homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-64


#1198 2014-04-03 08:21:53

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata  mornincoffee  mornincoffee  mornincoffee
M-am trezit cu noaptea in cap sperand sa apara Gipsy dar nimic...nici crochetele ce am pus afara nu sunt atinse... supa M-am trezit foarte suparata azi,in plus au anuntat ca de azi vin ceva ploi...si ea bolnavioara...
O zi buna va doresc. puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 



#1199 2014-04-03 08:22:09

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

neata
sper ca azi sa mearga forumul mai bine ca ieri am tampit asteptand sa se incarce o pagina.
azi m-am apucat de numarat zilele din calendar, si cum ultima menstra am avut-o pe 10 martie azi sunt ziua 25. si am terminat tratamentul cu gynozol...doamne ce bine ma simt, nu ma mai foieste nik rotfl2. poate ma foieste sotul diseara rotfl2)
daca trec si de ziua de maine si nu fac test apoi rezist pana luni, ca in week-end suntem plecati si imi iau gandul de la asta rotfl macar atunci e de luat in seama rezultatul, ca maine as face asa...sa fie.

Offline

 

#1200 2014-04-03 09:13:19

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

neata, fete, o zi buna va doresc.

Eu si azi am o stare de cant si rad, pe aici prin birou, fara niciun motiv. Nu ma mai gandesc la nimic, ca oricum ma stresez degeaba.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1201 2014-04-03 09:55:52

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

'Neata, fete dragi!
Eleny, tare imi e drag de tine asa, optimista si 'cantacioasa' smile Ce tratament ziceai ca iei- sa iau si eu sa cant ca tine smile
Krisu, sper sa apara mititica ta, si eu am avut multe pisicute si stiu cum e sa fii ingrijorata pt. ele. Dar pisi a ta e isteata si cred ca a dezertat numa' un picut smile Vine ea cand o atinge un strop de ploaie smile
Ionela, rezista tentatiei, lasa-ti o saptamana 'Fie voia Domnului!'
Hide Rozi, ultimele oua prepelicioase lol Apoi o dai pe alcool sa sarbatoresti smile
Pup fetele dragi, sa aveti o zi calduroasa (ca aici e intunecat si frig)

Offline

 

#1202 2014-04-03 10:28:18

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

neata iulia si eleny!! smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1203 2014-04-03 10:35:20

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Iulia, am ajuns asa, la o stare de nu prea imi mai pasa de nimic. Un gen de saturatie si de oboseala de la toate. Ca oricum degeaba ma agit.
De vreo 17 ani tot muncesc, nu mai am niciun entuziasm legat de munca, o fac ca trebuie sa-mi acopar cheltuielile. Nu prea mai am niciun entuziasm legat de nimic. In fond, de ce m-as agita, ca oricum, daca n-am un copil, de ce si pentru cine sa ma omor sa muncesc. De vreo doi ani muncesc ca sa am de analize, controale, tratamente, dar daca tot nu reusesc, n-am de ce sa ma mai omor cu munca.
Am fost la multe biserici, am inceput sa urmaresc toate locurile si icoanele tamaduitoare si facatoare de minuni, cum mai citesc de vreun loc, cum, hop si eu. L-am zapacit pe sotul meu, toata ziua ii spun: 'uite, am citit de locul X ca ar ajuta, hai sa mergem si noi'.  Am tinut canoane de nici eu nu ma stiu daca e zi in care sa nu citesc vreun acatist, vreo rugaciune, ceva, si cu toate astea, tot degeaba.   

Prin urmare, o las mai moale, ma mai duc la doct doar sa-mi scoata steriletul, ca n-am de ce sa-l tin. Si daca as vrea sa nu raman gravida, la mine contraceptia e ceva natural, ca oricum nu raman.  lol


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1204 2014-04-03 12:52:30

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Dragele mele am facut kilometri pe jos in speranta de a o gasi pe Gipsy a mea si nimic...nici urma...am si strigat,am fost atenta in caz de se aude macar un fosnet ceva si nimic,nu reusesc sa inteleg....mai rau e ca pe strada principala,nu departe de mine am vazut 3 pete de sange pe jos si acum am inceput sa ma gandesc si la lucruri mai urate mai ales ca e o strada traficata....ciudat lucru...la cum era de fricoasa sa plece asa deodata si sa nu se mai intoarca....culmea inainte de a pleca a fost prima seara cand a venit in pat la mine sa doarma pe mine....mi-e asa dor de ea....sper doar sa fie bine.. rugaciune


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1205 2014-04-03 12:59:32

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Offf Kris imi pare rau,  nici nu stiu ce sa zic, unde s-o fi dus nebuna pamantului?
Eleny e bine mai usor asa, oricum nu mi-ai zis niciodata ca ai sterilet...era clar ca nu aveai cum sa ramai cu sterilet..pune mana si scoate ala de acolo ...poate ai ovulatie , nu ai de unde sa stii ce face corpul tau..dar dupa atatea rugaciuni ti-a picat fisa...sa scoti steriletul....ca sa ai macar o sansa...te pup
Ionela daca ai ovulat in ziua 15 poti face un test , daca nu, luni e cel mai bine smile
Iulia pup


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1206 2014-04-03 13:04:19

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rozi, in 15 am avut egg-ul meu cel frumusel. n-am ovulat atunci sigur

Offline

 

#1207 2014-04-03 13:09:12

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, steriletul mi l-a pus doct dupa histeroscopie, ca sa stea peretii uterului departati, sa nu se lipeasca la loc. Si ultima data a zis sa-l mai tin cateva luni. Nu l-am pus sa ma feresc de sarcina. Asta ar fi fost de rasul curcilor.
Problema e ca si daca ovulez, oul fecundat nu are cum sa se prinda din cauza endometrului f subtire. Si, fir-ar sa fie, nu se ingroasa nicium.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1208 2014-04-03 13:24:06

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Aaaaa..euam crezut ca pe langa cel care il aveai in uter mai ai unul rotfl2
Pai vorbeste cu drul sa vezi ce zice ...daca e bine sa il scoti , nici nu stiu ce sa spun...trebuie gasita o solutie smile
Ionela e posibil sa fi fost in 16-17 ovulatia, dar test nu ai facut?Test de ovulatie.Eu am avut egg nesimtit in ziua 11-12 si 13 spre deloc si tot in 13 am avut dureri de burtica si 
atunci m-am ouat sigur....ca uratii au venit la fix :)Succes!


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1209 2014-04-03 13:42:10

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Poate prin cap sa mai fie vreunul, ca uneori am impresia ca nu gandesc prea bine.    lol


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1210 2014-04-03 13:57:31

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

eleny dinala la cap am si eu rotfl2 am uitat sa-ti zic rotfl2


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1211 2014-04-03 14:02:05

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, bun si ala...in lipsa de altceva...ne multumim si noi cu ce avem.
Bine, mie multi imi zic ca mai degraba imi lipseste ceva la mansarda, nu ca as avea in plus. rotfl2


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1212 2014-04-03 14:12:05

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Hello fete dragi kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#1213 2014-04-03 14:23:51

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Hello just, ce faci?Uite noi ne numaram doagele lipsa:))
Azi mi-am facut comanda de teste de ovulatie sa le am saptamana viitoare si cam atat.NU am avut bani sa fac fhs-ul luna asta in ziua 3 dar ...asta este si cu si fara sa stiu tot aia e smile
Azi mi-au facut copiiii portret:)) am inclusiv pantofi cu toc , deci sunt tare!lol


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1214 2014-04-03 14:26:15

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

eu nu le mai numar Rozi, ca-s dusa rau lol


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#1215 2014-04-03 14:26:42

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna Just, ce faci tu? smile
Ai mai aflat vesti despre Elena- stiu ca pe 1 aprilie a dat fuga la spital.. Sper sa fie bine si ea si Iustinel, dragii de ei!
Eleny, Rozi sunteti grozave voi- cu povestile voastre smile

Offline

 

#1216 2014-04-03 14:35:35

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Iulia, ce sa facem si noi, ne mai prostim pe aici, am dat in mintea copiilor, ca daca tot nu avem...Eu am ras azi toata ziua, desi n-as avea niciun motiv de mare fericire, ba dimpotriva. Am ras asa, ca prostu'n targ. Era si o vorba: "Ce pacat sa nu razi ca prostu'targ! Asa ca ma conformez.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.