homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-46


#856 2014-03-25 09:31:04

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ionela,Moon neata... mornincoffee  mornincoffee
Da azi am treaba,abia astept sa fie gata.... drool Sa vad cate imi iese ca daca mai vreau acum stiu unde le-am gasit si cum erau foarte multe am mai lasat si pe data viitoare  rotfl2


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 



#857 2014-03-25 09:38:27

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

neata fetele! sincer va admir pt faptul ca va plac urzicile...eu nu le suport...mi se face instant greata de la mirosul lor...in schimb mama e innebunita, ar manca nonstop...bea si zeama aia in care fierb ele. Kris felicitari pt determinare si pt ca ti-ai indeplinit dorinta. Eu m-am trezit cu o durere crunta de ureche si masele pe partea stanga...cred ca m-a tras curentul.

zi productiva si frumoasa. puss


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#858 2014-03-25 09:44:00

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

blue, asa repede dupa o zi de egg??????? pai diseara nu mai scapa al meu rotfl2

Offline

 

#859 2014-03-25 09:53:48

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kris lol 
Nici mie nu imi placeau urzicile inainte, dar nici nu le gustam lol Seamana cu spanacul la gust.

Ionela, se poate si asa, nu e necesar sa fie multe zile de egg. Si la mine tot asa era, in ziua dinaintea ovulatiei era egg abundent si apoi pauza. Era f bine aseara sa fi facut ceva, dar azi il violezi pe al tau la marele greu lol


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#860 2014-03-25 10:26:01

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

'Neata fete dragi! urata vreme afara!
Ionela, baga mare, nu-l lasa sa scape!
Alex8810, nu te lasa asa, vezi daca mergi la doctor, ai grija la antibiotice- poate e bb si nu ii plac pastilele...
Kris, uite ce sot dragalas ai, plus ca ai avut noroc sa gasesti urzicile mult dorite- sa te bucuri de papa din ele smile
Ionela, burtica te poate durea si de la ovulatie+implantare ...deci nu tre' neaparat uratii sa vina smile
Blue, ai mare dreptate, dar barbatii sunt ca niste copii, nu le place ce le este impus, nici macar seecsul nu mai e interesant cand arata ca o obligatie
Aseara a venit rezultatul la homocisteina:
Homocisteina
Ser , CMIA , Abbott Architect i2000SR
7.73
<13 μmol/l ideal
>13 - 30 μmol/l hiperhomocisteinemie moderata
>30 -100 μmol/l hiperhomocisteinemie intermediara
>100 μmol/l hiperhomocisteinemie severa
Sotul a facut lectura rotfl zice ca e perfect.voi ati facut analiza asta vreodata? ce rezultat ati avut?
Pup fetele cu drag! Sa fiti sanatoase!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#861 2014-03-25 10:55:02

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

iulia o sa fiu atenta...azi sun la gineco sa ma programez pt ca ieri nu mi-a raspuns nimeni la telefon....ovarul cand ma doare cand ma inteapa si cand ma apas acolo ma doare...mi-e cam frica sincer ...nu m-a mai durut niciodata asa. maine fac si o eco sa vedem cum stau cu ovarele si cu rinichii mei unde am o mica cariera de piatra lol...


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#862 2014-03-25 11:06:36

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

blue, era bine daca era capabil rotfl
dar a avut ieri de masurat niste drumuri, nici nu-s curioasa cati km a facut la pas
oricum azi nu mai scapa, ma doare un pic si spatele, si burta...pleaca outul meu la intalnire rotfl2

Ultima oara a fost editat de ionela (2014-03-25 11:07:05)

Offline

 

#863 2014-03-25 11:12:40

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

succes ionela...sa se termine cu bine intalnirea wink


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#864 2014-03-25 11:20:43

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

alexandra, sa de-a dumnezeu!

Offline

 

#865 2014-03-25 11:22:32

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

lol Ionela
Iulia, la analizele alea, nu ma pricep deloc...
Alex, bafta azi la dr, sper totusi sa fie bine si sa te doara de la niste ochisori chicot


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#866 2014-03-25 11:48:05

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Neata, fetelor

Eu cred ca uneori disperarea asta a noastra de a avea un copil mai rau face. De multe ori ar trebui sa fim mai relaxate, un corp si o minte incordata nu pot contribui la nimic bun. Insa nu-i deloc usor sa fii relaxat intr-o asemenea situatie. Sunt multe care te apasa: neputinta, nedreptatea, frustrarea, neimplinirea...si cate asemenea sentimente. Uneori imi reprim manifestarea lor, fiind constienta ca stand tot timpul suparata nu-mi ajuta la nimic si ii indepartez pe toti de mine. Nimeni nu vrea drept companie pe cineva mereu trist. dar trebuie sa ne gandim ca pentru tot chinul asta al nostru, viata poate ne va recompensa cumva.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#867 2014-03-25 14:09:42

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

nu prea sunteti vorbarete astazi sad
la mine ploua, ma pregatesc si eu de acum de plecat acasa, ma duc pana in carefour sa iau baclava si soia pt snitele.
va pup, ne citim mai pe seara. puss

Offline

 

#868 2014-03-25 14:27:59

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

pfiuu am reusit in final sa ma programez la gineco dupa lungi si insistente telefoane...abia marti m-a programat...in alta ordine de idei am primit directive de la sot sa-i fac pui pe sticla la cuptor...el nu tine post, a avut o experienta neplacuta la nunta cu un preot si de atunci numai vrea sa auda de asa ceva...si ce sa fac...ma conformez...ma apuc sa fac un pui cu unt aromatic big_smile...spor la bucatareala fetelor partydance


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#869 2014-03-25 14:46:28

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

fetelor, sa stiti ca suntem cam silentioase azi ...sigur e de la vremea asta care s-a schimbat peste noapte.
Alex, ce bine ca ai reusit sa te programezi, va fi bine, sa vezi tu! wow, ce bunatati cere sotul tau, sa ii spui ca nu e pretentios deloc,,, parca vad ca si pe al meu il loveste o reteta-schema de pe net de  pc caut ca fraiera pana ma zapacesc lol)mai bine ii zic sa sparga 50 lei la shaormerie  food
Ionela, imi place meniul tau...mie imi e teama sa ii fac sotului soia... singurul care ii place e sosul de soia in mancarici cu carne rotfl
Eleny, astazi e BunaVestire, haideti sa inaltam rugi catre Dumnezeu, sa ne trimita cate un ingeras care sa ne lumineze vietile smile Sa ne tina Dumnezeu sanatoase!

nimeni nu ma poate ajuta cu homocisteina mea?

Offline

 

#870 2014-03-25 14:50:07

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Alexandra, buuun puiul la cuptor. Nici sotul meu nu prea posteste, ca mananca la cantina de la serv. Si pentru mine e mai comod asa, decat sa-i pun mancare in fiecare zi. Eu m-am gandit sa postesc de acum inainte, nu chiar tot postul, dar macar miercurea si vinerea. Nu e chiar simplu, avand in vedere ca-s o pofticioasa si-o mancacioasa, de zici ca n-am mai vazut mancare in viata mea.

Suntem cam tacute azi, probabil si din cauza vremii care te trage la somn.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#871 2014-03-25 14:51:52

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

da iulia...al meu zice ca cea mai buna leguma pt el e carnea....orice mancare as face nu e buna daca nu are si putina carnita...eu nu ma omor asa tare...mai mult imi plac leguminoasele...salatele...
si eu am aprins azi candela si m-am rugat putin la Doamne Doamne sa ne ajute sa fie bine pana la capat...

Eleny eu o sa tin ultima saptamana din post cand ma duc sa ma spovedesc si sa ma imprastasesc...asa am facut mai mereu

Ultima oara a fost editat de alexandra8810 (2014-03-25 14:53:02)


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#872 2014-03-25 15:00:01

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fete dragi
Mie mi-e lene..am pus o fasolica la inmuiat de aseara dar mi-e o lene ...e dinaia dureroasa lol
Kris si cu baba ce-ai facut aiingropat-o?lol
Va pup apasat si va citesc smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#873 2014-03-25 15:01:50

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fetelor:)
Cata activitate pe aici:P
Eu n-am prea mai intrat ca am ceva mai mult de lucru la munca , iar sapt asta lucrez pana la 7 jum, la 8 jum ajung aks franta si nu prea am mai avut timp sa intru.
Am fost duminica la Sf Nectarie, dar din pacate , nu am ajuns la moaste pt k era o coadaaaaa imensa, am stat putin la slujba, iar apoi am plecat pt k Biserica era plina si era f cald, abia am avut loc sa stau in usa acolo.

Va poop:)


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#874 2014-03-25 15:04:06

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Si eu tin prima si ultima saptamana, dar acum vreau si miercurea si vinerea. Am vorbit cu un preot care a zis ca e bine si lunea. Eu mananc orice mancare, dar sa fie acolo, o bucatica.

Iulia, asa e, azi e sarbatoare mare. Poate o sa vina si pentru noi ziua Buneivestiri.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.