homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-47


#875 2014-03-25 15:20:56

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

cascat  eu am dormit ca vaca
Bine ca nu m-am apucat de spalat/calcat, ca ma manca mana...Eu nu am tinut niciodata post, am incercat, dar la mine daca e interzis sa fac ceva, in cazul asta sa mananc carne/oua, tocmai atunci imi vine pofta mai rea si orice as face, tot nu ma pot abtine. Deci, nu e de mine.

Ma duc sa-mi mai pun niste seminte la cutiuta big_smile


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 



#876 2014-03-25 15:52:18

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Blue, foarte bine ca te odihnesti, Petra draguta merita odihna smile Si tu nici nu trebuie sa postesti... sa ii dai fetitei tot ce ii trebuie...dupa ce nasti vei tine post negru zilnic ca nu apuci sa pui nimic in gura . Cel putin asa era prietena mea dupa ce a nascut.
Eleny, vom avea si noi parte de sarbatoare in suflet, trebuie sa avem incredere!

Offline

 

#877 2014-03-25 16:07:10

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Da, Iulia, trebuie sa ne rugam pentru asta. Eu sunt constienta si am zis de mai multe ori ca pe mine numai o minune ma poate ajuta. Indiferent in ce ar consta minunea: sa gasesc doct potrivit, tratam care sa dea rezultate, sa existe un moment in care, fara nicio explicatie cum de s-a putut, sa raman gravida. Mie nici macar CM nu-mi mai vine, asa ca intr-un fel sperantele mele sunt de-a dreptul nebunesti. Dar cine stie...Dumnezeu e acolo sus, vede pe toata lumea.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#878 2014-03-25 16:20:19

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Iulia, Eleny, o sa apara minunea in curand; simt eu ca se goleste casuta aspirantelor smile
Eleny, nici mie nu-mi venea CM fara utrogestan, cu asta ma lupt de cand mi-a venit prima data si crede-ma ca am fost la N doctori, endocrinologi, ginecologi, etc si toti imi dadeau utrogestan, dar uite ca am gasit doctorul potrivit care m-a ajutat si cand nu mai speram la nimic, Dumnezeu mi-a trimis minunea asta mica. Trebuie doar sa ai rabdare, stiu ca e foarte greu, te inteleg perfect.

Ultima oara a fost editat de AcAlexandra (2014-03-25 16:25:56)


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#879 2014-03-25 16:27:25

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Pot sa te intreb la ce doct ai fost?

Eu nu am avut probleme pana am facut o embolizare. De atunci, de vreo 4 ani, mi-a venit de cateva ori asa cum ar trebui. In ultimul timp, deloc, si nu mai stiu nici analize cand sa fac. Ma ucide chestia asta,  plus ca ma simt de zici ca as avea 60 de ani. Nici nu zici ca mai sunt femeie.

Ultima oara a fost editat de ElenyR (2014-03-25 16:32:32)


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

 Publicitate


loading...

#880 2014-03-25 16:41:35

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

la cel care m-a ajutat si am reusit sa raman insarcinata sau te referi la ceilalti?


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#881 2014-03-25 16:42:23

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

La toti, daca se poate. Ca am fost si eu la cativa, dar deocamdata, toti ridica din umeri.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#882 2014-03-25 16:42:55

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fetelor!
Va pupacesc pe toate!
Rozi,cumva pisica ta a mancat cojile de la oua? lol Lasa puiule ca vine si randul tau cat de curand,iti spun eu!!!!
La toate o sa va vina randul,nu va lasa Doamne Doamne!!!! asa ne este scris sa tragem atat de mult pina sa avem minunea in brate.
in ultimul an sexul cu sotul era programat,il disperasem,numai ovulatie visa saracul...dar mi-a facut pe plac,in ultima perioada ma certa daca ma vedea ca nu tin picioarele in sus(sprijinite pe perete),mi le ridica el ...smile


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#883 2014-03-25 16:48:07

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Oana, si eu va pup pe voi, fetitele!

Ultima oara a fost editat de ElenyR (2014-03-25 16:50:18)


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#884 2014-03-25 16:51:52

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

pai am inceput la Fundeni cu dr. Catrangiu , apoi am mers la dr. Vilcea la Bucur, la 11 Iunie la Dr Balan, la Gral la Dr Sanduleac Elvira, la regina Maria la dr. Bratila care mi-a facut driling ovarian care nu m-a ajutat la nimic, tot la Regina Maria la Dr. Taralunga, la Medlife la Dr. Arash, Dr Mitroi si acum la Dr. Bican.  Am fost si la endocrinologi , dar nu-mi amintesc acum exact la cine, tot ce-mi vine in minte e Dr. Bajenaru Magda de la Medlife. Singurul care m-a ajutat a fost Dr. Bican, pt ca a fost singurul care mi-a zis ca utrogestanul provoaca doar o falsa menstruatie, iar ovarele de fapt nu functioneaza si nu am avut niciodata ovulatie.


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#885 2014-03-25 16:52:59

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Si cu ce ti-au restabilit menstruatia si ovulatia?


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#886 2014-03-25 16:58:51

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Oana, conteaza atat de mult sa ai un om langa tine care isi doreste acelasi lucru cu tine, e esential sa traga 2 la aceeasi caruta! Bravo pentru sotul tau! Ferice de tine! Sa ai sarcina usoara in continuare, inca vreo 2 luni si iti vei tine bebita in brate!
Si al meu, saracul, face cum spun eu- tre' sa faci spermograma si cultura, s-a executat imediat! Plus ca e foarte optimist ca lucrurile se vor aseza si pentru noi! Sufera alaturi de mine daca cuiva cunoscut i se intampla o drama asemanatoare.... dar am realizat ca nu mai stim sa ne bucuram de lucrurile simple sad
Eleny, acum esti sub tratament, va veni cm, TREBUIE sa vina!
Uite, mie imi da semne ca imi vine cm,,,desi ieri fetele ziceau ca e II pe test rotfl ce grozavie ar fi!
AcAlexandra, toate avem nevoie de o minune ca gargarita ta!
Asa sa ne ajute Dumnezeu!

Offline

 

#887 2014-03-25 17:00:19

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

pai din septembrie (sper sa-mi amintesc bn) de cand am inceput sa merg la el, am luat o singura luna utrogestan, iar in rest clomifen  pt stimulare si in urma ovulatiei a aparut si menstra pt ca asa cum mi-a explicat el daca apare ovulatia, apare si  menstra, insa nu si invers, adica degeaba luam pastile ca sa imi vina menstra  si daca nu aveam ovulatie.
oricum probleme noastre sunt diferite, eu am ovare polichistice de cand ma stiu si de aici lipsa menstrei...

Ultima oara a fost editat de AcAlexandra (2014-03-25 17:01:54)


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#888 2014-03-25 17:12:19

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ah Iulia, atunci astept cu nerabdare, postul big_smile


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#889 2014-03-25 18:10:32

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Moon ma bucu ca te-ai odihnit smile
Iulia cum e mai bine asa sa fie pt tine smile
Eleny te pupik
Kris ..pe unde esti?
Eu am mai baut un pahar de bere lol
Oana nu stiu ce a mancat miti , ideea e ca ne pregatim de nastere...eu sunt experta in mosit caini , pisici, si alte animale lol
Poop fete


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#890 2014-03-25 18:23:02

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

eu fierb niste cartofi sa fac niste chiftele de post ,nu tin decat miercurea si vinerea
nu m-am putut abtine si am prestat si azi,sincer pana acum e ok dar logic ca simptomele apareau dupa vreo 2 zile si asa azi era ziua de ovulatie si nu am avut timp de  sexinpat  decat azi si ieri,secretia abundenta a fost ieri (incepuse ceva de sambata dar timid)iar azi cred ca a fost finalul asa ca cine stie(poate era bine si sambata macar   rodnar  )
oricum poate nu ma aleg cu nimic sau mai bine zis doar cu un nou tratament pt mancarimi si lipsa un viitor omulet grater

Ultima oara a fost editat de nico_leta (2014-03-25 18:23:48)


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#891 2014-03-25 19:04:00

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

nico si la mine aseara incepusera niste mancarimi si usturimi la un loc...m-am spalat cu gel intim de la nivea si m-am dat cu clotrimazol...azi nu am mai avut nimic....


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#892 2014-03-25 20:02:28

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

si eu m-am dat cu niste crema de galbenele cu propolis si e bine momentan


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#893 2014-03-25 20:32:16

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

sa va mai intreb ceva ca sunt confuza cu atatea informatii gasite :secretia egg iti apare la inceputul perioadei fertile sau in ziua cu ovulatia,cand este teoretic ea mai abundenta?


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.