homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94-88


#1654 2014-04-14 11:50:38

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Alex un roscat..gerocossen Aubergine nr 82 ...bine e un violet dar e super fumoasa culoarea...si rezista si sunt multumita de ea...am aflat de vopseaua asta de la o infirmiera care cand am fost in spital.Am intrebat-o cu ce se vopseste pt era super culoarea ....nici nu vroia sa-mi zica ...rotfl2) bineinteles cand am ajuns acasa m-am vopsit si de atunci sunt fan gerocossen smile .


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 



#1655 2014-04-14 11:53:46

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

stiu culoarea , e super frumoasa smile
pun pariu ca iti sta bine rau puss


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#1656 2014-04-14 12:51:47

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Dragele mele,buna ziua de acum....
Azi nu am reusit nici macar sa imi beau cafeluta,dapai sa va mai salut,am apucat doar sa ma spal pe ochi si cand sa ma fac comoda in fata pc a sunat telefonul pentru un loc de munca si abia acum am ajuns acasa.
De maine incep munca,bine voi sta in proba cateva zile sa vedem cum decurge atat pentru mine cat si pentru ea,e un orar cam nasol fiind vorba doar de 2 ore dimineata si 2 ore dupa amiaza si doar 3 zile pe saptamana,dar macar e ceva in plus....sunt emotionata pentru maine,sper sa fie bine aici mai ales ca babuta asta pare intreaga la minte cat de cat  rugaciune
Va pupicesc pe toate.
Rozi ce mai fac pisoii? Mai pune si tu o poza cu ei.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1657 2014-04-14 12:56:59

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kris, bafta!  Sa fie bine maine  si poate pe viitor va avea nevoie 8 ore smile


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#1658 2014-04-14 12:58:22

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Kris, bafta! Sa fie cu noroc de data asta, macar sa te intelegi cu babuta asta noua (noua?? cred ca e cam veche) lol


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1659 2014-04-14 13:00:28

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

kris felicitari iti tin pumnii, sa fie bine de data asta
Puii sunt bine papa si dorm ...decamdata ...cand ma gandesc ca plec vineri si ma intorc luni...o sa fie mari si voiosi smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1660 2014-04-14 13:01:32

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Alexa,Eleny multumesc puss
asa noua nu mai e saracuta,are 86 de ani  wow  da sa o vezi cum merge,vorbeste,comanda si cand arata ceva sau spune ce e de facut cum da cu bastonul ca sa arate.... chicot macar sa nu fie dusa cu capul,sa am cu cine ma intelege.
Rozi puss  mersic. Oricum mai vrem poze   angel Lasa ca vine mama ta sa aiba grija de ei nu? parca asa spusesi.

Ultima oara a fost editat de kristinika (2014-04-14 13:03:38)


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1661 2014-04-14 13:05:42

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny, eu una clar nu as putea da niciodata cuiva sfatul sa adopte. Eu te inteleg si pe tine, si daca simti ca nu poti face asta, nici nu trebuie sa o faci vreodata. Copiii ne simt imediat, si e pacat.. E ceva ce trebuie sa vina din toata inima, nu pt ca altii o fac. Nu toata lumea simte ca poate sa adopte.
Mi se pare f trist ca se simtea asta la parintii respectivi.  Eu in cazul pe care il cunosc cu fetita adoptata, clar nu se vede ca e adoptata. Relatia mama- fiica dar si tata-fiica este extraordinara, muult mai frumoasa decat in multe cazuri pe care le stiu cu parinti biologici.

Kris, felicitari pt job!!!! Bafta!


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1662 2014-04-14 13:15:10

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Cris  puss  mersi mult  rugaciune  puss  si printesei tale.
Cunosc si eu o familie ce nu au putut avea copii si au infiat o fetita,am copilarit impreuna cand eram acasa,ea de mica a stiut ca e adoptata si cu toate astea isi iubea parintii enorm si parintii pe ea la fel,ca era infiata am aflat cand eram marisoara si chiar tin minte ca am ramas uimita din simplul fapt ca nu s-a observat niciodata acest lucru in relatia lor,din contra spuneai ca e sange din sangele lor...


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1663 2014-04-14 13:25:15

IuliaXn
Full member
Inregistrat: 2014-02-08
Mesaje: 182

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Buna, fete dragi!
Am fost inregimentata la socri peste weekend si nu v-am putut urmari.
Ionela sad sper sa reusesti sa treci peste intamplarea asta, sa nu apara complicatii (daca ai putea sa mergi la un eco, sa vada un dr cum arata uterul tau). ma rog pentru tine si sotul tau sa va dea Dumnezeu  putere sa incercati in continuare, sa nu va intristati!
AcAlexa, cum e burtica ta? la eco ai mai fost sa vezi buburuza?
Rozi, te faci frumusica foc pentru sarbatori?! sa-ti fie de bine!
Kris, felicitari pentru job! sa iti mearga bine! Saptamana a inceput bine pentru tine smile
Eleny, treaba cu adoptatul e foarte sensibila si pentru mine....oare am zadarnicit toate sansele de a avea copiii nostri? (cum e cu tratamenul acela- de cat timp l-ai inceput? nu se arata rusnacii?! cand mergi sa vezi daca se poate scoate steriletul?)
Pup fetele cucuiete!

Offline

 

#1664 2014-04-14 13:26:58

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

kris, felicitari pt job, sa fie intr-un ceas bun si sa tina mult. chiar daca sunt numai cateva ore e un banut in plus pe care il iei si nu il dai.
Legat de adoptie eu momentan nu am nici o parere, nu stiu daca as putea sau nu sa adopt, chiar nu m-am gandit la acest lucru. Dar am o vecina la parintii mei in bloc, a pierdut 4 sarcini, ultima la 6 luni. asta cu  vreo 13-15 ani in urma si au renuntat la ideea de a avea copilul lor. Au infia o fetita. Nu va pot spune cat e de frumoasa si isteata. Si seamana cu ei chiar. Dar s-au chinuit mult pana au finalizat procesul ca la un moment dat mama naturala o vroia inapoi. Asta dupa ce 8 luni a zis ca renunta la ea fara probleme. Si au luat-o de bebelus, avea 2luni...superba era hjarta si acum e la fel. Are vreo 10 anisori cred.

Offline

 

#1665 2014-04-14 13:32:09

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Iulia  puss  multumesc. Venind acasa chiar la asta m-am gandit si eu,ca am inceput bine saptamana.
Ionela puss  mersi mult. Asta asa e,e un banut in plus si nu in minus,poate cu timpul vor fi mai multe ore,important este sa fie totul bine.
Si eu imi pus sotul zilele astea sa ma vopseasca,cred ca joi,a devenit expert in ale vopsitului de cand e cu mine  rotfl2


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1666 2014-04-14 13:45:47

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

off fete am tot baut la ceaiuri dar sigur am infectie urinara, s-a mai atenuat senzatia de usturime dar nu a trecut... am fost azi sa duc proba pt urocultura. Sa vedem ce va iesi...

Mie in weekend trebuie sa imi vina CM, o sa astept pana atunci daca mi se da antibiotic..


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1667 2014-04-14 13:51:23

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Crsi poate nu mai vine...mai stii?
Stiu ca la tine e problema la sot...cam cum arata spermograma lui?
La noi spermograma din aug 2012 era asa 40 de mil cred...din care 10% mobili si 90 % imobili.Apoi a facut tratament si in februarie 2013 cand am ramas...era 60 de mil din care 60 % mobili si 40 % imibili.Iar la un an dupa .adica anul asta in ian ..127 de mil din care 60 % mobili parca .Asta asa in mare .smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1668 2014-04-14 13:53:13

ElenyR
Sr. member
Inregistrat: 2013-07-16
Mesaje: 1475

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Iulia, cred ca la mine lucrurile sunt clare, ca nu se poate. Mai am vreo zi de tratament dar nu mai am chef sa ma duc la doct sapt asta. Probabil o sa ma duc sapt viitoare. Insa e greu de crezut ca tratam acesta a avut vreun efect. Mie CM nu mi-a venit, normal, cu vreo cateva exceptii, de 4 ani.

Pana la histeroscopie, luna de luna, adica regulat, aveam cate o mica pata, sau mai degraba vedeam pe hartie niste urme de rosu. Cam asta era tot CM-ul meu. Insa de atunci nici macar asta nu mai e, desi si acum luna de luna ma doare burta de zici ca-mi vine, dar atat. Asa ca trebuie sa revin cu picioarele pe pamant, ca altfel dau in nebunie.


"Daca esti trist si nu stii incotro te indrepti, daca ceea ce ti-ai propus nu poti realiza si nu intelegi de ce, aminteste-ti cuvintele care aduc cerul mai aproape de tine: "Faca-se voia ta!"
"Continua sa urci! Fiecare pas iti va parea mai greu, dar nu te opri! De sus, totul se vede superb."

Offline

 

#1669 2014-04-14 13:54:56

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Iulia, e bine bebe, sta cumintel in burtica, maine ma duc la doctor sa vad ce face, sper sa -mi dea vesti bune.
Cris si eu am avut infectie urinara si am luat zinnat si in 10 zile am scapat. Asa cum ai spus si tu , e mai bine sa astepti sa apara CM  si apoi sa iei ce-ti recomanda doctorul (asta in cazul in care ai ceva) ca sa nu ai vreo surpriza. Bafta smile


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#1670 2014-04-14 14:00:36

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Eleny eucand imi venea...asta inainte de sarcina imi venea asa o zi doua si o pata mica pe un absorbant zilnic si atat...adica foarte putin cantitativ...dupa sarcina parca sunt ca la 17 ani patez tot ce prind ...rotfl si eu zic sa intrebi drul de agnus cactus asta ca eu cred ca face minuni smile 
Fete de luna viitaor nu mai fac niciun test de ovulatie ..nimic...imi bag picioarele numa alea nu ma ma mai enervau....asa ca relax total smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#1671 2014-04-14 14:04:05

AcAlexandra
Full member
De la: Bucuresti, Romania
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 554

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, imi place cat esti de detastata. Stiu cat e de greu sa nu te mai gandesti, sa nu mai faci calcule, dar exact atunci cand nu te astepti se intampla. Pup si tin pumnii smile


"Fiecare copil vine pe lume cu mesajul ca Dumnezeu nu este inca dezamagit de oameni."
11.11.2014 -Mamica fericita de bebic David Gabriel mult dorit   rugaciune

Offline

 

#1672 2014-04-14 14:10:08

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: topic pentru aspirantele la titlul de mamica-94

Rozi, dar ce mult s-a imbunatatit spermograma anul asta..a mai luat sotul tau tratament ceva?

Noi volum 2 ml, nr 25 mil/ml, deci total spermatozoizi in proba cam 50 mil. Initial am avut mobilitate A + B 10% din care A (cea mai importanta) 0% !! dar dupa tratamente s-a imbunatatatit mult mobilitatea, ajunsesem la 65% (A+B) insa nici asa nu am reusit, nici natural nici cu 2 inseminari. Formele normale erau cam 25% parca.. Acum nu stiu cum mai stam, eu stiu ca la barbati tratamentul isi face efectul doar cat timp e luat, apoi spermograma revine cum era inainte..

Eu in 6 ani nu am ramas niciodata insarcinata, desi teoretic era o sansa. Acum ce sa zic..eu tot sper, cata vreme sunt macar cativa care misca pe acolo. lol


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.