homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-65


#1217 2014-04-03 14:35:52

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Iulia, fete, sunt la lucru, ei se fac ca ne platesc, noi ne facem ca muncim lol. de Elena scria la topicul ei ca a nascut ca-i un grasunel bebe mic si drag.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 



#1218 2014-04-03 14:47:20

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Just, si eu cam la fel fac, de la un timp n-am niciun chef, ma dau toata ziua dupa una, dupa alta, numai sa fac mare lucru. Mai caut pe net, habar n-am ce, parca astept sa gasesc pe undeva vreo idee ce ar tb sa fac, cum ar fi bine, sa-mi spuna cineva ca daca fac asa si asa, o sa se poata. Dar stiu ca nu-mi poate spune nimeni asa ceva. Sau macar sa-mi spuna ca pana la urma o sa se poata.  insa stiu ca orice tratament, remediu, rugaciune, sau ce-o fi, nu se potriveste la toti, chiar si in cazul aceleasi afectiuni, ca suntem diferiti, actionam si reactionam altfel.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1219 2014-04-03 14:59:39

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny, daca tot esti in capitala, fa un efort si mergi si la doctorita recomandata de Cris, la d-na Predoi sau Predoiu, nu mai stiu, poate va fi medicul cu noroc pentru tine.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#1220 2014-04-03 15:20:50

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Salut fetele frumoase! puss puss


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#1221 2014-04-03 15:21:36

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

salut mamica frumoasa kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1222 2014-04-03 15:33:12

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Just, o sa incerc sa ajung si la doct recomandata e Cris. Eu am fost la o doct mult timp, fara sa ma duc si la altcineva, din ideea sa nu amestec parerile, tratamentele, sa nu ma zapaceasca toti, fiecare cu opinia lui, unul ca tb sa fac ceva si altul, altceva. Insa n-am facut bine, ca am pierdut timpul de pomana, fara niciun rezultat si cu un diagnostic gresit.
Am zis ca nu ma mai duc la doct, chiar simt nevoia sa fac o pauza, de la controale, analize, tratamente, tot. Am inceput sa nu mai simt ca traiesc toata energia mea e indrepatata in scopul asta, tot ce fac e pentru asta. Mereu la doct, analize, cu tratamente dupa mine peste tot. Unde ma duc, nu pot sa beau nimic, ca na, doar eu iau tratament. Fug de la serv cat pot sa ajung la doct, ca nu mereu se poate dupa ce termin eu. Chiar si farmacistele de la farmacia de langa mine ma cunosc si ma tot intreaba: 'Tot n-ati reusit, doamna?" Pana si injectii mi-a facut sotul meu in masina, ca n-am mai apucat sa ajungem la timp. Dar toate astea le stiti prea bine si voi, nu trebuie sa le repet eu.
Si macar de-ar fi fost cu vreun folos.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1223 2014-04-03 15:35:11

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, ce teste iti iei, de pe ce site. Vreau si eu, daca o mai fi cazul...
Eu sper, se vede, da? lol

Offline

 

#1224 2014-04-03 15:40:42

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny, hai mai incearca o data. cateodata e nevoie de un ochi nou. poate mergand la altcine nou sa priveasca altfel tot istoricul tau. simt eu ca merita sa incerci.
Ionela, tu cauta teste de gravi, de ovulatie peste 9 luni. kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#1225 2014-04-03 15:50:46

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Moon mamica te pup apasat:)
Ionela sunt teste de ovulatie si se numesc see now de la klass medical.Din cate am testat pe piata roamneasca astea m-au satisfacut cel mai mult :)Cauta pe "goagal" si vei gasi , nu dau link sa nu creada cineva ca fac publicitate smile
Eleny o pauza e binevenita.si eu m-am mai linistit un pic smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1226 2014-04-03 16:01:11

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Just, incercarile astea m-au dat cu totul peste cap, din toate privintele. Am un loc de munca pe care am tot amanat sa-l schimb ca m-am tot gandit ca poate...cine stie, raman gravida si nu e cazul sa ma complic si cu schimbarea serv. Plus ca de aici am tot plecat cand am avut nevoie al  'n' analize, monitorizari... Si ca timp si ca preocupare am zis sa ma dedic cu totul acestei incercari. Dar am ajuns la un gen de frustare si din punctul asta de vedere, ca eu am stat pe loc, concentrandu-ma doar pe problema mea, in timp ce altii au evoluat f mult. E...in sfarsit...ce sa mai zic...numai "realizari" din toate punctele de vedere.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1227 2014-04-03 16:01:40

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, ai pisoi?


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#1228 2014-04-03 16:09:06

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi big_smile cu dedicatie pt tine, ca tot ti-am promis.
"Splendoarea" mea de fata recuperata de la ecarisaj lol

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2014-04-04 09:09:37)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#1229 2014-04-03 16:32:45

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Vaai ce fatca are, imi vine sa o pup cu bale lol
Just am pisicuta cu pisoi in burtica :)Tre sa fete zilele astea smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1230 2014-04-03 16:51:00

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Exprima prea multa inteligenta fata ei rotfl2  Are o durere in c... si o indiferenta, cateodata in privire, de zici ca sunt eu rotfl2


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#1231 2014-04-03 17:23:26

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Moon eu nu o vad asa, eu cred ca daca vrei sa o mangai face pe ea de bucurie lol
Si mie imi plac cainii, dar nu am spatiu de gazduire , iar dupa mate sunt lesinata , de fapt imi plac toate vietatile, am la scoala un hamster ii zic fanica hamsterica si-l lasa sa ma muste de unghie...eu am unghiile cu gel si ii place sa roada din ele lol e un terorist , smecher si destept smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1232 2014-04-03 17:31:51

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ce catel dragutttt! Felicitari blue pt gestul de a lua acasa un catel de pe strada. Mie mi s dragi toti, dar de cei fara stapan ma tem.
Am facut o mancarica de fasole cu ceapa verde, cabanos si un puc de patrunjel...am bagat doua castroane. La noapte trebuie sa dorm singura rotfl2

Offline

 

#1233 2014-04-03 17:39:41

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eeeeiiii dormi singura, in doi e mai palpitant..faceti concurs..care-i mai "tare" rotfl2)acuma..o iei cum vrei rotfl2)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1234 2014-04-03 18:12:25

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, te tii de poante ai? rotfl imi place cand suntem vesele toate si mai uitam de greutati smile

Offline

 

#1235 2014-04-03 18:20:45

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ionela daca eu sunt tare-n glume tu in ce esti tare? rotfl


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.