homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-68


#1274 2014-04-04 18:06:59

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

fetelor eu am avut cm pe  14 martie si dupa calcule as fi in ziua 22 iar dupa simptome as fi avut ovulatie cam pe  24/25 doar ca de vreo 2 zile imi este un pic greata,parca mi se pune cate un nod in gat (azi mai mult ca niciodata) acum sincer nu ma dor sani,simptome de cm nu am inca ,oricum daca am calculat ovulatia gresit dupa nu am mai prestat ca mi-a fost rau tare
sincer am zis ca fara teste mai ales ca sotul a zis ca sa termin cu prostiile ca sigur nu am ramas
ma gandesc ca totusi sa nu fie si de la Uractiv(pe prospect nu scrie dar cine stie) plus ca am mai luat cate un no spa ca ma sacaie ovarul stang si poate de la ala?daca ar fi sarcina e prea devreme pt simptome de genu
daca fetelor voi sunteti cu pisicile eu mi-am pus clocitoare cu oua de gaina ca sa le duc la socrela,ieri am tot masurat temperatura (de aia termometru) acum sunt preocupata de altfel de copii  big_smile
Ionela esti rezistenta si sa dea domnul ca rabdarea ta sa fie rasplatita cu un raspuns pozitiv


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 



#1275 2014-04-04 19:45:18

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Fetele ce mai faceti?
Cam liniste pe aici  cesafac
Offf de cand nu e Gipsy cu noi tare e liniste in casa....asa ca de plictiseala m-am pua sa fac niste clatite de post cu mere  forgetit
Sotul mi-a promis ca maine daca nu vine si nu ploua mergem iar sa o cautam rugaciune
Nico fiecare corp reactioneaza in felul lui....eu la prima sarcina mi-am dat seama ca e ceva cu o saptamana inainte de cm.DOAMNE AJUTA sa vii cu vesti bune in curand.
Apropo....a trecut si a 35 a zi si nimic nustiu ...mai astept oricum.....poate pe luni primesc doua vesti bune....
Pupici la toate


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1276 2014-04-04 20:29:03

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

doamne ajuta sincer as vrea sa nu imi fac sperante dar parca nu pot sa ma abtin in totalitate
oricum sincer imi tot repet ca e o alarma falsa ca sa nu patesc ca luna trecuta si sa stau bosumflata 2 zile,
Kriss hai ca asteptam vestea buna................poate luni vine II liniute


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#1277 2014-04-04 20:38:02

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

kris eu caut o reteta de peste marinat in sos tomat, vreau sa fac in seara asta smile
Am stat si am retusat lucrari de-ale copiilor si sunt mandra de lucrarile lor.O sa fac poza la una haioasa , am ras de m-am prapadit , dar e foarte frumoasa
Nico succes, sa fie luna norocoasa
Azi un baietel de la scoala a facut o felicitare tare draguta si i-am aratat invatatorului si el zice..eee degeaba daca femeia care il are in plasament nu are grija de el si eu am avut o reactie ..de mi-au dat lacrimile ..imi parea rau pentru ca e tare frumusel...si el a vazut reactia mea si a avut o reactie fara vorbe...de parca ar fi gandit..ia-ma pe mine...apoi a venit la mine cu felicitarea si se dadea pe langa mine...mititelul...zic ce sa-i fac..si aveam un covrig si i l-am dat iar el mititelul l-a impartit cu colegii...efectiv m-am topit...o sa ma interesez care-i treaba cu el...o sa-l studiez si poate ....poate ....offff   .Nu refuz ideea sa fie marisor la o faza ca asta ma doare ca am pierdut sase ani din viata "noastra" .Poate credeti ca sunt nebuna , dar a fost ceva asa....iesit din comun ...el a simtit ceva...a simtit ca eu vreau un copilas....o sa studiez problema .smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1278 2014-04-04 20:48:28

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rozi fara sperante .................ca dupa dezamagirea e mare ,nu ma redeanjeaza mirosurile doar uneori miscarile bruste imi da senzatia de regurgitare............deci fara sperante clar?????????????? tongue  tongue  tongue  big_smile
eu cand vad la tv cate un copil pe care il arat abandonat de mama pe cine stie unde parca imi vine sa intru in tv si sa il iau la mine(la fel ca fata de pe pro tv de azi cea la care mama a murit ucisa de sot prin incendiere)
parca as vrea sa imi lase si mie o nebuna unul mic la usa daca ei nu ii mai trebuie bebic


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1279 2014-04-04 21:12:43

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Nico din pacate daca gasim unu mic la usa ni-l ia statul ca tre s-o caute pe ma-sa poate se razgandeste mititica , apoi il da in plasament la un asistent maternal cu experienta .La fetita gasita sapt. asta in braila s-au dus doua familii ca s-o ia acasa si ..surprizaaa..nu se poate frate...din cauza celor mentionate mai sus .Deci si daca  iti pica in brate din copac nu se poate.Saptamana viitoare sunt mai libera si as da o fuga la protectia copilului sa vad de unde incep.Am asa un feeling...
Am pus pestele la foc, apoi il pun in borcanse si apoi so pe el rotfl


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1280 2014-04-04 21:36:33

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Mnaamm ce bunatate Rozi drool ....copiii simt anumite lucruri...destinul poate iti croieste drumul puss
Nico eu iti tin pumnii stransi puss
Eu ma uit la romanii au talent la nebunii astia nustiu


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1281 2014-04-05 07:56:07

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rozi2012 a scris:

Nico din pacate daca gasim unu mic la usa ni-l ia statul ca tre s-o caute pe ma-sa poate se razgandeste mititica , apoi il da in plasament la un asistent maternal cu experienta .La fetita gasita sapt. asta in braila s-au dus doua familii ca s-o ia acasa si ..surprizaaa..nu se poate frate...din cauza celor mentionate mai sus .Deci si daca  iti pica in brate din copac nu se poate.Saptamana viitoare sunt mai libera si as da o fuga la protectia copilului sa vad de unde incep.Am asa un feeling...
Am pus pestele la foc, apoi il pun in borcanse si apoi so pe el rotfl

stiu rozi ca nu as putea sa il pastrez ,stiu si ca legea nu iti da voie sa alegi pe cel pe care il adopti(cred ca doar daca ai pile-ca asa e la noi)
la noi se chinuie 5/6 ani sa il integreze in familie chiar daca acolo sunt niste depravati de oameni si copilul nu are nici un viitor si dupa cand nu il mai vrea nimeni il lasa prin orfelinate,si ne vaitam ca avem o groaza de copii de genul
nu vezi ca s-au facut o groaza de campanii tv si nu s-a realizat nici o schimbare a legii
se vaita ca de ce nu vrea lumea copii mari la adoptii,pai ce fac cand il invat si il educ daca eu il iau de 10 ani ca atat i-a trebuit statului sa isi dea seama ca nu il vrea nimeni?la varsta aia nu o sa imi mai zica mama in veci si o sa ma mai ia si cu "ce vrei mamaie , ce nu iti convine?'' ca doar asa l-a educat statul ,eu dupa ce sunt mama sau centru de corectie?

fetelor am uitat sa va zic pana si fata de la magazinul de cartier de la care cumpar paine este insarcinata si are cred ca vreo 6 luni dupa burtica,am vazut ca a lipsit o perioada si cand a aparut a aparut cu burta mare ,e doar o pustoaica a,cand i-am zis sotului a glumit ca "'sigur stie care e tata??f viata nedreapta grater  grater  grater

Ultima oara a fost editat de nico_leta (2014-04-05 08:07:55)


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#1282 2014-04-05 08:53:55

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fete dragi puss
Va doresc un weekend frumos si plin de vesti bune!
Ionela, esti o eroina, bravo, sper ca rabdarea sa iti fie rasplatita! Te astept la burtici luna asta puss
Kris, imi pare rau de pisu tau, sper sa il gasiti kram  oare motivul pt care intarzie menstra nu o fi un ousor cu ochisori primit acum de Paste? puss
Rozi kram e atata dragoste in sufletul tau, sa te ajute Dumnezeu sa o oferi unui puiut de om puss
Fetelor, va pup si aceleasi ganduri de bine tuturor   kram


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1283 2014-04-05 09:43:50

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata fetelor. puss
In dimineata asta am reusit cu chiu cu vai sa dorm putin mai mult.
Aseara au venit rusii la mine asa ca un motiv in minus sa stau pe ganduri  nustiu
Hai intre timp sa va dau  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee ,nu???
Gipsy inca nu a venit si sperantele scad cu fiecare ora ce trece.... supa
Un weekend minunat sa aveti.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1284 2014-04-05 10:22:11

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

buna dimineata fete cucuiete kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#1285 2014-04-05 18:35:53

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Fetele da unde ati plecat???
Sunteti cumva in vacanta??? chicot
Eu am fost iar pe toate coclaurile posibile in cautarea pitei mele dar nimic,nici urma,din contra m-am intalnit cu o tipa care spune ca are 2 mati care ii fata de 2 ori pe an si cand puii ajung cam pe la 5-6 luni ii disparde fiecare data....lucru super ciudat....ori era una care vorbea in dodii ori chiar e ciudat rau....


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1286 2014-04-05 19:21:52

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kris imii pare rau supa Offf unde s-o fi dus?Poate o fi luat-o cineva a vazut-o frumoasa ingrijita si a luat-o ...zic si eu...
Eu am fact bunatati azi si am stat in pat, vreun film nu am sanse sambata asa ca lenevesc si cam atat
Just te pup


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1287 2014-04-05 19:31:56

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

kris sigur nu este nici un restaurant chinezesc prin zona?stiu ca doar in China uni cresc pisicile ca animale de companie si altii le fura ca sa le vanda la restaurante
sigur a fost prinsa de cineva dar poate scapa sau ii da drumul,nu prea uita ele drumul spre casa ,poate totusi apare


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#1288 2014-04-05 19:41:47

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Nico peste drum de noi este o casa unde locuiesc chinezi si din prima zi de cand a disparut pita mea ii spuneam sotului mai in gluma,mai in serios ca poate au luat-o ei.....acum nu pot acuza ca nu stiu sigur,in plus cunosc si italieni din zonele astea cei batrani in special care spun ca pe vremuri au mancat pisici si daca ar avea ocazia poate ar face acest lucru si acum yikes  animale cu 2 picioare ce mai....
Rozi inca nu esti bunicuta?
Noi ne punem sa vedem pe net Divergent ca e super filmul...macar ma gandesc la altceva


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1289 2014-04-05 19:51:38

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna fetelor:*
Kriss imi pare rau pt pisa,poate se intoarce
Stiu ca daduse cineva o reteta d3 cornulete cu cioco,dar nu am salvat reteta....help me
Va citesc mereu si va astept cu vesti bune,fiti increzatoare si nu renuntati,va pup si va imbratisez

Offline

 

#1290 2014-04-05 19:58:19

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

pisi buna , eu eram aceea smile
Ia de-aci
http://www.lalena.ro/32-reteta-Cornuri-cu-gem.html
Pisi inca nu sunt bunicuta , dar se pregatesc de iesire ...sper saptamana viitoare sa fete...nu mai stiu exact cand a fost in calduri ....


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1291 2014-04-05 20:10:30

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Multu rozi puss maine seara le fac

Offline

 

#1292 2014-04-05 20:15:37

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

pisi sunt minunate , sa pui poze smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.