homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-45


#837 2014-03-24 18:06:46

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Off rozi, eu am mai zis ca nu am cuvinte pentru voi, cele care incercati de ani de zile sa aveti un copil. Eu nu vreau sex mecanic, cu riscul de a rata o luna, eu daca  am chef fac, daca nu, nu. Pur si simplu nu pot transforma apropierea asta dintre mine si al meu in ceva mecanic. Nu pot si nici nu vreau.

Offline

 



#838 2014-03-24 18:17:30

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Inela la inceput nici eu...eu sunt cu sotul din 2005 si din prima de cand ne-am cunoscut nu ne-am protejat cu nimic...pur si simplu....si pana in 2010 nu am ramas niciodata ...aveam un calcul al perioadei ferile de speriat ...faceam fix numai in perioada fertila ...dupa ziua 17 ziceam eu....nu mai sunt fertila....dar la mine atunci incepea lol si nu am ramas in 5 ani niciodata...apoi din 2010 am mers am facut analize ...toate ok ....si tot nu ramaneam...apoi am inceput sa intru in panica ...normal ....pana la urma orice femeie in pana mea in 5 ani ramane din greseala macar o data ..eu nu..nimic..de ce?pentru ca el avea spermograma proasta...apoi suflam si-n iaurt pentru ca sansa dintr-o luna gandeam eu...o pierd daca ma gandesc la cai verzi pe pereti...si asa am ajuns unde am anjuns....acum m-am potolit...efectiv nu mai vreau...asta e nu fac si gata...aveam zile in care efectiv ne durea pe amandoi la contactul sexual...nu mai puteam...niciunul...nici acum nu mai putem...intelege cineva?normal ca nu...dar uite ca inca ne iubim...nu stiu cum...si ne suntem alaturi..
sa nu ajungeti asa....e crunt...
e foarte bine ca nu faci asa....nici sa nu faci smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#839 2014-03-24 18:25:37

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, e de-o frumusete crunta, cateaua aia rotfl2 E asa comuna, ca a trebuit sa o caut doua zile la rand, in acelasi loc, ca sa o recunosc si nici atunci nu eram f sigura ca e ea rotfl2

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2014-03-24 18:26:23)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#840 2014-03-24 18:29:19

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, si eu tot din 2005 is cu al meu, anul asta facem 9 ani. Si pe mine ma mai durea, pentru ca faceam des, asta in primele 3 luni, pana cand eu am zis ca nu mai pot dupa ceas. Si incercam sa ne "programam" in asa fel incat perioada 12-18 sa nu ne oboseasca. Si in perioada asta facem la doua zile. Dupa ziua 18 mai trec si trei, patru zile.

Offline

 

#841 2014-03-24 18:34:07

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Moon sunt convinsa ca e frumoasa si iubitoare...dupa ce se va prinde de poanta...ca o iubesti...nu vei mai scapa de ea:)
Ionela , o sa fie bine smile
Kris...ai lasat baba in padure?rotfl2


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#842 2014-03-24 18:41:13

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Nah, presupun ca a aflat de 2 ani de cand o tot hranesc si ma joc cu ea, ca o iubesc lol


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#843 2014-03-24 18:45:58

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

aaaa.....am crezut ca era vorba de cea sperioasa care venea sa pape daca te indepartai tu ....fataaa..miti a mea tre sa fete ...cam in doua saptamani ..Oanaaaa pe 3 termin cura cu oua de prepelita si ghici ce....imi fata mata rotfl2 glumesc ..
O strig Mitibam cu bambini rotfl2)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#844 2014-03-24 18:55:09

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

fetelor hai ca stiti mai multe decat mine,sunt la prioada fertila si bineinteles ca am prestat dar cum doamne iarta-ma sa fac si zilele urmatoare prestari daca eu nu ma ud suficient si deja m-am iritat,la urmatorul contact o iau de la capat cu mancarimi,iritatii,dureri de ovare ca se inmultesc bacteriile.exista ceva care sa ma ajute sa imi regleze chestia asta (nu lubrefianti) ca sincer chef am dar frica e mai mare decat cheful si dupa 4 luni de tratamente nu mai vreau sa o iau de la capat grater ?Cum sa o fac odata la 2 zile macar daca eu trebuie sa imi revin o saptamana cel putin dupa aceasta iritatie


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#845 2014-03-24 19:38:37

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Off Nico nu stiu ce sa zic..chair nu ma pricep la categoria asta....cu drul nu ai vorbit?ce zice?


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#846 2014-03-24 20:23:31

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

nico, incearca multi gyn gelul. E din ingrediente naturale si ajuta la refacerea florei vaginale. Eu l-am folosit si ca lubrifiant, cand nu ma udam bine, iar acum in sarcina, il mai folosesc pt ca imi mai apare cate o usturime/mancarime si merge de minune.


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#847 2014-03-24 20:34:30

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

stiu fetele ca a fost prea devreme testul dar o mana invizibila m-a dus in baie si am zis..ce naiba e un test...pot sa-mi cumpar maine 100 smile...plus ca am avut niste ameteli si senzatii de greata , dar cred ca a fost din cauza ca azi noapte am fost de munca si a fost o noapte grea...la mine marea problema e stresul si sunt constienta de asta...dupa mine ar trebui in secunda 2 dupa ce ne iubim sa si raman insarcinata...stiu....sotul s-a cam suparat pe mine pe chestia asta...mi-a zis ca sunt paranoia si ca are impresia ca s-a transformat intr-o masina de facut sex....il inteleg saracul dar eu imi doresc cu disperare un copil
cu durerea de ovar drept...daca ma apas in zona unde am operatia de apendicita ma doare...sa fie oare ovarul? sau altceva?...maine sun sa-mi fac programare la gineco..

seara frumoasa!

LE....aaaaaaa fetelor m-a sunat mamaita mea si mi-a zis ca azi-noapte a visat multi sobolani si cica ea cand visa asa ceva ori ramanea ea gravida ori cineva din familie....cum sper ca mama nu are degand sa--mi faca suprize la varsta asta sper sa ma vizeze pe mine big_smile pupici

Ultima oara a fost editat de alexandra8810 (2014-03-24 20:36:29)


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#848 2014-03-24 21:31:01

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

lollol Alex, eu cred ca tu esti vizata in lista cu burtica, nu mama ta lol
I-auzi saracutul sot, se simte abuzat lol Nu le place deloc la barbati, decat sexul cu sentiment chicot


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#849 2014-03-24 21:43:44

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

sper moon....recunosc ca l-am cam abuzat pe sotul meu cat am fost la ovulatie.. lol .saracu' venea rupt in doua de la munca (e subofiter in armata si acum cu Ucraina fac multe pregatiri in caz de doamne fereste ) si eu il puneam la munca intensa...cadea lat dupa...adormea bustean lol...


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#850 2014-03-24 22:05:35

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Noapte buna fete smile
Sa aveti o noapte linistita si maine o zi minunata si plina de soare in suflet! wave


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#851 2014-03-24 22:29:10

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Pup Rozi! Noapte buna!

Alex rotfl2 deja incepe sa-i placa ce face la serviciu sa inteleg, ca acasa nu mai are trai bun lol Ar trebui sa-i spui ca visul lui din totdeauna (ca de altfel al tuturor barbatilor), abia acum se implineste, iar dupa ce ramai, o sa aiba pauza totala, o sa uite la ce se foloseste, deci sa profite cat mai poate.
Mi-am amintit de al meu intr-o zi de "echitatie" lol imi zice: I feel used!! rotfl2


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#852 2014-03-24 22:46:58

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

daaaa moon ai dreptate...chiar mi-a zis ca e curios daca dupa ce o sa raman o sa mai fiu asa dormica de sexinpat.....in seara asta l-am doftoricit ca e racit cobza...si mititelu' doarme acum ca un ingeras....ce rautacioasa sunt diablo...ma duc si eu langa el cascat...noapte buna...vise placute si puricii sa va sarute rotfl2


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#853 2014-03-25 08:19:53

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata fetele dragi.
Ieri am cautat la greu urzici si nu gaseam pana la un moment cand am spus ca ne intoarcem si dintr-o data am gasit minunea...in nici juma de ora am cules o sacosa sa imi ajunga  lol  asa ca intorsi acasa m-am pus sa fac de mancare apoi am stat cu sotul ca sa il rasplatesc pentru fapta facuta  chicot
Acum abia asteptam dimineata sa ma pun sa le curat si sa le pregatesc  drool
Dar mai intai avem  mornincoffee  de servit.
Rozi  puss  te inteleg enorm in ceea ce treci. Si noi timp de 6 ani nu ne-am protejat mai deloc si culmea nu s-a prins nimic pana in 2013 cand ne-am pus pe treba intens. Ajunsesem sa imi dau seama ca ne iubim doar cu un motiv si cu reguli,nu mai era dorinta de a te iubi din dragoste ci din interes si fara realizari...si asta te doboara fara sa iti dai seama.Si uite asa usor usor noi am intrat in criza ca asta iarna vorbeam pana si de divort. nu spun ca e mai bine acum,dar lucrurile se indreapta incet dar stresul asta te macina in interior fara sa iti dai seama si te face neom. Confirm ca linistea interioara te ajuta sa treci prin momente ca astea si ne face cat de cat puternice,macar aparent.
Pup pe toate.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#854 2014-03-25 08:23:57

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

neata fetelor!
ma doare burtica sad. daca n-as fi vazut ieri egg-ul meu frumusel rotfl as zice ca imi vin uratii. si afara e intunecat, as mai fi dormit vreo 2 ore.
abia astept sa ajung acasa. azi fac snitele din soia cu cartofi prajiti si salata. si mai am bors cu fasole de ieri.

Ultima oara a fost editat de ionela (2014-03-25 08:50:35)

Offline

 

#855 2014-03-25 09:27:59

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

wave
Kris, azi i treaba sa inteleg  chicot  Mi-ai facut si mie pofta de urzici. Sambata merg sa culeg si eu  drool

Ionela, inseamna ca azi pleaca oul la plimbare big_smile


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.