homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-62


#1160 2014-04-01 19:07:39

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kris , sunt convinsa ca ai inteles..doar si tu ai trecut prin asta smile
Caty..stai..asta nu e toottt   mergem in vara la Mohamad si le spunem la soti ca  sunt bronzati bebeii..rotfl2))
Am fost melancolica azi, anul trecut pe vremea asta aveam test pozitiv in maini..poate de-asta smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 



#1161 2014-04-01 19:30:14

caty30
Full member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 564

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rozi dar unul saten cu tenul deschis nu ai lol
si eu visez la testul pozitiv de 2 ani si 3 luni deja dar cred ca asta va ramane doar un vis ....poate asa vrea Dumnezeu cu mine...ma rog doar daca nu mi l da sa mi dea resemnarea si sa accept fara sa ma revolt impotriva Lui kram


After all,tomorow is another day!!

Offline

 

#1162 2014-04-01 19:49:36

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Caty unu saten....gasim fii fara grija...
Ce sa mai zic...ma mai revolt si eu....cand zic si eu ca sunt bine....am cate o criza..probabil linistea asta aparenta nu e decat linistea de dianintea furtunii
Kris..ce face gipsy?A mea doarme de sparge..mi-e si mila daca plec de PAste la munte cateva zile o sa stau cu inima cat un purice..dar ce sa fac...vine mama si sta cu ei smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1163 2014-04-01 20:11:29

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi puss  asta e viata,cu urcusuri si coborasuri...
Gipsy e chiar o tiganca...acum nu mai vrea sa iese afara de tot...ii deschid usa si sta pe prima treapta la usa asa ca nu pot inchide usa mai ales ca am observat ca daca vede usa inchisa se sperie asa ca nu stiu cum sa procedez...o las cu usa deschisa pana seara da apoi nu pot si ea incepe sa tipe ca vrea afara lol
Ai noroc daca vine mama ta sa aiba grija de ei...noi in iulie mergem in concediu si nu stiu daca cumnata mea va vrea sa tina pisica la ea ca sa vina la mine are de facut 50 de km si sigur se exclude spranceana


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1164 2014-04-01 20:20:46

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kris mi-o trmiti colet si am eu grija de ea smile Daca ar fi mai simplu, cu mare drag as fi avut grija de ea smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1165 2014-04-01 20:22:59

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Off, azi toata ziua ati fost triste. sad
Pe mine ma doare muschiul sternocleidomastoidian. Mi a amortit o mana, parca am furnici in ea. M a uns sotul cu niste sindolor si diclofenac dar inca nu vad vreo ameliorare.
Am facyt creier pane cu cartofiori la cuptot, am papat si acum astept master chef. Intr o pauza fac un dus si apoi la somn.
Hai, fiti mai vesele, Dumnezeu e mare si are grija de noi. Eu parca s o idee mai linistita de cand m am impartasit.

Offline

 

#1166 2014-04-01 20:33:11

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ionela care-i ala sternopffffpffsfj:)))))
Caty...gasim unu bun ....suntem doua si ca si avantaj mai suntem si din acelasi oras:))
Ionela eu nu am fost trista, am dezvaluit cam ce simt eu si cum am invatat sa accept durerea asta si s-o tin acolo intr-un colt:)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1167 2014-04-01 20:46:51

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

al meu este mai saten dar eu sunt bruneta 100% asa ca daca iese mai negru zic ca seamna cu mine
ce ne facem daca nu se prinde nici de la aia? chicot  chicot  chicot


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#1168 2014-04-01 20:47:14

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, muschiul de la gat rotfl2)))

Ultima oara a fost editat de ionela (2014-04-01 20:48:41)

Offline

 

#1169 2014-04-01 21:02:21

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

ma duc sa imi fac tratamentul si in pat ,ne vedem maine


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#1170 2014-04-01 21:12:07

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Nico gasim noi o solutie....asta sa fie problema rotfl2)
Ionela la gat?rotfl)Ce-ti trebuie mama muschi la gat? Da ce-ai facut ai dansat cu gatu?rotfl2
Glumesc si eu m-am intepenit si m-am dat cu sindolor dinala si a fost super , a doua zi nu mai aveam nimic .Hai sa te faci bine smile
Eu am baut bere iar azi...deci sunt drosophilamelanogaster na! sa vin si eu...cu "espresii" dinastea rotfl2)

Ultima oara a fost editat de rozi2012 (2014-04-01 21:13:10)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1171 2014-04-01 21:22:55

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, nu radeeeeeee rotfl
N am facyt nimic cu gatul rotfl2 dar e o durere care se intinde si in muschii de pe umeri si acum vad ca se lasa in omoplati. Ce sa mai...is defecta rau.
Ce as bea si eu o bereee, valeu, dar al meu si a adus de lucru acasa si nu vreau sa l tentez. Asa ca rabd lol

Offline

 

#1172 2014-04-01 21:33:31

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eu am baut ..si am baut ...si mi-a placut..nu am mai mancat cartofi prajiti...deci cred ca am ani de zile...in 10 ani nu am mancat de 3 ori...si azi am mancat zdravan .
MAi am maine si joi termin cura cu oua de prepelitaaaa yuhuuuu
Noapte buna fete si succes si la testulete smile
Alexandr mergem inainte...nu te dezarma dupa 3 luni....eu merg pe 5 ani....eu ce sa mai zic?Adica vezi ca vorbesc in dodii ...daca nu te echilibrezi....nu rezisti in lupta asta care sper la tine sa fie o partida scurta si luna  asta sa fie cea norocoasa.Eu nu zic nimic cu rautate, dar nu vreau sa ajunga nimeni in halul in care am ajuns eu :)Nu vreau sa mai sufere nimeni...macar atat  puss
Si luna viitoare ia-ti alte teste nu minut....alea sunt niste rahaturi
Noapte buna fete  teiubesc


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1173 2014-04-01 21:37:15

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, noapte buna si multi puss

Sa ai o noapte linistita si sa visezi ceva frumos, maine sa fii plina de incredere si optimism ca totul o sa fie asa cum iti doresti!


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1174 2014-04-01 21:53:38

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Mulțumesc fetelor de incurajari. Eram oarecum pregatita....stiu ca nu sunt dec?t 3 luni...sunt constienta ca e prea devreme sa ma stresez dar na...speram si eu.
Rozi spuneai ca folosești niste teste de ovulatie de pe un site..poti sa imi spui cum se numesc?
Fetelor va pup si va doresc o seara frumoasa!


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#1175 2014-04-01 22:12:54

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Off fetelor stiu cum e sa pui fiecare banut pt analize/doctori. Si noi ne-am sacrificat ani la rand concediile, ca sa putem continua lupta. Si dupa un calcul rapid va spun sincer ca m-a costat lejer cam 7000 de euro dati in 6 ani ca sa reusesc sa am un copil. Insa nu-i problema, ii multumesc lui Dumnezeu ca am putut da banii astia si ca am reusit.

A fost greu,cumplit de greu.. ne izolasem de prieteni pt ca eu nu mai suportam sa ii vad pe toti cu copiii dupa ei. Nu ne mai aniversam zilele de nastere pt ca nu mai voiam sa vad pe nimeni, nu mai voiam sa mi se ureze de ziua mea: sa vina bebe! Imi amintesc cum o data mi-a intarziat CM o zi (eu il am ceas, la 28 de zile) , mersesem cu niste prieteni la tenis si eu nu voiam sa joc, sa nu alerg, credeam ca sunt insarcinata si ma gandeam sa nu faca rau efortul fizic.. Iar apoi 2 inseminari esuate m-au daramat cumplit. Privesc in urma si parca totul a fost ieri...si acum ma uit la fata mea si o intreb: mami, tu chiar esti fetita mea? si plang de nu ma pot opri... Sunt fericita acum dar nu cred ca voi putea uita vreodata durerea pe care am trait-o, sentimentul cumplit de neputinta pe care il aveam. Eu de cate ori vorbesc cuiva de fata mea am lacrimi in ochi, efectiv nu ma pot abtine...de multe ori oamenii se uita cam ciudat, dar multi nu stiu cat mi-am dorit-o si ce inseamna pt mine acum faptul ca o am...
Sper din toata inima sa ajungeti toate sa scrieti aici la fel ca mine, sa scrieti ca a fost greu dar ati iesit invingatoare!


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1176 2014-04-01 22:17:44

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

multumesc cris,uite chiar m.ai inveselit si mi.ai dat incredere si speranta
te citesc de pe vremea cand ai facut fivul am fost aici si ti.am fost alaturi chiar daca tu nu stii
te pup
noapte buna fete
eleny multumesc


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1177 2014-04-01 22:33:55

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, stiu puss
ma bucur nespus daca ti-am dat macar o picatura de speranta
noapte buna!


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1178 2014-04-02 09:19:14

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Neata, fete!

Eu sunt deja la cafea, va invit si pe voi. Azi am o stare mai buna, fara vreun motiv anume, ci asa, pur si simplu. Am cantat toata dimineata cantecele epocii de aur: 'Partidul, Ceausescu si poporul' , 'Noi in anul 2000', "Macarale''. Se intreaba colegele de ce-s asa vesela.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.