homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-86


#1616 2014-04-13 10:48:29

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata dragele mele mornincoffee
Eu azi sunt la relax...nu fac decat ceva  de mancare si atat,mai tarziu poate iesim la o plimbare.
Nu stiu ce a patit tableta mea,se blocheaza pe litera A si la fiecare litera scrisa trebuie sa stau atenta daca nu imi scrie altceva  rotfl2 ...cere si ea o pauza cred...
Va doresc sa aaveti o duminica placuta cu cat mai mult relax
Va pup pe toate .


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 



#1617 2014-04-13 10:57:46

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna dimineata.

La multi ani! pentru fetele cu nume de floare. Sa aveti o primavara frumoasa si o viata implinita!


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1618 2014-04-13 11:33:49

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

BUna dimi, Kris  multu de cafea smile
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/58055_10177941_615706371844868_4442020849662706633_n.jpg
La muli ani fetelor cu nume de floare, sa va fie dumul vietii incununat cu flori parfumate si pace in suflet
Eleny kram
Ionela kram
Eu am facut ieri curat ca bezmetica , am sters toate geamurile, usi, aragaz, frigider, am spalat , calcat perdele , draperii...abia ma mai pot misca ..am febra musculara:))))
wave


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1619 2014-04-13 11:37:18

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Neata, Rozi, stiu cum e, si eu am patit-o, doar ca eu nu am atins performanta de a termina intr-o zi. Deh, batranetea...


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1620 2014-04-13 11:51:06

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny m-a ajutat si sotul si a contat:) Lasa   oi avea eu 31 de ani dar ma simt batrana smile
O duminica frumoasa fete , eu stau in pat si lenevesc smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1621 2014-04-13 13:51:23

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Pup fetele si urez La multi ani tuturor sarbatoritelor si sa vina o primavara plina de barzuci!
Noi am iesit din casa azi putin, am fost pana la biserica si am aprins cate o lumanare pt toti! M-am bucurat de ziua insorita, ca in ultima vreme, doar ploi am avut.


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#1622 2014-04-13 15:15:38

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

La multi ani celor cu nume de floare, sa aveti parte de multe bucurii?
Rozi puss
Kris, si eu am servut din cafeluta ta, dar eram pe fuga si am uitat sa ti multumesc smile
Va pup

Offline

 

#1623 2014-04-13 20:29:32

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

fetelor dar unde ati disparut?
azi a fost liniste mare pe forum,maine iar o sa scrieti o groaza cat sunt eu plecata la servici:D


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#1624 2014-04-13 20:41:16

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Nico aici sunt.Ce mai faci?Esti bine?Ti-a venit?Ai facut test?Hai poate imi dai o veste buna.Eu sunt in ziua 15 ....nu stiu daca am ovulat sau nu...sincer....chiar nu ma mai interesaza ...vreau o pauza smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1625 2014-04-13 20:50:18

nico_leta
Full member
Inregistrat: 2008-04-03
Mesaje: 378

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

rozi nu mi-a venit inca ,am dureri de burta,am facut si ieri un test si a iesit negativ deci astept rusii ,la mine mai vine uneori si la 35 de zile,sincer acum ca fac tramamentul asta cu ovule(gentamicina,metronidazol si nistadina) cred ca as prefera sa vina ,
acum citeam ca eu cand am facut analiza la secretie si mi-a iesit e coli nu a luat si sotul tratament ca cica a zis doctorul ca nu e necesar ,dar daca asta o fi motivul problemelor mele,sotului i-a dat niste omicral si dupa i/am dat eu niste metranidazol si niste lomexin crema,poate trebuia antibiotic de care am luat si eu?
acum a facut un tratament cu oxacilina pentru o rana si ma gandeam ca poate a actionat si pe mai multe planuri in caz de a fost ceva la el nustiu


rugaciune  rugaciune Multumesc Doamne ca am ajuns pana sa am in brate minunea mea

Offline

 

#1626 2014-04-13 20:53:01

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Si eu sunt pe aici, dar am mai fost pe la bucatarie, am facut crema de zahar ars, desi eu mananc doar azi, de maine postesc.
Si eu sunt ca tine Rozi, adica intr-o stare de inertie, nu mai fac nimic ca nu stiu pur si simplu ce sa mai fac. Speram macar sa-mi vina CM, dar nici asta nu se poate. Asta e, macar eu n-o sa mai resimt efectele menopauzei. Mai rau e ca am inceput sa-l tot refuz pe sotul meu cand vine vorba de sex, am impresia ca oricum facem degeaba, daca nu putem avea si noi un copil. Sper sa-mi revina cat de cat dorinta de sex, pana nu s-o supara sotul meu.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1627 2014-04-13 21:07:49

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Si eu is aici
Am dormit de la 4la 6, am facut o ciorba, un dus si acum ma uit la protv. Abia astept sa vina al meu acasa. Mi e asa dor de el...si mi e urat seara cand sunt singura. Daca am dormit de acum stau la tv pana la o bucata de noapte. De maine la treaba.

Offline

 

#1628 2014-04-13 21:07:50

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny te inteleg si noi nu mai aveam chef niciunul, dar ce sa facem...acum suntem mai bine, dar nu ne mai gandim la asta.Eu tot trag intr-una cu adoptia.Dupa 1 mai sunt decisa sa merg.Am tot stat si m-am gandit ca vin sarbatorile si nu vroiam sa stau ingandurata de hartii si alte tampenii, dar dupa ce  trec sarbatorile sund hotarata.Sincera sa fiu nu imi mai pasa daca voi avea copilul meu sau nu....eu m-am straduit, era sa mor, de doua ori nu o data, am mers pana in panzele albe....nu se poate infiez si gata .Si daca ma enervez imi pun si sterilet ...ca sa stea acolo sanatos...EU nu il mai vreau!Infiez si gata!


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1629 2014-04-13 21:10:06

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, infiat sau nu tu vei avea copilul tau. Si ai sa vezi cata bucurie iti va aduce un suflet mic smile

Offline

 

#1630 2014-04-13 21:15:39

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ionela cand stau si ma gandesc ca au trecut patru ani si ceva de chin...mi se par o vesnicie...cand ma gandesc la copilul meu, au trecut zece luni...si parca a fost ieri ...sunt asa sictirita pt ca am fost la tara si m-am intristat pentru ca mamaia mea care m-a crescut e batrana ....abia mai sta...si nu-si tine si ea stranepotii in brate ...dar asta este...i-am zis ca vreau sa infiez....nu zicea nimic....


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1631 2014-04-13 21:20:15

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ce sa zica rozi? Nu stiu cat inteleg ei ca nu toata lumea face copii cand vor. Pe vremea lor era altfel. Si mama tot imi zice sa merg la dr, sa merg la dr...de parca daca merg raman gravida. Si ma preseaza, ma streseaza si ma enervez mereu cand ma intreaba de bebe. Era mai bine daca spuneam ca nu mi doresc acum. Tata in schimb sufera in tacere. Nu zice nimic, dar il cunosc. Si unde mai puinsi faptul ca ei nu sunt fericiti impreuna. Viata de rahat cateodata

Offline

 

#1632 2014-04-13 21:32:55

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Ionela , din rahatul asta cica tre sa invatam o lectie....om invata draga mea.Om invata.....
Maine vreau sa ma vopsesc, apoi sa ma epilez...si marti sau miercuri sa-mi fac unghiutele.Iar joi plec la munte smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1633 2014-04-13 21:38:37

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Si care e lectia rozi? Ca unii s au nascut sa sufere si altii nu? Si ca nu avem dreptul sa judecam pe nimeni?

Offline

 

#1634 2014-04-13 21:44:18

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eu nu ma pot obisnui cu ideea adoptiei. In plus, mi-a fost suficienta zbaterea asta sa am copilul meu. N-as mai rezista incercarii cu o noua lupta, la fel de incerta ca si cea de a avea un copil. In plus, nu cred ca l-as putea iubi. Asa simt acum. Nu stiu de ce, dar ideea adoptiei m-ar face sa sufar mai tare decat aceea ca nu am copil. Acel copil ar fi vesnic in fata mea imaginea neputintei mele dureroase, fara, Doamne fereste, ca acel copil sa aiba vreo vina. Poate e si orgoliu aici, dar e al meu si nu cred ca pot schimba ceva in asta. In tinerete, mama trebuia sa se marite  cu un barbat pe care de altfel l-ar fi vrut, dar respectivul avea un copil, ca mai fusese casatorit. Dar si-a dat seama ca nu la-r putea iubi niciodata pe copilul lui si nu a acceptat. Cam asta simt si eu acum. Ca nu-i corect sa infiez un copil, atata timp cat simt ca nu l-as putea iubi. Mai bine ajut cate unul amarat, dar fara sa ma prefac ca-l si iubesc, ca stiu ca n-as putea. Ar fi ceva artificial, nu cred ca te poti atasa vreodata de cineva strain ca de propriul tau copil. Asta e ceea ce simt si cred eu. Asa ca eu o sa raman doar cu sotul meu.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.