 



#743 2014-03-22 09:09:13

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

ionela a scris:

alexandra, eu de regula nu stau nici in pat dupa sexinpat. maxim 10 minute si apoi ma ridic. si la mine mai curge cand se retrage sotul. nu vad nici o problema in asta. si as sta mai mult lungita dupa daca nu as da in candidoza sau infectie urinara.

sincer seara cand vin de la servici nu mai am nici un chef sa intru pe calculator(nici nu prea am cum ca m-as cerata cu sotul pe tastatura) asa ca am avut ceva de recuperat
eu m-am apucat sa i-au branca ursului,iau 3 pe zi si sicer cred ca mi-a crescut un pic cheful de   sexinpat
ionela citind de sensibilitatea ta sa zic ca m-am mai linistit pentru ca si eu sunt foarte sensibila si am aflat ca nu sunt singura,am mai zis si anterior daca fac sex mai des ma aleg cu mancarimi in interior si dureri de burta si logic ca mai mult de ecoli nu ies la analize (si asta cand vor sa iasa ca uneori eu nu ma simt ok si analizele sunt curate)Tu te speli inauntru dupa contact?teoretic cica nu trebuie ca cica scad sansele si nu am facut/o pana acum de cand nu ma mai feresc dar m-a gandeam ca poate atunci nu o sa imi mai fie rau  big_smile


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#744 2014-03-22 09:37:51

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata  puss  Ce fac fetele?
Am venit cu mornincoffee
Azi am zi de curatenie si cumparaturi...
Va pup si va doresc o zi buna si un weekend minunat.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#745 2014-03-22 09:56:21

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

neata fete,eu m.am trezit la cinci,am adus pisica ,mi.am luat ouale de prepeliita si am adormit pana acum.buna cafeluta.
kris,ce face baba:)))
nico,eu iau branca din ziua 5pana in ziua 14.la mine e a doua  luna si mi.a facut foarte bine.luna asta am ovulat in ziua 13.nu am ovulat decat de vreo 3 ori in ziua asta in viata mea si deci sunt happy.m.am documentat cu branca asta,pt ca in functie de afectiune o iei in anumite perioade de ciclu.te pup si succes.
caty ,ma bucur ca ai vb cu moon,sper ca te.a mai lamurit.ea a luptat mult si ne.am fost alaturi una pentru alta.doi ani de suferinta.deocamdata ne bucuram de sarcina ei,sper sa vina si bebele meu curand sa ne facem o poza gravide .
mama cristina2013 unde esti?pup burtica
o sambata frumoasa fete


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#746 2014-03-22 10:17:32

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi nu am idee ce face harca acum lol ...ieri am fost trimisa de ea la o florarie sa iau o floare si acolo toti cunoscand-o m-au intrebat cum merge treaba cu ea si din vorba in vorba mi-au spus si ei ca e o persoana care nu stie sa respecte pe nimeni si ca ii place sa tot schimbe fetele,ca daca nu pleaca ele dupa 2-3 luni le da ea afara si ca astfel in aproximativ 7 ani de cand ei o cunosc a schimbat minim 50 de fete yikes ....eu nu mai bag asa tare in seama nebuniile ei,important e ca vinerea iau banutii
Da de unde ai adus pisicuta? puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#747 2014-03-22 10:19:55

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Neata
Nico,nu ma spal niciodata inauntru. Vaginul are proprietatea de autocuratare.

Offline

 

#748 2014-03-22 10:31:29

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

pai noaptea sta afara,bantuie si dimineata o aduc in casa
casca gura si o las daca ii place.noaptea nu sunt pericole,caini nu sunt ,deci o las
cand se va apropia nasterea ei de pui o tin numai in casa


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#749 2014-03-22 10:41:34

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

A mea continua sa se sperie de sotul meu,chiar daca el ii da de mancare si ii vorbeste frumos.   Si moare de ciuda cand vede ca la mine vine imediat si de el fuge de rupe pamantul....si ii cade blanita intr-un hal...aseara am vazut ca si-a facut ditamai zgaiba sub gat la cum da cu labuta....acum urmaresc sa nu se infecteze,nici nu stiu cu ce sa o dau ca sa nu aiba probleme,nici tetraciclina nu am sau alt unguent care sa vindece...
Fetele apropo de discutie si eu stiu ca nu e bine sa te speli inauntru,poti provoca cu manuta ta alte boli pentru ca iti strici flora,vaginul ae autocurata singur prin scurgerile ce avem....spalaturile se fac doar exterior,niciodata inauntru...

Ultima oara a fost editat de kristinika (2014-03-22 10:44:31)


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#750 2014-03-22 10:57:26

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

ionela a scris:

Neata
Nico,nu ma spal niciodata inauntru. Vaginul are proprietatea de autocuratare.

ce este drept eu doar cand folosesc medicatie si ma mai spalam cu degetul cand mai foloseam prezervativul ca nici ala nu prea se impaca cu corpul meu:D

rozi sincer m-am tot documentat si eu cu branca ursului,eu m-am luptat si vreo cateva luni cu o anexita si am vazut ca e buna si pt ea asa ca am inceput din a 2 a zi de ciclu(in prima nu aveam cumparata) ca am zis sa impusc 2 iepuri deodata si ce este drept un efect are pt ca in primele 2 zile ovarele mele mi-au dat semn ca sunt influentate ca ma intepau dupa vad ca s-au obisnuit

Ultima oara a fost editat de nico_leta (2014-03-22 11:02:24)


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#751 2014-03-22 12:46:24

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Neata fetelor!!! Azi noapte am visat ca am facut un test de sarcina si mi-a iesit pozitiv...sper sa se transforme in realitate. In alta ordine de idei azi am facut un test de ovulatie si a iesit negativ. Deci, situatia se prezinta asa: 20.03, 21.03 teste pozitive, 22.03 test negativ....cm ar trebui sa vina cam pe la sfarsitul lunii martie...inceput de aprilie...ultimul cm a fost pe 04.03...iar relatii sexuale am avut pe 19, 20, 21 03....ce spuneti? sunt ceva sanse?

weekend placut la toata lumea si relaxant big_smile


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#752 2014-03-22 13:39:12

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

alexandra  mai fa si maine seecs si mult succes
pup fete


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#753 2014-03-22 15:57:16

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

da rozi am discutat cu blue si m am mai lamurit citisem eu ceva dar una e cand citesti una e cand vorbesti cu cineva care a trecut prin asta. smileo sa avem si noi poze cu burtici mai devreme sau mai tarziu :cool:hoinara pisica ma ai lol


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#754 2014-03-22 16:20:40

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

buna fetelor! sper ca aveti parte de vreme frumoasa pe unde sunteti!
eu am inceput mega curatenia de primavara de la 8:30 dimineata- sunt franta sad trebuie sa gatesc ceva ca apare sotul in 2 h- noi ce mancam ?! box
Alexandra 88, da-i inainte cu seeecsul azi-maine, apoi asteptam cumintele un test pozitiv ca in vis smile
Rozi, Caty,Nico, branca ursului chiar ca e buna- eu i-am dat sotului(ceai) in fiecare seara vreo 3 luni - iar spermograma arata bine smile (dr Uscatescu a zis ca sotul meu e tare stresat, in rest sa nu imi fac griji pt el- sa ia Profertil 2-3 luni).
Aseara, in vizita la dr, am facut si homocisteina...peste 200 lei. Mai am de facut Protrombina si  MTHFR (peste 650 lei). Pt PAI si XIII inca nu mi-a dat sa recoltez.
Sapt viitoare sau cealalta m-a chemat si la Fundeni sa ma intepe gratuit....apoi cu toate rezultatele, vedem daca si ce tratament trebuie sa iau. Pana atunci nu am voie sa iau niciun medicament in afara de Vit D.
Inca nu a venit cm- azi e z30 de la curetaj sad sper sa apara curand.
Kris, da-i pace batranei! e clar ca e putin dezaxata si nu merita prea multa atentie; atata  timp ca iti iei banutii si nu te scoate din minti complet, babuta e 'ignorabila' smile
Pup fetele si va doresc un weekend bun in continuare!

Offline

 

#755 2014-03-22 16:51:52

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

iulia o sa vina cand organimul e pregatit.nu te ingrijora.
kris lasa baba,ii trece
caty,o sa avem bebeii nostri vei vedea
iulia am luat branca in multe feluri dar asa cum o iau acum e perfect pentru ce am nevoie adica sa ovulez
luna asta nu mi.am luat temp si a fost mai bine,nu m.am mai stresat deloc ce va fi..va fi..eu am facut ce am putut si sunt multumita.oi vedea.
pup fete


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#756 2014-03-22 16:55:15

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

lol  sexinpat doar azi ca maine pleaca al meu sot in misiune pt 3 zile sad oricum sper sa fie ok si doar azi...


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#757 2014-03-22 17:04:43

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

branca ursului am luat si noi acum acum 1 an si jumatate dar o periada scurta adica o luna atat dar acum imi este frica sa i dau sotului am citit ca in multe cazuri a facut mai mult rau decat bine.as lua pentru mine dar intai vreau sa ma duc sa mai fac o eco sa vad ce o mai fi pe acolo ca nu am mai facut de multisor.rozi am trecut azi pe la catedrala si am vazut farmacia naturista.cat costa power potent?


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#758 2014-03-22 17:09:04

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

of ce  ma supara ca trebuie sa ma logez la fiecare vizita, ori nu exista ori nu vad eu unde sa bifez sa ma mentina logata
BU iau numai eu ,sotului nu i-am dat,cred ca dupa Paste daca nu se prinde nimic o sa am o discutie cu el mai serioasa si cred ca ne ducem sa facem niste analize ,sa vedem de ce nu iese,am zis sa treaca ceva timp ca intradevar eu nu mai am rabdare si vreau sa vina cat mai repede dar cei drept nu a trecut decat 6 luni de cand incercam si in ianuarie si asa am facut numai tratamente deci am piedut o luna,nu vreau sa zica doctorii ca sunt obsedata(recunosc ca sunt dar nu mai ziceti si la altii  angel )sper sa nu fie nimic ca eu sincer ma pierd uneori in atatea analize
Un lucru bun pe care il face BU este ca mi-a reglat tranzitul intestinal(era lent nu gluma)
si eu am facut ceva curatenie de primavara,am aruncat varza,muraturile si am pus butoaiele la locul lor sa stea linistite pana la toamna,acum imi astept sotul si ma pregatesc de o baie
si apropo de BU cica e bine pana la ovulatie dar cica nici toata luna nu strica,eu am zis ca pana la ovulatie chiar daca am citit ca normal in prima saptamana dupa concepere pt ca ovulul se prinde si dureaza pana se hraneste din corpul tau nu este afectat daca medicamentatia nu este ceva foarte puternic care sa persiste in corp foarte mult timp(gen raze,citostatice,etc) voi ce stiti?


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#759 2014-03-22 17:12:07

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

caty stiu ca e tub cu 30 si 60 de pastile sau ceva de genul...cel mare e 70 ron si cel mic la jumate..intreaba...nu te mananca nimeni...nici eu nu am crezut in pastilele alea dar sotul meu avea o spermograma foarte proasta si in 3 luni era deja pe normospermie de la un rezultat in care mobilitatea era de 10% restul 90% erau imobili si stiu ca si forme anormale erau destule si au revenit si de acolo...asa ca incearca .Eu l-am pus pe al meu sa ia pastilele si la zece zile a facut o spermograma si crescuse toate cu 10% .Fa si tu asa sa -l ia apoi sa faca la west acolo o spermograma...la mine dra vasile nu s-a inselat ...ca daca se insela nu ramanea imediat dupa spermograma buna.Te pup


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#760 2014-03-22 18:23:20

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Pup fetele!
Si eu am luat BU pt o anexita f urata si trompe obstruate. Dupa doua instilatii, una din trompe s-a infundat si mai tare si m-am suparat si mi-am luat branca ursului tinctura, 3 lingurite de 3 ori pe zi, fara sa tin cont de ovulatie si surpriza, a doua luna cand m-am dus la instilatie, era perfect permeabila trompa mea, care fusese inutila pana atunci. A ramas dr. masca, cand a vazut cat lichid intra, dar nu i-am mai zis ce am luat, l-am lasat sa se simta mandru de "reusita" lui rotfl2
Iar pofta de  sexinpat , fara masura lol Si blugii daca ma strangeau putin, sau atingeau prin vreun loc, jale era lol
Eu i-am dat si sotului meu BU si nu i-a facut deloc rau, ba din contra. Cred ca cei care au avut probleme cu ea, ori a fost coincidenta, ori problemele erau de alta natura, pt ca tinctura asta, nu face decat sa stimuleze hormonal (in mod natural) si creste circulatia sanguina la nivel genital. Mie, in lunile in care o luam, mi se dezvoltau 2-3 foliculi, fata de restul lunilor, cand se dezvolta doar unu pt a se sparge si mi-a reglat ovulatia, de la 18-19 zile cum o aveam, la 15-16.


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.