homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-42


#780 2014-03-23 14:06:31

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

pai le poti refolosi in caz ca mai ai rondele de ananas...cum eu nu am mai avut...le-am taiat patratele micute si am pus cascaval ras pe ele...la cuptor si asta e....


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 



#781 2014-03-23 14:07:22

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

si mai bine cu cascaval.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#782 2014-03-23 20:17:34

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Alex88 ce bunatati ai facut tu acolo?mmm
Just te pupacesc, mai ai un pic si te pui pe treaba nu?yuhuuu:)
Eu azi am dormit toata ziua si m-am trezit pentru ca m-am auzit sforaind lol rotfl2
Suport si dorm in orice fel de zgomot mai mutin sforait ...chiar si al meu lol
VA doresc o saptamana reusita si plina de "succesuri" rugaciune


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#783 2014-03-23 20:32:36

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, te pup, da, imediat ne apucam de treaba...sper sa iasa repede


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#784 2014-03-23 20:57:22

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Sa dea Domnul Just, sa fie din prima smile Iti doresc din toata inima pentru ca stiu cum este ....din pacate ....au trecut si la mine 8 luni jumate de la pierdere..dejaaa.....am devenit  nici nu stiu cum  sa ma exprim....am devenit ....simt ca nu vreau sa ma mai gandesc la asta..nu ca nu-mi mai pasa....pur si simplu vreau sa pun capat suferintei si durerii...nu vreau sa mai privesc in urma cu durere si nici inainte cu neincredere...cred ca cel mai bun cuvant e ca moantan sunt inghetata :)Te  par  kram


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#785 2014-03-23 21:11:32

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna, fetelor

Eu am fost plecata in weekend. M-am bucurat de cateva zile de plimbare si relaxare, chiar daca cam obositor, prin Moldova. Am fost, asa cum imi propusesem, la man Giurgeni si am participat la de dezlegarile care se fac la miezul noptii si care s-au terminat pe la doua noaptea. Am ajuns si la Sf Parascheva, ca nu am fost niciodata pana acum.
Acum, raman cu speranta ca Dumnezeu ma va asculta si va face o minune si pentru mine.

Blue, am citit ca si la tine mai mult o minune a facut sa ramai insarcinata. Asta imi da si mie putina speranta, ca mai sunt cazuri in care, chiar daca a fost aproape imposibil, s-a intamplat.

La mormantul Parintelui Arsenie Boca am fost si eu anul trecut. Nici eu n-am fost chiar o buna credincioasa pana acum cativa ani, dar in ultimul timp am avut o serie de probleme, si nu minore, incat mi-am dat seama ca singura speranta si nadejde e la Dumnezeu, ca altfel, la nivel rational, nu le-am gasit vreo explicatie. Adica am avut o per in care eram ca un boxer in ring, incercam sa-mi revin, ma ridicam putin si mai primeam un pumn. Si iar cadeam, si incercam sa-mi revin, si iar un pumn, si tot asa a fost o vreme. Sunt multumita ca am ramas cu creierii intregi, ca nu-s de-a dreptul franjuri (oare ar putea confirma toti care ma cunosc asta?!!  lol )
Acum...raman cu speranta in minuni, ca altceva ce sa mai fac.  Dar ma bucur ca am ajuns sa mai vad si sa ma rog in cateva biserici.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#786 2014-03-23 21:26:08

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny minuni exista trebuie sa credem in ele, totul depinde numai de noi , credinta, nadejdea si speranta sunt in mainile noastre :)Pupici
Nopate buna fete


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#787 2014-03-23 21:27:30

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Fetele,  puss  sunt si eu cu gandul la voi! Ma rog sa aveti minunile voastre cat mai curand...
  Cand vine vorba despre fertilitate/ infertilitate...eu chiar cred ca natura este oarba.. ca nu alege. Nu cred ca Dumnezeu are vreo implicare aici.  Altfel n-ar fi femei cu atatea avorturi..si care raman repede insarcinate si avorteaza din nou...si altele care se chinuie ani intregi si ajung sa le arda in fiecare secunda intrebarea "de ce eu?"

Just, scumpo! O maaare imbratisare pentru tine! majoreta  punk Din prima o sa-ti iasa! gravida

Toate sa aveti muuult, mult noroc! gravida


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#788 2014-03-23 21:32:24

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rona, nu stiu de ce dar asa simt si eu, ca va veni din prima o fetita. o visez. ai grija de tine si de gazute. kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#789 2014-03-23 21:57:00

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

multumesc rona...oricum infertilitatea ne.a marcat pe viata
pup puii si ma rog pentru voi


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#790 2014-03-23 22:04:27

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, eu cred ca daca am reusi, toate chinurile acestea ar fi uitate. Nu dintr-o data, dar usor-usor, cu trecerea timpului, uitam. Asa ca important e sa reusim sa avem copilul nostru si cu atat mai fericite o sa fim, cu cat stim ce inseamna sa nu poti si cat de greu a fost.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#791 2014-03-23 22:42:35

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Fetelor am observat ca au inceput sa ma cam doara sanii...e prea devreme pt un simptom de sarcina nu? Tare mi-e ca vine menstra sad...vad ca ovarul drept continua sa ma doara...nici nu stiu ce sa zic. ..miercuri fac o eco sa văd dacă exista probleme. .

Seara buna!


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#792 2014-03-24 08:19:01

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata fetelor.  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee
Alexa  drool  ce bunataturi ai facut acolo drool
O saptamana cu cat mai multe realizari
Va pup


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#793 2014-03-24 09:26:42

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata tuturor.

O zi buna si o saptamana cu vesti minunate!


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#794 2014-03-24 10:50:52

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

neata fetelor am fost si eu la analize,primesc rezultatele dupa amiaza.acum ma pun sa fac o placinta de branza.rozi,kristinika,eleny,alexandra.iulia,just mornincoffee daca nu e prea tarziu kram


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#795 2014-03-24 10:58:17

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Caty multumim de cafea, la mine nu-i tarziu merge oricand o cafea kram
Fete dragi kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#796 2014-03-24 11:17:51

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

caty multumesc...la mine cafeaua a ajuns capuccino big_smile...pup puss


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#797 2014-03-24 11:56:41

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

neata la amiaza !
noi am fost plecati in week-end, v-am citit pe sarite. incepe sa ma doara usor burta, poate da Dumnezeu si ovulez si eu.
saptamana asta postim, dar am zis ca pentru bebe ne da voie Doamne -Doamne big_smile
just, incepe lucrul la bebe?
va pup pe toate, ma intorc la treaba puss

Offline

 

#798 2014-03-24 12:17:16

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ionela, bebe vine cand te astepti tu mai putin kram
luna viitoare incep daca am cu cine lol, daca nu cealalta.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.