homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38-87


#1635 2014-04-14 12:20:09

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Buna fetele!

Elena, pup mamica si ingerasul frumos! Cum sunteti? V-ati acomodat!
Wooow Andre, ti-ai cunoscut puiutul!!! Sa va dea Dzeu sanatate si fericire multa! Sa va traiasca flacaul si sa va bucurati de el!!!
Ann, eu nu scap niciodata masa de dimi, adica cereale cu lapte/iaurt, iar pe timpul zilei mai am o masa spre seara, intre doar rontaieli, gustari, nu mai imi e asa foame ca inainte si sincer uit sa mananc si ma supar pe mine cand imi amintesc, mai incerc sa compensez cu o cana de lapte, cu banane. In rest, dulciuri, daca sunt, mananc, daca nu, nu ma deranjeaza, n-am avut pofte niciodata.
Scarlet, eu nu ma simt grea, ma simt ca vaca rotfl2 Merg cu viteza melcului turbat pe strada, deci in reluare si obosesc repede, de zici ca am mers 3 km, nu 300m. Ma uitam ieri in lungul drumului, de la coltul strazii mele, pana la urmatorul , cam in jur de 200m si tot mergand, mi se parea ca nu se mai scurteaza distanta lol si ii zic la al meu, na,hai, ca pana maine cred ca ajungem rotfl
Rona pup gemensaii si mamica de gemenasi! Bafta multa la eco! Eu pe picioare ma fac cu epilatorul, dar inghinal cu lama. Sa vezi cand creste burta si nu-ti mai vezi fofo, ce splendid e si ce pozitii expeimentezi rotfl2
Si eu folosesc pasta de dinti bio, ca ulei de corp, uleiul de masline si gelul intim de la multigyn. De vopsit la par clar nu, mi-a interzis dr si nu am insistat, oja n-am folosit, parfum am mai folosit, maxim de 3 ori in toata sarcina si ala dat pe bluza, nu pe piele direct, m-am mai fardat, dar ff rar.
Aaaa si am observat ca mie nu-mi mai creste parul asa mult ca inainte, daca ma fac cu epilatorul, incepe sa se simta putin abia dupa vreo 3 sapt, iar la lama, dupa o sapt. Inainte era jale la ce ritm de crestere avea..

Ultima oara a fost editat de Bluemoon (2014-04-14 16:04:29)


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 



#1636 2014-04-14 12:42:14

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Buna fetelor!!!!
Anndreeeee sa dea Domnul sa fiti bine amandoi!!!!! A venit cand a vrut el,nu cand a-ti vrut voi! smile sper din suflet ca sunteti bine si va bucurati unul de celalalt!
Noi am fost ieri la tara,la mama soacra,a fost tare bine,nu mi-a fost rau pe drum,cretulina a fost tare cumintica in burtica,cred ca a inteles mesajul meu(mai ai de stat,nu iesi acum,e frig si urat afara,stai sa vina caldura) lol
Eu in sarcina mi-am facut unghiile mai tot timpul,de machiat m-am machiat de cate ori am iesit din casa la plimbare in oras si de sarbatori,cu parfum m-am dat de fiecare data cand am iesit din casa si am mancat de toateeee:icre,pateu,rosii,salam,cremwusti,maioneza cu ou crud,am mancat tot ce mancam si inainte de sarcina dar nu am exagerat.De vopsit in schimb nu m-am vopsit,asta am evitat. De epilat eu oricum si inainte ma faceam doar cu lama asa ca nu am schimbat nimic..decat pozitiile lol
o zi minunata va doresc!!!!!


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#1637 2014-04-14 12:46:40

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Hello,
Fetelor exista parfum pt bebelusi ( aberanta idee dupa parerea mea, dar eu l-am folosit pt mine, daca tot l-am primit, in ideea ca probabil este totusi mai putin nociv. Eu sunt dependenta de parfumuri, in general...). Al meu este Chicco, dar sunt si in alte game, cred...


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 

#1638 2014-04-14 13:01:05

kuky
Sr. member
Inregistrat: 2012-07-03
Mesaje: 1300

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Buna fetelor!!  puss

Ann felicitari mamico!! Se pare ca micutul a vrut sa va cunoasca putin mai repede  smile  hjarta

Offline

 

#1639 2014-04-14 13:30:51

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

ann hjarta felicitari!!! acomodare usoara si un bebe papacios!! par

si eu m-am dat zi de zi cu parfum, vopsit si unghii nu, dar asta pentru ca nu prea obisnuiesc smile


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1640 2014-04-14 13:41:34

mucoasa
Insomniac member
De la: ardeal
Inregistrat: 2011-04-28
Mesaje: 7927

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

buna fetelor, sper ca sunteti bine toate puss
nu am avut timp sa va citesc, acuma mamanc pe fuga ca doarme pitica si apoi vreau sa termin azi cu curatenia de pasti

va citesc mai tarziu


5 iunie 2012
Doamne iti multumesc pt minunea noastra! rugaciune

Offline

 

#1641 2014-04-14 13:52:40

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Buna fetelor puss
Ce mult ati mai scris... eu nu am timp deloc cu munca asta. Pt ca e in asa fel de stresant m.am hotarat sa nu ma mai intorc aici dupa ce nasc.. mi.e teama sa nu il afecteze pe bebe tot stresul asta, simt ca nu mai pot supa in fine...
Anndre, felucitari, a venit bebica mai devreme cu o zi, ce fericire trebuie sa fie pe voi kram abia ast sa ne spui cum a fost puss 
Rona, la morfo de trim 1, eu am avut eco doar abdominala, de fapt doar asa mi.a facut eco de cand am ramas gravi. Cu epilatul si eu am probleme, inainte ma faceam inghinal si pe picioare cu epilatorul iar  acum doar cu lama. S.a indesit dar mi.a fost frica sa nu provoace contractii.
Apoi legat de ce ati vb mai devreme, eu mi.am mai facut unghiile din cand in cand(mi.e lene sa le fac mereu), cu parfum nu m.am mai dat de 3 luni, nici acum nu suport mirosul, de vopsit nu mavopsesc, iar cu machiajul mai rar, din lipsa de timp, prefer sa dorm dimineata mai mult chicot 
Aseara ma apucase paranoua, nu mai avusesem greturi de 2 zile, burtica ma durea in dreapta chiar si noaptea, azi dim am inceput sa plang ca poate a patit bebe ceva. Nici la o ora m.au apucat iar greturile, m.am mai linistit acum. Poate m.a durut burtica si din cz constipatiei.

Va pup si va doresc o sapt buna si linistita! puss

Ultima oara a fost editat de Lil' Star (2014-04-14 13:59:44)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#1642 2014-04-14 14:07:39

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Buna fetelor!
Ann felicitari,refacere usoara si bebe mancacios
Nici eu nu m-am vopsit sau dat cu oja,ma machez cand merg la munca de vreo 2 ori pe saptamana,epilatul idem majoritatea din voi...
oana am vazut ca ai enumarat o lista d3 alimente  de care stiu ca nu sunt asa indicate in sarcina insa nu inteleg ce cauta rosia acolo,e prima data cand aud cv ca nu ar fi buna,dc?ca eu dimi ori mananc cereale cu lapte sau iaurt ori out cu telemea si rosii....si mananc si pranzul si cina si poate uneori gustari....dar nu prea ma dau dupa dulciuri

Offline

 

#1643 2014-04-14 14:16:42

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Blue, nu ne-am acomodat inca, ne simtim inca doi incepatori bezmetici  lol  e greu cu programul de somn, sper sa se mai regleze cu timpul .
Acu i-am pus muzica chicot  face niste ochi maari.

Pe 3 mai avem botezul..


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1644 2014-04-14 14:19:28

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Pisi sincer nu imi aduc aminte unde am citit sau mi-a spus cineva..chiar nu mai stiu...dar cica rosia mananca din calciu...chiar acum ma apuc de cautat sa vad ce gasesc...

gata am gasit smile

http://forum.anticonceptionale.ro/p3449 … ml#p344922

Ultima oara a fost editat de oana_isabela (2014-04-14 14:31:23)


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#1645 2014-04-14 14:40:13

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Eleeeeeee si noi tot pe 3 big_smile

Offline

 

#1646 2014-04-14 15:05:49

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Multu oana puss

Offline

 

#1647 2014-04-14 15:12:51

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Pe mine altceva ma intereseaza acum,dupa o discutie foarte aprinsa avuta ieri cu proaspata mamica(cumnatica mea) : ce mancam dupa ce nastem?
vine vara,apar legumele si fructele atat de buneee si de asteptate...eu nu ma pot abtine,incerc dar mai rau imi fac,imi cunosc f bine organismul...cum sa renunt la vestita salata cu rosii,castraveti si ceapa? sau la zmeura,capsuni si cirese cand gradina soacrei mele e plina de asa ceva? (va rog nu ma injurati daca va fac pofta)
da,renunt la fasole si varza,astea chiar nu sunt pe placul meu.
Eu i-am spus in felul urmator: copilul oricum are colici(daca e sa aiba) si oricum plange si oricum ii dai picaturi si tot plange. eu am nevoie sa fiu alimentata bine ca sa pot sa am lapte pt copil.Da,daca vad cu adevarat ca ii fac rau mancand normal,ca si pina sa raman gravida,ma opresc si imi schimb meniul..dar de ce sa nu incerc si asa?
Ea m-a facut inconstienta si mi-a urat ceva ce nu vreau sa va spun,dar va dati seama ca nu de bine. smile
Sotul asista din umbra la discutie,nu s-a bagat insa...la intoarcere spre casa in masina mi-a spus asa: cat esti gravida si poftesti trebuie sa mananci ca sa nu pierzi sarcina(eu chiar cred in asta,dar ii multumesc lui Dumnezeu nu prea am avut pofte), dupa ce nasti si poftesti la ceva nu trebuie sa mananci ca poate pierzi laptele? Tu o sa pui mana sa mananci normal si vedem cretulina cu reactioneaza si hotaram atunci.

Acum,pe bune,suntem decat noi doi in casa, sa vad sotul ca vine acasa si isi tranteste un castron de salata in fata si eu sa mananc toata ziua numai orez(asa cum face cumnata,pt ca numai asta mananca:supe simple,orez si pulpe la gratar) nu o sa salivez linga el?
DECI cum este bine? ce cale de mijloc avem? sunt o viitoare mamica nebuna daca gandesc asa???


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#1648 2014-04-14 15:20:12

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Burtici puss

Oana, da, bebe poate sa aiba colici de la ce mananci tu, dar nu poti manca doar supa de pui si carne de pui la gratar. Adica, ma rog, poti, dar ti se ia la un moment dat. nustiu
Eu in primele luni am exclus complet 3 alimente mari si late: fasole, varza si usturoi crud (am mancat in sosul pt. paste sau friptura la cuptor cu usturoi, deci fiert).
Cand am intrebat de la ce face bebe colici, o pediatra foarte buna de la noi din oras (pe care ti-o recomand cu incredere) dna. doctor Mimis, mi-a spus ca da, face si de la fructe si legume crude dar ca nu e cazul sa renunt la ele pt. ca organismul meu are nevoie de ele. Colicile vor trece pe masura ce creste bebe si asa a si fost.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1649 2014-04-14 15:38:02

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Oana, daca eu ma luAm dupa pofte murea de mult Eric in burta smile si iaca ca l am nascut
Si dc sa nu mananci salata? lol pai de ce naiba ii mai dai lapte? Doar cu grasime? Beacks
Eu am mancat si mananc fricte in prostie, nu a avut colici, si am mnancat de toate, numa fasole, varza, nu
Aa!! Si zii ca puiul din comert e plin de hormoni lol

Ultima oara a fost editat de Jacqui (2014-04-14 15:40:54)

Offline

 

#1650 2014-04-14 15:46:19

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Buna din nou smile

Elena hai ca usor usor va veti acomoda toti trei, stai sa-si faca bebe cat de cat un program si va fi bine puss

Oana eu voi manca normal, exact cum mananc si acum, oricum fasolea nu imi place si mananc foarte rar, iar varza la fel...asa ca nu imi voi face probleme, la salata nu voi renunta clar!!! E preferata mea smile


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#1651 2014-04-14 15:48:30

oana_isabela
Full member
De la: targoviste
Inregistrat: 2013-09-24
Mesaje: 593

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Vezi Jac trebuie sa si crezi in chestia asta.Acum cativa ani,o vecina graviduta a trecut prin piata si a poftit la o piersica dar nu a avut bani efectiv sa o cumpere,a ajuns acasa nu a spus nimic sotului,s-a culcat cu gandul la piersica si in noaptea aceea a pierdut sarcina.Nu bag mana in foc ca de la asta,dar eu am ramas tare marcata si ea doar asta isi reprosa,ca nu a mancat piersica cand a poftit.
Cumnatica a zis asa,rosiile si castravetii fermenteaza in stomacelul meu si trec gazele in lapte la bb. iar fructele ce contin seminte dau alergii.
Nu o sa mananc cantitati industriale si zi de zi ca sa imi termin copilul de stomac,ca nu sunt asa dusa cu capul dar am sa mananc.
Katey mersic frumos.Chiar ma bucur ca exista un medic care incurajeaza mancatul normal.Pediatra ei la prima vizita i-a lasat ditamai lista cu ce nu are voie sa manance si o respecta ca pe Crez,sincer.Mama soacra este chiauna,ca trebuie sa ii gateasca separat de 3 sapt decind s-a mutat ea la tara cu bb.
Jac sa stii ca mi-a stat pe limba sa ii spun,dar nu am vrut sa mai lungesc discutia care oricum m-a lasat cu un gust amar.ea a venit cu baxul de pulpe congelate de acasa.in conditiile in care maicasa(soacra mea) are curte plina de gaini.

Ultima oara a fost editat de oana_isabela (2014-04-14 15:51:28)


Iti multumim Doamne pt minunea de fata!
19.05.2014  ora 10.15-Mara Gabriela

Offline

 

#1652 2014-04-14 15:54:52

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Fetelor puss

Anndre, felicitari mamica draga,  abia astept sa scri ca a fost totul bine!

Eu la mai putin de 2 luni ale lui Yannick am mancat 2 farfurii de ciorba de fasole cu ciolan afumat si 2 cepe rosi lol a dormit in noaptea aia beton. Apoi am inceput sa mananca absolut orice si in orice cantitate.
El nu a avut colici adica sa se stranga de burtica si inroseasca, dar a mai plans si el aparent fara motiv, il calmam cu plimbat si feon.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1653 2014-04-14 16:01:35

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viiitoarele mamici-38

Deno cum mai esti? Tot asa des vomiti?


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.