homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-70


#1312 2014-04-06 19:40:18

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Nico sigur e ovarul ? Sa nu fie de la rinichi. Eu aveam impresia ca ma doare ovarul drept iar la eco a ieșit ca defapt era o pietricica la rinichiul drept si aia ma durea..


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 



#1313 2014-04-06 19:47:55

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Nico sa nu fie rinichiul , multumesc de incurajari smile
Mai vine unul rotfl sper ca e ultimul rotfl2


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1314 2014-04-06 19:48:33

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fetele dragi.
Ionela LA MULTI ANI tatalui tau party  cu multa sanatate ca e cea mai importanta.
Eleny puss  LA MULTI ANI socrului tau party  si lui cu multa sanatate ca e cea mai importanta.
Rozi puss  Felicitari bunicuto  majoreta  sa ai parte de matisori frumosi si sanatosi si cat mai iubitori.
Eu azi am fost la cumnatica la un gratarel si acum acasa.
De maine incep curatenia de sarbatori prin casa ca am vrut sa fac zilele astea dar cu disparitia lui Gipsy nu am mai fost buna de nimic si cum acum m-am mai resemnat putin trebuie sa revin la lucrurile normale.....
Ionela puss  asteptam test cu +
Nico puss  si pe tine te astept cu vesti bune,adica test+
Alexa  puss
Va pup pe toate.
Rozi astept pozi cu minunile tale mici si scumpe. hjarta  hjarta  hjarta


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1315 2014-04-06 20:12:01

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eu i-as spune lui Rozi "mamica", parca suna mai bine ca bunicuta.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1316 2014-04-06 20:13:14

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kris acum a mai venit al treilea viu si tipacios si cred....cred....sper sa ma insel...mai e unu rotfl2)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1317 2014-04-06 20:23:52

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Merge si mamica.....acum ramane la aprecierea ei....Rozi ce zici????
Mama da cata treaba a avut pisicuta ta....din cate am citit pe net,de fiecare data cand se imperecheaza elibereaza cate un ovul,deci  s-a destrabalat la greu... rotfl2
Astept pozici cu minunatiile tale.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1318 2014-04-06 21:29:44

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

deci rezultat final trei puiuti : balanel, negrut si patratel. nu reusesc sa-i prind calumea in poza sunt conectati la Titzi lol, Sunt perfecti, de la 3 se chiunuie saraca ..acum s-a linistit ..si sug ca nebunii doamne ce frumos...imi pare rau de cel care a fost bolnavior dar bine ca astia trei sunt bine smile
Poate reusesc maine sa le fac poze pe ziua smile
Pai kris eu zic bunicuta ..mamicuta poate ...voi si eu ..nu se stie smile
Poop fete, sunt foarte fericita ..i-am asteptat  si se pare ca am intuit bine cand vor veni pe lume.Acum sa le gasesc stapani ca ar fi pacat de ei si sa o sterlizez pe mandra ca e fertila rau lol

Ultima oara a fost editat de rozi2012 (2014-04-06 21:32:11)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1319 2014-04-06 21:42:33

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eu tocmai m-am certat cu sotul meu, de fapt, am tipat un pic la el. Are o obsesie cu termenele de garantie si ca toata mancarea e stricata...ce n-ai vazut. Mi-a aruncat vreun kg de stafide ca i s-a parut lui ca sunt stricate, desi erau f bune. E adevarat si ca el are un stomac mai sensibil, eu mananc orice si n-am nimic si de aia nu inteleg ideea lui obsesiva ca totul e stricat. La orice avem prin frigider intreaba: "dar o mai fi bun?' M-a innebunit de cap.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1320 2014-04-06 21:44:27

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Sa-ti traiasca si sa creasca mari si frumosi minunatiile bunicuta draga si pupa si mica mamicuta curajosa kram
Rozi dar daca nu gasesti stapani nu ii poti da la o organizatie care se ocupa cu asa ceva?
Pe aici sunt la greu asemenea organizatii,stiu de cand cautam un pisic,dar au la pretentii....mai rau ca la adoptia unui copil....referente,valutare personala,vizite la domiciliu pre si post adoptie si nu mai tin minte cate nustiu
Fetele va pup ca ma bag in pat langa sot.
Noapte buna.
Eleny imi pare rau de cearta puss  kram
Cred ca barbatii in general sunt mai sensibili....si al meu de multe ori imi spune ca am obiceiul sa las lucrurile sa nu asa proaspete sau ca el prefera sa cumpere cand e nevoie decat sa se invecheasca si eu ii spun ca daca nu ii place poate manca ce pofteste ca mie oricum imi place....asa sunt ei mai sensibili.....si asta din cauza noastra ca ii protejem mai mult decat pe noi

Ultima oara a fost editat de kristinika (2014-04-06 21:58:43)


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1321 2014-04-06 23:01:22

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny, lol asa-i si sotul meu, dar daca mananc eu atunci mananca si el lol. cred ca asteapta sa vada daca mi-e rau mine. nu pune la suflet asta. sunt maruntisuri.
Rozi felicitari pentru pisicute. daca erai la mine in oras luam eu unu.
Kristinika kram
Ionela astept ziua de maine kram
Tuturor kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#1322 2014-04-06 23:09:32

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Pe ziua de azi e negativ. Maine nu mai fac. Mai astept

Offline

 

#1323 2014-04-07 08:08:47

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Neata fetelor
Rozi, felicitari pt puiuti, sa creasca mari si sa fie sanatosi smile
Eu aseara am ajuns pe la 11 acasa si m a pus nu stiu cine sa ma mai uit pe test o data. Cred ca era linia de uscare, ca se vedea ceva. Am sa imi mai  iau azi si sa fac maine. Simptome tot nu am, secretia e putina, dar e. Doamne ajuta sa nu fie dereglare!
Acum e 8 ceasil si mie imi aratz msj postat la ora 5.  spranceana

Ultima oara a fost editat de ionela (2014-04-07 08:10:32)

Offline

 

#1324 2014-04-07 09:16:49

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata si o saptamana buna!

Eu de vreo doua zile as manca intr-una, sunt precum copiii mici, tot ce prind, bag in gura.  lol Si asa necaz am pe mine...ca si asa sunt destul de umflatica.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1325 2014-04-07 10:16:01

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata fetele mele dragi puss
mornincoffee  e pregatita si va astept sa serviti.
Va doresc sa aveti o saptamana minunata,plina de surprize placute.
Pupici la toate.
Ionela stii si tu ca dupa ce trece timpul de citire testul nu mai este concludent dar cine stie poate vii cu vesti bune,eu iti tin pumnii.
Offf de ceva timp imi vad sotul cum nu mai poate de dorinta de a avea si el un bebe mic,de fapt zice ca nu vrea doar unul ci doi...pana acum era destul de indiferent la asa ceva in sensul ca daca vine bine,daca nu mai asteptam....acum daca s-ar putea si maine...
Eleny poate e si de la stres senzatia asta ca tot vrei sa papi cate ceva,sau poate altceva????


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1326 2014-04-07 10:28:17

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kris, mersi de cafeluta, eu am baut-o pe a mea deja, ca m-au pus astia sa vin mai devreme la serv. dar mai iau una de la tine, sa-ti tin companie.
Altceva nu poate fi, ca as fi mai tare ca in bancul ala prezervativul si David Copperfield. Deocamdata am un sterilet pe acolo, sa vad cat zice doct asta sa-l mai tin. Sotul meu nu prea mai pomeneste de copii, ca i-am spus clar sa nu-si faca iluziii prea mari. Stiu ca in sufletul lui isi doreste f mult, si asta ma apasa si mai tare, dar ce sa fac...


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1327 2014-04-07 10:34:06

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fetelor, am disparut in weekendul asta- sincer nu am avut chef de nimic si am stat 2 zile in casa - sotul a lucrat in weekend,  numai niste telefoane m-au deranjat. Ieri am tras vreo 2-3 bocete- asa, de disperare si frustrare... nici cu sotul nu sunt pe roze- simt cu ma indepartez de el si el de mine- fiecare cu problemele lui. nici de gatit nu imi mai arde- mereu trebuie sa imi imaginez ce ar vrea el sa manance, dar cumparaturi sau ajutor din partea lui, ioc. motiv pt. care deseara nici nu am de gand sa gatesc, sau cel putin nu ma mai duc acasa cu ditamai sacosa si el sa vina cu mana in buzunar sad iertati-ma fetelor, nu mai am cui sa ma plang sad
Rozi, ma bucur ca Mitzi a ta e bine, la fel si puiutii ei! sa te bucuri de ei acum, pana incep sa mearga si se fac niste nazdravani smile
Ionela, ai facut test ieri seara? (pai daca ar fi pozitiv, crezi ca se pozitiveaza la urina de seara asa repede?! )
Eleny, si eu rod orice, oricat sad dar eu ma usuc, nu pun pe mine ...ma mentin sub 49 (desi aveam 52) de la prima pierdere de sarcina sad
pup fetele. sa aveti a saptamana usoara!

Offline

 

#1328 2014-04-07 10:36:48

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Offf Eleny.asa e de crunta viata asta cateodata....dar poate ne va fi rasplatita si noua toata suferinta asta prin lucruri minunate si neasteptate....
Eu am o matusa care firar sa fie a facut la avorturi....mamaaaaa...apoi  si-a pus sterilet nu stiu cat de bun a fost sau ce a facut doctorul dar la scurt timp ramasese iar insarcinata... lol  si bineinteles ca s-a terminat iar prin avort si schimbarea steriletului...
Iulia  puss asa sunt barbatii indiferenti si....mai bine nu mai zic.... box si pe al meu il doare in cot de treburile astea si apoi spune ca ar fi vrut aia,dar asta cand e gata cealalta si mai si vine si critica si iau foc si ii spun sa faca el de azi inainte daca tot e cunoscator si ca sa nu fie el mai jos imi zice ca ce cred eu ca el nu e capabil??? bang si al meu mai e si leu ca zodie....si la cumparaturi,vrea lista facuta,dus direct la raft in 2 secunde luat si plecat.....iar daca ii spun sa ia el in drum spre casa nu iti zic ce tragedie,a ajuns sa zica ca acum face anumite lucruri numai de gura mea nu ca vrea sau nu...ha ha ha...ma enervez pe moment apoi imi trece ca asa sunt ei,mamositi, fuduli si un pic egoisti dar noi ii iubim ca sunt ai nostri,fara ei am sta si mai rau asa ca rau cu rau dar mai rau fara rau.... chicot

Ultima oara a fost editat de kristinika (2014-04-07 10:45:36)


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1329 2014-04-07 11:04:57

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kris, asa e, tare nedrept mi se pare si mie de multe ori. Si eu cunosc femei care au facut avorturi cu zecile si tot raman gravide luna de luna, daca nu se feresc in vreun fel. Dar ce sa facem...ca nu prea avem ce. Eu ma mai razbun pe sotul meu, ma supar pe el si il cert fara un motiv serios, dar probabil simt nevoia sa rabufnesc. Pana s-o supara odata, ma baga undeva de n-o sa mai indraznesc sa-i zic nimic.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1330 2014-04-07 11:10:13

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

lol  Asa este....la urma urmei si ei au sentimente si chiar daca par mai indiferenti nu inseamna ca nu se gandesc.
Sa ma vedeti pe mine cum ies pe afara si o chem in continuu pe Gipsy...cateodata incerc sa ma feresc de vecini si sot ca nu vreau sa creada ca sunt nebuna de tot strig la vant dar na....unde s-a dus mititica cine stie....eu inca stau cu jucariile ei intinse prin casa...


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.