homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-34


#628 2014-03-18 17:29:03

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Iulia mergi saptamana asta la medicul de familie sa-ti dea trmitere la Uscatescu pentru trombofilie, si asa in loc sa platesti 5 meleoane platesti 60 de lei...intereseaza-te , am auzit si eu...mai sapa si tu smile Si sa ai trmitere de la dra de familie si cu alte analize si plus dupa ce te vede Uscatescu iti mai da si ea:)te pup
Alex nu te ingrijora...ai un bebe cumintel smile
Moon azi ...repet....sunt azi..bine lol si foaaarte optimista ...maine....om vedea:)
Azi am parul franjuri dupa alergatul  la Biserica --patru drumuri:))
Ionela te pup
Kris pup pisoiul...daca vrei iti mai trmit unul cand fata a mea:))


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 



#629 2014-03-18 18:19:03

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eu tot asteptam sa primesc mesaje noi de la voi si nu primeam nimic...acum am zis sa vad care a scris ultima si am vazut ca ati scris de abia am reusit sa citesc...si pe mine de ce nu m-a anuntat ca sunt raspunsuri noi?  grater
Am terminat curatenia acum astept sotul sa vina cu o bere ca asa merge dupa atata treaba  drool
Rozi  lol  imi ajunge vulpita asta....jur ca face cat zece....atat la alintatura,mieunat,mizerie si dragalasenie....in plus sta si trage numai la mine,de sot inca se sperie....cred ca daca mai iau una da afara matzele da si pe mine  rotfl2 Si eu pup viitoarea mamica


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#630 2014-03-18 21:40:46

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

waw, numai fete optimiste. bravo, asa trebuie chemati bebe-ii. kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#631 2014-03-18 21:45:17

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eu vreau o bebita, adica o fetita, deci sa vina fetita!!!!

Si sa vina fetitele si baieteii la toate!


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#632 2014-03-18 22:21:36

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

just te pup chicot
eleny  puss
noapte buna fete


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#633 2014-03-19 07:55:25

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata fetele puss
Eu ma pregatesc de dus la munca....o zi buna si ne auzim dupa amiaza
Pupici la toate puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#634 2014-03-19 09:31:10

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna, fete. Haideti sa incepem ziua cu buna dispozitie si optimism, sa ne gandim ca ne asteapta cea mai mare minune, sa ne gandim la copilasii nostri, care, asa cum zicea cineva pe aici, n-ar vrea nicicum sa vina la o mamica stresata si suparata.

Kris, o zi usoara la munca.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#635 2014-03-19 09:56:14

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Fete  wave  Doamne ajuta  la toata lumea   rugaciune


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

#636 2014-03-19 10:07:20

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fetelor:)
Kris , o zi usoara, sa ne spui in ce toane este "doamna"  azi lol te pup.
Eleny ma bucur  sa te vad atat de optimista , te pup:*


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#637 2014-03-19 10:10:35

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

'Neata, fete dragi! Asa vreau sa fim, optimiste in asteptarea bebeilor nostri!
Rozi, eu acum pentru trombofilie fac mutatiile care nu sunt decontate deloc de stat sad la dna Uscatescu, la Fundeni, se fac gratuit analize uzuale pt trombofilie- sunt recomandate mai ales in timpul sarcinii pentru verificarea starii coagularii. Mutatiile mele sunt peste tot pe bani- mai am vreo 3 mutatii genetice si le termin. cand voi fi gravida voi merge gratuit si la Fundeni la verificari lunare smile
Pana una-alta dau banuti ca nu am ce face sad la sarcinile trecute imi ieseau mereu trombocitele marite- dar trebuie sa aflam cauza ca sa inlaturam efectele.
Alexandra, ai grija de tine si de BB!
Fetelor, sa aveti o zi buna, insorita si plina de bucurii!

Offline

 

#638 2014-03-19 10:28:34

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

eu sunt la biserica cu soriceii.
sa aveti o zi minunata si plina de bucurie


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#639 2014-03-19 10:29:32

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Neata fetelor!!!! Ce ma bucur cand va citesc asa optimiste!!!! Sa va ajute Doamne Doamne sa vina cat mai repede bb si la voi!!!!!
O zi superba va doresc!!!!


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#640 2014-03-19 10:31:04

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Trebuie sa fim asa, e singura noastra sansa spre bine. Poate, undeva, e un adevar si in ideea ca atragem lucruri pozitive prin forta gandului. Nu-i deloc usor, de multe ori mintea imi zboara la intrebarea: Doamne, dar daca n-o sa se poata? insa scutur din cap si zic o incurajare, o rugaciune, ceva pozitiv.
Cred ca nicio parte din corpul nostru nu reactioneaza prea bine in conditii de incordare. Asa ca, pe cat putem, sa incercam sa inlaturam stresul si grijile. Eu mi-am facut o lista de afirmatii pozitive si le repet ca o moara stricata, uneori fara convingere, dar le repet. Si ma rog, oriunde ma gasesc, in orice moment in care nu stau de vorba sau fac altceva. Asa ca fetelor din Bucuresti, daca vedeti vreo nebuna prin autobuz care citeste acatiste, sa stiti ca eu sunt aceea.      lol


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#641 2014-03-19 10:40:15

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

mai raportez inca o nebuna in braila.....dar e inofensiva:)))))))


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#642 2014-03-19 10:43:57

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Neata,

AcAlexandra a scris:

iulia, sunt bine, doar ca tot n-au aparut greturile si asta ma cam sperie, daca nu e bine? sad in rest , la fel, ma doare din cand in cand putin burta si ma dor si sanii.

eu nu am avut toata sarcina nici o greata cat de mica, si Doamne ce bine a fost...iar sarcina a decurs perfect!!! greturile nu sunt obligatorii si nici nu sunt semn ca totul decurge bine, stai linistita ca e perfect fara ele smile


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#643 2014-03-19 10:44:43

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Pai cred ca si eu sunt inofensiva, doar ca, probabil, nu intotdeauna tin gura inchisa cand citesc, si mai bolborosesc cate ceva, de zici ca vorbesc singura.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#644 2014-03-19 11:01:35

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Neata fete optimiste!
Eleny, Rozi, Pup fetele nebune smile Doar cine nu a trecut prin asa ceva, nu stie ce inseamna..puss


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#645 2014-03-19 11:12:47

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Cris, ce facit tu, ce face micuta ta?

Blue, asa e, pentru cine a ramas insarcinata fara vreo probl, pare o nebunie si nu intelege. Dar cu siguranta fericirea noastra va fi inmiita.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#646 2014-03-19 11:49:37

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny, sa fii sigura de asta. Abia astept sa va vad pe toate la burticute puss


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.