homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-69


#1293 2014-04-06 07:48:33

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

neatza,fetelor ieri nu v-am zis dar am fost lenesa si nu am facut mancare dar azi nu mai am scapare trebuie neaparat
aseara am vb cu o fosta colega de liceu care momentan este plecata in Anglia si sa vezi surpriza are 11 saptamani,off numai burtici prin jur,imi pare bine pentru ea dar rau pentru mine
Acum mai ramane sa imi zica si o fosta cole de facultate ca are burtica ca sigur o sa fiu foarte invidioasa,e aiurea cand esti inconjurat de burtici si tu nici gand chiar daca te bucuri pentru ele
Ionela oare ce face ne da vesta buna,e grea asteptarea pana maine ca parca a zis ca e plecata in weekend


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 



#1294 2014-04-06 10:57:52

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

neata
n-am facut test inca rotfl. nici simptome de menstra nu am. is doar constipata rotfl2. poate fac diseara cand ajung acasa. dar e surecheck, si nu stiu ce iese in z 12
n-am citit nimic din urma, acusi ma apuc.
va pup

Offline

 

#1295 2014-04-06 11:05:32

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

ionela a scris:

neata
n-am facut test inca rotfl. nici simptome de menstra nu am. is doar constipata rotfl2. poate fac diseara cand ajung acasa. dar e surecheck, si nu stiu ce iese in z 12
n-am citit nimic din urma, acusi ma apuc.
va pup

poate da domnul sa iti iintarzie vreo 9 luni ,si atunci s avina odata cu bebic
eu mai am pana sa imi vina dar vad ca a inceput timid sa ma intepe burta ,


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#1296 2014-04-06 11:31:11

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

nico, sper.la mine azi e ziua 28,zic eu ca am ovulat in ziua 16, deci as fi 12 dpo. e posibil sa ma fi dereglat de la tratamentul cu gynozol, si sa imi intarzie. chiar nu stiu ce sa zic. sa vad ce dispozitie am diseara de facut test.

Offline

 

#1297 2014-04-06 11:38:48

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

neata fetelor!

ionela iti tin pumnii si picioarele lol sa fie cu noroc luna asta puss...sa stii ca si constipatia este un semn de bebe wink
nico si tie iti urez mega succes luna asta
la mine azi se cam termina cu uratii...acum stau in dubii cand sa incep cu testele ...am avut cm de 28z
va pup fetele si va doresc o duminica frumoasa chiar daca afara e frig si bate vantul puss


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1298 2014-04-06 12:53:26

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Alexandra, multumesc smile
De dim visez numai teste de sarcina. Abia ast sa ajung acasa si sper sa nu ma dezamageasca rezultatul. Azi e ziua tatalui meu, cadou nu i am luat ca n am avut timp, dar poate a pus Dumnezeu ceva pretios deoparte pt el rugaciune

Offline

 

#1299 2014-04-06 13:15:26

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

IOnela succes azi si la multi ani tatalui tau.Sper sa fii insarcinata si sa fii fericita smile
Alexandra incepi din ziua 10 , cam asa .Succes si tie !
Va poop pe toate , sa aveti o zi minunata smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1300 2014-04-06 13:36:11

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, multumesc din suflet. Tata e special pt mine. Si mama e, dar parca tata e...tata. Am mereu lacrimi in ochi cand e vb de parintii mei, f mult ii iubesc si sufar pt amandoi ca nu sunt fericiti. Inca nu am gasit calea prin care sa ma pot imparti ca le fiu amandurora alaturi si sa nu se simta unul mai iubit ca celalalt. Fata de mama sunt mai rece e drept, pt ca mi a spus mai mereu la suparare vorbe care dor si acum, dar tot o iubesc mult. Mi as dori o familie fericita...in fiecare zi. Sa nu trebuiasca sa aleg cui dedic prima zi de paste sau de craciun. E f greu...desi tata spune mereu sa imi vad de fam mea si sa nu ma intereseze ce fac ei. Dar ei sunt familia mea...
Iar plang

Offline

 

#1301 2014-04-06 14:08:39

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ionela te inteleg, ai meu au divortat cand aveam eu 20 de ani...dupa o copilarie plina de certuri si scandaluri...dar au vrut sa fiu eu majora .
Acum tata e mort .. a murit cand avea 48 de ani si ma impart intre amintirile si dragostea pentru el si mama.Mama m-a jutat mult desi nu ne-am inteles niciodata ...o iubesc dar tata e tata ...si tata nu mai e....deci fii fericita ca ii ai in viata ..
Succes la testat azi sau cand vrei tu  smile
Eu ma bag cu miti la somnik . wave


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1302 2014-04-06 14:39:20

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Alex sincer nu imi fac mari sperante ca nu prea am prestat luna asta daca mi-a fost rau si daca nu a fost atunci ovulatia si a fost cateva zile mai tarziu degeaba ca atunci imi era foarte rau si nu am mai facut nimic
Ionela sincer nu pot sa iti spun nici un cuvant de incurajare pt ca ai mei sunt inca impreuna chiar daca au fost momente cand erau la un pas de despartire s-au redresat si sunt impreuna,oricum ar fi parintii sunt speciali pentru fiecare


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#1303 2014-04-06 15:42:46

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ionela sarbatoresc si eu cu tine..Miti a mea are contractii si fata pana maine..sper toti puii..deci partyyy happy


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1304 2014-04-06 16:03:31

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, uraaaa, sa vina puiutii!em am dormit ca mamaliga de la ultimul msj scris aici rotfl
Il ast pe al meu si mergem la noi acasa. Apoi iesim cu tata in iras la o pizza

Offline

 

#1305 2014-04-06 16:21:56

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ionela si eu am adormit si m-a trezit miti..cu contractii si vaicareli lol


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1306 2014-04-06 16:33:21

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rozi tin pumnii mitei tale sa reuseasca ! felicitari mamaitzo puss


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#1307 2014-04-06 16:41:14

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

VRoiam sa plec la tara azi, dar cum am al saselea simt.....bine ca am ramas acasa smile
Multumesc, va pun poza cand i-o fata pe toti.Pupicei
Radeam cu sotul , m-am dus sa-i zic ca nu pot pleca de langa ea ca vine dupa mine si numai ca nu terminasem propozitia si ea era la picioarele mele rotfl2


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1308 2014-04-06 18:57:48

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Salutare, fetelor

In weekend-ul asta am cam lipsit, ieri am dat o fuga la socrii ca a fots ziua lui tata-socru sapt trecuta si in rest am bagat curatenie la greu. Am vrut sa fac sfestanie, dar am fost la biserica si preotul mi-a zis ca nu mai are timp inainte de Paste. O sa fac dupa, dar curat tot trebuia sa fac.
Drept sa va spun, se vede ca nu prea mai sunt obisnuita cu munca fizica, ca sunt cam obosita.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1309 2014-04-06 19:01:33

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

eleny la multi ani socrului tau, sa fie sanatos si sa aiba viata lunga
Eu sunt in priza in continuare ,Avem  doi pui deocamdata ..vii si nabadaiosi , a mai fatat unul malformat , cu un singur ochisor si care nu a trait..mai bine ca eu nu aveam curaj sa-l arunc .Sa vedem ce mai urmeaza .Va pup


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1310 2014-04-06 19:05:40

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Mersi, Rozi, sa fie sanatos, macar pe el sa il mai am, ca taticul meu nu mai e.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1311 2014-04-06 19:11:34

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

hai ca suntem toate langa pisi sa ii mai alinam din dureri smile
macar ea sa aiba parte de pui daca noi nu,eu va invit la ai mei peste vreo 2 saptamani ,sper sa iasa ceva din ouale alea
iar ma doare ovarul stang ,imi vine sa il dau la schimb cu altu ,ce e aiurea ca ma doare in spate nu in fata ,am luat saptamana asta no spa dar am zis ca nici prea mult nu e bun ,oare cat pot sa iau fara sa ma afecteze?
oricum au inceput de azi si durerile de burta
v-am zis ca m-am hotarat dupa paste ma duc sa imi fac analize amanuntite ca vad ca doar la voi mamei naturi nu imi iese


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.