homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-66


#1236 2014-04-03 18:22:30

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rotfl2 ma kasi fara cuvinte. N am nimic tare, toata s molcuta rotfl2

Roziii, nu gasesc testele de ovulatie. Pune link ca nu ai nimic de castigat din asta, deci nu e reclama

Ultima oara a fost editat de ionela (2014-04-03 18:40:24)

Offline

 



#1237 2014-04-03 18:45:34

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

http://www.klassemedical.ro/index.php/t … latie.html
  si sunt si de sarcina si de ovulatie caseta eu dinalea iau, sunt mai bune


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1238 2014-04-03 18:53:57

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ms rozi. Sa nu stergi link ul. In caz ca nu e bebe nici luna aceasta, am sa imi fac comanda. In cat timp vin?

Offline

 

#1239 2014-04-03 19:16:31

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

nu-l sterg .pup
pi eu am facut comnda azi, pana joia viitoare ajug .maxim o saptamana.

Ultima oara a fost editat de rozi2012 (2014-04-03 19:18:28)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1240 2014-04-03 19:19:18

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

buna fetele!
ionela daca nu am fost eu luna asta trebuie sa fi tu wink
kris sper sa apara pisoiul tau...nu-ti pierde speranta....o fi intrat in perioada de pubertate si vrea sa fie libertina lol
merci roz pt link...o sa comand si eu big_smile...doctora mea ginecolog mi-a zis ca sunt ok...am ovarele libere si fara chisturi...papanicolaul a iesit bun si ca momentan nu are de ce sa se ingrijoreze. o sa incerc luna asta sa stau mai fara stes si fara sa mai calculez totul...trebuie sa se intample si la mine minunea la fel cum trebuie sa se intample la voi toate.
ce vreau sa va intreb ca sa ma luminez: din moment ce apar doua liniute la testele de ovulatie e ok daca prestam din 2 in 2 zile nu? si acum am avut cm 28 zile...cam in ce zi sa incep cu testele?

va pupic si va doresc o seara linistita puss


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1241 2014-04-03 19:29:39

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

aseara am reusit doar sa citesc nu sa si scriu
eu azi am reusit sa imi iau tratamentul si nu stiu daca v/am zis ca am de facut un tratament pentru vreo luna jumate la care ma opresc doar daca nu vin uratii
sper ca data asta sa fie bine,doar ca am uitat sa ii zic doctoritei ca eu nu prea ma umezesc in timpul contactului poate mai adauga ceva in preparatul acela
vroiam sa va intreb ceva :am cumparat un termometru digital si daca il pun sub lipba imi arata 36.5/36.8 dar la subbrat imi arata max 36?este bun sau e defect din fabrica?


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#1242 2014-04-03 19:46:30

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

fete ma scuzati ca scriu ca naiba dar imi pica netul, si mi se muta cursorul la calc ..o nebunie se blocheaza si uneori raman cuvinte fara litere sau literele amestecate ..offf
Nico depinde unde bagi termometrul...temperatura variaza.Dar cel mai bine este intravaginal , dimineata la aceeasi ora, inainte de a te ridica din pat.Presupun ca pt ovulatie vrei sa-l folosesti.Mai bine stai linistita.Temperatura confirma ovulatia..dupa ce ea are loc....adica te ajuta sa stii ca ai ovulat...dar daca ai un ciclu ca al meu..azi de 30 de zile luna viitoare de 40 ..peste 3 luni de 35 de zie...nu prea te ajuta.
Pupici fete


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1243 2014-04-03 20:23:27

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Fetele scuzati ca nu am mai intrat dar am stat mai mult pe afara sa vad de pisica,poate,poate...dar nimic...m-am gandit si eu ca poate e in calduri,dar nu ar trebui ca de unde am luat-o a spus ca e sterilizata,deci nu ar trebui corpul sa-i mai produca acei hormoni,in plus se vedea si acum locul operatiei si a perfuziei...in cel mai rau caz a fost o operatie rau facuta,in bataie de joc....In seara asta sunt 2 zile si 2 nopti de cand e plecata....poate imi face maine o surpriza rugaciune
Eu ma duc in pat ca ma doare capul de atatea ganduri.
Noapte buna si pupici.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1244 2014-04-03 20:36:52

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

OOf Kris imi pare rau ca nu a aparut...cred cai un mare gol in inimioara ....dar poate ai doua linii pe test.. bebic
Alex sunt bune testele astea mai am doua prietene care le folosesc si sunt foarte multumite, nu s-ar mai intoarce la minut sub nicio forma..sau blue cross..eu nici atat.Sunt mai scumpe dar merita.Eu la minut nu reuseam sa ma dumirec care si cand e ovulatia.Poate si hormonii mei sunt de vina.Sunt mai hormonica.
Ce e naspa e ca le aduce doar cu un curier si trebuie platit..dar am o colega la munca si cand fac comanda fac pt amandoua si platim mai putin.Dar merita sa le incercati.Vedeti ca la cele banda trebuie luate 50 asa e pachetul si la cele casseta minim 30.Iar la cele de sarcina poti sa iei cate vrei...cele banda sau strip cum le zic ei.
astept dr house pe euforia..nu ma mai satur lol
Ati vazut la stiri fetita abandonata  in scara blocului?acum s-au dus doua familii sa o ia si bineinteles ca nu se poate...trebuie lasata la asistent maternal ..bla bla bla...nici nu vreau sa ma mai gandesc...daca o gaseam eu pe bune de nu-l trimiteam pe sot sa declare ca am nascut pe camp.Off


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1245 2014-04-04 08:22:46

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata fetele.
Eu am deja pregatita  mornincoffee  pentru toate...
Seara abia adorm si dimineata cu prima raza de lumina am ochii deschisi in speranta ca poate a venit pisa mea,dar nimic,cu cat trec orele mi se adanceste un semntiment urat ca nu se mai intoarce...sotul ma cearta ca sunt trista si plang dar nu pot fi indiferenta mai ales stiind relatia ce am legat cu ea chiar daca a fost scurta....chiar aseara ma uitam la 2 video cu ea facute la cateva zile de cand o aveam....DUMNEZEU CU MILA...trebuie sa ma resemnez si sa trec peste,sa las sa hotarasca DD care va fi urmarea....
Rozi ce face pisul tau?Mai are?Trimite-i un pupic din partea mea. puss
O zi buna.Va pup pe toate si scuzati offtopic  puss  mornincoffee  puss  mornincoffee  mornincoffee  la toate


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1246 2014-04-04 09:29:14

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Neata!

Kris, mersi pentru cafea, tot la capitolul asta sunt si eu. Nu te mai gandi la pisi tau, gandeste-te la bebe care o sa vina, si iti iei si alta pisica si toate vor fi cum iti doresti. Viseaza la asta si se va intampla.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1247 2014-04-04 09:34:12

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny kram  am zis ca de azi ma linistesc,cum a vrea Domnul....viata merge intotdeauna inainte....


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1248 2014-04-04 10:57:52

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Offf Kris, mi se rupe inimioara de tine- din pacate am avut atat de multe intamplari cu pisicute pierdute si stiu ce e in sufletelul tau :(Sper sa apara mititica! Dar ia spune tu, sincer, uratii tai nu mai vin  happydance ne faci o surpriza de Iepuras?! partydance Nu mai plange, sa nu ii faci rau lui BB smile
Eleny, Rozi, Nico, Alex, Ionela si restul fetelor, haideti sa nu mai fim suparici...oricum starea asta nu ne aduce nimic bun, nu ne da bebelul mult dorit si asteptat. eu astept cu nerabdare sa treaca aprilie si mai, poate si iunie, sa ne apucam iar de bebelit.
Intrebare: mama (draga de ea) zice ca poate am o infectie pe undeva, nedescoperita sad ca eu mereu am leucocitele putin marite peste limita. as vrea sa ma injectez cu niste polidin/ antibiotice... just in case... daca ma duc la dr. si ii propun sa imi dea injectabil zice ca sunt loca-loca ?!
pup fetele si sa aveti o vineri rapida, sa vina weekendul imediat smile

Offline

 

#1249 2014-04-04 11:00:07

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Fetelor...unde sunteti??? Eu cu cine mai vorbesc azi?!!!
Kris, ai mai cautat serv?


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1250 2014-04-04 11:10:47

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny....tot caut pe net si trimit cv dar pentru moment nimic...oofffff...sper sa iasa ceva cat de curand....
Iulia azi sunt in a 35 a zi...cam maine ar fi maximul maximului....nu am semne ca ar veni,cu toate ca a fost ciudata durerea de duminica si luni  nustiu  si nici pana acum nimic...si durerile disparute....acum ce stiu,oricum in ultimul timp vad ca isi face de cap cm....oricum sunt la limita zilelor de asteptare....acum ma rog la DD sa faca cum crede el mai bine...daca e sa fie bine sa fie daca nu prefer sa nu....cu toate ca sper sa fie si sa fie bine....


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1251 2014-04-04 11:11:52

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

neata
iulia, parca nu se mai fabrica polidin. eu asa am auizt. e posibil sa ma insel
kris, imi pare rau de pisoiul tau, poate apare zilele astea sad
eu am rezistat eroic si n-am facut test azi. de acum pana duminica nici nu mai am cum. sper sa nu imi vina pana atunci. is ziua 26 azi. sper 10 dpo. poate o fi cu noroc

Offline

 

#1252 2014-04-04 11:13:02

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Iulia, kiss: , pe urma am vazut ca ai scris si tu. Eu de cateva zile sunt cam aeriana, adica cu mintea aiurea, rad intr-una, cant, ma amuz din orice. Pur si simplu nu ma mai gandesc la nimic, fie ce-o fi.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1253 2014-04-04 11:26:48

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny asta e cel mai bun mod de a infrunta viata...faci bine ca esti pozitiva si relaxata...ti-a prins bine mica vacanta la tara  puss
Ionela  puss ...sper.
Iulia si eu am auzit ca nu se mai face polidinul...
Acum sa va spun si eu o poveste de anul trecut:
Anul trecut aveam ceva luni de cand tot incercam sa raman insarcinata si cum nimic,intr-o zi mama imi spune ca a vorbit cu o matusa ce e asistenta la noi la tara si ca a sfatuit-o sa imi trimita sa fac un tratament de 3 luni de ampicilina (calsule) doar pe perioada cm.Ca ea in toti acesti ani de experienta a vazut si a auzit multe si pe multe femei le-a sfatuit sa faca asa dupa o perioada de incercari esuate si ca la scurt timp veneau sa ii multumeasca de sfat....asa ca mama mi-a trimis si mie si ce sa fac hai ca incerc si pe asta ca doar nu fac nimic rau.
Intamplare sau nu,inca nu reusesc sa inteleg,dupa prima sarja de antibiotice luate doar pe perioada cm la o saptamana de intarziere am avut primul test pozitiv....
Cat a influentat sau nu habar nu am,dar coincidenta a facut sa fie exact in acea luna....deci Iulia daca poti face un tratament cu antibiotice fa pe perioada cm ca atunci se curata uterul cel mai bine.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1254 2014-04-04 11:41:41

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Off, fetelor, tare bine ar fi sa-mi vina si mie CM. Macar as avea o orientare cand ar tb sa ovulez, cand sa fac analize, tratamente. Asa, eu le cam fac dupa urecehe, la voia intamplarii. Prin urmare, la mine daca se va intampla minunea, va fi absolut din intamplare, fara a numara zilele, perioada, etc.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.